آریا بانو

آخرين مطالب

مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

دلیل اصلی رد صلاحیت بهاروند فاش شد/ دو پرونده باز در دادگستری ورزشي

دلیل اصلی رد صلاحیت بهاروند فاش شد/ دو پرونده باز در دادگستری
  بزرگنمايي:

آریا بانو - مهر / عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: بعضی از نمایندگان مجلس«شستا» را برای گرفتن پول از فدراسیون تحت فشار گذاشتند و آنقدر درباره فوتبال صحبت کردند که حالا می‌توانند رئیس فیفا بشوند!
محمود اسلامیان با اشاره به انتخابات گذشته فدراسیون فوتبال تاکید کرد که شهاب الدین عزیزی خادم رئیس جدید فوتبال اشتباه تغییر زیاد مدیران در فدراسیون را تکرار نمی‌کند. وی با بیان اینکه فوتبال ایران به خاطر نداشتن 70 درصد از حق پخش خود، ورشکسته است، به انتقاد از بعضی نمایندگان مجلس پرداخت که در سال‌های اخیر فدراسیون را تحت فشار قرار دادند و حتی اقدام «شستا» برای توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال را فشار این افراد دانست.
اسلامیان که در تمام گفتگوهایش بر مسائل اقتصادی به عنوان تنها راه نجات فوتبال از این وضعیت تاکید داشته، گفت که عزمی از بالا برای حل مشکل حق پخش وجود ندارد. عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون همچنین بحث رد صلاحیت حیدر بهاروند برای حضور در انتخابات که گفته می‌شد به وی مربوط است را تکذیب کرد.
مشروح گفتگوی اسلامیان که در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال کار کرده است، در ادامه می‌آید:
* انتخابات فدراسیون فوتبال سرانجام برگزار شد. با توجه به تجربیاتی که شما در فدراسیون دارید، فکر می‌کنید اولویت مدیران جدید فوتبال باید چه باشد؟
- محمود اسلامیان: دعا می‌کنیم دوستان در کارشان موفق باشند. به نظرم اولویت فوتبال، بحث اقتصادی است. تمام باشگاه‌ها و تمام رده‌های فوتبال در ایران درگیر مسائل اقتصادی هستند و تا حل نشود، ما آماتور خواهیم بود. اولویت باید بحث کسب درآمد باشد یعنی حق پخش فوتبال و در کنارش توجه به تیم‌های پایه و آکادمی‌ها. به جز چند باشگاه، وضعیت خوبی در بحث فوتبال پایه نداریم. فدراسیون فوتبال باید از دانش فوتبال جهان استفاده کند. باید کارشناسان و مربیانی را بیاورند تا فوتبال را برای بخش پایه آموزش بدهند. فدراسیون می‌تواند این بحث را برای باشگاه‌ها اجبار کند.
* در واقع به عنوان عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون اعتقاد دارید فوتبال ایران ورشکسته است؟
- بله؛ هر مجموعه‌ای که 70 درصد از درآمدهایش را نداشته باشد، ورشکسته است. فوتبال ایران از 70 درصد درآمد حق پخش محروم است. فوتبال ایران ضعیف نیست بلکه حقش را نمی‌دهند.
* زمانی که در فدراسیون بودید برای حل مشکل حق پخش چه کاری انجام دادید؟ چرا این مشکل در دوره کاری شما حل نشد؟
- ما در کشور یکسری مسئله داریم که باید حل شود. اقتصاد در هیچ کجای دنیا به جز ایران و کوبا دولتی نیست. 80 درصد اقتصاد، دولتی است. در فوتبال حق پخش نداریم. در آموزش و پرورش، کاری به پرورش نداریم و از دانش آموزان می‌خواهیم دروس را حفظ کنند. ما یکسری بدیهیات داریم که تمام کشورها از آن عبور کرده‌اند. فوتبالمان هم همینطور است.
* یعنی اعتقاد دارید عزمی برای حل مشکل حق پخش نیست؟
- بله؛ عزمی نیست. دولت و مجلس باید در این زمینه اقدام کنند. فیفا 200 عضو دارد که همه همین راه را رفته‌اند و حق پخش فوتبال را می‌دهند. باشگاه‌های ما همه مشکل اقتصادی دارند. بازیکن، مدیر و مربی همه شاکی هستند. نماینده مجلس بگوید آیا راه حل دیگری هم هست؟ «دو دو تا می‌شود چهار تا». هیچ گزینه دیگری هم نداریم. در کشورمان 10-15 مسئله به این شکل داریم که نسبت به حل آن بی توجهی می‌شود. ما هم هزینه‌هایش را می‌دهیم. اگر فوتبال ما حق پخش داشت، قطعاً آنقدر پول داشتیم که بحث «مارک ویلموتس» به شکایت و فیفا نکشد. همین صداوسیما که حق فوتبال را نمی‌دهد، صد برنامه می‌سازد و مشکلات فوتبال را می‌گوید در حالی که مسئله اصلی خود صداوسیما است؛ حالا هرچقدر هم که برنامه بسازد.
* آیا تیم جدید مدیریتی در فوتبال می‌تواند این حق را بگیرد؟
- عزیزی خادم به تنهایی نمی‌تواند و همه فوتبالی‌ها باید کمکش کنند. باید همه پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال کنار هم باشند. ما صبح تا شب در فوتبال به هم حمله می‌کنیم. یک انتخابات برگزار می‌کنیم ولی صد جور حرف می‌زنند و به صد شکل به مجمع توهین می‌کنند. آیا مسئله این است؟!
* به انتخابات اشاره کردید. علی کریمی در انتخابات رای نیاورد و هنگام ترک جلسه اعلام کرد آرا مهندسی شده است.
- همانطور که گفتم همیشه در حاشیه هستیم! مجمع متشکل از روسای هیات‌ها، مدیران عامل باشگاه‌ها، کاپیتان‌ها و سرمربیان تیم‌های ملی و… است. باید به نظر این جمع احترام گذاشت. خود من هم یک بار از مجمع رای نیاوردم ولی توهین هم نکردم. علی کریمی افتخار فوتبال ما است.
* به تیم مدیریت قبل فدراسیون فوتبال چه نمره‌ای می‌دهید؟
- تیم ملی به جام جهانی صعود کرد که اتفاق خوبی بود. الان نزدیک به 20 لژیونر داریم. در بخش بانوان، ساحلی و فوتسال عملکرد تیم ملی خوب بود. با وجود شیوع کرونا، تمام لیگ‌ها و بازی‌ها انجام شد. به نظرم عملکرد فدراسیون قابل قبول بود. خودم عضو هیات رئیسه بودم ولی خروجی‌ها راضی کننده بود.
* اما بدترین قرارداد تاریخ تیم‌های ملی فوتبال در زمان مدیریت قبل بسته شد و با شکایت مارک ویلموتس همراه شد.
- این مسئله به تحریم‌ها بر می‌گردد. اگر تحریم نبودیم با یک نامه حق و حقوقمان را می‌دادند. فیفا هم در نامه به فدراسیون ایران عنوان کرده بود چرا پول ویلموتس را ندادید. ما به تحریم‌ها اشاره کردیم و اینکه اگر نبود، مشکلی نداشتیم.
* حراج گذاشتن ساختمان فدراسیون فوتبال توسط شستا هم به نوعی یک آبروریزی بزرگ بود.
- متاسفانه به شستا فشار آوردند که این کار را انجام بدهد. شستا برای حل یک مشکل بزرگ با فدراسیون فوتبال همکاری کرد. بدون اینکه از این شرکت تشکر کنند، آن‌را مجبور به شکایت کردند.
* یعنی شستا برای گرفتن پول ویلموتس از فدراسیون، تحت فشار قرار داشت؟
- بله؛ یکسری از نمایندگان مجلس فشار آوردند. این شرکت آمده بود به فوتبال کمک کنند. خدا را شکر فدراسیون این مبلغ را قبل از انتخابات، تسویه کرد. بعضی از نمایندگان مجلس باید بروند جای «اینفانتینو» رئیس فیفا بنشینند. بعضی از آنها حتی یک روز هم فوتبال بازی نکرده‌اند ولی پیشنهاد می‌کنم بروند رئیس فیفا شوند و وقتشان را اینجا تلف نکنند. آنها به جای اینکه به فکر مردم و جامعه باشند، صبح تا شب دنبال این بودند که ببینند کجا می‌توانند صحبت کنند.
* فکر می‌کنید عزیزی خادم تغییرات زیادی در فدراسیون فوتبال ایجاد کند؟
- عزیزی خادم مدیر تقریباً جوان و پرانرژی است که در جاهای مختلف کار مدیریتی کرده است. او مدیر است و کار اقتصادی هم انجام داده. فکر می‌کنم مدیران موفق این‌طور اشتباهی را مرتکب نمی‌شوند.
* به عنوان سئوال پایانی؛ بحث رد صلاحیت حیدر بهاروند برای حضور در انتخابات هم باعث ایجاد گمانه زنی شد. حتی عنوان می‌شد چون بهاروند شما را در لیست نواب رئیس پیشنهادی قرار نداده است، رد صلاحیت شده. آیا این موضوع صحت دارد؟
- اصلاً این‌طور نیست. اتفاقاً از قبل با من صحبت شده بود که در تیم‌های جدید مدیریتی باشم. آقای بهاروند و آقای آجورلو اصرار داشتند که با آنها همکاری کنم ولی به خاطر مشکلات جسمانی، عذرخواهی کردم. بهاروند دو پرونده باز دارد. 16 میلیون پرونده در دادگستری‌ها وجود دارد و هر مدیری در جمهوری اسلامی هم پرونده دارد. چهار دستگاه نظارتی داریم که مرتب به دستگاه قضا گزارش می‌دهند. اگر بهاروند محکوم شده بود، برای رد صلاحیتش بحثی نبود اما اینکه قبل از محکومیت، رد صلاحیت شده، کم سابقه است.

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/535260/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای زنده و زیبای قطعه محلی لری توسط گروه رستاک

ایمیل جوان مشهدی به پلیس واشنگتن دردسرساز شد

سرقت بعد از تفریح مرگبار

ویزای توریستی ایران بلاتکلیف است

پیش‌بینی وضعیت آب و هوا؛ تداوم بارش باران در اکثر مناطق کشور

تفال/ شاهد آن نیست که مویی و میانی دارد

تقویم تاریخ/ روز دندانپزشکی

حکمت/12 فایده استفاده از مسواک

فواید و فضایل به پیشواز رفتن ماه میهمانی خدا

خوب و بد ازدواج در روزگار کرونایی

خیابان‌ خوابیِ برخی ایرانی‌ ها در استانبول و لندن

40 سال است کتاب نمی‌خوانم!

وضعیت بحرانی کرونا در کشور؛ افزایش تعداد شهرهای قرمز

شرور معروف، عامل جنایت هولناک چرام

ناظمی: حضور در جمع داوران برتر فوتسال جهان بهترین اتفاق بود

واکسن 55میلیونی کرونا در برخی بیمارستان‌های تهران! / نمایندگان با هلیکوپترهای اورژانس هوایی سفر می‌کنند!

گل‌محمدی به یک مشکل بزرگ خورد!

تقدیر از رییس فدراسیون بین‌المللی با موز!

به شدت ناامید شدم!

نخستین تمرین تراکتور در امارات

AFC باید بابت انتخاب هند برای میزبانی از پرسپولیس توضیح دهد!

کرسی بی‌ارزش مهدی تاج برای ورزش ایران!

آشنایی با رقبای پرسپولیس در آسیا/ شجاع رو در روی سرخ‌ها

پرخاشگری نوجوانان: علل و راهکارهای پیشگیری/ توصیه‌هایی به والدین

خطر خروج دسته‌ جمعی ستاره‌ها

پایان رکورد تلخ صلاح

آرنولد جواب منتقدان را داد

داور با پرسپولیس مهربان بود

بازیکن پرسپولیس: بدشانس بودیم!

زیبایی‌های ال‌کلاسیکوی بارانی

ستاره‌های استقلال و پرسپولیس در تراکتور

او بهترین دروازه‌بان دنیاست

واکنش آرتتا به پیروزی پرگل آرسنال

استقلال کار سختی ندارد

صحبت‌های نسنجیده حسن تفتیان پس از ناکامی!

تاریخ‌سازی در لهستان دور از دسترس نیست

تکلیف سرمربی‌ جدید تیم ملی تا اردیبهشت مشخص می‌شود

تشابه عجیب ام‌باپه با برادرش

محرم صدر را می‌خواهد

افشاگری عجیب هندی‌ها علیه پرسپولیس

بازی‌های استقلال پخش مستقیم نمی‌شود؟!

لوشامپیونه/ پایان هفته سی‌و‌دوم با پیروزی لیون

بازی فکری برای پرسپولیس و استقلال

حاکم فوتبال آسیا می‌شویم

مطهری: می‌خواهیم تیم اول گروه شویم

تهدید پرسپولیسی‌ها توسط گل‌محمدی

خلاصه‌بازی بتیس 1 - اتلتیکومادرید 1

فقط یک تیم توانایی تامین مخارج نیمار را دارد!

کمک آبی‌ها به پرسپولیس برای اخذ ویزای هند!

برزخ سرخپوشان در بهشت گوا