آریا بانو

آخرين مطالب

یحیی جان بچسب به تیمت! ورزشي

یحیی جان بچسب به تیمت!
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ایران ورزشی / بهروز رهبری‌فرد پیشکسوت سابق پرسپولیس مثل همیشه خیلی شفاف درباره اتفاقات پیرامون این تیم و فدراسیون فوتبال صحبت کرد.
بعد از پایان دربی، یحیی گل محمدی صحبت‌هایی را درباره هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس مطرح کرد که در نهایت یکی از آنها استعفا کرده و دیگری هم عذرخواهی کرده است.
ببینید من یک سؤال از یحیی گل محمدی دارم و اینکه می‌خواهم بدانم کدام هیأت مدیره رفته و هیأت مدیره جدیدی آمده که عملکردش بهتر بوده است. این حرف‌ها جز اینکه تیم را به حاشیه ببرد چیزی ندارد. یحیی جان من می‌دانم تو هم خوب می‌دانی که قرار نیست هیأت مدیره جدید بیاید و همه چیز را زیر رو کند. اکثرشان دنبال شهرت هستند و در جلسات موز و شیرینی‌شان را می‌خورند. الان من بعضی نام‌ها را می‌شنوم که کاندید هیأت مدیره هستند در حالی که برای اجاره خانه‌شان مانده‌اند. اینها چطور می‌خواهند به تیم کمک کنند.
پس شما خیلی خوشبین نیستید؟
با این شرایط خوشبین نیستم. یک روز علی پروین درباره مدیر فنی گفته بود یعنی کشک، که به نظرم علی آقا الان باید مصاحبه دیگری انجام بدهد و بگوید هیأت مدیره یعنی کشک. این هیأت مدیره‌ها چه خروجی داشته غیر از سفر خارجی مجانی و چهار عکس و مصاحبه. این همه بازیکن خارجی، و مربی خارجی آوردند، نتیجه‌اش غیر از بدهی‌های انباشته چه داشته است.
به هر حال این اتفاقات تیم را به حاشیه می‌برد.
به همین دلیل به یحیی می‌گویم که بچسب به تیمت. همه ما (تو و بقیه پرسپولیسی‌ها) به عشق هواداران آمدیم نه هیأت مدیره. یحیی جان یادت باشد اگر الان چند تا پیشکسوت به دلیل چهار تساوی از تو و کادرفنی‌ات انتقاد کردند، اگر مساوی‌های پرسپولیس ادامه پیدا کند به قول معروف شمشیر را برایت از رو می‌بندند. پس به خاطر این حرف‌ها ذهنت را درگیر نکن و سرگرم این بحث‌ها نشو. الان طوری شده که خیلی از مربیان برای بازی با پرسپولیس برنامه‌ریزی دارند.
چطور؟
اینکه اگر بتوانند پرسپولیس را متوقف کنند تا پایان فصل بیمه می‌شوند.
از این چهار تا بازی که پرسپولیس مساوی کرد یکی‌اش دربی بود.
به نظرم استقلال در بیست دقیقه اول بازی خوب بود اما بعد از آن و بخصوص در نیمه دوم پرسپولیس می‌توانست یکی از راحت‌ترین دربی‌هایش را با پیروزی پرگل پشت سر بگذارد. بعد از بازی هم انتقادهای زیادی شد، اینکه چرا یحیی تعویض‌های بیشتری انجام نداد و سؤالاتی از این دست که بعضی‌هایش کاملاً منطقی و درست است.
به نظرت پرسپولیس امسال هم مدعی قهرمانی است؟
اصلاً به این موضوع شک نکنید. من حدود 90درصد بازی‌های لیگ را دیده‌ام و با احترام به همه آنها به اعتقادم پرسپولیس و استقلال در لیگ بیستم بی‌رقیب هستند که امیدوارم برای پنجمین مرتبه جام را پرسپولیسی‌ها بالای سر ببرند.
این هفته با آلومینیوم در اراک بازی دارند. بازی‌های این تیم را دیدید؟
بله دیدم. کار تیمی شاگردان رسول خطیبی خیلی خوب است و به احتمال بسیار زیاد هدف اول‌‍شان گل نخوردن خواهد بود. اگر بچه‌ها باهوش نباشند و حریف را دست‌کم بگیرند تاوان سختی خواهند داد. در بازی با آلومینیوم هم شنیدم که دو مدافع میانی پرسپولیس نیستند و همین کار را برای یحیی سخت می‌کند. به نظرم این بازی حتی سخت‌تر از دربی و بازی با سپاهان است. ‌ای کاش قانون اجازه می‌داد و یحیی و افشین خودشان بازی می‌کردند چون پست تخصصی‌شان است.
شما هم دفاع آخر بودید و می‌توانید بازی کنید.
البته من به ‌عنوان بازیکن ذخیره روی نیمکت می‌نشینم. البته آقا کریم هم هست و می‌تواند دفاع آخر بازی کند. متأسفانه پرسپولیس در بعضی پست‌های تخصصی کمبود بازیکن دارد. با این شرایط همه توقع دارند که در هر بازی 3،2 گل بزنیم. به‌عنوان مثال قرار نیست که کنعانی‌زادگان همیشه سرحال باشد و بازی کند اما چون جایگزین ندارند مجبور است بازی کند. همین الان در خط حمله عبدی تنها است و آرمان رمضانی هم برای 20 دقیقه آخر بازی خوب است.
شاید اگر در دربی یحیی بازیکن داشت، نوراللهی را پس از فرصت‌هایی که از دست می‌داد تعویض می‌کرد.
دقیقاً همینطور است. نوراللهی در 20 دقیقه پایانی کاملاً خسته بود که حتماً یک دلیلش کمبود بازیکن و فشردگی مسابقات است.
به کریم باقری اشاره کردید که انتقادهای ضد و نقیضی درباره برخوردش با کنعانی‌زادگان شد
من همیشه اعتقاد دارم آنهایی که روی نیمکت می‌نشینند باید مدیریت بالایی داشته باشند. من به‌عنوان بازیکن اگر می‌دیدم سرمربی تیم اخم کرده با ترس و لرز به رختکن می‌رفتم چون مطمئن بودم نسخه‌ام را می‌پیچند. به نظرم کریم بهترین کار را کرد. حالا بقیه حساب کارشان را می‌دانند که با وجود کریم دیگر چنین رفتاری نخواهند داشت. همیشه می‌گفتند علی پروین جذبه زیادی دارد و همه می‌ترسیدند پس یحیی و کادرش هم باید از علی آقا یاد گرفته باشند.
واژه خاص برای پرسپولیس در این فصل از سوی اکثر تیم‌ها استفاده می‌شود. به نظر شما پرسپولیس تیم خاص است؟
-صد درصد پرسپولیس خاص است اما باید ببینیم این دوستان خاص را چطور معنا می‌کنند. بله پرسپولیس خاص است چون رقیب ندارد، خاص است چون چهار قهرمانی متوالی دارد و طی سه سال دو مرتبه به فینال آسیا راه پیدا کرده است. رئال و بایرن هم خاص هستند، مثل مورینیو.
بعد از بازی با فولاد مهدی هاشمی‌نسب هم به این موضوع اشاره کرد.
به اعتقاد من مهدی باید می‌گفت تیم ناخاص. شاید مهدی هم تحت تأثیر حرف‌های اطرافیان قرار گرفته است. شاید اگر به تیم خودشان بپردازند و همه تیم‌ها ضعف‌های‌شان را برطرف کنند، آنها هم خاص ‌شوند. در بازی با فولاد که داور یک پنالتی اشتباه به ضرر پرسپولیس گرفت پس چطور ما خاص بودیم. الان پس رسول خطیبی هم بعد از بازی باید گوید با تیم خاص بازی کردیم.
حشمت مهاجرانی، مهرداد میناوند و علی انصاریان هم درگیر ویروس کرونا شده‌اند.
خیلی ناراحتم و دعا می‌کنیم این عزیزان و همه کسانی که درگیر این بیماری هستند سلامتی‌شان را به دست آورند. برای کرونا هیچ فرقی هم ندارد که شما دکتر و مهندس هستید یا فوتبالیست و خبرنگار و هنرپیشه. اصلاً نباید این بیماری را دست‌کم بگیریم. البته اینها چون شناخته‌شده‌تر هستند و با بازی‌های‌شان دل مردم را شاد کرده‌اند وضعیت‌شان بیشتر پیگیر می‌شود. باور کنید من مهرداد را چند ماه می‌شود که ندیده‌ام اما الان احساس می‌کنم یکی از اعضای خانواده‌ام در بیمارستان بستری شده است.
سؤال آخر درباره انتخابات فدراسیون فوتبال است. حضور علی کریمی انتقادهایی را به همراه داشته که او سابقه مدیریت زیادی ندارد.
خواهش می‌کنم این حرف‌ها را نزنند چون مردم قبول نمی‌کنند. آقایانی که سال‌ها در فوتبال و فدراسیون مدیریت کرده‌اند چه کارنامه‌ای از خودشان به جا گذاشته‌اند. همین الان بدهی به ویلموتس، توقیف باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال با مدیریت فوتبالی‌ها بود؟ خیلی‌ها که امروز در باشگاه‌ها مدیریت می‌کنند سابقه فوتبالی دارند. آقای کفاشیان چند تا فوتبال زنده را تماشا کرده بود که رئیس شد. ایشان دو و میدانی‌کار بود. غیر از آقایان مصطفوی، عابدینی و دادکان چند رئیس فدراسیون فوتبالی بودند. علی کریمی شاید روی کاغذ سابقه مدیریت ندارد اما از جنس فوتبال است.
او با مدیران داخلی و خارجی زیادی کار کرده که از هر کدام یک چیزی یاد گرفته باشد الان در مدیریت فیلسوف شده است. کریمی شهامت داشته که ورود کرده و خدا را شکر چون نیاز مالی ندارد اهل بخور بخور و زد و بند هم نیست. البته بعضی از دوستان و همبازیانم هم می‌توانستند حتی برای وزارت کاندیدا شوند اما پا پیش نگذاشتند. با این حرف‌ها فوتبالی‌ها را دلسرد نکنیم. من خودم اگر علی رئیس فدراسیون شود بدون هیچ چشمداشتی به‌عنوان یک سرباز در خدمتش هستم چون در حال حاضر بهتر از او نداریم. خیلی هم خوشحال شدم که مهدی مهدوی کیا هم کنارش است.

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/502258/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

شرمندگی ارغوان از پیشنهاد ازدواجش به امیر

تکذیب خبر خداحافظی ستاره فیلم های «هری پاتر» از بازیگری

جورج کلونی و جولیا رابرتز در «بلیتی به بهشت» همبازی می‌شوند

دیالوگ ماندگار داریوش ارجمند در سریال ستایش

آخرین خبرها از اکران فیلم سینمایی «کوسه»

زن و شوهرهایی که عشق شان به روزمرگی تبدیل شده

رونمایی از 57 محصول نانویی

ویروس کرونای نیویورکی چه ویژگی هایی دارد؟

کرونا/ پژوهشگران از تاثیر چشمگیر یک دوز واکسن فایزر روی بهبودیافتگان کرونا خبر می‌دهند

فدراسیون پزشکی ورزشی و سازمان اورژانس کشور تفاهم نامه امضا کردند

مرادی ارزیاب داور سوری

مهاجم جدید استقلال کیست؟

سردار آزمون در ترکیب زنیت مقابل روستوف

هاشیموتو: المپیک باید با حضور تماشاگران برگزار شود!

انصراف مدیرعامل گل‌گهر از شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال!

برد میلی‌متری اکسون مقابل شهرداری قزوین با درخشش بازیکن آمریکایی

3 بازی متوالی خارج از تهران برای پرسپولیس؟

باشگاه پرسپولیس حامی سفت و سخت علی کریمی در انتخابات

پدر قهرمان کشتی فرنگی آسیا: کسی سراغی از محسن نگرفت

سلامتی آقا تورج حق‌وردی که سوت نداشت بزند!

تقلب یحیی از روی دست برانکو!/ موضع عجیب سرمربی پرسپولیس درباره مغانلو

استوری علی کریمی در واکنش به کنایه معاون وزیر ورزش

مهدی: زمان دیدار سوپر جام مشخص نشده است

جوانمردی ملی‌پوش اسکواش

درخواست خانواده‌های عربستانی از مسی: به رژیم سعوی بگو «نه»

محمد نادری یک نیم فصل بدون گل و پاس گل

فیفا: پرونده بکن‌باوئر مشمول مرور زمان شده و قابل پیگیری نیست

باشوئیسم!

گل‌محمدی رسماً استقلالی شد

غیبت یک بازیکن پرسپولیس مقابل سایپا قطعی شد

اعلام برنامه بازی‌های مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال

3 بازیکن پرسپولیس امیدوار به خروج از لیست انتظار

افشای فاجعه جدید از دوران مدیریت بارتومئو در بارسا

دلیریان: بنا جنتلمن است اما یک ایراد دارد!

خودروی کمیاب مارادونای فقید به حراج گذاشته شد

سیاستمدار، چون شطرنج‌باز: نگاه به فصلی از «سور بز» ماریو بارگاس یوسا

معرفی 4 کتاب از نویسندگان ایرانی

بخشی از کتاب/ آن‌قدر دوستت دارم که نمی‌توانم ازت بگذرم، می‌فهمی؟

سلولیت پشت ران؛ چند راهکار ساده برای رفع آن

شواهدی از کرونای جهش یافته "ایرانی" در کشور

تاثیر باورنکردنی کافئین بر مغز

روند کاهشی رعایت پروتکل های بهداشتی/ خطر خیز سهمگین کرونا در کشور

شناسایی بیش از 8هزار نوع بیماری نادر در دنیا

شنونده آهنگ فوق العاده «از سرزمین های شرقی» با صدای گروه پالت باشید

آهنگ شنیدنی «خانه پدری» با صدای محمدرضا عیوضی

کودکان خوزستانی که بر اثر کرونا فوت شدند، بیماری زمینه‌ای داشتند؟

مدیر حج و زیارت خوزستان: هیچ اعزامی به عتبات نداشته ‌ایم

جاده پلدختر- خرم‌آباد آبستن حوادث قریب الوقوع

کولبران صاحب شغل می شوند

آمار داوطلبان کرونایی آزمون دکترا اعلام شد