آریا بانو

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

آریا بانو - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

آریا بانو - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

آریا بانو - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

آریا بانو - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

آریا بانو - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

آریا بانو - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

آریا بانو - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

جرائم کیفری برای آلوده‌کنندگان خاک

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: به‌طور کلی عمده عوامل آلودگی و تخریب خاک استان قزوین، استقرار تعداد زیادی شهرک‌های صنعتی و صنایع و فعالیت‌های معدن‌کاوی و صنایع وابسته است. قانون حفاظت از خاک سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید؛ در این قانون جرائم کیفری برای آلوده‌کنندگان خاک پیش‌بینی شده است.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

آریا بانو - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

آریا بانو - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

آریا بانو - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

آریا بانو - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

آریا بانو - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

آریا بانو - عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

آریا بانو - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

آریا بانو - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

آریا بانو - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

آریا بانو - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

آریا بانو - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

آریا بانو - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

آریا بانو - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

آریا بانو - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

آریا بانو - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

آریا بانو - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

ساير مطالب

ژیمناست جنجالی آمریکایی به مسابقات بازگشت

فاجعه بزرگ در پرسپولیس

فقط قرارداد کریم باقری تمدید نشد!

قلعه‌نویی برسر دو راهی/ پای یک پرسپولیسی در میان است!

برنامه سرمربی پرسپولیس برای نقل‌وانتقالات

ماجرای اختلاف‌نظر استقلالی‌ها و احمد مددی

خلق ماندگارترین صحنه والیبال المپیک توکیو توسط سرمربی فرانسه

دلیل تاخیر انتقال رافائل واران به منچستریونایتد مشخص شد

در انتظار درخشش آزادکاران ایرانی در المپیک

بعد از استراماچونی استقلال را به من دادند، قبول نکردم!

ستاره لاروخا و کپی از رونالدو

رونمایی از 5 گزینه پرسپولیس

اولین حضور نیمار در نیوکمپ

استقلال به دنبال سومین جشن قهرمانی

لیگ برتر فوتسال از امروز استارت می‌خورد

مقصر ناکامی بزرگ تیراندازی در المپیک کیست؟

4 اردو، فاصله کشتی آزاد ایران تا مسابقات جهانی

شگرد جدید؛ عذرخواهی کن و تمام!

اسطوره آرژانتین خداحافظی کرد

بسکتبال المپیک توکیو/ برنامه نیمه‌نهایی مشخص شد

رضایت سرمربی تیم ملی از دروازه‌بان‌ها

تصمیم مهاجم سرخ‌ها برای فصل بعد مشخص شد

برنز المپیک بر گردن استقلالی دو آتیشه

گودبای پارتی نکونام

مقامات استقلال به دنبال 30 بلیت

عکسی جالب از کاپیتان اسبق استقلال با اجاق گاز!

سند پرسپولیسی بودن سعید معروف!

ترکیب برنده روی نیمکت

طرح فرش 1400

تیم صنعتی قلب پرسپولیس و استقلال را نشانه گرفت

رویای یک جام آبی!

نمره فرهاد مجیدی قبولی است

پلنگ برای شکار طلا

قهرمان اروپا هم به مشتریان آزمون اضافه شد

توکیو آخرین ایستگاه کاپیتان

پرسپولیس فقط یک جام آسیایی کم دارد

صحبت‌های پایان رافت درباره قهرمانی پرسپولیس

یک تیم فوتبال روی نیمکت تراکتور!

پلی‌آف لیگ قهرمانان اروپا/ شکست رنجرز و پیروزی موناکو

خداحافظی کنعانی‌زادگان با پرسپولیسی‌ها

عامل برکناری شفر علیه فرهاد مجیدی

تیم ملی والیبال بدون سرمربی هم همین نتایج را می‌گرفت!

نوار شکست‌های قلعه‌نویی مقابل استقلال قطع می‌شود؟

کنایه سنگین یک پرسپولیسی به استقلال!

تصمیم مهم انگلیسی‌ها در آستانه آغاز لیگ برتر

واکنش پیمان یوسفی به خداحافظی سعید معروف

هری کین در حالت انتظار!

استراتژی ویژه پاریسن‌ژرمن برای جذب این ستاره

عکسی بامزه از مسی در تعطیلات

شهربانو منصوریان در تیم ملی پست گرفت

گران‌ترین انتقال تاریخ لیگ برتر در حال نهایی شدن

شرایط ویژه کوتینیو در بارسلونا

اظهارنظر همسر ستاره استقلال؛ فرهاد مجیدی حرف آخر را زد

یک پرسپولیسی محبوب دیگر در آستانه جدایی

یورش استقلالی‌ها به سمت فرهاد مجیدی

استقلال و پرسپولیس زیرآب تیم‌های صنعتی را زدند

المپیک را با سفر توریستی اشتباه گرفتند

3 باشگاه انگلیسی مشتری ستاره رئال‌مادرید

ترکیب احتمالی استقلال مقابل گل‌گهر

استقلالی‌ها واکسینه می‌شوند

به این رفتارهای لوکس عادت نداریم!

تانک روس، ترقه ایرانی!

واکنش مجری رادیو به نقل‌قول جنجالی از سعید معروف!

کدام بازیکنان در لیست پرسپولیس هستند؟!

جام حذفی؛ بازی انتقامی قلعه‌نویی با استقلالِ مجیدی

پرسپولیس این ستاره را می‌خواهد

کرونا جان ملی‌پوش سابق ایران را گرفت

رقم پیشنهاد احمد نوراللهی به پرسپولیس مشخص شد

خبر خوب برای استقلالی‌ها

شهربانو منصوریان از ووشو به موی‌تای رفت!

زنان فوتبالیست کانادا و سوئد به فینال رسیدند

ساروی نخستین پیروزی را ثبت کرد

حریف ایران با ادووکات در اسپانیا اردو می زند

واکنش میرزازاده به رقابت با کایالپ برای برنز

رسانه یونانی: حاج صفی با آ.اک قرارداد امضا کرد

گرایی باور داشت می تواند برنده باشد

بنا: از خدا می‌خواهم طلا بگیریم

وعده عجیب رئیس فدراسیون قایقرانی بعد از حذف آقا میرزایی

صداقت از فینال بازماند

ورزشکار بلاروسی به خانه برنگشت

حریفان گرایی مشخص شدند

رکورد خاص سیدجلال با پرسپولیس

دعوت به اخلاق‌مداری در جولان بداخلاقی!

کسی حذف نجاتی را باور نداشت

منصوریان در اندیشه بین‌المللی شدن

یحیی دروازه‌بان جنجالی را کنار می‌گذارد؟

حرکت زیبا و عجیب گرایی در ثانیه‌های آخر کشتی

اتفاق نادر در المپیک؛ دو مدال طلا در یک رشته

مصاحبه با مجری اعزامی به توکیو که درگیر بیماری کرونا شد

72 ساعت تا پیوستن ستاره وست بروم به الهلال

اعتراض ورزشکار آمریکایی روی سکو و واکنش IOC

دونده جاماییکایی قدم‌زنان از خط پایان گذشت و حذف شد!

2 قهرمان در یک رشته برای اولین بار در 113 سال اخیر

آغاز اردوی الریان با شجاع در اسپانیا

لیست خرید 7 نفره مجیدی/ استقلال به دنبال یک پرسپولیسی!

پایان کار آقامیرزایی در المپیک

گرایی به نیمه نهایی رسید

الکنو: من را سرزنش کنید نه بازیکنانم را/ از لیمو آب گوجه نمی‌توان گرفت!

پیشنهادات سنگین ستاره‌های پرسپولیس برای تمدید قرارداد

میرزازاده به مرحله رده‌بندی راه یافت