آریا بانو

آخرين مطالب

چگونه خیانت همسرم را ثابت کنم؟ خانواده

چگونه خیانت همسرم را ثابت کنم؟
  بزرگنمايي:

آریا بانو - بیتوته / راه‌های اثبات خیانت همسر تا زمانی که واقعا او را در حال خیانت نبینید یا اعترافش را نشنوید فقط میتواند یقین شما را بیشتر کند؛ بنابراین هیچ گاه از گفته‌های دیگران به عنوان مدرک استفاده نکنید. ممکن است فرد مقابل فقط قصد برهم زدن زندگی شما را داشته باشد، بنابراین به گفته دیگران با شک بنگرید، ولی خودتان را به خواب خرگوشی نزنید. 
 - خیانت همسر یک سری نشانه‌ها دارد که میتوانید برای اثبات خیانت از آن‌ها استفاده کنید، البته باری اثبات خیانت همسر در دادگاه نیاز به مدارک بسیار محکم تری از حدس و گمان و نشانه خواهید داشت.
چگونه خیانت همسرم را ثابت کنم؟
اگر فکر میکنید قربانی خیانت شریک زندگیتان شده اید و می‌خواهید هر گونه شک و تردیدی را از بین ببرید باید اول به نشانه‌ها و الگوی تغییرات رفتاری او دقت کنید. برخی نشانه‌های خیانت بین زنان و مردان مشترک است که می‌توانید با توجه به آن‌ها تا حدودی به یقین خود بیفزایید.
راه‌های کشف و اثبات خیانت همسر
راه‌های اثبات خیانت همسر تا زمانی که واقعا او را در حال خیانت نبینید یا اعترافش را نشنوید فقط میتواند یقین شما را بیشتر کند و نمی‌تواند صد در صد شما را از خیانت مطمئن کند بنابراین هیچگاه از گفته‌های دیگران به عنوان مدرک استفاده نکنید ممکن است فرد مقابل فقط قصد برهم زدن زندگی شما را داشته باشد بنابراین به گفته دیگران با شک بنگرید، ولی خودتان را هم به خواب خرگوشی نزنید. مگر این که بتوانید مدارک و نشانه‌های دیگری در کنارش بگذارید و با توجه به شناختی که از همسرتان دارید به یقین نسبی برسید. در ادامه برخی از کار‌هایی را که ممکن است نشانه‌ای از خیانت همسرتان باشد را برای شما آورده ایم؛
تغییرات ظاهری همسر
معمولا اولین چیزی که با خیانت مردان همراه است، تغییرات ظاهری است. معمولا افرد در اوایل آشنایی روی ظاهر خود وسواس زیادی دارند و سعی می‌کنند سر قرار‌ها با بهترین ظاهر خود حاضر شوند حالا تصور کنید شوهرتان یا زنتان با یک فرد جدیدی در حال اشنایی است، مسلما او میخواهد بهترین ظاهرش را داشته باشد، از آن جایی که اغلب خانم‌ها همیشه به ظاهرشان رسیدگی می‌کنند شاید مشاهده این تغییر در آن‌ها کار سختی باشد، ولی اگر شوهری دارید که به طور ناگهانی رفتارش تغییر کرده و ظاهرش برایش اهمیت زیادی پیدا کرده است و حسابی به خودش می‌رسد، ظاهر لباس پوشیدنش را تغییر داده یا مدل مویش را عوض کرده و لباس‌های متفاوتی برای سرکار رفتن می‌پوشد احتمال این که با فردی جدید در حال آشنایی باشد بسیار زیادی است.
یا شاید به یکباره ظاهرش برایش اهمیت پیدا کرده و به فکر تناسب اندام و ورزش افتاده است. در پاسخ سوال چگونه خیانت شوهرم را ثابت کنم باید به شما بگویم که این تغییرات را نادیده نگیرید و ساده از کنارشان نگذرید، چون اولین قدم برای اثبات خیانت شوهر دقت در تغییرات رفتاری و لباس پوشیدنش است.
نشانه‌های خیانت همسر
دسترسی به او سخت‌تر شده است
ممکن است دسترسی به شریک زندگیتان کمتر شده باشد مثلا بیشتر بیرون از خانه بماند یا مسافرت‌های کاری اش و شب نبودن هایش زیاد شده باشد. یا این که از شما بخواهد تا خودش تماس نگرفته با او تماس نگیرید. یا تلفنش را بی دلیل و به طور مکرر خاموش کرده باشد و بهانه تمام شدن شارژ باتری بیاورد.
تمام این بهانه‌ها می‌تواند دلیلی بر اثبات خیانت شوهر باشد، او از این فرصت‌ها برای این که زمان بیشتری با فرد مورد نظر بگذراند، استفاده می‌کند.
صمیمیتش با شما کمتر شده است
یکی از مهم‌ترین علایم خیانت تغییر رفتار و سردی رفتار و کم حرف شدن است. البته اگر با خوش بینی به موضوع نگاه کنیم شاید به دلیل مشکلات مالی یا خانوادگی چنین اتفاقی افتاده باشد که باید به آن‌ها رسیدگی شود، ولی اگر مشکل خاصی جدیدا برایتان پیش نیامده است، ولی رفتارش با شما فرق کرده می‌تواند علامت خیانت باشد.
مثلا بسیار کم صحبت شده یا سعی می‌کند تا مجبور نشده با شما وارد گفتگو نشود و بیشتر سرگرم موبایلش است یا بدون توجه به شما ساعت‌ها پای تلویزیون است و تمایل جنسی اش به یکباره نسبت به شما کاهش پیدا کرده است یا صرفا برای رفع تکلیف به رابطه با شما تن میدهد و شور و اشتیاق گذشته را ندارد و دیگر از کنار شما بودن و صحبت با شما لذت نمی‌برد و سعی میکند به تمام گفتگو‌ها به سرعت خاتمه بدهد.

آریا بانو

حساسیت به وسایل شخصی و حریم خصوصی
وسایلی از جمله موبایل و لپ تاپ که قبلا به راحتی در دسترس شما بودند حالا به بهانه‌های مختلف رمز دار شده اند. موبایلش را همیشه نزدیک خودش نگه میدارد یا مدام نوتیفیکیشن هایش را چک میکند.
پاسخ تلفنش را در مکانی دور از شما میدهد که شما نتوانید حرفهایش را بشنوید و سعی می‌کند از پاسخ دادن به تماس یا پیام‌ها در مقابل شما خودداری کند و مدام پیام هایش در موبایل یا شبکه‌های اجتماعی را حذف می‌کند.
مخفی کردن چیزی در موبایل می‌تواند یکی از نشانه‌های بزرگ خیانت باشد.
احساس گناه
شریک زندگیتان ممکن است به دلیل خیانت احساس گناه کند. البته اجازه نمی‌دهد که این احساس گناه جلوی خیانتش را بگیرد. در این صورت سعی می‌کند برای جبران خطای خودش بیشتر به شما توجه کند و از شما تعریف می‌کند. در کنار شما مضطرب است، ولی با این حال سعی می‌کند طوری رفتار کند که همه چیز عادی به نظر بیاید.
پرخاشگری
یکی از علایم اثبات خیانت همسر، پرخاشگر شدن اوست. اگر شریک زندگیتان سر کوچترین چیز‌هایی با شما دعوا می‌کند و نسبت به گذشته، بیشتر از کوره در می‌رود احتمالا به شما خیانت کرده است. پرخاشگری یک مکانیزم دفاعی برای دور کردن شما از خودش است تا کمتر در مورد این که کجا بوده یا چکار می‌کرده یا چرا این همه سرگرم موبایلش است مورد پرس و جو قرار بگیرد و احتمال لو رفتن خطایش کمتر شود و شما را مقصر جلوه دهد.
همسر شما متوجه شده است که به سادگی با پرخاشگری می‌تواند از پاسخ دادن به شما طفره برود و به ارتباطش با شخصی دیگر ادامه دهد و ناخودآگاه به تصور این که شما هم در حال خیانت هستید شروع به سوال پیچ کردن شما برای مچ گیری می‌شود.
راه‌های اثبات خیانت همسر در دادگاه
خیانت در ازدواج از نظر قانونی جرم محسوب می‌شود و در صورت اثبات حتی بدون وجود شاکی خصوصی یا رضایت شاکی، فرد خیانت کار مجازات خواهد شد.
بر اساس قانون هر گونه رابطه نامشروع، خلاف عفت به جز زنا از جمله تقبیل یا مضاجعه در صورت اثبات در دادگاه تا 99 ضربه شلاق خواهد داشت.
روش‌های اثبات خیانت همسر در دادگاه عبارتند از:
اقرار متهم در حضور قاضی یا بازپرس به صورت شفاهی و کتبی و همراه با امضا.
برای اثبات خیانت شوهر در دادگاه میتوان صیغه نامه یا ثبت شدن عقد در شناسنامه را به دادگاه ارائه کرد.
در صورتی که خیانت همراه با زنا باشد علاوه بر اقرار خود فرد شهادت 4 مرد عادل یا شهادت 3 مرد عادل و 2 زن عادل باید در دادگاه ارائه شود که البته روشی ناممکن است.
ارائه عکس و اسکرین شات از پیام‌های همسر میتواند جزو ادله ارائه شده به قاضی باشد، ولی به تنهایی برای اثبات و ارائه حکم قاضی کفایت نمی‌کند و تنها راه اثبات دستور قاضی برای گرفتن پرینت مکالمات و محتوای پیامک‌ها است. بر اساس قانون اپراتور‌ها موظفند پیام‌ها و مکالمات را تا 6 ماه نگهداری کنند بنابراین به سادگی میتوان به آن‌ها دسترسی پیدا کرد.
راه‌های اثبات خیانت شوهر در دادگاه
برای اثبات خیانت شوهر از طریق چت روش‌های مختلفی وجود دارد از جمله حکم دادگاه برای استعلام از طریق اپراتور یا شبکه‌های اجتماعی داخلی، اقرار خود فرد، دسترسی به تلفن متهم یا اقرار شاهدان مطلع از خیانت. شما با ارائه یکی از این موارد می‌توانید خیانت را در دادگاه اثبات کنید.
اگر خیانت همسر از طریق چت کردن در شبکه‌های اجتماعی غیر ایرانی باشد از آن جایی که دادگاه نمی‌تواند حکم استعلام برای این شبکه‌ها بگیرد، تنها روش اثبات خیانت این است که شاکی اطلاعات لازم برای ورود به تلفن همراه یا پروفایل‌های مجازی همسرش را داشته باشد یا فرد متهم به خیانت اقرار کند. در غیر این صورت عکس و اسکرین شات از چت‌ها برای دادگاه مدرک محسوب نمی‌شود مگر این که شما پرینت چت‌ها و محتوای فضای مجازی همسرتان مبنی بر خیانت را گرفته باشید و به دادگاه ارائه دهید.
در صورت نداشتن ادله کافی برای خیانت، اقدام به شکایت نکنید، چون به جرم افترا محکوم خواهید شد؛ بنابراین برای پاسخ به سوال این که چگونه خیانت شوهرم را ثابت کنم، در صورتی که میخواهید دادخواست ارائه دهید حتما با یک وکیل مجرب در این زمینه مشورت کنید تا برای جمع آوری ادله محکمه پسند شما را راهنمایی کند.

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/663047/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

طلاق یوسف تقصیر مادرزنش بود؟

وقتی دوستای کیمیا میشن خار چشم آرش!

فیلم های توقیفی دوباره بررسی خواهند شد؟

بهترین فیلم‌های سینمایی درباره فراموشی و آلزایمر

کارگردان فیلم «من عصبانی نیستم» عزادار شد

غیرتی شدن هاشم به خاطر عشقش به نغمه

می خواد دختر حاجی رو از راه به در کنه!

چهره ها/ شعر کنایه آمیز شقایق دهقان با گریم قاجاری اش

سفره ای که بی حرمت شد!

رسول نجفیان: سریال ها نسبت به گذشته پسرفت نکرده است

چهره ها/ مجید واشقانی و رفیق های تقلبی

حالا که پولدار شدی میخوای زنتو طلاقش بدی؟!

بازیگر «افرا»: صبر کنید سریال هنوز به اوج خودش نرسیده است!

چهره ها/ عکس یادگاری پوریا پورسرخ با فوتسالیست محبوب ایرانی

ماجرای سریالی که رسول نجفیان نقش پسر بهزاد فراهانی را بازی کرد

سخنان احساسی مادر ارشا اقدسی در مراسم چهلم فرزندش

چهره ها/ پست تابستانی بهرام رادان و واکنش جالب امیر نوری به آن

استقبال اتحادیه تهیه‌کنندگان از سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد درباره شبکه نمایش خانگی

بابا اتی و معشوقه اش به دنبال ازدواج

تیزر قسمت جدید شب آهنگی

خوش به حال بچه هایی که معلمشون تویی!

بوی بد ماشین علی صادقی در فیلم «ایکس لارج»

نماهنگ سریال پریدخت با صدای سالار عقیلی

تیکه ای که مادر «شیوا» به «یوسف» انداخت

چهره ها/ عکس بدون آرایش شیلا خداداد

وقتی رضا شفیعی جم «میلاد کی‌مرام» رو نمی شناسد!

عاطفه خبر بارداری‌شو به «محسنیان» میده

سعید راد: وجود «مسعود کیمیایی» قبل از انقلاب برای ما نعمت بود

روایت بازیگر «گاندو» از حضور در راهپیمایی اربعین

جلوه های ویژه سینمایی یعنی این!

سیامک انصاری در نقش مدیر دهه شصتی

سیدجواد هاشمی با یک برنامه جدید به شبکه نسیم می آید

شوخی جالب با بازیگران معروف در گریم های متفاوت

چهره ها/ اتفاق عجیبی که 2 روز پشت سر هم برای نجمه جودکی رخ داد!

چهره ها/ 2 عکس از صابر ابر در دهه 20 و 30 زندگی اش

حرف رضا شفیعی جم بعد از ترساندنش در «شب آهنگی» سانسور شد

چهره ها/ پوستر جدیدی از سریال جذاب «خاتون»

سریال‌های تلویزیونی و مجموعه‌های شبکه نمایش خانگی در یک تقابل 11ساله

چهره ها/ سلفی جدید ساره بیات

سریال پایتخت ‌هفت ساخته نمی شود

درگذشت همزمان پدر و مادر آقای بازیگر بر اثر کرونا

نشانه های درون گرا بودن با 17 خصوصیت اخلاقی

داشتن رابطه عاشقانه قبل از ازدواج بهتر است یا بعد ازدواج؟؟

با افرادی که پارانوئید دارند چگونه باید رفتار کرد

طرز ساخت جاتخم مرغی های بسیار فانتزی و شیک

مدیرکل جدید امور زنان و خانواده وزارت کشور منصوب شد

ارتقای 7 رتبه‌ای جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری 2021

تبدیل پسماند میوه به بانداژ آنتی باکتریال توسط دانشمندان سنگاپوری

اگر به تمدن نوع یک برسیم چه می شود؟

تولید خامه گیاهی از عدس!