آریا بانو
با نمک ترین کوه ایران
پنجشنبه 13 خرداد 1400 - 21:01:59
آریا بانو - باشگاه خبرنگاران / کوه نوردی همواره یکی از تفریحات انسان ها در طول تاریخ بوده است. انسان به دلیل اینکه موجودی اجتماعی است و دوست دارد به سفرهای مختلفی برود و تا جایی که می تواند اشیا، مکان ها و .... عجیب را دیده و کشف کند. در همین راستا کشور ایران نیز یکی از بهترین مکان های دنیا برای گردشگری است که هر ساله تعداد زیادی توریست از دیگر کشور های جهان برای بازدید از جاذبه های آن به ایران سفر می کنند. البته این مورد با توجه به شیوع ویروس کرونا در دنیا و اعمال محدودیت ها توسط دولت های مختلف در دو سال اخیر کمی کمرنگ تر شده است.
با این وجود گردشگران و علاقه مندان ایرانی می توانند با رعایت موارد بهداشتی از با نمک ترین و جذاب ترین کوه های ایران دیدن کنند.

آریا بانو


شاید باورتان نشود اما کوه‌های اژدها و غار نمک بخشی از معادن نمک کوهدشت کهن گرمسار است، که امروزه به یکی از مکان های پر طرفدار و جذاب گردشگری در نزدیکی تبدیل شده. معادن نمک کوهدشت کهن، بزرگترین تونل‌های نمکی در خاورمیانه به شمار می‌روند.

آریا بانو


برای رفتن به این کوه باید 500 متر قبل از خروجی آزادراه قم و گرمسار از خروجی که در سمت راست قرار دارد حرکت کرده تا بتوانید معدن بی‌نظیر کوهدشت کهن را مشاهده کنید. بهترین زمان برای بازدید از این جاذبه طبیعی و زیبا فصول بهار و پاییز است.
به دلیل وجود بلورهای نمک در کوه اژدها و چهره ویژه آن هنگام راه رفتن روی این کوه احساس خواهید کرد که در کره مریخ هستید. به دلیل دوری از شهر دامغان و نبود امکانات رفاهی بهتر است وسایل مورد نیاز برای چنین سفر هیجان انگیزی را با خود ببرید.

http://www.banounews.ir/Fa/News/599905/با-نمک-ترین-کوه-ایران
بستن   چاپ