آریا بانو
مراسم تجلیل از کارگران نمونه و نخبگان جامعه کار و تولید استان کرمان برگزار شد
يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 - 00:11:18
وزارت رفاه
آریا بانو - مراسم تجلیل از کارگران نمونه و نخبگان جامعه کار و تولید استان کرمان با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان و محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، در این آیین رضا اسماعیلی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه کرمان بیش از 480 هزار کارگر بیمه شده تامین اجتماعی در استان دارد، گفت: کارگران در سخت‌ترین شرایط محیطی استان کار می‌کنند با این وجود خوشبختانه هر ساله در بین کارگران نمونه کشور از استان کرمان هم نمایندگانی داشته‌ایم.
وی با ابراز تاسف از این که امسال عدم حضور هیئت داوری جشنواره امتنان در استان کرمان یکی از دلایل عدم انتخاب کارگر نمونه کشوری بود بیان کرد: هزار و 800 کارگر در جشنواره امتنان سال گذشته شرکت کردند و در مجموع 128 نفر مورد بازدید میدانی استان قرار گرفتند.
سرهنگ محسن شفیعی مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه طرح شهید برونسی در حمایت از کالاهای داخلی در استان توسط بسیج کارگری اجرا می‌شود اظهارکرد: طرح شهید کریمی در راستای شناسایی موانع پیش روی تولید نیز در حال اجرا است.
سید ابراهیم اسلامی رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه قشر کارگری همیشه وفاداری خود را در عرصه‌های مختلف انقلاب ثابت کرده است، بیان کرد: کارگران ما در دفاع مقدس، دوران سازندگی و دوران تحریم پرتوان تر از گذشته پای کار انقلاب بودند.
رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان کرمان با بیان اینکه پیامبر بزرگوار اسلام (ص) احترام ویژه‌ای به قشر کارگر داشتند و مسئولان جامعه اسلامی نیز باید این گونه باشند افزود: امنیت شغلی کارگران یک چالش است.
وی با اشاره به اینکه کارگران همیشه بیش از آنکه دغدغه معیشت خانواده خود را داشته باشند نگران آینده کاری خود هستند بیان کرد: کار کردن در معادن ذغالسنگ بسیار سخت است و باید عمر کاری آنها به 15 سال تقلیل پیدا کند تا کارگر بعد از بازنشستگی هم بتواند عمری داشته باشد.
اسلامی تصریح کرد: کرونا مشکلات زیادی بر قشر کارگری ایجاد کرد با این وجود نه تنها کاهش تولید در استان نداشتیم بلکه در این شرایط افزایش تولید هم داشته‌ایم .
در پایان این مراسم از کارگران نمونه در طرح امتنان تقدیر شد.

http://www.banounews.ir/Fa/News/584211/مراسم-تجلیل-از-کارگران-نمونه-و-نخبگان-جامعه-کار-و-تولید-استان-کرمان-برگزار-شد
بستن   چاپ