آریا بانو
جمعیت کارگری بیمه شده استان اردبیل 111 هزار نفر شد
يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 - 00:11:07
وزارت رفاه
آریا بانو - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: جمعیت کارگری بیمه شده استان 111 هزار نفر شد که در هزار 23 واحد اقتصادی مشغول به کار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، قاسم رحیمی اظهارکرد: سال گذشته هزار و 150 میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در استان پرداخت شد. وی افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت مداوم و مستمر بر نحوه فعالیت واحدهای تولیدی نظارت دارد و مشکلات را احصاء و برای حل آنها اقدامات لازم را انجام می‌دهد.
وی از فعالیت 23 هزار کارفرما در استان اردبیل خبر داد و اضافه کرد: در زمان کرونایی با کمک کارفرمایان هفت هزار بسته معیشتی و حمایتی در بین افراد نیازمند و کارگران در اردبیل توزیع شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: پارسال 9 هزار و 600 نفر در استان مشمول بیمه بیکاری شدند که بیشتر این افراد از رسته مشاغل آسیب‌دیده از کرونا بودند. 
وی با بیان این که جمعیت کارگری بیمه شده استان 111 هزار نفر است، افزود: از این تعداد 40 درصد در بخش خدمات، 32 درصد در بخش کشاورزی و 28 درصد در بخش صنعت مشغول کار هستند.
وی سهم کارگران ساختمانی از تعداد کل بیمه‌شدگان در این استان را 24 هزار نفر ذکر کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد کارگران ساختمانی بیمه شده در استان 6 هزار نفر افزایش یافته و به 30 هزار نفر برسد.
رحیمی همچنین با اشاره به پرداخت 90 درصد از حق بیمه کارگران ساختمانی از سوی دولت بیان کرد: کل مبلغ بیمه کارگران 11 میلیون ریال است که فقط یک میلیون و 80 هزار ریال آن را کارگر و مابقی را دولت به بیمه پرداخت می‌کند.

http://www.banounews.ir/Fa/News/584206/جمعیت-کارگری-بیمه-شده-استان-اردبیل-111-هزار-نفر-شد
بستن   چاپ