آریا بانو
معاون وزیر بهداشت: به دانش کامل تولید واکسن کرونا دست یافته‌ایم
يکشنبه 19 ارديبهشت 1400 - 00:06:18
آریا بانو - تسنیم / معاون وزیر بهداشت گفت: جهش علمی در ارتباط با کنترل بیماری کرونا در کشور را شاهد هستیم و امیدواریم هرچه سریع‌تر به تولید یک واکسن بومی برسیم.
علی‌اکبر حقدوست معاون آموزشی وزیر بهداشت صبح امروز در آیین آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا در استان کرمان که با تزریق واکسن تولید مشترک ایران و کوبا با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان، رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و سرهنگ نظری جانشین سپاه ثارالله استان کرمان برگزار و انجام شد اظهار داشت: شاهد جهش علمی در ارتباط با کنترل بیماری کرونا در کشور هستیم.
وی با بیان اینکه خداوند می‌فرماید در دل سختی‌ها فرصت‌هایی وجود دارد افزود: کارهای علمی پژوهشی زیادی در کشور در ارتباط با ویروس کرونا انجام شده است و دستاوردهای خوبی داشتیم.
معاون آموزشی وزیر بهداشت با یادآوری اینکه "در روزهای اول حتی امکان نوشتن پروتکل برای مدیریت بیماری کرونا نداشتیم و با مشکل مواجه بودیم" گفت: اما امروز به دانش تولید واکسن در دنیا رسیده‌ایم.
وی با تصریح به اینکه تولید واکسن هم از نظر سلامت مردم اهمیت دارد و هم آبروی کشور است اضافه کرد: امروز تولید واکسن کرونای ایرانی آغاز شده است و امیدواریم هرچه سریع‌تر به یک واکسن بومی برای کنترل بیماری کرونا که جهان را درگیر کرده است برسیم و کرمان یکی از استان‌هایی است که در آن سایت تولید واکسن راه‌اندازی شده است که امیدواریم موفق باشد.

http://www.banounews.ir/Fa/News/584166/معاون-وزیر-بهداشت--به-دانش-کامل-تولید-واکسن-کرونا-دست-یافته‌ایم
بستن   چاپ