آریا بانو
منچسترسیتی – چلسی؛ پیش‌بازی فینال لیگ قهرمانان
شنبه 18 ارديبهشت 1400 - 13:30:56
آریا بانو - خبر ورزشی / منچسترسیتی و چلسی، فینالیست‌های لیگ قهرمانان اروپا امشب در لیگ برتر انگلیس باید به مصاف هم بروند.
 همین چند روز پیش بود که منچسترسیتی و چلسی در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا با کنار زدن پاری‌سن‌ژرمن و رئال‌مادرید فینالیست شدند. امشب از ساعت 21 در ورزشگاه اتحاد این دو تیم در دیداری از رقابت‌های لیگ برتر انگلیس به مصاف هم خواهند رفت که می‌توان گفت یک پیش‌بازی یا پیش‌درآمد برای آن فینال بزرگ خواهد بود.
منچسترسیتی؛ اینجا جام و آنجا جام
برای سه‌گانه باید چلسی را برد! پپ گواردیولا و شاگردانش این روزها روی ابرها هستند. پروژه طولانی‌مدتی که شیخ منصور آغاز کرده بود را به سرانجام رساندند و حالا فینالیست لیگ قهرمانان اروپا هستند. از طرفی پپ به طور صریح از کسب سه‌گانه گفته بود و فعلاً یکی از جام‌ها را برده. نکته جالب این که منچسترسیتی برای کسب سه‌گانه باید چلسی را ببرد، که امشب قهرمانی لیگ برتر قطعی شود و در فینال لیگ قهرمانان هم حریف‌شان این تیم لندنی خواهد بود. سیتی این روزها بیش از هر تیم دیگری در انگلیس و اروپا کامل است. پپ هوشمندانه دفاع تیمش را ترمیم کرد و با ظرافت و دقت به رقبا ضربه زد. البته این مربی پرافتخار به یاد دارد چلسی همان تیمی است که اجازه فینالیست شدن در جام حذفی را به تیمش نداد. در نتیجه باید در نبرد با توماس توخل مراقب باشد.
چلسی؛ مراحل آخر مأموریت
وقتی فرانک لمپارد برکنار شد، هواداران چلسی فقط به این فکر می‌کردند که تیم میانه جدولی‌شان حداقل سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را بگیرد. فینالیست شدن در لیگ قهرمانان؟ فینالیست شدن در جام حذفی؟ غیرممکن است! هواداران خوش‌بین چلسی هم تصور نمی‌کردند پایان فصل تا این حد برای تیم‌شان خوب باشد. حالا چلسی می‌تواند قهرمان 2 جام شود و با توجه به عملکرد و دستاوردهای فعلی‌شان حتی می‌توانند به رده‌های دوم یا سوم لیگ برتر هم فکر کنند، چه رسد به این که سهمیه لیگ قهرمانان را به‌دست آورند. با برد در نیمه‌نهایی جام حذفی، اعتمادبه‌نفس بازیکنان چلسی در نبرد با تیم آماده‌ای همچون منچسترسیتی بالاتر هم رفته است. آن‌ها نمی‌خواهند در مراحل پایانی مأموریت کم بیاورند. تیم جوان توخل مقابل رئال‌مادرید نشان داد توانایی انجام هر کاری را دارد.
آخرین جدال
چلسی در آخرین نبرد با منچسترسیتی با تک گل زیاش پیروز شد. آن دیدار از مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی سه هفته پیش برگزار شد و چلسی به فینال رسید.
آمار بازی
47) در 47 نبرد منچسترسیتی و چلسی، سیتیزن‌ها 14 برد و آبی‌ها 26 برد داشته‌اند. 7 دیدار این دو تیم هم مساوی شده است.
11) پس از این که در فصل 2015-2014 هردو بازی لیگ برتری این دو تیم مساوی شد، 11 بازی متوالی‌شان برنده داشته است. 7 بازی را سیتی و برده و 4 بازی را چلسی.
5) اگر منچسترسیتی امشب چلسی را شکست دهد قهرمانی‌اش را قطعی خواهد کرد و در رکورد قهرمانی لیگ برتری با 5 قهرمانی برابر با چلسی خواهد شد. فقط منچستریونایتد با 13 قهرمانی در دوران لیگ برتر بالاتر از این دو تیم قرار دارد.
32) منچسترسیتی این فصل در 32 بازی به غیر از دو دربی منچستر گل زده است. با 71 گل زده، تیم گواردیولا بهترین خط حمله را در اختیار دارد.
24) رمز موفقیت سیتی در این فصل را می‌توان در ترمیم خط دفاعی جست‌وجو کرد. علاوه بر در اختیار داشتن بهترین خط حمله، با 24 گل خورده بهترین خط دفاع را هم در اختیار دارند.
18) سیتی تا این هفته 18 کلین‌شیت داشته که یکی از فصل پیش بیشتر است. البته با 2 کلین‌شیت به رکورد 2 فصل پیش خودشان خواهند رسید.
11) چلسیِ توخل هم موفق شده شرایط دفاعی‌اش را بهبود ببخشید و در 11 بازی لیگ برتری از 15 بازی کلین‌شیت کند.
10) میسون مانت جوان‌ترین بازیکن انگلیسی است که به رکورد 10 پاس‌گل در لیگ برتر می‌رسد. آرین روبن جوان‌ترین گلساز دو رقمی لیگ برتر در 21 سالگی بود.
مصدومان و محرومان
جان استونز برای کارت قرمزی که در دیدار مقابل استون‌ویلا گرفت محروم است. منچسترسیتی مصدوم ندارد. متئو کواچیچ و سزار آسپلیکوئتا مصدومان چلسی هستند که البته شاید به نبرد در منچستر برسند.
ترکیب احتمالی دو تیم
منچسترسیتی: ادرسون، کانسلو، دیاس، لاپورت، مندی، رودری، گوندوغان، محرز، دبروینه، فودن و آگوئرو
چلسی: مندی، زوما، سیلوا، رودیگر، جیمز، آلونسو، جورجینیو، کانته، مانت، پولیشیچ و هاورتس

http://www.banounews.ir/Fa/News/583950/منچسترسیتی-–-چلسی؛-پیش‌بازی-فینال-لیگ-قهرمانان
بستن   چاپ