آریا بانو

آخرين مطالب

شهرداری تهران

جشنواره عید تا عید در منطقه ۷

آریا بانو - شهردار منطقه ۷ از برپایی ویژه برنامه های دهه ولایت در این منطقه با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور شهروندان در تجمعات با هدف ترویج مبانی مسئله امامت و ولایت بویژه در بین جوانان خبر داد.

ثبت نام داوطلبان در سامانه «خادم یار» آغاز شد

آریا بانو - رئیس ستاد خادم المنتظر شهرداری تهران با اشاره به آغاز ثبت نام داوطلبان در سامانه «خادم یار» هدف نهایی از اجرای طرح خادم یار را انجام فعالیت های داوطلبانه اجتماعی و فرهنگی در شهرداری تهران دانست.

کافه پاچنار محله فرحزاد احیا و بهره برداری شد

آریا بانو - کافه پاچنار به عنوان یکی از نمادهای هویتی محله فرحزاد پس از سال ها احیا و به محلی برای کارآفرینی و درآمدزایی بانوان سرپرست خانوار این محله تبدیل شد.

افتتاح ورزشگاه مظاهری؛ به زودی

آریا بانو - شهر: ورزشگاه مظاهری به عنوان یکی از پروژه های مورد مطالبه شهروندان محله مظاهری در منطقه ۱۵ به زودی به بهره برداری می رسد.

آغاز فاز اول عملیات اجرایی ساخت پایانه دولت‌آباد

آریا بانو - مقدمات کار برای آغاز عملیات اجرایی فاز نخست پروژه احداث پایانه ۴۴ هکتاری دولت‌آباد فراهم شده و بزودی این پایانه استراتژیک که نقشی مهم در کاهش زمان تعمیر واگن‌ها و همچنین تقلیل سرفاصله زمانی حرکت قطارها در خط ۶ ایفاء می‌کند،‌ وارد فاز اجرایی می‌شود.

موش ها عامل گسترش بیماری و طاعون

آریا بانو - شهر: مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: موشهای زیرزمینی آدمخوار و مرده خوار نیستند اما در انتقال بیماری ها و گسترش آنها پس از بحران هایی نظیر زلزله و سیل نقش آفرین هستند.

تغییر نحوه اداره شهر از وابستگی به «اقلیت صاحب سرمایه» به «عموم مردم»

آریا بانو - شهر: در جهت تحقق شعار محوری اداره شهر تهران؛ «تهران شهری برای همه»، در حوزه اقتصاد، از همان روز اول تغییر ریل انجام شد و نحوه اداره شهر از وابستگی به «اقلیت صاحب سرمایه» به «عموم مردم» تغییر کرد. اقدامات مهمی در جهت حرکت به‌سمت تحقق این شعار انجام شده است.

کتابهایی برای ثبت و ماندگاری ادبیات جدید مدیریت شهری

آریا بانو - شهر: مرکز ارتباطات شهرداری تهران جهت ماندگاری و پیگیری ادبیات ارائه شده در این دوره از مدیریت شهری و بررسی تهران از زوایا و نگاه های مختلف اقدام به انتشار ۲۰ کتاب و گزارش نموده است.

دیدار مدیران رسانه با پیروز حناچی شهردار تهران/بخش چهارم

آریا بانو - مهدی شفیعی مدیر عامل روزنامه ایران هم در ادامه به مشکلات کشور اشاره کرد و گفت:در این شرایط تامین حقوق کارکنان شهرداری مدیریت در این سطح سخت و طاقت‌فرساست و اما شهرداری سربلند این روزها طی کرد. محمدرضا نوروزپور، مدیرعامل ایرنا هم در این نشست، گفت:حیف است که خدمات آنطور که باید، به اطلاع شهروندان نمی‌رسد. باتوجه به شرایطی که مدیریت شهری روی کار آمد و کشور در بدترین فشار اقتصادی قرار داشت، در چنین شرایطی گزارش شهردار تهران نشان می‌دهد بهره وری در شهرداری بسیار بالا بوده است. علی متقیان مدیر مسئول خبرگزاری ایسنا، هم در این نشست هم اندیشی، با تاکید بر لزوم گزارش‌دهی از اقدامات انجام شده، گفت: اداره تخصصی شهر بزرگ‌ترین امتیاز این دوره بود و امید داریم انجام کارها از سوی مدیران متخصص در شهرداری ادامه پیدا کند و کارها سفارشی و هیاتی نباشد.

دیدار مدیران رسانه با پیروز حناچی شهردار تهران/بخش سوم

آریا بانو - نیلوفر قدیری، مدیر مسئول‌ روزنامه همشهری در ادامه این نشست به فضای رسانه‌ای در نقد شهرداری در این دوره اشاره کرد و گفت:با وجود انتقادها و موفقیت‌ها آرزو دارم این فضای آزاد رسانه‌ای که در نقد شهرداری به خصوص در دو سال اخیر برقرار بوده در دوره بعد هم ادامه پیدا کند. منصور مظفری، مدیر مسئول روزنامه آفتاب یزد هم بیان کرد: زمان کمی برای انجام کارها ‌در این دوره وجود داشت ‌و مقایسه آن با ۱۲ سال مدیریت گذشته، قیاس خوبی نیست. شاید عملکرد دولت قابل دفاع نبود اما عملکرد شهرداری قابل دفاع بود و در انتخابات شورای شهر این به عملکردها نباختیم و به سیاسی‌کاری باختیم. مسعود حیدری، مدیرعامل ایلنا با اشاره به گزارش عملکرد شهرداری تهران، بیان کرد: کم کردن هزینه ها در اداره شهر کار بسیار مهمی است و باید کسانی که در این دوره مسئولیت دارند اعلام کنند برای مردم چه کردند اما از نجابت مدیریت شهری سو استفاده شد و برخی اجازه ندادند.

دیدار مدیران رسانه با پیروز حناچی شهردار تهران/ بخش دوم

آریا بانو - محمد رحمانیان، مدیر مسئول روزنامه شرق، با بیان اینکه به طور قطع کارهای زیادی انجام شده و موانع زیادی سر راه بوده اما گزارش عملکرد نشان می‌دهد شهرداری توانست نسبتا موفق عمل کند. گزارش عملکرد شهردار تهران هم وجود موانع قابل تحسین است. محمد مهاجری، عضو شورای سیاستگذاری خبرآنلاین هم بیان کرد: آقای حناچی جزو معدود شهرداران بوده که سیاسی نبوده است و حتی با دولت هم به دلیل سیاسی نبودن در مواردی مشکلاتی ایجاد شده است. همین مورد می‌تواند عبرت آیندگان باشد، یقین دارم که در دوره بعد شهر فروشی آغاز می‌شود و دوباره بازی سیاسی خواهیم داشت و امیدواریم چهار سال آینده زودتر به پایان برسد.

دیدار مدیران رسانه با پیروز حناچی شهردار تهران/بخش اول

آریا بانو - علی صالح‌آبادی، مدیرعامل هفته‌نامه ستاره صبح با یادآوری همکاری با شهردار تهران در وزارت مسکن گفت: آقای حناچی از سال‌ها پیش همیشه مخالف روشی بود که از دوران آقای کرباسچی که همان ساخت و ساز بی‌رویه و اتوبان بود و همیشه دنبال توسعه مترو بود. امیر محبیان، مدیرمسئول خبرگزاری آریا هم از شاخص‌های تحلیل عملکرد شهردار صحبت کرد و یکی از معضلات کشور را سیاست‌زدگی دانست و گفت: شهرداری حوزه تخصصی است و نباید سیاسی باشد و واین وظیفه رسانه است که از این کار جلوگیری کند. علیرضا بختیاری، مدیر مسئول روزنامه دنیای اقتصاد در ادامه این نشست گفت:در وهله نخست نگاه مدیران شهرداری به اداره شهر تغییر کرده که کار بسیار مهمی بوده ودوم‌ میزان توقع شهروندان هم از مدیران شهری تغییر کرده است.

برپایی غرفه گفتمان غدیر در منطقه ۲

آریا بانو - سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو ازبرنامه ریزی و اجرای ویژه برنامه های فرهنگی به مناسبت عید سعید غدیرخم در محلات منطقه ۲ بارعایت پروتکل های بهداشتی ستادکرونا خبرداد.

نگاه مدیریت شهری به فرهنگ زیرساختی است

آریا بانو - سید محمد فیاض گفت : نگاه مدیریت شهری به فرهنگ، غیر دستوری و زیرساختی است و همواره تلاش داشته ایم تا با ایجاد زیر ساخت های لازم، فرهنگ عمومی و فردی را در شهر تهران ارتقاء دهیم و قطعا با توسعه زیر ساخت های شهری، "ارتقای فرهنگی" محقق می شود.

تعریض ۴۵۰۰ متر مربع از معابر شمال شرق تهران

آریا بانو - معاون فنی وعمرانی شهرداری منطقه ۴ تهران از تعریض معابر و کاهش بار ترافیکی محلات و بزرگراه ها خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود یک کیلومتر از معابر این منطقه تعریض شد.

آیین افتتاح زیرگذر عابر پیاده چهارراه گلوبندک

آریا بانو - عصر سه شنبه پنجم مردادماه سال ۱۴۰۰، دسترسی شرقی زیرگذر چهارراه گلوبندک به ایستگاه متروی پانزده خرداد که به گذرگاه شهدای مسجد ارک نامگذاری شده است، طی مراسمی با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران به بهره برداری رسید .

در دیدار مدیران رسانه ها با شهردار تهران چه گذشت؟

آریا بانو - شهر: جمعی از مدیران رسانه‌ها در دیدار با شهردار تهران بر لزوم ادامه سیاست‌های این دوره از مدیریت شهری در دوره بعد تاکید و اقدامات شهرداری تهران را با توجه به تحریم‌ها و کرونا قابل تمجید عنوان کردند.

مرحله اصلی واکسیناسیون کارکنان شرکت بهره برداری مترو آغاز شد

آریا بانو - رییس ستاد مقابله و پیشگیری بیماری کرونا و مدیر اجرایی پروژه واکسیناسیون شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از آغاز مرحله اصلی واکسیناسیون کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از امروز سه شنبه پنجم مردادماه ۱۴۰۰ خبر داد.

پایبندی به طرح تفصیلی و طرح جامع

آریا بانو - پیروز حناچی در جلسه هم اندیشی مدیران رسانه ها پایبندی به طرح تفصیلی و طرح جامع به عنوان میثاق عمومی شهر را از عملکرد های این دوره دانست.

افزایش ترافیک پایتخت در پنجم مرداد

آریا بانو - شهر: طبق آمار مرکز کنترل ترافیک شهر تهران، وضعیت ترافیکی روز گذشته - ۵ مرداد ۱۴۰۰ - نسبت به دوشنبه - ۴ مرداد ۱۴۰۰ - روند افزایشی داشته است. اما این آمار نسبت به دوشنبه هفته گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

افزایش سرانه ۱۰۵۰ متر مربعی سرانه فضای سبز منطقه ۵

آریا بانو - محمود کلهری شهردار منطقه ۵ از مراحل پایانی پروژه بوستان باغ ایرانی واقع در خیابان الهی خبر داد و گفت: بوستان باغ ایرانی که تلفیقی از بافت سنتی ایرانی و فضای شهری کنونی است از پروژه های توسعه محلی منطقه ۵ است که به افزایش سرانه فضای سبز منطقه کمک می کند.

غدیر؛ تجلی اراده خداوند و نقطه عطفی در تاریخ

آریا بانو - شهردار منطقه ۱۶ در یادداشتی نوشت: غدیر تجلی اراده خداوند و نقطه عطفی در تاریخ بشریت است. غدیر یک مکان محدود نیست، بلکه بی‌منتها، جاودانه و زنجیره تداوم ایمان، وجدان پاک هستی و نبض حیات حقیقت است.

پخش ۶۳۰۰ تن بتن غلتکی در بزرگراهای تهران

آریا بانو - بخش اعظم تولیدات کارخانه شماره ۴ بتن غلتکی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران طی سال جاری، صرف روسازی پروژه احداث بزرگراه شهید بروجردی شده است.

افزایش خطر بیماری با سیل مهاجرت و حاشیه نشینی در تهران

آریا بانو - شهر: طی ۵ سال اخیر به دلیل فقر، محرومیت، خشکسالی و سایر مشکلات، مهاجرت ها از دیگر استانها به تهران شدت گرفته است و تهران به یک کلانشهر و استان مهاجرپذیر از کل نقشه جغرافیایی کشور بدل شده و به عنوان حوزه نفوذ از نظر پرداختن به امور اداری و سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود که این رشد آمار حاشیه نشینی و بد مسکنی می‌تواند خطر بیشتری را متوجه تهران کند.

مرکز مطالعات دو کتاب جدید منتشر کرد

آریا بانو - کتاب های «آسیب شناسی نظام درآمدی شهرداری ها در ایران با تاکید بر تجربه شهرداری تهران» و «دستورالعمل طراحی خیابان کامل تورتنو» توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران منتشر شدند.

احداث ۵۷۰۰ متر مسیر دوچرخه در منطقه ۹

آریا بانو - معاون حمل و نقل ترافیک منطقه ۹ اقدامات ترافیکی این معاونت از ابتدای سال ۱۴۰۰ در پهنه غربی پایتخت را تشریح کرد.

واکسیناسیون ۶۰۰۰ راننده اتوبوسرانی به تدریج انجام می‌شود

آریا بانو - شهر: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن اعلام اینکه می‌بایست حدود ۶ هزار راننده اتوبوسرانی واکسیناسیون شوند، گفت: امکان خروج تمامی رانندگان اتوبوس در یک روز از خطوط وجود ندارد و به تدریج این اقدام انجام خواهد شد.

شهرک ۲۲بهمن، مقصد رکاب زنی امروز شهردار منطقه۲۱

آریا بانو - امروز و همزمان با پنجمین روز از مرداد ماه، رضا رجب زاده شهردار منطقه۲۱ با همراهی جمعی از معاونین و مدیران ارشد شهری این منطقه با دوچرخه از سطح محله ۲۲بهمن واقع در ناحیه سه منطقه۲۱ بازدید کرد.

زیرگذر گلوبندک کیفیت پیاده راه پانزده خرداد را ارتقاء می دهد

آریا بانو - شهر: شهردار تهران در مراسم افتتاح دسترسی شرقی زیرگذر چهارراه گلوبندک گفت: این پروژه بر ارتقاء کیفیت پیاده راه پانزده خرداد کمک می کند و دسترسی این منطقه را بالا خواهد برد.

بازدید معاون هماهنگی امور مناطق از پروژه های منطقه ٢٠

آریا بانو - در بازدید و بررسی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران و هیئت همراه از پروژه های منطقه ۲۰، وضعیت این منطقه در ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۹ بسیار مطلوب عنوان شد و این منطقه در بین ۳ منطقه برتر شهر تهران قرار دارد.

ساير مطالب

ترخیص کالاهای بوش کنسل اعلام شد

چند صد میلیارد کلاهبرداری از 2 هزار و 500 نفر

وقتی واکسن 200 هزار تومانی 20 میلیون تومان آب می‌خورد

ابتکار: زنان حق دارند برای زحماتشان در خانه طلب دستمزد کنند

چرا مشارکت بالا در انتخابات برای اقتصاد کشور حائز اهمیت است؟

افزایش مصرف اینترنت در شرایط اوج کرونا

مصوبات سران قوا نشان‌دهنده حمایت دولت و حاکمیت از بازار سرمایه است

چگونه هزینه های خورد و خوراک را کاهش دهیم؟

داده‌های مرکز آمار گواهینامه کیفیت دریافت می‌کنند

افزایش 13 درصدی صادرات محصولات پتروشیمی در سال 99

کاهش 304 تومانی دلار در کانال 20 هزار تومانی

پایان تحریم های ایران از زبان روحانی رئیس دولت اعلام شد

تخت خواب ارزان با پالت های چوبی، ایده هایی نو با سبک روستیک

19 هزار فقره وام ازدواج در سال جدید پرداخت شد

تراز تجاری مثبت 4.2 میلیارد دلاری بخش معدن در سال 99

ارز مورد نیاز خرید واکسن کرونا از محل مطالبات عراق پرداخت می‌شود

مشارکت بخش خصوصی ایران در تامین تجهیزات جام‌جهانی 2022 قطر

فاسد شدن ذخایر سیب و پرتقال به علت طمع‌کاری دلالان

مشتریان نفت ایران در انتظار نتیجه مذاکرات وین

زیر سوال بردن اصل شفافیت با تغییر خودسرانه جداول بودجه

علت کاهش عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌ها چیست؟

واریز منابع مالی از صندوق توسعه ملی به صندوق بازار سرمایه به کجا رسید؟

چرا معاملات بورس وارد دوران رکود شد؟

مستاجران هم باید اطلاعات سکونتی خود را در سامانه املاک ثبت کنند

شکست حباب مسکن، پس از ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز

عبور تولید شمش فولاد از رکورد 22.5 میلیون تن در سال 99

دامنه نوسان بورس از امروز تغییر می‌کند

افزایش 60 درصدی مصرف بنزین در فروردین 1400

پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت تا پایان ماه رمضان حتمی است؟

دولت کجای بازار ارز ایستاده است؟

مالکان بیش از 5 واحد مسکونی، مشمول مالیات دو برابری می‌شوند

نگه‌داشتن خانه‌های خالی، دیگر صرفه اقتصادی ندارد

اعلام ضریب افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان بر اساس مصوبه هیئت وزیران

انتخابات ریاست جمهوری 1400 چه تاثیری بر بورس دارد؟

رشد 189 درصدی سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در بخش‌ صنعت، معدن و تجارت

مابه‌التفاوت رقم افزایش حقوق بازنشستگان چه زمانی پرداخت می‌شود؟

اخذ مالیات، جذابیت سرمایه گذاری را از مناطق آزاد سلب می‌کند

بنیاد مستضعفان اجاره‌ بهای فروردین املاک تجاری را دریافت نمی‌کند

خانه خود را ثبت نکنید یارانه‌ تان قطع می‌ شود

رشد 18 درصدی تولید تایر در کشور در سال 99

هیچ طرحی برای اخذ «مالیات بر سود سهام» وجود ندارد

گرم‌شدن زودهنگام هوا در بهار و لزوم مدیریت مصرف برق

حرکت بازار طلا به سوی آرامش و تعادل

رشد 12 برابری ظرفیت نیروگاه‌های کشور

جزئیاتی از معافیت مدارس از پرداخت بهای انرژی/رایزنی برای تعیین الگوی مصرف طبق شرایط اقلیمی

آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده‌های حقوقی مرتبط با بانک سرمایه/دلیل ریزش اعضای صندوق ذخیره

سهم ایران از بازار جهانی صادرات فرش دستباف چقدر است؟

چالش‌های حذف دفترچه بیمه/ تعرفه‌های 1400 و تشویق پزشکان به نسخه‌نویسی الکترونیک

جزئیات تبدیل وضعیت 30 هزار نفر از مشمولان قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان

باید قرارداد انگلیس و ایران را از صورت معاهده انداخت

خاموش کردن یک لامپ برای همراهی با ساعت زمین

ارزهایی که پس از سه سال به چرخه اقتصادی کشور بازگشتند

کاهش 20 درصدی مصرف بنزین در سال 99

پرداخت پاداش مدیران دستگاه‌ها مشروط به میزان بهره‌وری است

جابجایی 4 وزیر و سرپرست در وزارت صنعت در سالی که گذشت

«ارتباطات» اکنون صدای مردم ایران شده است

ایجاد 1.8 میلیون فرصت شغلی در دولت دوازدهم

افزایش 4 برابری پرداخت تسهیلات اشتغال در 7 سال گذشته

دهقان دهنوی: اجرای دامنه نوسان نامتقارن موقتی است

نظام بانکی با فروش اوراق مشارکت، شبکه حمل‌ونقل کلانشهرها را توسعه دهد

رشد 113 درصدی سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در بخش‌های صنعت و معدن

12 مزرعه استخراج ارز دیجیتال در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فعال هستند

استفاده از برق خانگی برای استخراج رمز ارز مجاز نیست

خانه‌های فرش در 5 کشور آسیایی و اروپایی راه‌اندازی می‌شود

رونق تولید کالای ایرانی در شرایط تحریم و شیوع کرونا

چشم‌انداز مثبت رشد اقتصادی در سال 1400

مجلس برای زیرساخت‌های واکسن بودجه اختصاص دهد/ ویروس جهش‌یافته اولین بار در تهران مشاهده شد

ارزهای آزادسازی شده باید صرف امور زیربنایی شود

قیمت کالاهای پرمصرف ایام عید در کشور تعدیل می‌شود

اقدامات دولت برای حمایت از کارگران در 7 سال گذشته

مستمری اسفند بازنشستگان زودتر از موعد مقرر پرداخت می‌شود

به کسانی که از تهران بروند ظرف 3 روز خانه، کار و بودجه می‌دهیم!

عبور مصرف برق از چهل هزار مگاوات

مخالفان باید عواقب نپذیرفتن FATF را بپذیرند

گام نخست رفع تحریم‌ها با آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده در کره

وزیرارتباطات: مصوبه مجلس برای افزایش تعرفه اینترنت،به ضرر «ایران» است

تامین امنیت سرمایه‌گذاری، لازمه توسعه و رونق تولید

راهکاری جدید برای تامین برق استخراج‌کنندگان ارزهای مجازی

انسداد مرزهای اقتصادی کشور با عدم تصویب FATF

بازار ارز آماده تغییر مسیر قیمت‌ها

علت علاقه استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال به مناطق آزاد چیست؟

تمدید فرصت امهال مطالبات واحدهای تولیدی تا شهریور 1400

بهره‌برداری از 8.5 هزار میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی

استقبال سهام‌داران بورس از سهام شرکت‌های بزرگ در کوتاه مدت

برنامه بازار سرمایه برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

بهبود نسبی توزیع درآمد در سال 98 با کمک‌های نقدی و کالایی دولت

توسعه هوش مصنوعی در کشور با بهره‌برداری از «ابررایانه سیمرغ»

آیا روند صعودی بورس ادامه‌دار است؟

سود سال 98 سهام عدالت چه زمانی پرداخت می‌شود؟

رشد 3.4 درصدی بورس در هفته سوم بهمن‌ماه

تحقق خودکفایی و توسعه صنعت نفت با پیروزی انقلاب

چشم انداز روزهای خوش بودجه‌ای در سایه تعامل سازنده دولت و مجلس

تداوم رویکرد تعاملی دولت در بودجه 1400

علت افت شاخص بورس در چند روز اخیر چیست؟

افزایش 8 برابری تولید بنزین در سال‌های پس از پیروزی انقلاب

عملکرد کمیسیون تلفیق، مغایر ادعاهای مربوط به اصلاحات ساختار بودجه بود