آریا بانو

آخرين مطالب

سياسي

احتمال کاندیداتوری علی لاریجانی قوت گرفت

آریا بانو-نماینده ادوار مجلس با اشاره به دیدار روز گذشته خود با علی لاریجانی گفت که برداشت وی از صحبت‌های دیروز آقای لاریجانی، کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری است.

فلاحت‌پیشه: هجمه‌های داخلی به توان دستگاه دیپلماسی آسیب می‌زند

آریا بانو- رییس پیشین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه هجمه‌ها به تیم مذاکره‌کننده، امکان چانه‌زنی و توان دیپلماتیک ایران را تضعیف می‌کند، تاکید کرد: وزارت امور خارجه مجری متعهد و متخصص برای مذاکرات است و تلاشها برای احیای برجام نشان می دهد کارنامه این وزارتخانه قابل دفاع است.

سقوط بقایای موشک چینی در اقیانوس هند

آریا بانو - BBC /توضیح تصویر،موشک پرتاب شده بخشی از طرح چین برای احداث ایستگاه فضایی است بقایای یک موشک چینی که به مدار زمین فرستاده ...

روز قدس؛ پاسداشت جهانی از حقوق ملت مظلوم فلسطین

آریا بانو-روز جهانی قدس امسال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چرا که برخی کشورهای عربی نه‌ تنها در جهت احقاق حقوق ملت فلسطین قدمی برنداشته‌اند، بلکه با عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی به آرمان‌های این ملت مظلوم پشت کرده‌اند.

روحانی: هدف دولت متصل کردن دانشگاه‌ها به مراکز صنعتی است

آریا بانو-رییس جمهوری گفت: هدف دولت از روز آغاز این بود که دانشگاه‌ها را به مراکز تولیدی به ویژه به مراکز صنعتی متصل کند تا به طور مداوم با مراکز تحقیقاتی و پردیس‌ها در ارتباط مستقیم باشند و امروز شاهد هستیم که اطراف دانشگاه‌ها، مراکز علمی فناوری و نوآوری شکل گرفته است.

روحانی: در شب‌های قدر عدالت و دوستی را جایگزین افراط و تفریط کنیم

آریا بانو-رییس‌جمهوری تاکید کرد: در این شب‌های قدر، باید افراط و تفریط را کنار بگذاریم، شفقت، عدالت، دوستی و... را جایگزین آنها کنیم و بعد از ماه رمضان جامعه‌ای متحد، دوست و برادر را کنار همدیگر ببینم.

تبلیغات منفی و امنیتی‌سازی کشورهای منطقه علیه یکدیگر متوقف شود

آریا بانو-تحلیلگر مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه رویکردهای خصمانه، تبلیغات منفی و امنیتی‌سازی کشورها علیه یکدیگر باید متوقف شود، گفت: در اثر گفت‌وگوهای منطقه‌ای می‌توان عادی‌سازی مناسبات و ارتقای سطح دیپلماتیک را انتظار داشت.

دولت و توفان زیاده خواهی‌های خارجی و دوگانه‌سازی‌های داخلی

آریا بانو- دولت تدبیر و امید درآمد افسانه ای نداشت اما تمام تقلای خود را به کار بست تا در طوفان زیاده خواهی خارجی و دوگانه سازی های داخلی، بتواند امید و اعتماد مردم را حفظ کند. روایت این روزهای دولتمردان از دشواری شرایط نشان از همان تقلا دارد که با تمام کاستی ها، مردم را اولویت نخست خود دانستند.

داوطلبان نامزدی و تصمیم دشوار جبهه اصلاحات

آریا بانو-داوطلبی شگفتانه در اردوگاه اصلاح طلبان هرچند ممکن است فضای انتخابات را گرم کند با این حال کارویژه این اعلام داوطلبی احتمالا از همین حد فراتر نرود. جریان اصلاحات نیروهای توانمندی برای عبور از موانع پیش رو دارد که روزهای آینده برای انتخاب و معرفی نامزدهای خود باید تصمیم‌گیری کند.

مازنی: اصلاح‌طلبان چون انتخابات ۸۴ وزن‌کشی نکنند

آریا بانو-عضو فراکسیون امید مجلس دهم با یادآوری عملکرد اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری در سال ۸۴، گفت: اصلاح‌طلبان در آن انتخابات به جای «عقلانیت» به سمت «وزن‌کشی» رفتند و درصد بالایی از مسوولیت مشکلات را متوجه خود کردند.

تحریم‌ها موجب عقب‌نشینی شرکت‌های ترکیه‌ای از ایران نشد

آریا بانو-سفیر ایران در آنکارا با بیان اینکه تحریم‌ها موجب عقب‌نشینی شرکت‌های ترکیه‌ای برای حضور در ایران یا شرکت‌های ایرانی در ترکیه نشده است، تاکید کرد: ما تا به امروز توانسته‌ایم از منابع مالی‌مان در بانک‌های ترکیه در جهت تهیه اقلام مورد نیاز کشور استفاده کنیم.

کمیسیون مشترک بهترین مکانیسم برای گسترش روابط ایران و ترکیه است

آریا بانو-سفیر ترکیه در ایران کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ترکیه را بهترین مکانیزم و فرصت برای بهبود و گسترش روابط دو کشور عنوان کرد و گفت: امیدوار هستیم با اراده سیاسی بی‌نظیری که در میان روسای جمهور ایران و ترکیه مشاهده می‌شود، حجم و مناسبات تجاری دو کشور افزایش قابل توجهی داشته باشد.

تکلیف اصولگرایی و نیاز حیاتی اصولگرایان

آریا بانو-سید ابراهیم رییسی همچنان نام نخست انتخاباتی اصولگرایان است و نیاز آن‌ها به وی برای فتح پاستور مبرهن. اینکه اما سکوت وی چه زمان خواهد شکست؛ محل ابهام است. در این میان اصولگرایانی که بار دیگر برای خدمت به کشور احساس وظیفه کرده‌اند نیز در تدارک تاثیر بیشتر این حضور هستند.

روحانی چه گفت و منتقدان چه ساختند

آریا بانو-حمله به دولت در ابعاد مختلف، تنها هدفی است که از سوی مخالفان، وسیله را برای رسیدن به آن توجیه می‌کند. دیدگاه ماکیاولیستی، این روزها برای تضعیف قوه مجریه یا مستندهای مضحک علیه دستگاه دیپلماسی می‌سازد یا با تقطیع سخنان رییس جمهوری، از آبزیان اسم رمز تازه‌ای برای حمله به دولت می‌سازد.

پایان بازی یا ترس از آغاز بازی؟

آریا بانو-همزمان با افزایش حساسیت‌ها در مذاکرات وین، گروهی با تهیه مستندهایی سراسر تهمت و توهین به تیم مذاکره کننده گرچه صحنه‌ای برای اعلام پایان بازی تدارک دیده‌اند اما به خوبی می‌دانند که چنین مستندهایی می‌تواند آغاز بازی باشد که برای سومین بار مسیر رسیدن آن‌ها به پاستور را مسدود کند.

شواهد و شایعات شروط نامزدی در اردوگاه اصولگرایان

آریا بانو-گستره گمانه زنی‌ها درباره نامزدی رییس قوه قضائیه از شواهد متقن حضور تا دلایل کافی عدم حضور است و نامزدهای بالقوه و بالفعل بسیاری در اردوگاه اصولگرایان منتظر قطعی شدن این گمانه‌زنی‌ها هستند.

معیری: باید منتظر رفع تحریم‌ها باشیم/ماجرای نطنز موجب شکست مذاکرات نشد

آریا بانو-سفیر پیشین ایران در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو با بیان اینکه حادثه نطنز نتوانست موجب شکست رایزنی‌ها و توقف گفت‌وگوها شود، گفت: در آینده ای نه چندان دور باید منتظر رفع تحریمها علیه ملت ایران و بازگشت آمریکا به برجام باشیم.

نهادهای نظامی ایران حرفه‌ای‌تر از همیشه مسوولیت خود را می‌شناسند

آریا بانو-رییس جمهوری با بیان اینکه امنیت ملی ایران در گرو حفظ تمامیت ارضی آن است، تاکید کرد: امروز در امتداد تجربه جنگ تحمیلی و میراث دفاع مقدس، نهادهای نظامی ایران از ارتش و سپاه، حرفه‌ای تر از همیشه ماموریت و مسوولیت خویش را می‌شناسند.

دیپلمات پیشین: توقف مذاکرات وین خواسته اسرائیل است

آریا بانو-یک دیپلمات پیشین با بیان اینکه‌ توقف مذاکرات خواسته اسرائیل است، تاکید کرد: سیاست اسرائیل خرابکاری در صنعت هسته‌ای ایران، ایجاد شکاف در درون نظام سیاسی، جوسازی در فضای بین‌المللی علیه ایران و در این مقطع زمانی تخریب فضای مذاکراتی با هدف عدم رفع تحریم‌ها است.

روحانی: اظهار نگرانی اروپا و آمریکا درباره غنی‌سازی۶۰ درصد درست نیست

آریا بانو-رییس‌جمهوری مهار کرونا و شکستن تحریم را دو برنامه مهم دولت در ۱۰۰ روز پایانی عنوان کرد و گفت: قبل از این هم می‌توانستیم غنی‌ساری۶۰ درصد داشته باشیم و اظهار نگرانی آمریکا و اروپا درباره غنی‌سازی۶۰ درصدی درست نیست.

روحانی: غنی سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود

آریا بانو-رییس جمهوری با بیان اینکه راه‌اندازی IR-۶ و غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخی به شرارت‌ها بود، گفت: اگر صهیونیست‌ها بر علیه ملت ما توطئه کردند، پاسخ خواهیم داد؛ اولین گام همین بود.

باید از سیاست‌های نظام و دستگاه دیپلماسی حمایت کنیم

آریا بانو-نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید از سیاست‌های نظام و دستگاه دیپلماسی حمایت کنیم و دستگاه دیپلماسی هم برخورداری از حمایت مجلس و همه دستگاه‌ها مذاکره کند. درست نیست که پشت دستگاه دیپلماسی را خالی کنیم و از دستگاه دیپلماسی انتظار داشته باشیم با قدرت گفت وگو کند.

صهیونیست‌ها می‌خواهند انتقام توفیقات در مسیر لغو تحریم‌ها را بگیرند

آریا بانو- وزیر امور خارجه با تاکید بر ضرورت توجه نخبگان و مردم برای نیفتادن در دام مکارانه طراحی شده رژیم صهیونیستی، گفته صهیونیست‌ها می‌خواهند انتقام توفیقات در مسیر لغو تحریم‌های ظالمانه را از مردم ایران بگیرند ولی ما اجازه نخواهیم داد و انتقام این اقدامات را از خود صهیونیست‌ها خواهیم گرفت.

عفت پشتِ فائزه؛ یک زن جنگی باید بیاید

آریا بانو-بازی سیاست پیچیده است. زنی که رئیس‌جمهور می‌شه، باید به پیچیدگی‌های این بازی آشنا باشه. ساختن را بلد باشه. باید بتونه از پس مشکلات مملکت بر‌بیاد. رئیس‌جمهوری روحیه جنگی می‌خواد. زن باید بتونه بجنگه. بغضش رو بین مردم باز نکنه. مثل کوه بایسته.

باید انتظارات واقع‌بینانه از سند همکاری ایران و چین داشته باشیم

آریا بانو-استاد دانشگاه و کارشناس مسائل چین گفت: امضای سند جامع همکاری‌های راهبردی تهران-پکن می تواند تا حدی در جذاب کردن محیط سرمایه گذاری برای شرکت‌های خارجی موثر باشد ولی اینکه با این تفاهم، شرکت‌های چینی به ایران سرازیر شوند و مشکلات اقتصادی حل شود انتظار واقع‌بینانه‌ای نیست.

عراقچی: خواست ایران بازگشت دقیق به مدل برجام است

آریا بانو-سید عباس عراقچی با تاکید براینکه ما باید دقیقا به مدل برجام بازگردیم، گفت: موضع ما این است که همه تحریم‌ها چه آنها که در دوره ترامپ تحمیل و چه آنها که در دوره او با برچسبهای دیگری تحمیل و چه تحریم‌هایی که در برجام ذکر شده، همه باید برداشته شود و آمریکایی‌ها بهتر می‌دانند باید چه کنند.

موسوی لاری: کارآمدی نامزدها باید پای صندوق رای تعیین شود

آریا بانو-عضو مجمع روحانیون مبارز، ملاک سنجش کارآمدی نامزدها را صندوق رای عنوان کرد و گفت: مدیریت کشور را کسی باید بر عهده بگیرد که اکثریت، او را در انتخابات رقابتی و آزاد انتخاب کرده باشند.

امید به صندوق رای زیربنای مشارکت انتخاباتی

آریا بانو-میزان مشارکت مردم در انتخابات پیش رو یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت و جریان‌های سیاسی است. مشارکتی که زیربنای حراست از منافع ملی بوده و ایجاد آن خود نیازمند تثبیت زیربنای امید و اعتماد در جامعه به صندوق رای و خروجی آن است.

تشکیل دو کارگروه تحریم‌ها و هسته‌ای/ روز جمعه تشکیل جلسه می‌دهیم

آریا بانو-معاون سیاسی وزیر خارجه از تشکیل دو کارگروه تحریم‌ها و هسته‌ای برای بازگشت به برجام خبر داد و تاکید کرد: قرار است این کارگروه‌ها کار خود را تا جمعه ادامه دهند. ما روز جمعه، کار این کارگروه‌ها را در قالب کمیسیون مشترک مورد ارزیابی قرار می‌دهیم و اگر پیشرفتی حاصل شده باشد، ادامه می‌دهیم.

نشست کمیسیون مشترک محک جدی برای سنجیدن اراده‌ها درباره برجام است

آریا بانو- یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: نشست روز سه‌شنبه کمیسیون مشترک برجام با توجه به مواضع طرفین و ابراز خوش‌بینی مقامات روسی و اروپایی یک گام رو به جلو بوده و محک جدی برای سنجیدن اراده‌ طرف‌های برجام است.

احمد شاه مکرر می‌گفت چاق شده‌ای!

آریا بانو - محمد علی فروغی می‌نویسد: شاه مکرر ( به من) می‌گفت چاق شده‌ای و احوال تئاتر فرانسه را از من گرفت و گفت دیشب آن‌جا رفتم و ...

ساير مطالب

مستمری اسفند بازنشستگان زودتر از موعد مقرر پرداخت می‌شود

به کسانی که از تهران بروند ظرف 3 روز خانه، کار و بودجه می‌دهیم!

عبور مصرف برق از چهل هزار مگاوات

مخالفان باید عواقب نپذیرفتن FATF را بپذیرند

گام نخست رفع تحریم‌ها با آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده در کره

وزیرارتباطات: مصوبه مجلس برای افزایش تعرفه اینترنت،به ضرر «ایران» است

تامین امنیت سرمایه‌گذاری، لازمه توسعه و رونق تولید

راهکاری جدید برای تامین برق استخراج‌کنندگان ارزهای مجازی

انسداد مرزهای اقتصادی کشور با عدم تصویب FATF

بازار ارز آماده تغییر مسیر قیمت‌ها

علت علاقه استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال به مناطق آزاد چیست؟

تمدید فرصت امهال مطالبات واحدهای تولیدی تا شهریور 1400

بهره‌برداری از 8.5 هزار میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی

استقبال سهام‌داران بورس از سهام شرکت‌های بزرگ در کوتاه مدت

برنامه بازار سرمایه برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

بهبود نسبی توزیع درآمد در سال 98 با کمک‌های نقدی و کالایی دولت

توسعه هوش مصنوعی در کشور با بهره‌برداری از «ابررایانه سیمرغ»

آیا روند صعودی بورس ادامه‌دار است؟

سود سال 98 سهام عدالت چه زمانی پرداخت می‌شود؟

رشد 3.4 درصدی بورس در هفته سوم بهمن‌ماه

تحقق خودکفایی و توسعه صنعت نفت با پیروزی انقلاب

چشم انداز روزهای خوش بودجه‌ای در سایه تعامل سازنده دولت و مجلس

تداوم رویکرد تعاملی دولت در بودجه 1400

علت افت شاخص بورس در چند روز اخیر چیست؟

افزایش 8 برابری تولید بنزین در سال‌های پس از پیروزی انقلاب

عملکرد کمیسیون تلفیق، مغایر ادعاهای مربوط به اصلاحات ساختار بودجه بود

وقت‌کشی 2 ماهه مجلس، چاره‌ای جز بودجه سه‌دوازدهم نگذاشته است

امسال رکورد تولید لوازم‌خانگی پس از انقلاب شکسته خواهد شد

بازگشت «بی‌عدالتی» و «عدم شفافیت» به بودجه با احیای جدول 17

انتظارات بورس از رییس جدید

وام کرونا برای 23 هزار شغل خانگی

معاملات بورس در هفته دوم بهمن‌ماه به کدام سمت می‌رود؟

فتاح: 2500 میلیارد تومان در مقابله با کرونا خرج کردیم

طرح ٣ هزار میلیاردی محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان آغاز شد

نشانه‌های آغاز رونق در اقتصاد ایران

اختصاص 2 هزار میلیاردتومان برای تجهیزات مدارس مناطق محروم

انتظار برقراری روند متعادل در معاملات بورس تا خردادماه

افزایش ازدواج‌های صوری برای اخذ وام 100میلیونی

متخصصان خودرویی کشور تحریم‌ها را به سخره گرفتند

انتظار کاهش قیمت کالاهای مصرفی یک ماه پس از افت نرخ دلار

کاهش شتاب افت شاخص بورس در هفته پایانی دی ماه

برگزاری دادگاه تجدید نظر متهمان ردیف دوم و سوم پرونده سکه ثامن

پنج عامل تاثیرگذار در ریزش اخیر شاخص بورس

ریزش قیمت‌ها با وعده دلار 15هزار تومانی؟

اجرای طرح‌های حمایتی توسط دولت با هدف بهبود معیشت

رشد 36 درصدی آبرسانی روستایی در دولت تدبیر و امید

ضوابط کیف الکترونیک پول تایید شد

ارزش روز دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام شد/توزیع 3200 میلیارد سودقطعی میان معلمان

مجلس به جای افزایش مالیات، جلوی فرار 100 هزار میلیارد تومانی را بگیرد

چرا مجلس در حذف ارز 4200 تومانی عجله دارد؟

نرخ بیکاری تک رقمی 17 استان در پاییز 99

جزئیات طرح تبدیل حواله های 22 محصول ایران خودرو

تحلیل تاثیر تحولات آمریکا بر بازار نفت ایران

تکلیف معاملات بورس تا چند روز آینده مشخص می‌شود

درنگی بر قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی

تداوم تمایل سرمایه‌گذاران به ورود نقدینگی در بورس

ریسک‌های تهدیدکننده عرضه‌های اولیه بورس کدامند؟

سرمایه‌گذاری 14 هزار میلیارد تومانی در صنعت سی.ان.جی

تاثیر جریان نقدینگی بر روند اصلاح شاخص بورس

ناامیدی تدریجی نوسان‌گیران از بازار ارز

کاهش حقوق بازنشستگان به دلیل استفاده از طرح خرید لوازم خانگی

قیمت‌گذاری 17 خودرو بر اساس فرمول جدید

«برق امید» راهکاری برای اصلاح رفتارهای نادرست مصرفی

آیا به عواقب رد کلیات بودجه فکر کرده‌اید؟

افزایش نقدشوندگی در بازار سرمایه با تقویت بازارگردان‌ها

ایستادگی برای داشتن «فضای مجازی»

بخشنامه حمایت‌های مالی از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا ابلاغ شد

3 مرکز استان تا سال 1400 به شبکه ریلی وصل می‌شوند

یکه‌تازی دوباره بورس در گروی تامین زیرساخت‌ها

ارزش‌افزوده 700 درصدی با اجرای طرح‌های پیشران پتروشیمی

خروج از لیست سیاه FATF باعث تعامل بهتر سایر دولت‌ها با ایران می‌شود

فرآیند واریز سود سهام عدالت چگونه است؟

تحقق جهش تولید محصولات پتروشیمی در شرایط تحریم و کرونا

توسعه صنعت خودرو با افزایش رقابت‌پذیری و رفع انحصار

افزایش امیدواری‌ها به آینده مثبت بورس

گام موفق بانک مرکزی در ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح

ریسک‌های تهدیدکننده معاملات بورس کدامند؟

رایگان شدن قبض‌های آب و برق، گامی در مسیر تحقق عدالت اجتماعی

3 عامل تاثیرگذار بر روند صعودی بازار سرمایه

اجرای جدی طرح سقف درآمد دفاتر رسمی

الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت وسازهای طرح اقدام ملی مسکن

گذر بازار ارز از شوک مصوبه مجلس

وزیر کار: معیشت 100 هزار تومانی آماده واریز است/ منتظر دستور نوبخت هستیم

بودجه 1400 در اتاق شیشه‌ای

درگاه‌های بانکی چگونه در اختیار سایت‌های شرط‌بندی قرار می‌گیرند؟

برزیل با هوش مصنوعی اقتصادش را احیا می کند

تعرفه آب رایگان، هدیه دولت «تدبیر و امید» به کم‌مصرف‌ها

تاثیر مثبت لایحه بودجه سال 1400 بر بازار سرمایه

پرداخت مستمری بازنشستگان مشاغل سخت بر اساس احکام جدید

مقایسه تورم ایران با برخی کشورها

افتتاح بیش از 569 میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق در 3 استان

شرایط خرید اقساطی لوازم خانگی بازنشستگان و نحوه ثبت نام

ماجرای واردات ممنوعه لوازم خانگی بوش به کجا رسید؟

وزیر صمت از خودکفایی 4 قلم کالای اصلی مرتبط با کرونا خبر داد

پرداخت وام قرض الحسنه به بدهکاران مهریه/ ارائه وام 70 میلیونی به زوجینی که صاحب فرزند سوم شوند

قیمت گوشت مرغ به علت افت تقاضا، کاهش می‌یابد

مالیات ٩٠٠ میلیارد تومانی خانه‌های خالی و لوکس

ورودی آب سدهای تهران 15 درصد کاهش یافت

مجوز شماره‌گذاری 30 دستگاه خودروی برقی صادر شد

خودکفایی در تولید مواد اولیه مورد نیاز لباس‌های کاورال کادر درمان