آریا بانو

آخرين مطالب

سياسي

انتخابات ۱۴۰۰؛ نامزدهای حتمی و محتمل

آریا بانو-اعلام خبر نامزدی قطعی هریک از چهره‌های عرصه سیاست ایران در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، آرام آرام این رویداد را به مهم ترین موضوع سیاسی کشور تبدیل و گمانه زنی‌ها و تحلیل های بسیاری را در فضای رسانه ای و گعده‌های سیاسی ایجاد کرده است.

نحوه پرداخت مالیات آستان قدس رضوی مشخص شد

آریا بانو-نمایندگان مجلس شورای اسلامی نحوه پرداخت مالیات آستان قدس رضوی و مؤسسات و بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) را مشخص کردند.

کودتای اسفند؛ رویای امنیت و آزادی با رضاخان!

آریا بانو - این مطلب، به بهانه‌ی صدمین سالگرد کودتای نظامی سوم اسفند ۱۲۹۹ تهیه شده است. کودتای ۳ اسفند ۱۲۹۹، کودتایی نظامی بود که در سوم اسفند ۱۲۹۹ش توسط دولت انگلیس طراحی شده و با مساعدت عوامل خارجی و ایادی داخلی و دست نشانده‌های انگلیس به سرانجام رسید.

رمزگشایی از تحریم مقدمه‌ای بر تحقق خودباوری است

آریا بانو-رییس مرکز مطالعات فلسطین ریاست جمهوری گفت: با تحقیق و بررسی دقیق‌تر و با رمزگشایی از موضوع تحریم متوجه می‌شویم که تحریم در ایران اسلامی موجب تحقق خودباوری شده است.

اصولگرایان و معضل پدرسالاری

آریا بانو-ترکیب پدرسالار در اردوگاه اصولگرایی این روزها نوعی اتهام است که طیفی از این جریان، طیف دیگر را متهم به اعمال آن می کنند؛ این معضل از یک سو و بالا گرفتن تنش های لفظی میان موافقان قدیم و مخالفان جدید نگرانی ها از آینده وحدت را میان این جریان سیاسی افزایش داده است.

نباید هزینه مسئولیت مذاکره نکردن به دوش ایران بیفتد

آریا بانو-یک تحلیلگر ارشد مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه نباید هزینه و بار مسئولیت مذاکره نکردن به دوش ایران بیفتد، تاکید کرد: آمریکا عجله و علاقه‌ای برای مذاکره و رفع تحریم‌ها ندارد. فشاری که در زمان ترامپ علیه ایران بود، هم‌اکنون نیز وجود دارد.

تعهد، اقدام و جلسه؛ سه گام ضروری برای احیای برجام

آریا بانو-اظهارنظرها و تحرکات برجامی در حالی طی روزها و ساعت های گذشته به اوج خود رسیده است که ایران در آستانه کاهش تعهدات هسته ای خود، "تعهد، اقدام و جلسه" را سه گام طلایی بازگشت کاخ سفید به مسیر دیپلماسی، عقلانیت و پایان رویه‌های ترامپی دانسته و بر اصل منطقی اقدام در برابر اقدام تاکید می‌کند.

روحانی: تنها راه حفظ برجام لغو تحریم‌های غیرانسانی آمریکا است

آریا بانو- رییس جمهوری با بیان این که اروپا اگر واقعا به دنبال حفظ برجام و اهداف آن است باید در عمل آن را ثابت کند، تاکید کرد: تنها راه حفظ برجام لغو تحریم‌های غیرانسانی آمریکا است.

استاد دانشگاه: آمریکا راهی جز دیپلماسی در قبال ایران ندارد

آریا بانو-استاد دانشگاه و کارشناس مسائل بین المللی فاصله‌گیری از تعهدات برجامی در چارچوب یک استراتژی آگاهانه و عقلانی را عامل افزایش قدرت چانه‌زنی ایران عنوان کرد و گفت: آمریکا، اروپا و متحدان منطقه‌ای آنها راهی جز دیپلماسی برای حل مسائل با ایران ندارند.

عرف: تضعیف نهاد ریاست جمهوری منجر به کاهش مشارکت می‌شود

آریا بانو-معاون سیاسی وزارت کشور، تضعیف نهاد ریاست جمهوری را منجر به کاهش مشارکت در انتخابات عنوان کرد و گفت: شورای تامین استان اصفهان پیگیر شناسایی عوامل توهین کننده به رییس جمهوری در راهپیمایی ۲۲ بهمن است.

برخورد با توهین‌کنندگان به رییس جمهوری آزمون بزرگ قوه قضائیه است

آریا بانو-عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه برخورد با توهین‌کنندگان به رییس‌جمهوری، آزمون بزرگ قوه قضائیه است، گفت: توهین به منتخب مردم، توهین به خود مردم و بی‌احترامی به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری است.

کارناوال‌های توهین، کرونای سیاست ایران

آریا بانو-تکرار هتک حرمت رییس جمهوری اسلامی ایران، آن هم در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، با لودگی‌های موتورسواران کارناوالی و البته با وجود تاکید موکد رهبر انقلاب بر پرهیز از چنین شیوه‌هایی، نشان می‌دهد که توهین و هتاکی، کرونای سیاست ایران است و باید در پی واکسن آن بود.

ایران چقدر واکسن روسی خریده است؟

آریا بانو - باشگاه خبرنگاران / نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه گفت: طبق اخباری که از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو منتشر ...

روحانی: هنوز حسن نیتی از دولت جدید آمریکا ندیده‌ایم

آریا بانو-رییس جمهوری با بیان اینکه از دولت جدید آمریکا هنوز حسن نیتی ندیده‌ایم، گفت: دولت جدید آمریکا اگر در شعارهایش راستگو است، بلافاصله راه جدیدی را آغاز و مشکلات را جبران کند.

علوی از گستره چتر امنیتی کشور و ناگفته‌های ترور شهید فخری زاده سخن گفت

آریا بانو-حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی دوشنبه شب از تلاش های سربازان گمنام امام زمان (عج) و ناگفته های ترور شهید فخری زاده سخن گفت و تاکید کرد : دشمنان به دنبال برهم زدن امنیت کشور هستند اما جمهوری اسلامی در یکی از مقاطع پرامنیت به سر می‌برد.

دولت بایدن به دنبال استفاده از میراث ترامپ است

آریا بانو-یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به تداوم رویکرد زیاده‌خواهانه اروپا و آمریکا در قبال ایران گفت: دولت جدید ایالات متحده به دنبال استفاده از میراث ترامپ و تحریم‌های به جامانده از وی برای امتیازگیری از ایران است.

تداوم هتاکی‌ها و تکرار هشدارهای رهبر انقلاب

آریا بانو-لزوم حفظ اخلاق و ادب اسلامی، و پرهیز از بدزبانی، توصیه موکد رهبر معظم انقلاب به ویژه در یک سال گذشته بوده است. توصیه‌ای که با توجه به حجم گسترده بدزبانی‌ها و هتاکی‌ها علیه دولت و شخص رییس جمهوری ضرورت توجه به آن بیش از هر زمان دیگری است.

واعظی:‌ قانون و رویه این نیست اما بر مبنای تعامل بودجه اصلاحی می‌دهیم

آریا بانو-رییس دفتر رییس‌ جمهوری گفت:‌ دولت بر مبنای تعامل و مفاهمه به خواست مجلس احترام گذاشته و برای اینکه مردم متضرر نشوند و اقتصاد کشور آسیب نبیند، ظرف زمان تعیین شده بودجه اصلاحی می‌دهد.

سریال حاشیه‌های بهارستان؛ این داستان: غافلگیری بودجه‌ای

آریا بانو--اعضای قوه مقننه در تازه‌ترین اقدام خود کلیات بودجه را رد کردند؛ سندی که با وجود تغییرات گسترده، بیش از آنکه لایحه دولت باشد، به طرح کمیسیون تلفیق تبدیل شد و با این حساب رای منفی نمایندگان به سند تدوین شده همکاران خود غافلگیری بزرگ بررسی بودجه در بهارستان بود.

رای مردم ضامن تداوم جمهوریت نظام

آریا بانو-چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت مغتنمی به منظور مرور دستاوردهای این رویداد است. دستاوردهایی که مهم ترین آن را می توان چهل سال تکیه بر آرای مردم و انتخابات دانست که ضامن تداوم جمهوریت نظام و از اصلی ترین تاکید و تصریح بنیانگذار آن است.

سلسله طرح‌های سیاسی، حکایتی شفاف از فراموشی معیشت

آریا بانو-طرح ممنوعیت دریافت پست سیاسی، تازه‌ترین ایده نمایندگان مجلس یازدهم و در راستای اصلاح قانون انتخابات است که هرچند پشتوانه قانونی آن مبهم است اما انگیزه‌های سیاسی پشت آن به صورت شفاف از نادیده‌انگاری شرایط زندگی مردم و ضرورت تقنین متناسب با آن حکایت دارد.

جواد امام: شکایت نمایندگان از برخی مسوولان دولتی انگیزه انتخاباتی دارد

آریا بانو- دبیرکل حزب مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب در واکنش به شکایت برخی نمایندگان مجلس از محمد جواد ظریف، عیسی کلانتری و عباس آخوندی، گفت: این افراد نگران انتخابات ریاست جمهوری هستند و می‌خواهند هر فردی را که کوچک ترین پایگاه مردمی دارد از رقابت دور کنند.

ظریف دیدگاه ایران را برای استمرار صلح در قفقاز تشریح کرد

آریا بانو-وزیر امور خارجه در دیدار با همتای ترکیه‌ای خود، دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در سایه پایان درگیری‌ها در قره‌باغ و استفاده از فرصت حاضر برای استمرار آرامش و ثبات در منطقه در پرتو توسعه همکاری‌ها به ویژه در حوزه‌های اقتصادی را تشریح کرد.

برجام‌ستیزان از چه می‌ترسند؟

آریا جوان-برجام‌ستیزان که پیشتر از خروج رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا از توافق هسته‌ای به عنوان ابزاری برای زیر سوال بردن دولت روحانی استفاده می‌کردند، این روزها نگران از بازگشت واشنگتن به برجام، بیش از پیش ماهیت و کارآمدی توافق هسته‌ای و دستاوردهای آن را مورد تردید قرار می‌دهند.

استقبال ایران از ابتکار همکاری‌های ۶ جانبه منطقه‌ای

آریا بانو-وزیر امور خارجه با استقبال از طرح پیشنهادی رییس جمهوری آذربایجان تحت عنوان ابتکار همکاری‌های منطقه‌ای ۶ جانبه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک و همکاری در همه زمینه‌هایی که به برقراری صلح، ثبات و آرامش در منطقه کمک کند را اعلام کرد.

دورهمی مخالفان برجام؛ از تهدید لفظی تا انفجارهای بغداد

آریا بانو-توافق جامع اقدام مشترک، از همان روز اول در سال ۲۰۱۵ یک صف بندی را در منطقه شکل داد که در آن دشمنان ایران، آشکارا خود را نشان دادند؛ آنها بعد از یک دوره طلایی با ترامپ، حالا با آمدن بایدن یک بار دیگر دوره هم جمع شده اند؛ هدف نابودی برجام!

هتاکی به رئیس جمهوری؛ جرمی که نباید با بی‌اعتنایی از آن گذشت

آریا بانو-اسلام شخصیت و آبروی افراد بویژه آبروی مسلمان و مؤمن را بسیار با ارزش و هتاکی را یکی از صفات زشت و ناپسند می‌داند حال چه برسد که در رسانه ملی به رئیس‌جمهوری که با رای اکثریت مردم بر مسند امور نشسته‌ است، اهانت شود. این جرمی است که باید جدی گرفته شده و نباید با بی اعتنایی از آن گذشت.

ظریف: در خط مقام معظم رهبری حرکت می‌کنیم

آریا بانو-وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه در خط مقام معظم رهبری حرکت می‌کنیم، گفت: رهبر انقلاب هفته گذشته در سخنرانی فرمودند که برای بازگشت آمریکا به برجام عجله‌ای نداریم؛ بنابراین از نظر ایشان نه هنوز برجام بوی گند می‌دهد و نه دفن شده و نه اتفاق دیگری افتاده است.

تقویت زمزمه‌های نامزد اصیل در کنگره‌های احزاب اصلاح‌طلب

آریا بانو-کنگره‌های احزاب اصلاح طلب و طرح دیدگاه‌های مختلف درباره شرایط کشور و انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰مهم‌ترین رویداد این روزهای جبهه اصلاحات است. در میان خبرها و تحلیل‌های منتشر شده از این کنگره‌ها به نظر می‌رسد اصلاحات چندگام به استراتژی نامزد اصیل نزدیک‌تر شده است.

وزارت نفت متهم تازه خاموشی‌های اخیر

آریا بانو - اکو ایران / طی چند هفته گذشته که کلان‌شهرها با موضوع آلودگی شدید هوا دست و پنجه نرم کرده‌اند و شهرهای بزرگ و کوچک هم ...

طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری قانون اساسی را محدود می‌کند

آریا بانو- نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط مندرج در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری نه تنها بسط دهنده قانون اساسی نیست بلکه به شدت محدود کننده و زدن غل و زنجیر به اصول قانون اساسی و نهایتا در تضاد آشکار با جمهوریت نظام است.

ساير مطالب

خروج از لیست سیاه FATF باعث تعامل بهتر سایر دولت‌ها با ایران می‌شود

فرآیند واریز سود سهام عدالت چگونه است؟

تحقق جهش تولید محصولات پتروشیمی در شرایط تحریم و کرونا

توسعه صنعت خودرو با افزایش رقابت‌پذیری و رفع انحصار

افزایش امیدواری‌ها به آینده مثبت بورس

گام موفق بانک مرکزی در ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح

ریسک‌های تهدیدکننده معاملات بورس کدامند؟

رایگان شدن قبض‌های آب و برق، گامی در مسیر تحقق عدالت اجتماعی

3 عامل تاثیرگذار بر روند صعودی بازار سرمایه

اجرای جدی طرح سقف درآمد دفاتر رسمی

الزام استفاده از مصالح استاندارد در ساخت وسازهای طرح اقدام ملی مسکن

گذر بازار ارز از شوک مصوبه مجلس

وزیر کار: معیشت 100 هزار تومانی آماده واریز است/ منتظر دستور نوبخت هستیم

بودجه 1400 در اتاق شیشه‌ای

درگاه‌های بانکی چگونه در اختیار سایت‌های شرط‌بندی قرار می‌گیرند؟

برزیل با هوش مصنوعی اقتصادش را احیا می کند

تعرفه آب رایگان، هدیه دولت «تدبیر و امید» به کم‌مصرف‌ها

تاثیر مثبت لایحه بودجه سال 1400 بر بازار سرمایه

پرداخت مستمری بازنشستگان مشاغل سخت بر اساس احکام جدید

مقایسه تورم ایران با برخی کشورها

افتتاح بیش از 569 میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق در 3 استان

شرایط خرید اقساطی لوازم خانگی بازنشستگان و نحوه ثبت نام

ماجرای واردات ممنوعه لوازم خانگی بوش به کجا رسید؟

وزیر صمت از خودکفایی 4 قلم کالای اصلی مرتبط با کرونا خبر داد

پرداخت وام قرض الحسنه به بدهکاران مهریه/ ارائه وام 70 میلیونی به زوجینی که صاحب فرزند سوم شوند

قیمت گوشت مرغ به علت افت تقاضا، کاهش می‌یابد

مالیات ٩٠٠ میلیارد تومانی خانه‌های خالی و لوکس

ورودی آب سدهای تهران 15 درصد کاهش یافت

مجوز شماره‌گذاری 30 دستگاه خودروی برقی صادر شد

خودکفایی در تولید مواد اولیه مورد نیاز لباس‌های کاورال کادر درمان

متوسط مصرف نهاده های دامی سالیانه 21 میلیون تن است

جهش 10 میلیون تنی ظرفیت تولید پتروشیمی همزمان با جنگ اقتصادی

فروش فوق‌العاده 5 محصول ایران‌خودرو آغاز شد

ترخیص 4میلیون تن کالا از گمرکات از زمان ابلاغ مصوبه ستاد اقتصادی دولت

رشد بیش از 70 درصدی تولید پوشاک در کشور

امیدواری به کاهش قیمت‌ها با ساماندهی عرضه زنجیره فولاد

خسارت کرونا به تجارت با ترکیه جبران شد

هدف‌گذاری 25 میلیارد دلاری صنعت پتروشیمی در سال 1400

دانش جعفری: نسبت مالیات به درآمد ملی باید به دو برابر افزایش یابد

پرداخت یارانه باید هدفمند و محدود به افراد نیازمند باشد

بیش از 16 هزار میلیارد تومان برای تولید و توزیع برق اختصاص یافت

تعادل در معاملات بورس تا پایان سال جاری

سیاست بانک مرکزی شفافیت و سامانه‌محور شدن فرآیند تخصیص ارز است

پیشتازی بورس در میان بازارهای موازی برای سرمایه‌گذاری

550 میلیارد تومان پروژه با حضور وزیر راه در پردیس افتتاح می‌شود

شرایط کنونی، بهترین فرصت برای خرید سهام در بورس است

تلاش اصناف برای ادامه فعالیت زیر سایه کرونا

کرونا، فرصتی برای کارآفرینی و ترمیم اقتصاد

اردکانیان :وزارت نیرو دستگاهی در وسیع‌ترین سطح ارتباطی با مردم است

بی‌انضباطی مالی و افزایش تورم با سیاست پرداخت اعانه

پیشنهاد ارز 11 هزار تومانی و نفت 40 دلاری در لایحه بودجه 1400

اوضاع بورس برای سهامداران و دولت

مهلت ثبت نام «وام ضروری» بازنشستگان کشوری تا پایان هفته

انتخابات آمریکا بورس ایران را به کدام سمت می کشاند؟

کاهش 50 درصدی خرید لوازم‌خانگی در بازار

بازگشت دلار به کانال 26 هزار تومانی

ادامه اصلاح بورس در هفته سوم آبان‌ماه

همتی: پروژه ادغام بانک‌های نیروهای مسلح از مهمترین برنامه‌های اصلاح نظام بانکی بود

تولید 20 میلیون حلقه تایر سواری تا پایان سال 99

خرید حمایتی زعفران توسط دولت با هدف حمایت از تولیدکنندگان

انتظار بازدهی معقول از بورس با سرمایه‌گذاری بلند مدت

اردکانیان برای تسلیم پیام رییس‌جمهوری وارد دوحه شد

فردا؛ آغاز فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو با 5 محصول

عرضه 146 میلیون دلار در سامانه نیما

افزایش جذابیت بورس برای سرمایه‌گذاری نسبت به سایر بازارها

گذر از صفر و رسیدن به 76 میلیون اشتراک اینترنت سیار

دو راهی اصلاح و صعود در مسیر معاملات بازار سرمایه

درآمدهای نامشروع و عجیب، شکاف طبقاتی را عمیق تر می‌کنند

طرح الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالاهای اساسی، تورم زا است

پیش‌بینی بازگشت دوباره رونق به بازار سهام

زنان خانه دار چگونه خود را بیمه کنند؟+ شرایط و نرخ حق بیمه

برجام ریسک تجارت با ایران را کاهش داده بود

واکنش منفی بازار سرمایه به ادامه روند صعودی قیمت دلار

ششمین مرحله فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو آغاز شد

سقوط قیمت مسکن با تداوم کاهش قیمت دلار

چرا گوشت قرمز گران شد؟

روند شاخص بورس در هفته جاری به کدام سمت است؟

یارانه معیشتی آبان ماه شنبه واریز می‌شود

ادامه ریزش نرخ خودرو با وجود مجوز افزایش قیمت شورای رقابت

طرح جدید؛ پرداخت مهریه فقط با توان مالی

صندوق‌های قرض‌الحسنه فامیلی؛ نجات دسته‌جمعی در روزگار کرونا

رجیستر تلفن‌همراه در مبادی ورودی، تاثیری بر بازار نداشته است

پیش‌بینی کارشناسان از آینده بازار خودرو

افزایش کودک همسری با چاشنی وام ازدواج!

افزایش توان ذخیره‌سازی گاز ایران در آستانه زمستان

ایجاد ثبات در معاملات بورس از آبان ماه

برندگان قرعه‌کشی 8 محصول فروش فوق‌العاده سایپا فردا اعلام می‌شود

کاهش 2 هزار و 500 تومانی قیمت دلار

سقف کارت به کارت همچنان ٦ میلیون تومان است

کارنامه دولت تدبیر و امید در واگذاری‌ها

التهاب‌آفرینی دلالان خارج‌نشین در بازار ارز با اسم رمز «معاملات شبانه»

ساخت نیروگاه ملی در تهران با هدف کاهش آلایندگی هوا

تفاوت 100 هزار میلیارد تومانی نرخ خودرو در جیب دلالان

عرضه 78 میلیون دلاری اسکناس تنها با تقاضای 1.5 میلیون دلاری مواجه شد

جهش در تولید خودرو با وجود تداوم کرونا و تحریم

ضرر سهامداران بورس تا پایان سال جبران می‌شود

کاهش نرخ رسمی یورو و 24 ارز دیگر

بازی لیست سیاه FATF با اقتصاد ایران

پیشنهاد بهبود بازار سرمایه به مجلس و سازمان بورس

روند صعودی بورس ادامه‌دار است؟