آریا بانو

آخرين مطالب

منصوریان از بی‌پولی صنعت نفت آبادان می‌گوید!

منصوریان از بی‌پولی صنعت نفت آبادان می‌گوید!
  بزرگنمايي:

آریا بانو - فارس / سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان گفت: می‌دانم پشت سر انتخاب نفت اتفاقاتی می‌افتد اما باید با فضای بی‌پولی مبارزه کنیم.
علیرضا منصوریان درباره وضعیت خود در تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان اظهار داشت: حال فوتبالی‌ و زندگی‌ام در آبادان خیلی خوب است و خانواده من می‌گویند از روزی که به این شهر رفتی لبانت می‌خندد. آرام آرام با شرایط شهر آشنا می‌شوم. معمولا به عنوان حریف نفت آبادان یه این شهر می‌رفتم اما اکنون بخشی از این شهر هستم. باید از تمام جاهایی که در مدت مربیگری‌ام در آنها بودم تشکر کنم. 
وی ادامه داد: به جز آبادان در سه شهر دیگر کار کردم‌. دست تک تک مردم اصفهان، تبریز و اراک را می‌بوسم. آبادانی‌ها در میهمان نوازی سرآمد هستند. مدام می‌خواهند شما را به مغازه بکشند تا قهوه‌ای بخوریم یا دعوت تان می‌کنند‌. حس امروزم در آبادان را در سایر شهرها هم داشتم اما واقعا مردم آبادان میهمان‌نواز هستند و خیلی زود با آدم‌ها راحت می‌شوند. به قول ابراهیم قاسمپور که با وی برای رفتن به صنعت‌نفت مشورت کردم آبادانی ها رو هستند و حرف آخر را اول می‌ز‌نند. 
سرمربی تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان تصریح کرد: الحمدالله شرایط مان خوب است و از حضور در این شهر لذت می‌بریم. می‌دانیم صنعت‌نفت برخلاف پرستیژ و شخصیتش این روزها بدون امکانات مالی شده است ولی به لحاظ سخت‌افزاری مثل اراک، اصفهان و تبریز خیلی خوب است اما باید به این تیم کمک شود‌. به علی فیروزی(سرپرست تیم صنعت نفت) می‌گفتم در تهران مثل ماهیگیری هستیم که باید تک تک با قلاب ماهی بگیریم. باید به عنوان مربی از تیم‌های مختلف ستاره‌ها را پیدا کنیم اما در آبادان می‌توان یک سبد درون استخر انداخت و ناگهان 50 ستاره پیدا کرد. 
منصوریان اضافه کرد: زمان تمرین ما برای تیم اصلی صنعت نفت بیشتر از 90 دقیقه نیست. مجبوریم یک ساعت زودتر بیاییم و یک ساعت دیرتر برویم. زمان تمرین برای کادرفنی‌ام بین سه تا چهار ساعت طول می‌کشد اما به حدی جوان‌های خوب می‌آیند که خجالت می‌کشم و‌ دلم نمی‌آید آنها را بدون تمرین بگذارم. یک بار قبل از شروع تمرین تیم اصلی با تیم امید تمرین می‌کنیم و یک بار هم بعد از این تمرین با بازیکنان جدید.
وی ادامه داد: به فوتبال آبادان یک پیغام بدهم که بعد از اردوی خود چهار فراخوان داریم‌ که مخصوص استان‌های خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و لرستان است. لر بزرگ و کوچک می‌توانند در آن شرکت کنند. شنیده‌ام اروند و خرمشهر هم بازیکنان خوبی دارد. این فراخوان هم مجانی است و در دوره مربیگری فراخوانی نداشتیم که هزینه داشته باشد. زمین، توپ و امکانات از ما است و هر بازیکن چهار 45 دقیقه برای تست دادن شانس دارد. می‌خواهیم وضعیت آکادمی را تغییر بدهیم و ستاره‌های خوبی برای فوتبال کشور شناسایی کنیم.
سرمربی صنعت نفت آبادان عنوان کرد: در همین مدت کوتاه حضورم در نفت آبادان 21 بازیکن پایه های خود را شناسایی کردیم. مربیان مختلف در خوزستان هم بازیکنانی را به ما پیشنهاد داده‌اند و هرچه سرریز داشته باشیم کمک می‌کنیم این نفرات جوان در تیم های لیگ یک و دو بازی کنند تا آبادان و خوزستان در سال‌های آینده تیم مقتدری داشته باشد. سال‌های قبل می‌گفتند یکی دو بازیکن اما اینجا می‌توانیم بین پنج تا ده ستاره در حد ملی برای فوتبال کشورمان پیدا کنیم. استارت این کار را می‌زنیم و ان‌شاءالله سایر مربیان هم مسیر را ادامه بدهند.
منصوریان درمورد اینکه آیا وی با توجه به سابقه کار کردنش در روزهای سخت، مربی روزهای سخت و بی‌پولی صنعت نفت خواهد بود، توضیح داد: بالفطره در فوتبال کشورمان آموزش دیده‌ام در روزهای سخت دست مان را به دست هم بدهیم و سفت و محکم پای تیم‌مان بایستیم تا از تمام مسیرهای ناهموار رد شود. نمونه بارز این موضوع، هم‌نام صنعت نفت آبادان یعنی نفت تهران است. در سال دوم حضورم در آن باشگاه و حدود دو ماه بعد از شروع تمرینات‌مان که یک تیم فوق‌العاده خوب را برای قهرمانی لیگ بسته بودم، یک روز منصور قنبرزاده، مدیرعامل باشگاه سر تمرین آمد و گفت می‌خواهم کاغذی به شما بدهم. فکر کردم بودجه‌ای آمده یا پاداشی برای تیم آورده است اما گفت این برگه استعفای من است زیرا هیچ پولی تا پایان فصل نداریم.
وی افزود: بین یک انتخاب سخت مانده بودم‌‌. تیم نفت تهران را فوق‌العاده دوست داشتم و برایش زحمت کشیده بودم. از آن تیم 20 بازیکن تیم ملی امید و بزرگسالان بیرون آمد. به قنبرزاده گفتم این کاغذ را پاره کن زیرا پای همه چیز می‌ایستم. هر بازیکنی هم لازم بود می فروشیم. آرام آرام برای احیای تیم 6-5 بازیکن مثل نانگ، سانتوس و حتی پیام صادقیان که خیلی سخت وی را جذب کرده بودیم فروختیم. خدا را شکر در آن فصل بدون پول چهارم یا پنجم شدیم.
سرمربی تیم نفت آبادان تصریح کرد: رکوردی در مربیگری دارم. آن سال نه تنها پول نگرفتم بلکه به اشتباه 29 میلیون تومان به حسابم واریز شد. دلار در آن زمان 3-2 هزار تومان بود اما از کل قرارداد حدود 250 میلیون تومانی ام زدم. خودم پول آوردم و اواخر به یک خانواده منسجم تبدیل شده بودیم. می‌دانم پشت سر انتخاب نفت آبادان هم اتفاقاتی می‌افتد اما باید با فضای بی‌پولی مبارزه کنیم. البته بی‌پول نیستیم اما متاسفانه نمی‌دانم چه قانونی گذاشته‌اند که پشت آن نه منطق وجود دارد و نه صلاحدید جامعه فوتبال در حوزه نفتی. طبق این قانون به تیم حرفه‌ای پول می‌دهند اما به تیمی که برای ورزش قهرمانی تلاش می‌کند پول نمی‌دهند.
منصوریان گفت: طبق قانون اگر تیم ما در لیگ یک باشد سرشار از منابع مالی است اما اگر لیگ برتری باشد، پولی ندارد. از اوجی، وزیر نفت که خودش از نفتی‌های بزرگ است خواهش می‌کنم هرچه سریع‌تر این قانون را لغو کند‌ و مانند سایر بخش‌های صنعتی که باید بخشی از بودجه خود را صرف ورزش کنند، بخشی از بودجه را به دور از تفکرات حرفه‌ای به حوزه تفکرات تیمداری بیاورند. حیف است زیرا اگر قرار است 10 آکادمی بزرگ فوتبال در ایران باشد، باید پنج آکادمی در خوزستان زده شود تا به بهترین شکل بازیکن تولید کنیم.
وی ادامه داد: روزهای سخت را پیش‌بینی می‌کردم و این روزها احوالات مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره صنعت نفت هم زیاد خوب نیست زیرا اردوی ما عقب افتاد و تیم دیر بسته شد، کارش را دیر شروع کرد و دیر بازیکن گرفت. منابع مالی مان هم برای برگزاری اردو هنوز تامین نشده است. جدا از منبع مالی برای اردو باید قرارداد فصل قبل بازیکنان مان تسویه شود و برای این فصل هم 30 تا 40 درصد پول بگیرند. برای حضور در صنعت‌نفت از خیلی از مسائل مالی مربیگری چشم‌پوشی کردم. البته قرارداد مالی خوبی با من بسته‌اند اما می‌دانم شاید در این قرارداد اتفاقاتی صورت بگیرد. به کادرفنی گفته‌ام امسال باید برای دل خود به جوان‌های فوتبال آبادان کنم کنیم. 
سرمربی صنعت نفت در گفت و گو با سایت این باشگاه افزود: امکان دارد مورد انتقاد قرار بگیریم، در لیگ به شرایط بی‌پولی، مساوی و باخت بخوریم اما مهم این است انتهای سال را با صلابت و لبخند روی لب هوادار تمام کنیم. دوست دارم مردم آبادان دوز دوم کرونا را هم بزنند تا استادیوم‌مان پر شود. بله مرد روزهای سخت هستیم و دست مان در دست آبادانی‌ها است. یا علی گفته ایم و پایش هستیم. از ما چیزی نمی‌افتد‌. معمولا سخت اجازه می‌دهم از فضای تمرین تیمم گزارش تهیه شود اما دوست دارم هر روز از تمرین صنعت نفت و جوان های ما گزارش تهیه شود تا مردم آبادان بدانند با تمام وجود برای این رنگ زرد طلایی می‌جنگیم.

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/670562/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

فیفا 20 بازیکن تیم ملی فوتبال زنان افغانستان را از این کشور خارج کرد

«اس-500» سلاح آتشین روسیه ضد بمب‌افکن‌های پنهان‌کار آمریکا

سکانس هایی از بازی درخشان اشکان خطیبی

نگاه معنادار خاتون به موسیو

ویدیویی خاطره‌انگیز از ایرج طهماسب در اوایل دهه شصت

بخشی از پشت صحنه سریال افرا

مرور سینماهای خاطره‌انگیز در یک برنامه

سم خالص ببینید از سریال هم سایه در شبکه سه سیما

دوسش داری بهش بگو

ضایعات میفروختم تا خرج بلیط سینما کنم!

چرا سریال افرا همزمان با در کنار پروانه ها پخش شد؟

ورود آقایان ممنوع چگونه ساخته شد؟

کنایه عجیب وحید رحیمیان در برنامه زنده سریالیست خطاب به مجری

چهره‌ها/ مهران غفوریان و دخترش هانا

چهره‌ها/ آفرود سواری بابک جهانبخش و همسرش در طبیعت

شنیدیم عروس رو می دزدن، ندیدیم دوماد رو شب عروسی بدزدن

علی نصیریان مهمان مستند «اقتباس در سینما» شد

متفقین از ترس شکرالله خان نیومدن کاشان

اصطلاح سانسوری مهران مدیری که راهگشای هادی کاظمی شد!

ازدواج با کار فرق می کنه

بزرگترین فیلم‌های اکشن قرن 21

فلسفه «مرد آزاد»؛ آیا ما چند خط کُد در یک شبیه‌سازی عظیم هستیم؟

به اندازه ظرفیت آدم ها بهشون محبت کنید

آغاز اکران سراسری فیلم «قصیده گاو سفید» در فرانسه

من پای تو وایسادم

هفتاد ضربه شلاق به خاطر علاقه به سینما!

چهره ها/ عکس های دونفره محمدرضا گلزار و برادر کوچکترش بردیا

سوژه داغ هفته؛ از فوت «عزت الله مهرآوران» علی رغم تزریق واکسن تا مهاجرت پرستو صالحی

بازیگران معروفی که در این سال ها نقش نابینا را بازی کرده اند

چهره ها/ عکس جدید متین ستوده با موی مشکی

ویدئویی که آرش ظلی پور به یاد مهرداد میناوند منتشر کرد

چهره ها/ عکس جدید دنیا مدنی با روسری سنتی

کاراکتر موفق «خورزوخان» در شب های برره چگونه شکل گرفت؟

پخش مسابقه ای از شبکه ورزش با اجرای استندآپ «عصر جدید»

«بچه خور» پربازدیدترین فیلم کوتاه در شبکه خانگی شد

چهره ها/ مانتوی خیلی عجیب سپیده خداوردی!

تو خواستگاری که جای این حرف ها نیست

گلایه عجیب مهمان برنامه از صدا و سیما

چهره ها/ عکس های تئاتری مه لقا باقری

اخه این چه وقت حرف عاشقانه زدن بودن

صدای کیهان درآمد: آگهی های تلویزیون، هالیوودی و مروج زندگی غربی است

این قلب دیگه قلب نمیشه

نیکی کریمی در پشت صحنه اولین فیلمش

تمرین شبانه مورچه های کلبه عمو پورنگ

اولین نامردی تاریخ زیر سر یک زن بود!

هولناک‌ترین کارهایی که شخصیت‌های اصلی بازی مرکب انجام دادند!

پسر فتحعلی اویسی: فوت پدرم ربطی به واکسن و کرونا نداشت

چرا «قبله عالم» در 10 قسمت تولید شد ولی در هفتمین قسمت به پایان رسید!

چهره ها/ آخرین عکس لورل و هاردی در سال ١٩٥٦

سکانس فان فیلم سینمایی «مسخره باز»