آریا بانو

آخرين مطالب

نمونه نامه اداری ؛ انواع نامه های رسمی با اهداف مختلف گوناگون

نمونه نامه اداری ؛ انواع نامه های رسمی با اهداف مختلف
  بزرگنمايي:

آریا بانو - نامه رسمی و اداری نامه ای است با مشخصات ویژه ای که در امور اداری و خدمتی و به عنوان یک مقام رسمی نوشته می شود. نوشته های اداری در سازمان ها از دیدگاه های مختلف گونه های متفاوتی دارند. شناخت ، طبقه بندی و کاربرد هر یک می تواند در سهولت درست و به جا و نوع نگارش هریک به لحاظ محتوا و ماهیت آن مفید به فایده باشد. در این مطلب چندین نمونه نامه اداری با درخواست های مختلف را برای شما آماده کرده ایم که می توانید از آنها ایده بگیرید.
در این مطلب می خوانید:
1. نمونه نامه درخواست برگزاری سخنرانی علمی
2. نمونه نامه اداری درخواست کار
3. نمونه نامه اداری تقدیر از استاد یا معلم
4. نمونه نامه اداری درخواست تشکیل جلسه
5. نمونه نامه اداری درخواست همکاری
6. نمونه نامه اداری درخواست مجوز
7. نمونه نامه اداری به مدیر مدرسه
8. نمونه نامه اداری درخواست صدور پروانه
9. نمونه نامه اداری درخواست وام یا مساعده حقوق
10. نمونه نامه اداری در خواست انتقال و تغییر واحد سازمانی
نمونه نامه اداری و رسمی
اصلی ترین و مهم ترین بخش از نامه های اداری متن است . مهم ترین ازآن جهت گفته می شود که موقعیت و دریافت پاسخ مثبت درگرو تنظیم درست همین بخش است . نارسایی و مبهم بودن وبه عبارتی نرساندن پیام اتلاف وقت و انرژی و دوباره کاری و نامه نگاری اضافی می شود.
1. نمونه نامه درخواست برگزاری سخنرانی علمی
جناب آقای ……………….
ریاست محترم دانشگاه ……………….
موضوع : درخواست برگزاری سخنرانی علمی
با سلام و تقدیم احترام
بدینوسیله اینجانب حاچ سیفتال عسل دانشجوی ……… به نمایندگی از جمعی از دانشجویان از جنابعالی تقاضا داریم بدلیل بنیه علمی / احاطه وسیع بر موضوعات علمی پژوهشی فرهنگی سیاسی اجتماعی اقتصادی دریایی هوایی فضایی ! دکتر نوسان ؛ دستور فرمایید ضمن ارسال دعوتنامه رسمی جهت مشارالیه مساعدت لازم درخصوص در اختیار قرار دادن سالن اجتماعات دانشگاه و امکانات سمعی بصری جهت ایشان و مدعوین مبذول و از پیچاندن اینجانبان! جدا خودداری نمایند.
توضیح اینکه موضوع و عناوین سخنرانی ایشان در خصوص ( گرفتن آب از ماهی گل آلود ! و شنای قورباغه در موافق رودخانه ) می باشد . هدف از درخواست برگزاری سخنرانی خنده جمعی و در صورت امکان پرتاب لنگه کفش به نامبرده می باشد .
به پیوست مختصری ار رزومه ایشان بحضور ارسال میگردد.
با تشکر و سپاس ……………….
تاریخ و امضا
2. نمونه نامه اداری درخواست کار
بسمه تعالی
1397/4/1
مدیریت محترم سازمان ….
با عرض سلام و خسته نباشید
احتراما به استحضار می‌رساند عطف به اطلاعیه شماره …… مورخ …. در باب موضوع استخدامی، اینجانب ….. فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته …. هستم و از آنجا که رشته تحصیلی اینجانب ارتباط مستقیمی با موقعیت شغلی در سازمان دارد و هم چنین در دوره‌های آموزشی مرتبطی، چون … و ….. شرکت کرده‌ام و در این زمینه سابقه شغلی دارم، از شما تقاضا دارم امکان استخدام مرا برای برای این شغل بررسی فرمایید و قابلیت‌هایی، چون تجربه کاری مرتبط، تسلط به زبان انگلیسی و داشتن سابقه … ساله در سمت .. در شرکت … و هم چنین داشتن روحیه کار تیمی و علاقه به فراگیری هر چه بیش‌تر نظر شما را جلب و فرصتی برای اینجانب فراهم نماید.
رزومه شغلی اینجانب به پیوست این نامه به شما تقدیم می‌گردد. از این که وقتی را به مطالعه این رزومه اختصاص می‌دهید، از شما سپاس گزارم. با آرزوی بهروزی
نام و نام خانوادگی
امضا
3. نمونه نامه اداری تقدیر از استاد یا معلم
معلم و استاد گرامی
جناب آقای / سرکار خانم …….
با سـلام و تقدیم احترام
دلسوزی ، تلاش و کوشش بی نظیر حضرتعالی در تعلیم و تربیت و انتقال معلومات و تجربیات ارزشمند در کنار برقراری رابطه صمیمی و دوستانه با دانش آموزان / جویان و ایجاد فضائی دلنشین برای کسب علم و دانش و درک شرایط دانش آموزان / جویان ، حقیقتاً قابل ستایش است .
اینجانب بر خود وظیفه میدانم بعنوان ولی دانش آموز …../ یا در کسوت شاگردی از زحمات و خدمات ارزشمند شما استاد/ معلم گرانقدر تقدیر و تشکر نمایم.
از خداوند متعال سلامتی ، موفقیت و شادمانی را برایتان مسئلت دارم.
ارادتمند شما
………………….
تاریخ و امضا
4. نمونه نامه اداری درخواست تشکیل جلسه
جناب آقای ……………..
رییس محترم شرکت …………………
موضوع : درخواست تشکیل جلسه
با سلام و احترام
بدینوسیله با عنایت به بروز مشکلات و ابهام در مبلغ دقیق دزدی ها و اختلاسهای انجام شده و نیاز به رفع برخی ابهام های بوجود آمده دیگر جهت اعضای محترم ؛ خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به هماهنگی و تشکیل جلسه ای با حضور اعضای اصلی بمنظور بررسی موضوع / پیگیری مصوبات جلسه قبلی / ارائه گزارش و بررسی ، طی هفته آتی اقدام لازم معمول و زمان و مکان جلسه به مدعوین اطلاع رسانی گردد.
با تشکر
امضا

آریا بانو

نمونه نامه اداری
5. نمونه نامه اداری درخواست همکاری
بسمه تعالی
مدیر محترم کارگزینی شرکت ……………..
جناب آقای ……………..
باسلام و احترام
پیرو درج آگهی استخدام آن شرکت در نشریه ………………….. مورخ …………………. جهت همکاری دربخش درخواست کالا در آن شرکت ، به پیوست مشخصات و سوابق شغلی خود ( رزومه ) خود را برای اعلام آمادگی جهت همکاری تقدیم می دارم.
امیدوارم ویژگی های اینجانب ازجمله ، تحصیل دررشته مدیریت بازرگانی و گذراندن دوره های بازاریابی ، تسلط کامل به زبان انگلیسی ، داشتن مهارت های ارتباطی قوی ، اعتماد به نفس بالا واشتیاق به یادگیری مداوم و به روز نمودن اطلاعات شغلی مورد توجه آن مدیریت محترم قرارگیرد و فرصتی را فراهم سازد تا بتوانم خواست ها و خدمات مورد نظر آن شرکت را برآورده سازم.
ضمن آرزوی توفیق و بهروزی برای جنابعالی ، ازوقتی که به بررسی رزومه اینجانب اختصاص می دهید تشکر نموده و آمادگی خود را جهت حضور درآن شرکت برای ارائه سایر اطلاعاتی که لازم باشد و آشنایی بیشتر اعلام می دارم.
با تشکر
نام و نام خانوادگی و امضاء
6. نمونه نامه اداری درخواست مجوز
بسمه تعالی
شماره: …
تاریخ: …
پیوست: ….
جناب آقای …..
ریاست محترم سازمان ….
موضوع: درخواست صدور مجوز …..
با سلام و احترام
به استحضار آن مقام محترم می رساند اینجانب …. فرزند …. به شماره ملی …. جهت انجام ….. درخواست صدور مجوز …. را دارم. لذا خواهشمند است با عنایت به مدارک پیوست شده در خصوص مجوز مربوطه در صورت موافقت دستور فرمایید اقدامات لازمه را در این زمینه مبذول نمایید.
پیشاپیش از حسن نظر جنابعالی کمال تشکر و قدر دانی را دارم.
با تشکر
نام و نام خانوادگی
تاریخ و امضاء
7. نمونه نامه اداری به مدیر مدرسه
به نام خدا
تاریخ: ….
سرکار خانم/ جناب آقای…… مدیر محترم دبستان ……
با سلام و احترام.
به استحضار می‌رساند اینجانب …..، ولی دانش آموز ……. کلاس .. هستم. بنده از سوی اداره … به شهر ….. منتقل شده ام و نظر به این که خانواده نیز بایستی بنده را همراهی کنند، خواهشمندم دستور فرمایید پرونده تحصیلی فرزندم را به ایشان تحویل دهند تا بتوانم در یکی از مدارس شهر … ثبت نام کند و به تحصیل خود ادامه دهد.
بدین وسیله از زحمات بی شائبه جنابعالی و همه معلمان دلسوز و محترم، نهایت تشکر و قدردانی را دارم.
امضاء و تاریخ
8. نمونه نامه اداری درخواست صدور پروانه
بسمه تعالی
شماره: ….
تاریخ: ….
پیوست: …..
جناب آقای …..
ریاست محترم ….
موضوع: درخواست صدور پروانه
با سلام و احترام
به استحضار آن مقام محترم می رساند اینجانب …. فرزند …. شماره شناسنامه …. متولد …. کدملی …. صادره از …. متقاضی دریافت پروانه کسب داءم پنج ساله مدیره در رسته صنفی …. به آدرس …. و کد پستی …. با توجه به سند مالکیت عادی به تاریخ …. الی …. صلح نامه می باشم.
بنابراین خواهشمند است دستورات لازم را مبذول فرمایید. و برای جنابعالی از درگاه خداوند متعال آرزوی توفیق و سربلندی را خواستارم.
با تشکر
تلفن همراه:….
تلفن ثابت:….
نام و نام خانوادگی:…
امضاء و مهر
9. نمونه نامه اداری درخواست وام یا مساعده حقوق
جناب آقای فلانی
رییس محترم امور کارکنان
موضوع : درخواست وام یا مساعده حقوق
با سلام و احترام
بدینوسیله اینجانب …………. کارمند یا کارگر شماره …….. که در قسمت ……. مشغول بکار می باشم بدلیل مشکلات مالی و شخصی ، تقاضای دریافت مبلغ ….. ریال وام / مساعده حقوق دارم که به اقساط ماهیانه … ریال یا در مدت …. ماه توسط قسمت حسابداری از اولین حقوق و دستمزد پس از دریافت کسر گردد.
خواهشمند است دستور فرمایید اقدام لازم مبذول نمایند.
پیشاپیش از دستور مساعد جنابعالی کمال تشکر را دارم.
امضا
10. نمونه نامه اداری در خواست انتقال و تغییر واحد سازمانی
پیامبر اعظم (ص) می فرمایند:اختلاف و کشمکش و پشت هم اندازى، از ناتوانى و سستى است و خداوند نه آن را دوست دارد و نه با آن یارى و پیروزى می‏دهد.
اِنَّ الا ِختِلافَ وَ التَّنازُعَ وَ التَّثَـبُّطَ مِن أمرِ العَجزِ وَ الضَّعفِ وَ هُوَ مِمّا لا یُحِبُّهُ اللّه‏ُ وَ لا یُعطى عَلَیهِ النَّصرَ وَ الظَّـفَرَ.
جناب آقای ………………….
رییس محترم …
موضوع : در خواست انتقال و تغییر واحد سازمانی
با سلام و احترام
بدینوسیله به استحضار می رساند اینجانب ………………. در تاریخ 88/99/99 با مدرک تحصیلی …………….. استخدام و در واحد ………………مشغول بکار گردیدم. با عنایت به اینکه اینجانب در تاریخ 99/99/99 موفق به اخذ مدرک …………………در رشته ……………….. گردیده ام و با توجه به متناسب بودن رشته تحصیلی مذکور با واحد ………………….، تقاضا دارم تا درصورت صلاحدید جنابعالی و موافقت رییس مربوطه درصورت مثبت بودن نتیجه مصاحبه به آن واحد انتقال یابم.
لذا خواهشمندم مساعدت لازم مبذول و دستورات لازم را صادر فرمایید. پیشاپیش از همکاری و نظر لطف جنابعالی نهایت تشکر را دارم.
با تشکر
………………………
امضا
سخن آخر
شما می توانید برای دسترسی به نمونه های اداری بیشتر، 3 نمونه نامه اداری درخواست همکاری ، 6 متن دعوتنامه رسمی و اداری و 2 نمونه نامه اداری پیرو یا عطف را نیز در انگیزه بخوانید.
فراموش نکنید نظرات و انتقادات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/663249/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

طلاق یوسف تقصیر مادرزنش بود؟

وقتی دوستای کیمیا میشن خار چشم آرش!

فیلم های توقیفی دوباره بررسی خواهند شد؟

بهترین فیلم‌های سینمایی درباره فراموشی و آلزایمر

کارگردان فیلم «من عصبانی نیستم» عزادار شد

غیرتی شدن هاشم به خاطر عشقش به نغمه

می خواد دختر حاجی رو از راه به در کنه!

چهره ها/ شعر کنایه آمیز شقایق دهقان با گریم قاجاری اش

سفره ای که بی حرمت شد!

رسول نجفیان: سریال ها نسبت به گذشته پسرفت نکرده است

چهره ها/ مجید واشقانی و رفیق های تقلبی

حالا که پولدار شدی میخوای زنتو طلاقش بدی؟!

بازیگر «افرا»: صبر کنید سریال هنوز به اوج خودش نرسیده است!

چهره ها/ عکس یادگاری پوریا پورسرخ با فوتسالیست محبوب ایرانی

ماجرای سریالی که رسول نجفیان نقش پسر بهزاد فراهانی را بازی کرد

سخنان احساسی مادر ارشا اقدسی در مراسم چهلم فرزندش

چهره ها/ پست تابستانی بهرام رادان و واکنش جالب امیر نوری به آن

استقبال اتحادیه تهیه‌کنندگان از سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد درباره شبکه نمایش خانگی

بابا اتی و معشوقه اش به دنبال ازدواج

تیزر قسمت جدید شب آهنگی

خوش به حال بچه هایی که معلمشون تویی!

بوی بد ماشین علی صادقی در فیلم «ایکس لارج»

نماهنگ سریال پریدخت با صدای سالار عقیلی

تیکه ای که مادر «شیوا» به «یوسف» انداخت

چهره ها/ عکس بدون آرایش شیلا خداداد

وقتی رضا شفیعی جم «میلاد کی‌مرام» رو نمی شناسد!

عاطفه خبر بارداری‌شو به «محسنیان» میده

سعید راد: وجود «مسعود کیمیایی» قبل از انقلاب برای ما نعمت بود

روایت بازیگر «گاندو» از حضور در راهپیمایی اربعین

جلوه های ویژه سینمایی یعنی این!

سیامک انصاری در نقش مدیر دهه شصتی

سیدجواد هاشمی با یک برنامه جدید به شبکه نسیم می آید

شوخی جالب با بازیگران معروف در گریم های متفاوت

چهره ها/ اتفاق عجیبی که 2 روز پشت سر هم برای نجمه جودکی رخ داد!

چهره ها/ 2 عکس از صابر ابر در دهه 20 و 30 زندگی اش

حرف رضا شفیعی جم بعد از ترساندنش در «شب آهنگی» سانسور شد

چهره ها/ پوستر جدیدی از سریال جذاب «خاتون»

سریال‌های تلویزیونی و مجموعه‌های شبکه نمایش خانگی در یک تقابل 11ساله

چهره ها/ سلفی جدید ساره بیات

سریال پایتخت ‌هفت ساخته نمی شود

درگذشت همزمان پدر و مادر آقای بازیگر بر اثر کرونا

نشانه های درون گرا بودن با 17 خصوصیت اخلاقی

داشتن رابطه عاشقانه قبل از ازدواج بهتر است یا بعد ازدواج؟؟

با افرادی که پارانوئید دارند چگونه باید رفتار کرد

طرز ساخت جاتخم مرغی های بسیار فانتزی و شیک

مدیرکل جدید امور زنان و خانواده وزارت کشور منصوب شد

ارتقای 7 رتبه‌ای جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری 2021

تبدیل پسماند میوه به بانداژ آنتی باکتریال توسط دانشمندان سنگاپوری

اگر به تمدن نوع یک برسیم چه می شود؟

تولید خامه گیاهی از عدس!