آریا بانو

آخرين مطالب

خادم‌پور: استقلال قهرمان جام حذفی می‌شود ورزشي

خادم‌پور: استقلال قهرمان جام حذفی می‌شود
  بزرگنمايي:

آریا بانو - فرهیختگان / مجیدی واقعا مثل یک پدر، معلم و برادر در این چند مدت که ما حقوق نمی‌گرفتیم و کسی کمک‌مان نمی‌کرد از لحاظ مالی و چه از لحاظ روحی و روانی کمک‌مان کرد و هم به‌عنوان یک معلم و هم یک روانشناس همه بچه‌ها را حمایت کرد و ما هم، چون سرمربی‌مان را دوست داریم با تمام وجود برای مجیدی و موفقیت استقلال جنگیدیم که بتوانیم به او کمک کنیم.
قبل از بازی یکشنبه‌شب استقلال مقابل نساجی، برخی رسانه‌ها از کار سخت فرهاد مجیدی برای انتخاب ترکیب 3 نفره خط دفاعی این تیم خبر داده و نوشتند اگر مجیدی بخواهد در بازی برابر نساجی از سیستم 3 دفاعه استفاده کند، احتمالا مجبور است از سینا خادم‌پور در خط دفاع بهره ببرد؛ چراکه استقلال در شرایطی در هفته بیست‌ونهم لیگ برتر به مصاف نساجی رفت که برای این بازی عارف غلامی و مرادمند را به‌دلیل مصدومیت در اختیار نداشت و یزدانی به‌دلیل آنچه استراحت خوانده شد در این بازی غایب بود.
با این شرایط استقلال برای بازی یکشنبه‌شب فقط محمد دانشگر را به‌عنوان دفاع وسط با تجربه در اختیار داشت و این‌طور به‌نظر می‌رسید اگر قرار باشد مجیدی از سیستم 3 دفاعه استفاده کند، او همراه محمد نادری 2 مدافع جلوزن آبی‌ها خواهند بود و سینا خادم‌پور هم در قلب خط دفاعی بازی خواهد کرد. درواقع از قبل بازی احتمال اینکه خادم‌پور جانشین یزدانی در ترکیب شود بسیار زیاد بود که درنهایت این اتفاق افتاد و خادم‌پور هم برای اولین‌بار در ترکیب ثابت استقلال به میدان رفت و با یک نمایش بی‌نقص نیز پاسخ اعتماد کادرفنی را به‌خوبی داد. هرچند از خادم‌پور به‌عنوان یک هافبک دفاعی نام برده می‌شود، اما او نشان داد در خط دفاعی نیز می‌تواند عصای دست کادرفنی استقلال باشد. گفت‌وگو با خادم‌پور را در زیر می‌خوانید.
برای اولین‌بار در زمان حضور در تیم بزرگسالان استقلال بالاخره در ترکیب اصلی این تیم به میدان رفتی.
بله، در این دو سال که افتخار پوشیدن پیراهن استقلال را داشتم برای اولین بار بود که از ابتدا و به‌صورت فیکس بازی را آغاز می‌کردم.
اتفاق بزرگی برای تو رخ داد چه حس و حالی از این ماجرا داشتی؟
من واقعا خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاد اینجا تیم بزرگ استقلال است و من هم قطعا بازیکن خوب و موثری بودم که در این دو سال نظر مربیانم را جلب کردم، چون هر مربی‌ای که در این مدت به استقلال آمد من را خواسته و روی من حساب باز کرد. سال گذشته هم بیشتر درخدمت تیم بودم و به‌صورت تعویضی در اواخر فصل برای استقلال به میدان رفتم. امسال هم در نیم‌فصل اول خیلی خوب و آماده بودم، اما اتفاقات خوبی نیفتاد و به من اطمینان نشد، با این حال در نیم‌فصل دوم آقا فرهاد به من اطمینان کرد و از همان بازی سوم مقابل ماشین‌سازی که 15 دقیقه به میدان رفتم توانستم دوباره به میدان بازگشته و عملکرد خوبی هم داشتم و الان هم آقای مجیدی به من دوباره فرصت داد و توانستم در دیدار مقابل نساجی به‌صورت ثابت به میدان بروم و با تمام وجود تیم را همراهی کنم. از آقای مجیدی ممنونم که به من اطمینان کرد. در هر صورت حضور در میدان قائم‌شهر نظر کادرفنی بود و از آنها متشکرم و به این تصمیم احترام می‌گذارم و خدا را شکر می‌کنم و هر زمانی هم که از این به بعد صلاح بدانند بازی می‌کنم، هر زمان هم که تشخیص بدهند روی نیمکت بنشینم، برای تیمم دعا می‌کنم. تصمیم همیشه با کادرفنی و سرمربی بوده و اینجا هم تیم بزرگ استقلال است و باید به تصمیمات کادرفنی احترام گذاشت.
در این مدت که در استقلال بودی از تو به‌عنوان یک هافبک دفاعی یاد شد، اما مقابل نساجی در پست مدافع به میدان رفتی!
سال گذشته در پست هافبک دفاعی از من بازی گرفتند و اگر بازی‌های سال گذشته را دیده باشید در هفت هشت هفته آخر به‌صورت تعویضی به میدان رفته و در این پست بازی کردم، اما در رده‌های ملی پایه و در همین استقلال در پست دفاع وسط بازی کردم و چه در زمانی که تیم سه دفاعه به میدان برود و چه زمانی که از من بخواهند در پست هافبک دفاعی بازی کنم هرکدام که تشخیص مربیان باشد به میدان می‌روم و استقلال را با افتخار همراهی خواهم کرد.
پس به‌نوعی آچار فرانسه استقلال هستی؟
این‌طور نمی‌شود گفت و این لطف شماست.
در این صورت این پست برایت غیرتخصصی نبود چون بعد از بازی خیلی‌ها این‌طور مطرح کردند که سینا خادم‌پور در مقابل نساجی در پست غیرتخصصی بازی کرده است.
بله، درست است و قبلا سابقه بازی در این پست را داشتم، اما جا دارد از محمد دانشگر و تمام بچه‌های تیم و به‌خصوص بزرگ‌تر‌های استقلال که من را حمایت کردند، تشکر کنم. ما بزرگ‌تر‌های خیلی خوبی داریم و از لحاظ نفرات واقعا در استقلال بهترین‌ها را از هر حیث داریم.
به‌خاطر سبک بازی و چهره و فیزیکی که داری اینطور گفته می‌شود که اگر قدر خودت را بدانی می‌توانی مسیر یک هافبک بزرگ را در پیش بگیری. چقدر خودت با این موضوع موافق هستی؟
باعث خوشحالی من است مسیری که بزرگان تیم ملی طی کردند را بروم و بتوانم جای آنها را بگیرم.
بازیکنانی مثل آزمون، جهانبخش و پورعلی گنجی همسن و سال تو بودند که راهی کشورهای خارجی شدند. چقدر به تیم‌ملی و ترانسفر شدن به تیم‌های خوب اروپایی فکر می‌کنی؟
آنقدر استقلال را دوست دارم که ابتدا دوست دارم خودم را در این تیم به هواداران، کادرفنی و خانواده ثابت کنم، اما قطعا هر فوتبالیستی دوست دارد پیشرفت کند، باید ببینیم خدا برای‌مان چه خیری را می‌خواهد و همه چیز دست آن بالایی است.
به دیدار مقابل نساجی برگردیم. بعد از گلی که دریافت کردید ورق برگشت و استقلال موفق به پیروزی پرگل در خانه حریف شد. آن هم با وجود آنکه مجیدی تیم نصف‌ونیمه‌ای را در زمین گذاشته بود!
همه بچه‌ها در استقلال بهترین هستند و ما 24 بازیکن خوب را در کادر خود داریم و واقعا همه در یک سطح هستند. به شخصه بعد از یک فصل بازی نکردن به‌صورت دائم توانستم در ترکیب ابتدایی استقلال به میدان رفته و بازی را شروع کنم و امیدوارم که توانسته باشم عملکرد قابل قبولی را هم به نمایش گذاشته باشم و امیدوارم در ادامه بتوانم بهتر کار کنم. از کادرفنی هم ممنونم که به من اطمینان کردند و امیدوارم بتوانم جواب اعتماد آنها را بدهم.
درباره نتیجه بازی هم صحبت می‌کنی؟
ما تیم بزرگ استقلال هستیم و برای ما فرقی نمی‌کند با چه تیمی بازی می‌کنیم، چون همیشه به‌دنبال برد می‌گردیم حتی در بازی‌های دوستانه، چون این هواداران به قول فرهاد مجیدی در بازی‌های دوستانه هم از استقلال پیروزی می‌خواهند.
فکر می‌کنی نتیجه دیدار استقلال مقابل سپاهان از هفته پایانی رقابت‌های لیگ برتر چه خواهد شد؟
ما همیشه با تمام وجود بازی کردیم و همیشه هم با تمام وجود بازی می‌کنیم، چون دیدار نیمه‌نهایی جام حذفی را در پیش داریم و مقابل سپاهان می‌آییم تا با یک نمایش خوب برای دیدار نیمه‌نهایی آماده شویم.
فرهاد مجیدی در راس کادرفنی چه کار کرده است که تیم به یک ساختار و انسجام خوب رسیده و در این 10 هفته اخیر توانسته همه حریفان را شکست بدهد؟
مجیدی واقعا مثل یک پدر، معلم و برادر در این چند مدت که ما حقوق نمی‌گرفتیم و کسی کمک‌مان نمی‌کرد از لحاظ مالی و چه از لحاظ روحی و روانی کمک‌مان کرد و هم به‌عنوان یک معلم و هم یک روانشناس همه بچه‌ها را حمایت کرد و ما هم چون سرمربی‌مان را دوست داریم با تمام وجود برای مجیدی و موفقیت استقلال جنگیدیم که بتوانیم به او کمک کنیم، چون او هم بازیکنان را کمک کرد و از آنجایی که همه بازیکنان با جان و دل او را دوست دارند، ما هم دوست داشتیم به آقا فرهاد کمک کنیم.
به‌نظر می‌رسد اگر مجیدی به برخی مسائل که به آنها اشاره کردی ورود نمی‌کرد با توجه به مشکلات مالی که بازیکنان داشتند و مطالبات آنها پرداخت نمی‌شد، امروز شیرازه تیم پاشیده و کار سخت می‌شد.
در هر صورت و در هر شرایطی استقلال باید همیشه خوب باشد ما پارسال هم در جام حذفی یکی جام را مفت و روی غفلت از دست دادیم اما امسال واقعا باید جام حذفی را بگیریم و همه برای گرفتن این جام همدل شده‌ایم و هیچ چیزی جز قهرمانی و گرفتن جام حذفی و شاد کردن دل هواداران برای‌مان مهم نیست.
پس به‌نوعی از همین جا قول قهرمانی جام حذفی را می‌دهی!
من قول می‌دهم با این بازیکنان باغیرت و با این بزرگ‌ترها و کاپیتانی که داریم و با این کادرفنی قطعا جام را می‌گیریم و شک نکنید. پارسال هم ما در لیگ برتر و جام حذفی نایب‌قهرمان شدیم و امسال می‌خواهیم نتایج سال گذشته به‌خصوص در جام حذفی را جبران کرده و عنوان قهرمانی را به‌دست بیاوریم.
امسال هم شرایط مالی تا حدودی شما را اذیت کرده است.
درست است شرایط مالی خوب نبود و هنوز هم خوب نیست هرچند قول داده‌اند تا بهتر شود و ما امیدواریم که این اتفاق بیفتد.
پرسپولیسی‌ها در آستانه گلات قهرمانی هستند. هرچند شاید هفته پایانی اتفاقات دیگری بیفتد، در این خصوص چه صحبتی داری؟
صحبتی ندارم و کری هم نمی‌خوانم، چون تمرکزم روی تیم خودم و موفقیت با استقلال است.
اگر صحبت ناگفته مانده...
از شما به نمایندگی از اصحاب رسانه که همیشه از استقلال و بازیکنان این تیم و به‌خصوص جوانانی مثل من حمایت کرده و می‌کنید، ممنونم. از کادرفنی و بزرگ‌ترهای تیم هم ممنونم، بالاخره باید از یک جایی شروع می‌کردم دیر یا زود داشت اما باید بالاخره یک روز توانمندی‌هایم را نشان می‌دادم. امیدوارم توانسته باشم اطمینان کادرفنی و هواداران را جلب کنم. من تمام تلاشم را می‌کنم تا بتوانم در آینده این روند را حفظ کنم. با این بازی هم که کردم تلاشم را دوچندان خواهم کرد تا بتوانم بیشتر از این در استقلال موفق باشم.

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/632545/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

نماینده مجلس درباره لباس تیم فوتبال زنان: نه قابل توجیه است و نه قابل چشم‌پوشی

دیدار وزیر ورزش با زهرا نعمتی/ سجادی: زندگینامه ورزشکارانی همچون نعمتی باید در مدارس تدریس شود

لیگ برتر بدمینتون زنان از اول مهرماه آغاز می‌شود

روایتی از واکنش شهید رجایی به پرسشی درباره خستگی در کار

من حاضر نیستم برای کار پیش هر آدمی گردن کج کنم!

چهره ها/ ریش و موی سفید حمید گودرزی خوش اخلاق

ازت خواست زنش بشی؟!

«پری سا»؛ قصه‌ ظلمی که تکراری نمیشه

ژست چهره های فینالیست «شب های مافیا»

چرا پذیرش عشق «بریتنی اسپیرز» و نامزد ایرانی اش دشوار است؟

نظر منتقد مطرح آمریکایی درباره «قهرمان» اصغر فرهادی

رونمایی از کمیک‌موشن‌ «تک تیرانداز» در آستانه اکران

اوج غصه و پشیمانی در خانه مقتول

رونمایی از اولین تصویر محسن تنابنده در «قهرمان» اصغر فرهادی

همبازی شدن کورش تهامی و روشنک گرامی در «کوزوو»

فوتبالیست های نوجوانی که داد خداداد را درآوردند!

بازپرس سمج در دادگاه!

باز چشم حاجی رو دور دیدن!

فیلم جدید کلینت ایستوود روی پرده رفت

اومدن دزد بگیرن، دزد رو کشتن!

هرکی از راه رسید زد تو سر ما!

این چوپونه ما همه گوسفنداشیم

سکانس دلهره آور اذیت کردن مهتاب در سریال افرا

خاطره‌بازی با سریال خاطره‌انگیز «ارتش سری» در سریالیست

درد و دل با برادرانه میثم و وحید

تصاویر جدید از «باران» با بازی امیرحسین صدیق

خبر مرگ پسرش رو شنید!

فروغ یواشکی به خانواده‌اش سر میزنه

«سرخپوست وحشی» فیلمی برای علاقه مندان به سبک دلهره‌آور

سکانس کشته شدن تراب در سریال «وارش»

چیزی با ارزش تر از پدر و مادر هست؟

چهره ها/ فرشته حسینی سفرش به افغانستان را تکذیب کرد

پسر شرمنده و مادر بی خبر!

نماهنگ بی مقصد با صدای روزبه حصاری در سریال بچه مهندس

وقتی همه‌ زندگیت می‌شه یه دختر

وقتی مائده در رو روی پدر و مادرش بست

معروفی: شباهت «در کنار پروانه‌ها» به داستان «پینوکیو»

خوش به حال کسی که با تو زیر یک سقف زندگی میکنه

طرد شدن مائده از مزار معشوقه

چهره‌ها/ الناز شاکردوست در مقابل دوربین خانم عکاس

چهره‌ها/ منوچهر هادی در تدارک ساخت هشتمین فیلم سینمایی اش

چهره‌ها/ عباس غزالی و ترلان پروانه در یک قالب

چهره‌ها/ مبینا نصیری در یک روز تابستانی

ترشیدی یا خواستگار گیرت نمیاد؟

وعده های رنگین برای خام کردن عقیل

پایان فیلمبرداری «پس از فروش» مجید توکلی

بچه ننه و لوس و کتک نخورده نیست شما هم میتونید بزنیدش

بازی دیگه عوض شده

مرگ و تهمت قتل در زندان!

ما هیز نیستیم ما به جزئیات دقت میکنیم