آریا بانو

آخرين مطالب

طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی خانه داري

طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی
  بزرگنمايي:

آریا بانو - شیرینی خامه ای یکی از انواع شیرینی های تر است که طرفداران زیادی دارد. شیرینی خامه ای معمولا به صورت توپی تهیه می شود و داخل آن را از خامه فرم گرفته پر می کنند. شیرینی های کتابی از همان مواد تهیه می شود با این تفاوت که به صورت دولایه قرار می گیرد و وسط آن از خامه پر می شود. این شیرینی بسیار خوشمزه و جذاب است که می توان به عنوان عصرانه یا دسر در مهمانی ها تهیه نمود. برای مشاهده آموزش کامل مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید. مواد لازم شیرینی خامه ای کتابی تخم مرغ 5 عدد آرد سفید قنادی 250 گرم پودر شکر 150 گرم شربت بار قنادی 60 میلی لیتر معادل تقریبی سه قاشق غذا خوری شکر 1 قاشق غذا خوری وانیل شکری 1 قاشق چای خوری بکینگ پودر 1 قاشق چای خوری سر خالی خامه شیرین شده قنادی به میزان دلخواه طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی مرحله اول برای تهیه شیرینی خوشمزه شیرازی در ابتدای کار، شربت بار قنادی را تهیه می کنیم. برای این کار، دو به یک شکر و آب را با هم درون قابلمه می ریزیم و مخلوط می کنیم تا یکدست شود و شکر حل شود. سپس روی حرارت قرار می دهیم تا شکر حل شود. مرحله دوم در این مرحله وقتی که شکر کامل حل شد، نوک قاشق چای خوری جوهر لیمو به آن اضافه کرده و سپس روی حرارت می گذاریم باقی بماند تا به قوام آید. آرد و بکینگ پودر را در یک ظرف با هم مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم. طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی سپس در دو کاسه سفیده و زرده تخم مرغ ها را کامل جدا می کنیم. به سفیده 1 قاشق شکر اضافه کرده و با همزن می زنیم تا سبک و پفکی شود و از ظرف نریزد. آن را درون یخچال می گذاریم. زرده تخم مرغ ها را با کمی وانیل و باقی مانده شکر می زنیم. مرحله چهارم آنقدر با همزن برقی آن را می زنیم تا کرم رنگ و کش دار شود. سپس 3 قاشق از شربت بار تهیه شده در مرحله اول را به آن اضافه می کنیم. چند ثانیه می زنیم تا یکدست شود. سپس کمی سفیده را به مخلوط زرده اضافه می کنیم. مرحله پنجم سپس به صورت دورانی با لیسک می زنیم. 2 قاشق از مخلوط آرد را روی آن الک کرده و با لیسک مخلوط می کنیم. این کار را چند مرحله تکرار می کنیم تا آرد و سفیده تمام شود و تمام مواد با هم ترکیب شوند. سپس مواد را به قیف بدون ماسوره منتقل می کنیم. طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی فر را با دمای 220 درجه سانتی گراد از قبل گرم می کنیم. یک کاغذ روغنی را روی سینی فر می گذاریم و با قیف خمیر را به صورت بیضی هایی به طول 5 تا 8 سانتی متر روی کاغذ روغنی پایپ می کنیم. سینی فر را سریع درون فر منتقل می کنیم. مرحله هفتم سپس به مدت 5 تا 6 دقیقه در همان دمای فر می گذاریم تا بپزد. وقتی که پخت، از فرخارج می کنیم و روی آن را حوله آشپزخانه قرار می دهیم تا در مجاورت هوا خشک نشود و فقط خنک شود. در این زمان که شیرینی ها در حال خنک شدن است، خامه را آماده می کنیم. مرحله هشتم برای آماده کردن خامه، خامه قنادی شیرین را درون یک کاسه می ریزیم. 2 قاشق گلابه به آن اضافه کرده و با همزن آنقدر می زنیم تا فرم بگیرد. سپس به قیف با ماسوره ستاره ای منتقل می کنیم. شیرینی های که خنک شد را از کاغذ روغنی جدا کرده و روی یکی از آن ها را با خامه می پوشانیم. طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی نصف بیضی باید ضخامت کمتری نسبت به طرف دیگر آن داشته باشد. شیرینی دیگر را روی خامه ها قرار می دهیم و کمی فشار می دهیم تا بهم بچسبد. روی آن را با پودر یا خلال پسته تزیین می کنیم و در ظرف مناسب سرو می کنیم.

شیرینی خامه ای یکی از انواع شیرینی های تر است که طرفداران زیادی دارد. شیرینی خامه ای معمولا به صورت توپی تهیه می شود و داخل آن را از خامه فرم گرفته پر می کنند. شیرینی های کتابی از همان مواد تهیه می شود با این تفاوت که به صورت دولایه قرار می گیرد و وسط آن از خامه پر می شود. این شیرینی بسیار خوشمزه و جذاب است که می توان به عنوان عصرانه یا دسر در مهمانی ها تهیه نمود. برای مشاهده آموزش کامل مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم شیرینی خامه ای کتابی
تخم مرغ5 عدد
آرد سفید قنادی250 گرم
پودر شکر150 گرم
شربت بار قنادی60 میلی لیتر معادل تقریبی سه قاشق غذا خوری
شکر1 قاشق غذا خوری
وانیل شکری1 قاشق چای خوری
بکینگ پودر1 قاشق چای خوری سر خالی
خامه شیرین شده قنادیبه میزان دلخواه
طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی
مرحله اول
برای تهیه شیرینی خوشمزه شیرازی در ابتدای کار، شربت بار قنادی را تهیه می کنیم. برای این کار، دو به یک شکر و آب را با هم درون قابلمه می ریزیم و مخلوط می کنیم تا یکدست شود و شکر حل شود. سپس روی حرارت قرار می دهیم تا شکر حل شود.
مرحله دوم
در این مرحله وقتی که شکر کامل حل شد، نوک قاشق چای خوری جوهر لیمو به آن اضافه کرده و سپس روی حرارت می گذاریم باقی بماند تا به قوام آید. آرد و بکینگ پودر را در یک ظرف با هم مخلوط می کنیم و کنار می گذاریم.
طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی
سپس در دو کاسه سفیده و زرده تخم مرغ ها را کامل جدا می کنیم. به سفیده 1 قاشق شکر اضافه کرده و با همزن می زنیم تا سبک و پفکی شود و از ظرف نریزد. آن را درون یخچال می گذاریم. زرده تخم مرغ ها را با کمی وانیل و باقی مانده شکر می زنیم.
مرحله چهارم
آنقدر با همزن برقی آن را می زنیم تا کرم رنگ و کش دار شود. سپس 3 قاشق از شربت بار تهیه شده در مرحله اول را به آن اضافه می کنیم. چند ثانیه می زنیم تا یکدست شود. سپس کمی سفیده را به مخلوط زرده اضافه می کنیم.
مرحله پنجم
سپس به صورت دورانی با لیسک می زنیم. 2 قاشق از مخلوط آرد را روی آن الک کرده و با لیسک مخلوط می کنیم. این کار را چند مرحله تکرار می کنیم تا آرد و سفیده تمام شود و تمام مواد با هم ترکیب شوند. سپس مواد را به قیف بدون ماسوره منتقل می کنیم.
طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی
فر را با دمای 220 درجه سانتی گراد از قبل گرم می کنیم. یک کاغذ روغنی را روی سینی فر می گذاریم و با قیف خمیر را به صورت بیضی هایی به طول 5 تا 8 سانتی متر روی کاغذ روغنی پایپ می کنیم. سینی فر را سریع درون فر منتقل می کنیم.
مرحله هفتم
سپس به مدت 5 تا 6 دقیقه در همان دمای فر می گذاریم تا بپزد. وقتی که پخت، از فرخارج می کنیم و روی آن را حوله آشپزخانه قرار می دهیم تا در مجاورت هوا خشک نشود و فقط خنک شود. در این زمان که شیرینی ها در حال خنک شدن است، خامه را آماده می کنیم.
مرحله هشتم
برای آماده کردن خامه، خامه قنادی شیرین را درون یک کاسه می ریزیم. 2 قاشق گلابه به آن اضافه کرده و با همزن آنقدر می زنیم تا فرم بگیرد. سپس به قیف با ماسوره ستاره ای منتقل می کنیم. شیرینی های که خنک شد را از کاغذ روغنی جدا کرده و روی یکی از آن ها را با خامه می پوشانیم.
طرز تهیه شیرینی خامه ای کتابی
نصف بیضی باید ضخامت کمتری نسبت به طرف دیگر آن داشته باشد. شیرینی دیگر را روی خامه ها قرار می دهیم و کمی فشار می دهیم تا بهم بچسبد. روی آن را با پودر یا خلال پسته تزیین می کنیم و در ظرف مناسب سرو می کنیم.

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/608730/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

حمید لولایی در سریال خانه به دوش

اولین تجربه تهمینه میلانی در شبکه نمایش‌خانگی/ ناصرالدین شاه وارد می شود

راهکارهایی برای کنترل اضطراب قبل از جراحی

گردش مریخ‌نورد چینی روی سیاره سرخ

خداحافظی کاپیتان از تیم ملی بسکتبال

تاریخ‌سازی سایپا در تبریز و نقش یک مربی در سقوط دو تیم از یک لیگ

چرا طلایی‌ها مدال خود را در المپیک گاز می‌گیرند؟

دستاورد حضور فصیحی چه بود؟

محمودی: تیم آلکنو، توان غلبه بر ژاپن را دارد

10 انتقال احتمالی فوتبال اروپا در تابستان

عراق؛ گزینه‌ای مناسب برای کی‌روش

آقای رجایی، پس کجاستی؟!

در رثای محمدسرور رجایی

بازدید بیش از 3 هزار اماکن عمومی سلامت محور در کیش

ماکا چیست؟ خواص ، ارزش غذایی و روش مصرف

سامانه ثبت نام واکسیناسیون برای متولدین 1345 و ماقبل فعال شد

ابتلای افزایشی کودکان به کرونای دلتا / لزوم نگاه کارشناسانه به بازگشایی مدارس

آهنگ جدید/ "رسم عشق" فرزاد فرخ شنیدنی شد

مردانی: 80 تا 85 درصد ابتلا به کرونا دلتا بدون علامت است

ایران پیشتاز اهدای خون در دوران کرونا

چوبه دار در انتظار قاتل مرد میانجی

تفال/ مژده ای دل که دگر باد صبا باز آمد

امام کاظم؛ مرد موفقیت‌های بزرگ در بحران‌ها

اگر کشتی تایتانیک صد سالی دیرتر ساخته شده بود آیا باز هم غرق می‌شد؟

صبحانه/ «نان پنیر و سیب‌زمینی» خوشمزه و لذیذ

رفع بوی سوختگی غذا

نکاتی برای جلوگیری از افزایش فشار خون

کرونا/ چرا نتیجه تست های pcr کاذب می شود؟

کرونا/ سامانه ثبت نام واکسیناسیون برای متولدین 1345 و ماقبل فعال شد

روایتی متفاوت از کرونا؛ برای ترشح هورمون‌های شادی آور چه کنیم؟

6 توصیه مفید به خانم‌هایی که پوست چرب دارند

آدم سنگ بشه، پدر نشه

شاهین‌طبع: عملکرد تیم‌ملی قابل قبول بود

قهرمانی پرسپولیس؛ تکراری‌تر از یوزارسیف و مختارنامه!

تحریم‌ها میزبانی را از ایران می‌گیرد؟

ساز جدایی چند بازیکن کوک شد!

بی‌حسی و گزگز بدن برای چیست؟/ علت 5 کمبود در بدن را بشناسید

نان شکم پر، صبحانه ای خوشمزه و 10 دقیقه ای!!

ابتلای افزایشی کودکان به کرونای دلتا

گام‌ بزرگی طی 4 سال گذشته در استفاده از ظرفیت زنان در دولت برداشته شد

پایان کار بسکتبال ایران در المپیک با باخت مقابل فرانسه

حدادی با دبل‌دبل ستاره زمین شد/ آمار تیم ملی بسکتبال مقابل فرانسه

تلخ ترین و عجیب ترین صحنه های المپیک؛ از لگد تکواندوکار کوبایی به سر داور، سوختن کبوترها در مشعل المپیک تا کشتار و بمب‌گذاری

سومین محموله واکسن کرونا از ژاپن وارد کشور شد

تمام سریال‌های تازه و احتمالا جذاب نمایش خانگی

برخی والدین دیکتاتور هستند/ فرزندان آنها رفتارهای خشونت آمیز خواهند داشت

اسرار زناشویی؛ با هم خوابیدن یا جدا خوابیدن؟

استایل ویژه ستاره پرسپولیس در جشن قهرمانی

از این خارجی پرافتخارتر داریم؟

غیبت وزیر در جشن قهرمانی پرسپولیس