آریا بانو

آخرين مطالب

شرایط و چگونگی گرفتن تیک آبی در اینستاگرام گوناگون

شرایط و چگونگی گرفتن تیک آبی در اینستاگرام
  بزرگنمايي:

آریا بانو - انگیزه – یک صفحه اینستاگرام پر بازدید دارید و می‌خواهید به اکانت خود رسمیت ببخشید و راهی برای تشخیص آن از صفحات فیک ایجاد کنید؟ گرفتن تیک آبی در اینستاگرام راه حل شماست. اما برای این کار باید مراحل خاصی را طی کنید و پروفایل شما باید شاخصه‌هایی داشته باشد. برای اینکه با نحوه گرفتن تیک آبی در اینستاگرام آشنا شوید، با ما همراه باشید.
تیک آبی در اینستاگرام
این روزها بسیاری از ما در شبکه‌های اجتماعی متنوعی عضو هستیم. یکی از این شبکه‌های اجتماعی که طرفداران بسیار زیادی را در خود جای داده، اینستاگرام است. در صورتی که شما نیز در این شبکه اجتماعی عضو باشید و اهل گشت و گذار در آن باشید، به احتمال زیاد متوجه تیک آبی کوچک در کنار تصویر پروفایل بسیاری از سلبریتی‌ها، هنرمندان و افراد مشهور شده‌اید. اما این تیک چه معنایی دارد؟ چرا تعدادی از پروفایل‌ها در اینستاگرام این تیک‌ آبی را دارند در حالی که بقیه آن را ندارند؟ اصلا چگونه می‌توان این تیک آبی را به دست آورد؟ ما در این مطلب به این سؤالات پاسخ خواهیم داد.
تیک آبی چه معنایی دارد؟
زمانی که تیک آبی را در کنار تصویر پروفایل تعدادی از افراد مشهور مشاهده می‌کنید، می‌توانید مطمئن باشید که این پروفایل مربوط به همان شخص معروف است. با توجه به این موضوع که برای هر شخص یا برند مشهوری در اینستاگرام، پروفایل و صفحه فیک و دروغینی از سوی افراد دیگر ساخته شده و مشکلات و دردسرهایی ایجاد می‌گردد، از این رو شناخت اشخاص واقعی به سختی انجام می‌شود.
کارشناسان اینستاگرام این تیک آبی را بعد از اینکه خود صاحب پروفایل یک سری مدارک ارائه داد (مدارکی که تائید می‌کند او همان برند یا شخصیت اصلی و مشهور است!) به پروفایل فرد اضافه می‌کنند. البته زمانی این کار انجام می‌شود که این پروفایل تمام شرایطی را که آن کارشناسان انتظار دارند داشته باشد.

آریا بانو


*** گرفتن تیک آبی در اینستاگرام ***
چگونه در اینستاگرام برای پروفایل خود تیک آبی دریافت کنیم؟
گرفتن تیک آبی در اینستاگرام تا اندکی قبل، تنها برای اشخاص مشهور و سلبریتی‌ها (که صفحه‌هایی پربازدید و پرفالوور داشتند) امکان‌پذیر بود. ولی بعد از به روزرسانی جدید اینستاگرام، گرفتن تیک آبی در اینستاگرام، تقریبا برای همه امکان‌پذیر است.
برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام، در گام نخست لازم است کارهای زیر را انجام دهید:
اینستاگرام‌ خود را به روزرسانی (آپدیت) کنید به صفحه خود (پروفایل‌تان) بروید در آن قسمت بر روی تنظیمات یا setting کلیک کنید. سپس در بخش تنظیمات مراحل زیر را اجرا کنید. در تنظیمات گزینه Request Verification را پیدا کرده و این گزینه را انتخاب کنید اطلاعاتی را که در این قسمت از شما می‌خواهد با دقت وارد کنید. در گام نخست نام کاربری‌ خود یا نام و آیدی صفحه‌ خود را باید بنویسید. بعد از آن، نام و نام خانوادگی کامل‌ خود را در بخش Full name می‌نویسید. سپس به گزینه Please attach a photo of your Id می‌رسیم. در این قسمت شما می‌بایست مدارک تائید شده توسط دولت از قبیل گواهی‌نامه رانندگی، کارت ملی، پاسپورت یا بقیه کارت‌های شناسایی را برای سرور اسکن کرده و ارسال کنید. در صورتی که هیچ کدام از این‌ مدارک را در دسترس‌ نداشتید، می‌توانید از مدارک رسمی از قبیل قبض آب و برق، مدارک مالیاتی یا اساسنامه شرکت نیز استفاده کنید. پس از اینکه مدارکتان را ارسال کردید، گزینه Send را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا مدارک‌ شما به وسیله کارشناسان اینستاگرام مورد بررسی قرار گیرد. اینستاگرام تعهد کرده که اطلاعات شخصی شما و مدارک‌تان را در اختیار هیچ‌ فرد یا نهادی قرار ندهد. (البته ما این مورد را تایید یا رد نمی‌کنیم!)

آریا بانو


*** گرفتن تیک آبی در اینستاگرام ***
عوامل مهم در گرفتن تیک آبی برای کارشناسان اینستاگرام
اگرچه تعداد زیادی از اشخاص ممکن است برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام اقدام کنند، ولی تنها تعداد اندکی از این افراد در واقع این تیک آبی را به دست می‌آورند. علت آن نیز وجود یک دسته از عوامل تأثیرگذار از نظر کارشناسان اینستاگرام است. اما ببینیم این عوامل چیست؟
اینستاگرام بیان کرده است که اکانت‌ها را از لحاظ اعتبار (authenticity)، منحصر به فردی (uniqueness)، کامل بودن (completeness) و قابل توجه بودن (notability) برای اعطای تیک آبی بررسی خواهد کرد.
«اعتبار»: منظور از اعتبار این است که اکانت به یک فرد واقعی، کسب و کار یا نهاد انحصار داشته باشد. «منحصر به فرد بودن»: به این معنی است که برای هر کسب و کار یا شخص فقط و فقط یک اکانت رسمی واحد در اینستاگرام وجود داشته باشد. مگر موارد ویژه، مانند اکانت‌هایی مشترک با چند زبان گوناگون که در این صورت اینستاگرام در سیاست‌هایش تجدید نظر خواهد کرد. «کامل بودن»: برای اینکه اینستاگرام اطمینان حاصل کند که اکانت «کامل» است، در گام نخست کاربر می‌بایست یک دسته از کار‌ها برای صفحه‌اش انجام دهد. در زیر به این اقدامات اشاره خواهیم کرد و آن‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.
اقدامات لازم برای کامل بودن اکانت اینستاگرام
1) پابلیک بودن صفحه
اولین قدم در این زمینه این است که باید صفحه‌ شما عمومی (Public) باشد و در صورت خصوصی (Private) بودن باید آن را از این حالت خارج کنید.

آریا بانو


*** گرفتن تیک آبی در اینستاگرام ***
2) هویت واقعی
صفحه‌ اینستاگرام شما می‌بایست دارای یک هویت واقعی باشد. این بدان معناست که اگر برای شخص خودتان صفحه باز کرده‌اید، از نام و نام خانوادگی خود برای اسم و آیدی صفحه خود استفاده کرده باشید و عکس واقعی خودتان را برای پروفایلش انتخاب کرده باشید و در صورتی که برای برند‌تان نیز صفحه‌ای در اینستاگرام ساخته‌اید، بهتر این است که واقعاً مالک آن برند باشید!
3) ارائه بیو کامل و بدون لینک
در قسمت بیو (Bio) می‌بایست بیوگرافی مناسبی از خودتان ارائه داده باشید. در این قسمت به هیچ عنوان نباید لینک قرار دهید.
4) وجود پست مربوط به خودتان
لااقل یک پست مرتبط با خودتان یا چیزی که ثابت کند صاحب صفحه خودتان هستید می‌بایست در صفحه‌ شما وجود داشته باشد.
5) محبوب و پربازدید بودن در اینستاگرام
دقت داشته باشید برای گرفتن تیک آبی، صفحه شما می‌بایست محبوب باشد. به این معنی که صفحه شما باید مورد توجه افراد زیادی باشد
مرحله پایانی یعنی «قابل توجه بودن» سخت‌گیرانه‌ترین مرحله برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام است.
باید بدانید که اینستاگرام اکانت‌هایی را قابل توجه می‌داند که معروف باشند یا توسط افراد زیادی نام آن‌ها جستجو شده باشد. از این رو با صرفا به خاطر فرستادن درخواست گرفتن تیک آبی، امیدوار به گرفتن تیک آبی نباشید. معلوم نیست چقدر طول بکشد، اما مدت زمانی باید برای دریافت تیک آبی صبر کنید تا شرایط‌تان کامل بررسی شود.
درست است که در حال حاضر مراحل گرفتن تیک آبی در اینستاگرام به صورت کامل مشخص شده است و حدوداً تمامی افراد می‌‌توانند بدانند که چطور و چگونه باید این کار را انجام دهند و در این مورد چه ملاک‌هایی برای کارشناسان اینستاگرام اهمیت زیادی دارد؛ اما همین عوامل نشان می‌دهند که هنوز گرفتن این تیک کوچک کار بسیار دشواری است. البته همین دشواری در دریافت است که آن را قابل اعتماد کرده و کاربران می‌توانند با دیدن این علامت به فیک نبودن صاحب صفحه اعتماد کنند. از این رو برای دریافت تیک آبی در اینستاگرام خود اندکی صبور باشید و تمام تلاشتان را برای کسب شرایط آن بکنید.

آریا بانو


آیا با روش‌های گرفتن تیک آبی در اینستاگرام آشنایی دارید؟ آیا موفق به دریافت تیک آبی برای اکانت خود شده‌اید؟ لطفاً تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/607185/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

یادی از سریال خاطره انگیز سلطان و شبان

حال و روز خواهری که برادرش را گم کرده باشد

«ناهید» آماده تور جهانی می‌شود

بازی نفیسه روشن در سریال شش قهرمان و نصفی

عاشقانه های زوج محبوب سریال «می خواهم زنده بمانم»

سکانسی حال خوب کن از بمب یک عاشقانه

تلویزیون درها را به روی هنرمندان درجه یک باز کند

ایرج راد: کمک ها در حد مسکن های موقتی است

مهدی صبایی: هنوز من را با سریال روزگار جوانی می‌‎شناسند

تصویری از هومن سیدی در کنار نوید محمدزاده و همسرش

کرمی که مغز آدمی را گاز می‌زند

توسعه برچسب فراصوتی که می‌تواند درباره مشکلات قلبی هشدار دهد

“فضاپیمای کلیپر” را فالکون هوی پرتاب می‌کند

احداث تلسکوپ رصدخانه ملی بر روی قله "گرانیتی" محفوظ از زلزله

ماجرای آزادی حمید صفت به کجا رسید؟

فروغی: میلیمتری صعود نکردیم

رضایت سرمربی تیم تپانچه از شاگردانش

برنامه باشگاه پرسپولیس برای میزبانی لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد

هشدار جدی رئیس فدراسیون پزشکی- ورزشی به ورزشکاران

گذری کوتاه در داخل ممنوع ترین مکان المپیک توکیو

طاهریان: کسب مدال در روز نخست غیرقابل باور بود

مجیدی؛ تیم‌ساز مثل استراماچونی

برمودا اولین طلای تاریخ المپیک را گرفت

امیر عابدزاده: سختی نکشیدم، لذت بردم

در فوتبال ایران چه خبر است؟

ایران – آمریکا؛ بدون برجام در توکیو!

فرهاد، مسئول ترانسفر قایدی

شکست 7 مربی استقلالی مقابل فرهاد

کامرانی‌فر: هنوز میزبانی قطعی نیست

سیدصالحی: کار پرسپولیس راحت‌تر از سپاهان است

خلیلی: قهرمانی دقیقه آخر، هیجان بیشتری دارد

خادم‌پور: استقلال قهرمان جام حذفی می‌شود

دادگر: پاداش فروغی را از یک سال قبل آماده کردم

تفاوت فاحش بین رئال رویایی آنچلوتی با تیم 2021

واکنش نیمار به حل اختلاف با بارسلونا

رونمایی از ربات بسکتبالیست در ژاپن

تیم میکس تفنگ به نیمه نهایی المپیک نرسید

المپیک توکیو/ ستارگان ایران رو در روی ستارگان NBA

نامه‌ای به آقای رییس‌جمهور

رمان، در فاصله نویسنده تا خواننده زاده می‌شود

گرامیداشت علامه محمد قزوینی با حضور احمد مهدوی دامغانی

در این مواقع روی ترازو نروید!

رژیم غذایی دوران قاعدگی؛ چه بخوریم و چه نخوریم

زیارت نیابتی الهام چرخنده از حرم علی علیه‌السلام و تقدیم به عاشقان

واکنش مبینا نصیری به انتقادهای مردم به ازدواجش با مهدی توتونچی

بازگشایی حضوری مدارس، سیاست قطعی امسال است/ آغاز واکسیناسیون معلمان از عید غدیر

افزایش موج پیک پنجم کرونا در کشور/ به داد بیمارستان‌ها برسید

طرز تهیه ترشی سالاد فصل خوشمزه و خوشرنگ

برای رفع بوی سوختگی از غذا چه باید کرد؟

بانک اطلاعاتی نیروهای فنی آماده کار در استان یزد تشکیل می شود