آریا بانو

آخرين مطالب

14 سلبریتی مسلمانی که در ماه رمضان روزه می‌گیرند زنان جهان

14 سلبریتی مسلمانی که در ماه رمضان روزه می‌گیرند
  بزرگنمايي:

آریا بانو- ماه مبارک رمضان فرا رسیده و تقریبا هر مسلمان معتقدی در دنیا طبق دستورات الهی این ماه را به روزه‌داری می‌گذارند. در میان بسیاری از افرادی که در ماه رمضان از خوردن و نوشیدن غذا و آب امتناع می‌کنند چندین چهره مشهور نیز وجود دارد که به ماه رمضان اعتقاد دارند. در این مطلب سعی کردیم چندین نفر از سلبریتی‌ها در دنیا که در این ماه به روزه‌داری می‌پردازند را برای شما به اشتراک بگذاریم.

1- دی جی خالد

خواننده و نوازنده آمریکایی، دی جی خالد در ایالت نیو اورلئان و توسط والدینی فلسطینی به دنیا آمده و همیشه نیز در مصاحبه‌هایش از خدا و اسلام صحبت‌هایی کرده است. او در یکی از مصاحبه خود گفت: «من می‌خواهم با شما صادق باشم. من خیلی از اوقات در ماه رمضان روزه گرفتم و این باعث شده تا بدنم کم آب شده و به بیمارستان مراجعه کنم. فقط به خاطر این که من سخت مشغول کار کردن هستم. من سخت تلاش می‌کنم تا به اعتقاداتم عمل کنم و دلیل کاری که ما انجام می‌دهیم بسیار زیباست.» او در ادامه می‌گوید: «هر کسی کتاب مقدس خود را دارد. من فلسطینی به دنیا آمدم و عاشق آن هستم.»

2- حلیمه عدن

این مدل سومالیایی-آمریکایی تاکنون با برندهای بسیاری کار کرده است و سابقه قرار گرفتن عکسش بر روی مجله Allure را نیز دارد. حلیمه عدن 23 ساله به طور مرتب توییت‌های حکمت‌آمیز مرتبط با ماه رمضان را در صفحه توییتر به اشتراک می‌گذارد. او قبل‌ها در اظهار نظری گفته بود که روزه می‌گیرد و در دوران روزه‌داری نیز بسیار می‌خوابد. او می‌گوید: «به این دلیل که من این روزها را با سرعت کمتری نسبت به روزهای عادی کارهایم را انجام می‌دهم، سختی‌ای را از پس روزه‌داری حس نمی‌‌کنم.»

3- ریز احمد

سال گذشته، این بازیگر انگلیسی-پاکستانی در یک کمپین آنلاین از مسلمانان انگلستان خواست تا در خانه بمانند و در دوران همه‌گیری کرونا به ریشه کن شدن این ویروس کمک کنند. ریز احمد در سال 2013 در جریان یک توییت از بقیه در مورد ساعات طولانی روزه‌داری در اروپا سوال کرده بود و با اشاره به این که در کشورهایی مانند انگلستان و دانمارک ساعات روزه‌داری گاه تا 20 ساعت هم می‌رسد پرسیده بود آیا می‌توان بر طبق افق مکه در آن کشورها روزه گرفت یا خیر؟

4- جرمین جکسون

این خواننده، نوازنده و آهنگساز آمریکایی که برادر بزرگ‌تر مایکل جکسون نیز هست و سابقه حضور در گروه جکسون 5 را دارد، در جریان یک سفر به بحرین در سال 1989 مسلمان شد. او قبلا بارها در مورد اهمیت ایمان و روزه‌داری صحبت کرده و اذعان داشته که ماه مبارک رمضان باعث می‌شود مسلمانان به خدا احساس نزدیکی بیشتری داشته باشند.

5- ماهرشالا علی

این بازیگر 47 ساله و برنده اسکار، در مورد روزه‌داری خود در ماه مبارک رمضان تاکنون صحبتی نکرده اما بارها اشاره‌هایی به ایمان بالای خود داشته است. ماهرشالا علی در سال 1999 دین خود را از مسیحیت به اسلام تغییر داد.

6- زین مالک

زین مالک 28 ساله تاکنون از تجربه خود در ماه رمضان صحبتی نکرده است اما همه ساله با شروع ماه مبارک رمضان در صفحات اجتماعی خود پیام رمضان مبارک را ارسال می‌کند. مادر مالک می‌گوید زین تاکنون 3 بار قرآن را قرائت کرده است.

7- هدی قطان

او در سال 2020 با شروع ماه رمضان در صفحه اینستاگرام خود از کمپینی با نام ماه خوبی رونمایی کرده و با بقیه مسلمانان شروع به پخش کردن پیام‌های مثبت کرد. او خودش گفت: «خانواده برای من مهم‌ترین چیز است. ما با هم همه کاری انجام می‌دهیم. ما در ماه مبارک رمضان زمان بیشتری را به قدردانی از یکدیگر می‌گذرانیم.»

8- یوسف اسلام