آریا بانو

آخرين مطالب

مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.
رفتار متناقض فدراسیون فوتبال در برخورد با بانوان

سه‌گانه عجیب ویلموتس، کی‌روش و تیم‌ملی فوتسال بانوان! ورزشي

سه‌گانه عجیب ویلموتس، کی‌روش و تیم‌ملی فوتسال بانوان!
  بزرگنمايي:

آریا بانو - این بدقولی در شرایطی است که پاداش 450 هزار یورویی صعود تیم ملی فوتبال ایران از مرحله گروهی جام ملت های 2019 به صورت چمدانی در همان زمان پرداخت شد و به تازگی نیز مطالبه 25 میلیارد تومانی مارک ویلموتس تسویه شده است.
عدم توانایی فدراسیون فوتبال در پرداخت مطالبات مالی مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، موجب شد تا این فدراسیون با دخالت‌های افراد ذی نفوذ به دنبال استقراض از شرکت های تابعه شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) باشد و در نهایت از همین طریق، دستمزد سرمربی بلژیکی پرداخت شد. قرارداد قطعی فردی ویلموتس برای یک سال معادل 2 میلیون یورو و با احتساب قرارداد دستیارانش کل مبلغ قرارداد چیزی کمتر از سه میلیون یورو بود.
25 میلیارد تومانِ ویلموتس
درنهایت اما فدراسیون فوتبال دست به استقراض دو میلیون یورویی از شستا زد اما نکته قابل تامل پرداخت بدهی این فدراسیون به شستا بود و با واریز مجموعا 25 میلیارد تومان به حساب این هدینگ اقتصادی، تسویه حساب شده است و با وجود اینکه طرفین از تسویه حساب این پرونده خبر دادند، اما سوال اصلی این بود که 25 میلیارد تومان از طریق چه منبعی تامین شده است؟ مطمئنا برای فدراسیون که هیچ درآمدی از طریق نهادهای بین‌المللی مانند فیفا و AFC و همینطور اسپانسرهای خود ندارد، 25 میلیارد تومان مبلغ کمی نبود.

آریا بانو


پاداش 450 هزار یورویی تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های 2019
هم‌چنین وزارت ورزش و جوانان 25 دی ماه سال 1397 بود که اعلام کرد "محمدرضا داورزنی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با حضور در امارات و قبل از بازی با عراق، پاداش صعود تیم ملی ایران از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا را پرداخت خواهد کرد و این اعتبار بر اساس تقاضای وزیر ورزش و جوانان و موافقت معاون اول رئیس جمهور خارج از اعتبار سال 97 فدراسیون فوتبال تامین و برای پشتیبانی و هزینه‌های تیم ملی و همینطور پرداخت پاداش تیم ملی فوتبال در مرحله مقدماتی و قبل از آغاز مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا تامین و پرداخت خواهد شد".

آریا بانو


500 میلیون تومان تیم ملی فوتسال بانوان
پرده دیگری از بدهی های فدارسیون فوتبال هرچند ناچیز اما به تیم ملی فوتسال بانوان ایران باز می گردد؛ 22 اردیبهشت ماه سال 97 بود که تیم ملی فوتسال بانوان ایران برای دومین دوره پیاپی قهرمان آسیا شد و در پی این قهرمانی، مقرر شد که فدراسیون فوتبال به اعضای تیم ملی، 22 میلیون تومان پاداش بدهد اما از آن زمان تاکنون هنوز این پاداش پرداخت نشده و حتی ملی‌پوشان در این مدت بارها پیگیر حق و حقوق خود بودند که تاکنون نتیجه‌ای به دنبال نداشته است.
فرزانه توسلی که به عنوان کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان در مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون حق رای داشت، به تازگی در این رابطه بیان کرد که 25 میلیون تومان شاید سه سال پیش به درد می‌خورد، اما الان پولی نیست. این فدراسیون حاضر نیست همان مبلغ را هم پرداخت کند. ما در سال‌های 2015 و 2018 در شرایطی قهرمان آسیا شدیم که کشورهایی مثل ژاپن امکانات ویژه‌تری داشتند، همیشه وقتی از مسابقات برمی‌گردیم، 2-3 روز اول مورد استقبال قرار می‌گیریم و همه برای عکس گرفتن می‌آیند، اما بعد از آن فراموش می‌کنند، فکر می‌کنم فدراسیون پاداش ما را فراموش کرده است و آنقدر جابه‌جایی صورت گرفته که ممکن است رئیس جدید بگوید پرداخت آن به من ربطی ندارد.

آریا بانو


آریا بانو


آریا بانو


ماجرای عدم پرداخت بدهی حدود 500 میلیون تومانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران که نزدیک به سه سال از موعد آن می گذرد و پرداخت بدهی 25 میلیارد تومانی مارک ویلموتس که به تازگی مدنظر قرار گرفته است سوالات مختلفی را به دنبال دارد که در ادامه به بخشی از آن اشاره می کنیم.
- علی رغم شعارهای مختلف در توجه به بانوان، وعده کاهش تبعیض ها و شکوفا شدن ورزش بانوان، اما عدم پرداخت پاداش 22 میلیون تومانی در پی قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان به هر یک از اعضای این تیم که نزدیک به سه سال از آن می گذرد، آیا جز بی تفاوتی نسبت به این حوزه و عدم توجه به بانوان ورزشکار از سوی فدراسیون فوتبال است؟
- آیا فدراسیون فوتبال از توان مالی برای پرداخت بدهی 25 میلیارد تومانی مارک ویلموتس برخوردار است، اما توانایی مالی برای پرداخت مبلغ حدود 500 میلیون تومانی تیم ملی فوتسال بانوان را ندارد؟
- اگر وزارت ورزش و جوانان در ماجرای پرداخت بدهی دو میلیون یورویی مارک ویلموتس ورود کرده آیا نباید خود را در حوزه ورزش بانوان نیز مکلف بداند و نسبت به پرداخت پاداش بانوان به عنوان متولی اصلی ورزش کشور، مداخله داشته باشد؟
- مسئولانی که به محض بازگشت تیم ملی فوتسال بانوان، برای استقبال به فرودگاه رفتند و عکس یادگاری گرفتند و برخی دیگر که در تمجید از این اتفاق مصاحبه کردند، برای پرداخت پاداش 22 میلیون تومانی هر یک از اعضای این تیم، کجا هستند؟
- آیا اتفاق صورت گرفته در ماجرای پرداخت بدهی ویلموتس و عدم پرداخت پاداش تیم ملی فوتسال بانوان، جز اجحاف و تبعیض در حق ورزش بانوان است؟
- مبلغی که معادل 22 میلیون تومان برای هر یک از اعضای تیم ملی فوتسال بانوان در نظر گرفته شده بود با توجه به افزایش نرخ تورم در حال حاضر از چه ارزشی نسبت به سه سال قبل برخوردار است؟
- آیا این نوع نگاه و رفتار در قبال ورزش بانوان، جز دلسردی و مایوس شدن ثمره‌ای به دنبال دارد؟
- تامین رقمی معادل 500 میلیون تومان برای پرداخت مطالبات تیمی که قهرمان آسیا شده چه میزان سخت است؟ آیا واقعا ورزش ایران توان مالی پرداخت این مطالبه را ندارد یا اساسا به ورزش بانوان بی توجه بوده و صرفا حمایت از بانوان ورزشکار را در قامت وعده های پوشالی می بیند؟
- "اعتقاد دارم فدراسیونی که مجمع به لطف الهی آن را انتخاب کرد، بتواند با نگاهی تعاملی و پرهیز از التهاب و بحران و با نگاهی توسعه‌گرا در استانداردسازی، تیم‌های پایه و بانوان بتوانیم این نگاه‌ها را تسری دهیم. نگاه ما به بانوان، نگاهی توسعه یافته است و امیدوارم با برنامه‌ای که ارائه دادیم، قدم به قدم برای توسعه در فوتبال گام برداریم و تمام ذی‌نفعان فوتبال مثل باشگاه، هیات‌های استانی و بانوان نفع خود را در این قضیه ببرند". این بخشی از جملات رییس جدید فدراسیون فوتبال در روز مجمع انتخاباتی این فدراسیون است که 10 اسفندماه سال جاری برگزار شد. آیا رییس جدید به این وعده‌اش عمل خواهد کرد؟
مهدی تاج و حیدر بهاروند به عنوان رییس و سرپرست سابق فدراسیون فوتبال نسبت به پرداخت مطالبه تیم ملی فوتسال بانوان پس از قهرمانی در جام ملت های آسیا بی تفاوت بودند، حال باید منتظر ماند و دید آیا در دوره جدید مدیریت فدراسیون فوتبال که به تازگی و با انتخاب شهاب الدین عزیزی خادم همراه شده بدهی پرداخت خواهد شد یا خیر؟

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/535359/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

«صد سال نویسندگی در تهران» منتشر شد

کتاب «انتخابات 1400؛ تَکرار یا تَغییر» منتشر شد

الفبای لازاروس رمانی آنتروپیک است

واکنش پائولو کوئیلو به ابتکار اهالی روستای ایرانی

«کوچه را ما جارو می‌کنیم» روایتگر یک رفتگر بیمار

فیلمنامه «سرخ‌پوست» کتاب شد

ناگفته های زندگی کامالا هریس و جو بایدن کتاب شد

دفتر دوم مثنوی مولوی به زبان گرجی ترجمه و چاپ شد

بخشی از کتاب/ بیشتر آدم‌ها در نوعی بی خبری همیشگی زندگی می‌کنند

"زندگی چیست؟ عشق ورزیدن"؛ شعر خوانی زیبایی از استاد ابتهاج

«درخت آرزوها»؛ امیدی که همیشه هست

کتابی درباره تشخیص دروغ؛ چگونه به احساسات دیگران پی ببریم؟

شعری از مژده لواسانی؛ مرگ‌اندیشی یا مرگ آگاهی

شاعرانه/ نوروز دل مومن، ماه رمضان آمد

داستان شب/ «شب سراب»_ قسمت سوم

"نگاه عمیق و زیبا "؛ با توضیح دکتر سوگل مشایخی

"این اشک ها خونبهای عمر رفته من است..." از حسین پناهی

سلام شاعران به ماه میهمانی خدا/ «ای ماه مبارک، رمضان، ماه درخشان»

پیشنهاد کتاب/در ماه مبارک رمضان چه بخوانیم؟

طرز تهیه نان شیر صبحانه

طرز تهیه مربای بهار نارنج

طرز تهیه نان تست چیا

طرز تهیه رولت کرم دار

هرچند وفت یک‌بار وزن کشی انجام دهیم؟

وقتی بعد از کرونا بدن همچنان درگیر است(سندروم پسا کرونا)

سینوزیت مزمن و تاثیر آن بر فعالیت مغز

درمان پف و سیاهی زیر چشم؛ بهترین روش‌ها کدامند؟

جدیدترین عکس آرون افشار با استایلی شیک

علی شکارچی و همسرانش در اینستگرام سوژه شدند

ستاد استهلال ، روز اول ماه رمضان را مشخص کرد

کتایون امیرابراهیمی بازیگر قدیمی سینما در کنار نوه های زیبایش

اعلام زمان واریز یارانه ماه رمضان 1400

عکسی متفاوت از دفتر کار سید حسن خمینی با حضور خودش

دعای روز اول ماه مبارک رمضان

تسریع ارزیابی انطباق کالاهای تولیدی مناطق آزاد و ارسال به داخل کشور

ساعت کار بانکهای جزیره کیش در ماه مبارک رمضان

اجرای طرح تخفیف بهای خدمات و عوارض خودرو در کیش

پیام تبریک سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت آغاز ماه پرفیض رمضان

تشکیل کارگروه شناسایی چالش ها و رفع موانع تولید در کیش

من دل‌آرا هستم؛ دختری با بیماری SMA

اگر این 2 را رعایت کنید دچار هیچ نوع کرونایی نخواهید شد

400 هزار دوز واکسن سینوفارم چین در آستانه ورود به کشور

مصرف زیاد این 3 ماده غذایی شانس ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد

آمار جان‌باختگان کرونایی تهران طی 2 روز 3 رقمی شد/ ویدئو

شناسایی 24760 بیمار جدید کرونا در کشور/ 291 تن جان باختند

نمکی: 45 روزه می‌توانیم علیه جهش‌های جدید ویروس کرونا، واکسن بسازیم

کرونا مانند گرد و غبار در هوا معلق می‌ماند

بیماری مرموزی که کودکان را به خواب می‌برد!

کرونا دست کم 40 سال دیگر می‌میرد

روشن بود که واردات واکسن هزاران مشکل خواهد داشت/ واکسن ملی در بهار تزریق می‌شود