آریا بانو

آخرين مطالب

در انتظار یک صعود و یک جشن 80 میلیونی ورزشي

در انتظار یک صعود و یک جشن 80 میلیونی
  بزرگنمايي:

آریا بانو - خبرآنلاین / تیم ملی فوتبال ایران سال 1400 را با اردو و انجام دو بازی برابر هنگ کنگ و کامبوج در تعطیلات آغاز می کند تا برای دو بازی مهم برابر بحرین و عراق در خرداد ماه آماده شود.
تیم ملی فوتبال ایران از همان آغاز سال 1400 روزهای شلوغی را پیش رو دارد و باید در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی برابر تیم های هنگ کنگ و کامبوج به میدان برود.
تیم ملی فوتبال ایران هنوز با اسکوچیچ در یک بازی رسمی به میدان نرفته و هنوز چهره ملی پوشان با سرمربی کروات مشخص نیست. شانس بد اسکوچیچ و البته تیم ملی به شکلی بود که از همان آغاز ویروس کرونا مانع از آغاز به کار سرمربی جدید شد.
افتتاحیه قابل قبول اسکوچیچ در تیم ملی
در نهایت اسکوچیچ تیمش را در دو بازی تدارکاتی با ازبکستان و بوسنی به میدان فرستاد و دو پیروزی را کسب کرد. تیم ملی در مهر ماه با دو گل طارمی و آزمون 2 بر یک ازبکستان را برد و در آبان نیز با نتیجه 2 بر صفر و با گل های قایدی و رضایی بوسنی را از پیش رو برداشت.
با وجود اینکه تیم ملی هنوز با دراگان بازی مهم و رسمی را برگزار نکرده اما انتقاداتی نسبت به لیست بازیکنان دعوت شده از سوی این مربی به وجود آمده است. حضور بازیکنانی چون مهدی شیری و غیبت برخی دیگر سبب شد کارشناسان از سرمربی تیم ملی انتقاد کنند. اسکوچیچ که به نظر می رسد خیلی علاقه ای به پاسخ دادن چنین انتقاداتی ندارد اما در برخی اظهارنظرهایی از برنامه اش برای بازی دادن به بازیکنانی که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند، گفته است.
درواقع برخی از بازیکنانی که در دوره های گذشته توسط کی روش و حتی ویلموتس به تیم ملی دعوت نمی شدند مورد توجه اسکوچیچ قرار گرفته است. او در نظر دارد در بازی های تدارکاتی افرادی که فرصت هماهنگی نداشتند را مورد استفاده قرار دهد. البته در این میان برخی اعتقاد دارند با توجه به شرایط تیم ملی در مقدماتی جام جهانی، فعلا فرصت آزمون و خطا نیست.
پاییز کابوس وار با دو باخت
تیم ملی فوتبال ایران در چهاربازی گذشته خود در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر ابتدا با 2 گل هنگ کنگ را از پیش رو برداشت و سپس در اولین حضور زنان در ورزشگاه آزادی با نتیجه پرگل 14 بر صفر کامبوج را در هم کوبید. با این نتیجه تعریف و تمجید از ویلموتس آغاز شد و بسیاری برای خداحافظی با بازی های کم گل دوران کی روش نفس راحتی کشیدند غافل از آن که در آینده نزدیک مارک نفس همه را گرفت!
دیدار دوم و سوم ایران کابوس وار به پایان رسید. باخت یک بر صفر برابر بحرین با گل محمد الحردان و بازی ناامید کننده با عراق و شکست 2 بر یک در ثانیه های پایانی تمام معادلات گروه را بهم زد؛ دو باخت به فاصله یک ماه در مهر و آبان، خزان را به اردوی تیم ملی آورد.
سومین جام جهانی پیاپی یا حسرت قطر؟
تیم ملی در پایان چهاربازی 2 برد و 2 باخت را به نام خود ثبت کرده و 6 امتیازی است. با توجه به یک بازی کمتر ایران نسبت به رقبا و البته صعود بهترین تیم دوم گروه ها این اطمینان خاطر را به وجود آورده که ایران حذف شده بزرگ نخواهد بود. با این حال ایران دو بازی حیاتی برابر بحرین و عراق در خرداد ماه پیش رو دارد، البته شاگردان اسکوچیچ ابتدا باید در فروردین ماه 6 امتیاز برابر هنگ کنگ و کامبوج را به دست بیاورند و دست پر به جدال با دو تیم قدرتمند گروه بروند.
با توجه به اینکه سه بازی ایران برابر هنگ کنگ، عراق و بحرین در تهران برگزار می شود از ابتدا امیدهای زیادی برای استفاده از امتیاز میزبانی وجود داشت اما با توجه به شرایط کرونا هنوز مشخص نیست که تماشاگران حتی به تعداد کم اجازه حضور در ورزشگاه را دارند یا خیر. ضمن اینکه این پیش بینی می شود که اگر وضعیت کرونا شیوع بیشتری داشته باشد باردیگر مقدماتی جام جهانی تحت تاثیر قرار بگیرد و به صورت متمرکز برگزار شود.
اسکوچیچ؛ یک مربی پرتلاش
از ابتدای انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی انتقادهای زیادی نسبت به حضور این مربی کروات روی نیمکت تیم ملی شد اما نکته امیدوار کننده درباره دراگان، تلاش او برای موفقیت است. قطعا اسکوچیچ دانش فنی به اندازه کارلوس کی روش ندارد اما در همین مدت زمانی که به عنوان سرمربی معرفی شده انگیزه زیادی از خود نشان داده است. او بعد از حدود 5 ماه به مرخصی رفت و تعطیلات سال نو میلادی را کنار خانواده اش سپری کرد. بعد از بازگشت هم هر هفته در یک یا دو بازی لیگ حاضر بوده و به همراه وحید هاشمیان از نزدیک نظاره گر مسابقات است.
او برای لژیونرها نیز برنامه داشت اما با توجه به محدودیت های رفت وآمد فعلا از راه دور عملکرد آن ها را زیر ذره بین قرار داده تا در نهایت بتواند بهترین ترکیب را برای تیم ملی انتخاب کند. درواقع او برخلاف بسیاری از مربیان که تمام کارهای خود را به دستیاران می سپارند، در میدان حضور دارد و حتی تلاش های زیادی هم انجام می دهد تا علاه بر بازیکنان، علاقمندان فوتبال هم ارتباط نزدیک تری با این سرمربی داشته باشند.
درآخرین اقدام سرمربی تیم ملی به منظور بهبود عملکرد ملی‌پوشان قصد دارد از طریق وب ‌کنفرانس با بازیکنان ارتباط برقرار کند و ضمن آماده‌سازی حداکثری آن ها برای بازی های مقدماتی جام جهانی، عملکرد بازیکنان را برای بازی‌های پیش‌رو تقویت کند. هدف کادرفنی آنالیز ویدئوهای بازیکنان در باشگاه‌ها با مشارکت خود آن ها و صحبت درباره نکات و مسائل فنی است.
آغاز 1400 در اردو
براساس برنامه ریزی صورت گرفته توسط فدراسیون فوتبال و دراگان اسکوچیچ تیم ملی دو هفته و از 27 اسفند 99 تا 11 فروردین 1400 در اردو خواهد بود. با توجه به شرایط لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا برنامه ریزی برای تیم ملی هم دشوار شده است.
به هرترتیب ملی پوشان 5 فروردین در تهران با هنگ کنگ بازی می کنند و بعد راهی کامبوج می شوند. قطعا دو بازی ابتدایی برای ملی پوشان دشوار نخواهد بود اما آزمون اصلی اسکوچیچ خرداد ماه خواهد بود جایی که باید به فاصله 8 روز با دو تیم بزرگ بازی کند. تیم ملی 17 خرداد با بحرین و 25 همان ماه با عراق بازی می کند تا تکلیف صعود به دور دوم مقدماتی مشخص شود؛ البته شاید همان بازی با عراق تکلیف ملی پوشان روشن شود.
مرتضی پورعلی گنجی مهاجم تیم ملی می گوید: «همه ما می دانیم که صعود به جام جهانی برای مردم ایران خیلی مهم است. به این موضوع واقف هستیم و تمام توان خود را می گذاریم تا به جام جهانی صعود کنیم.» سردار آزمون و علیرضا بیرانوند هم بارها از این موضوع گفته اند که نهایت تلاش خود را به کار می گیرند تا تیم ملی به جام جهانی صعود کند. 
اسکوچیچ سرمربی تیم ملی اما اهداف بزرگتری در سر دارد. او می داند باید هدف بالاتری برای تیم در نظر بگیرد تا به حداقل اتفاق که صعود است برسیم. او در این باره می گوید: «هیچ گاه به دنبال مباحث کوچک نیستم و به چیزهای بزرگ فکر می‌کنم. همه انتظار دارند تیم ملی ایران به جام جهانی برود اما انتظار من از خودم بیشتر از این حرف‌هاست و مشکلی با مسئولیتم ندارم. می‌دانم فوتبال برای مردم ایران خیلی مهم است و به همین دلیل احساس مسؤولیت می‌کنم.»
باید دید آیا اسکوچیچ و شاگردانش خزان غم انگیز 98 را جربان می کنند و در خرداد ماه دست پر خواهند بود یا خیر.
برنامه و نتایج تیم ملی در مقدماتی جام جهانی 2022 قطر:
هنگ کنگ صفر- ایران 2
ایران 14- کامبوج صفر
بحرین یک - ایران صفر
عراق 2- ایران یک
پنج شنبه 5 فروردین؛ ایران- هنگ کنگ ساعت 20 ؛ ورزشگاه آزادی
سه شنبه 10 فروردین؛ کامبوج- ایران ساعت 15:30؛ پنوم پن
پنج شنبه 17 خرداد؛ ایران- بحرین
سه شنبه 25 خرداد؛ ایران- عراق
جدول رده بندی:
1- عراق: 5 بازی، 3 برد، 2 تساوی و 11 امتیاز
2- بحرین: 5 بازی، 2 برد، 3 تساوی و 9 امتیاز
3- ایران: 4 بازی، 2 برد،2 باخت و 6 امتیاز
4- هنگ کنگ: 5 بازی، یک برد، 2 باخت، 2 تساوی و 5 امتیاز
5- کامبوج: 5 بازی، یک تساوی، 4 باخت و یک امتیاز

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/503713/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از فردا بیننده سریال خاطره انگیز «سرنخ» باشید

سال سرنوشت ساز «تام کروز» با 2 فیلمی که همه منتظرش بودند!

فیلم جدید «سوپرمن» در دست ساخت

مطالعات جدید: موبایل بیشتر از لوازم الکترونیکی دیگر سلامت چشم را تهدید می‌کند

مهران غفوریان همه را غافلگیر کرد! + عکس

دروازه‌بان الچه: پیراهن مسی با ارزش‌ترین دارایی من است

صدای پای فرهاد پشت دیوارهای ساختمان باشگاه استقلال

داریوش شجاعیان کادر پزشکی استقلال را به رسمیت نمی‌شناسد

دروازه‌بان روستوف علیه گل دوازدهم آزمون

بازگشت کمال به تنظیمات کارخانه

اعلام ترکیب پاری‌ سن ژرمن مقابل دیژون

شهر خودرو 2 بازیکن جدید گرفت

خلاصه بازی منچستر سیتی - وستهام

شهریار همچنان در پرتغال

تارتار 2 بازیکن دیگر را هم در اختیار باشگاه پیکان قرار داد

مشخص شدن حریفان برادران عالمیان

کتاب «همت پنج،به گوشم...» رونمایی شد

گلناز نظامی: موفقیت چیزی جز موفقیت خواستن برای دیگران نیست

چرا مهندس بازرگان سه هفته پس از نخست‌وزیری تهدید به استعفا کرد؟

چه بیماری‌هایی نادر محسوب می‌شوند؟

آهنگ جدید/ «میشه برگردی» با صدای محمدرضا گلزار

آهنگ جدید/ حسین توکلی از «یار» خواند

چرا «پرنسس کوره‌» مصداق کودک ‌آزاری بود؟

بازداشت فروشنده میمون در مشهد

مرگ صدها خفاش در سرمای تگزاس

صوت/ تلاوت زیبای آیه 101-102 سوره انبیاء توسط استاد عبدالباسط

پلو بریانی هندی غذای لذیذ و خوشمزه بدون گوشت

آش انار به سبک استان چهارمحال و بختیاری

قوانین طلایی طب سنتی برای سلامتی

رابطه درد قفسه سینه با زخم معده

استند آرایشی شیک و پرکاربرد درست کنید

مستندی از پسران «گروه مجاز» امشب در عصر جدید

سکانسی ماندگار از فیلم گلادیاتور با بازی تماشایی راسل کرو

این دیوونه بازی هر چی اسمش بود عشق نبود

جوایز گلدن گلوب زیر بار سنگین انتقادات

اگر کودک خود رای و لوس دارید حتما این مطلب را بخوانید / اصول رفتار با کودک لوس

ذرات بزرگ «کلسترول خوب» می‌توانند ریسک بیماری قلبی را افزایش دهند

اینشتینیوم؛ عنصر 99 جدول عناصر

تاثیر خواب بر عملکرد قلب

خداحافظی شهاب حسینی: درست می گویید، وصلم ... + عکس

کارگردان "ایتالیا ایتالیا" درگذشت + عکس

نیمکت نشینی جهانبخش در دیدار برایتون مقابل وست بروم

مسلمان به پرسپولیس رسید

قدوس در ترکیب برنتفورد مقابل استوک سیتی

بیستمین برد متوالی سیتیزن‌ها با درخشش زوج خط دفاعی

واکنش نکونام به اتفاق بدی که برای فولاد افتاد

نورشرق: باشگاه‌ها در مورد فسخ غیر موجه درست می‌گویند

پست اینستاگرامی جدید کمال کامیابی‌نیا و تبریک تولد برانکو

گواردیولا: زیاد بر سر بازیکنانم داد می‌زنم اما دست خودم نیست

امید دوباره آاِک آتن به کریم انصاری‌فرد