آریا بانو

آخرين مطالب

3 راه برای بهبود مهارت‌های ارتباطی و نفوظ کلام در جمع روانشناسي

3 راه برای بهبود مهارت‌های ارتباطی و نفوظ کلام در جمع
  بزرگنمايي:

آریا بانو - باشگاه خبرنگاران / برای ارتقاء مهارت ارائه در سخنرانی بهتر در جمع، باید سه مؤلفه را بدانید. وقتی کسی از من سؤال می‌کند که چگونه می‌تواند مهارت‌های ارتباطی مؤثر کسب کند و سخنرانی عمومی خود را بهبود بخشد، من سخنان آلبرت هوبارد را برای او نقل می‌کنم که می‌گفت: "تنها راه یادگیری صحبت کردن، صحبت کردن و صحبت کردن و صحبت کردن است و صحبت کنید و صحبت کنید و صحبت کنید. ".
اگرچه درست است که تنها راه خوب شدن در هر کاری تکرار است، اما بار‌ها و بارها و تا زمانی که این موضوع به ماهیت دوم تبدیل شود، کار‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا در مقابل مخاطبان صحبت مؤثرتری داشته باشید.
نقطه شروع در هنر سخنرانی عمومی انتخاب موضوعی است که واقعاً برایتان مهم است. از طریق موضوعاتی که تأثیر فوق‌العاده‌ای بر شما داشته‌اند، فکر کنید، موضوعاتی را که دوست دارید با دیگران به اشتراک بگذارید، زیرا به شدت احساس می‌کنید دیگران می‌توانند از دانش شما بهره‌مند شوند. زیرا با این کار، شما یک سکوی پرشی دارید که می‌توانید به اولین سخنرانی عمومی خود بپردازید.
قسمت دوم سخنرانی عمومی آمادگی برای برقراری ارتباط مؤثر است. به جز مراقبت از موضوع، آماده‌سازی بیش از هر چیزی مهم است. غیر معمول نیست که شخصی ساعت‌ها، روز‌ها و حتی هفته‌ها را برای آماده‌سازی یک سخنرانی صرف کند.
برنامه‌ریزی برای ارتباطات موثر
برای آماده شدن برای یک سخنرانی، اولین کاری که باید انجام دهید، نوشتن یک بیانیه عینی از آنچه می‌خواهید است که این کار را در نتیجه ارائه خود انجام دهید.
سخنرانی شما چه 10 دقیقه طول بکشد، چه 10 ساعت، بیان هدف شما یکسان است. این پاسخ به این سؤال است که "مخاطب من چه کسی است و می‌خواهم صحبت من چه تاثیری روی آن‌ها بگذارد؟ "
بنابراین، باید بپرسید "من می‌خواهم این مخاطب در نتیجه چیز‌هایی که به آن‌ها می‌گویم، چه اقدامی انجام دهد؟ " برای این بیانیه عملی هدف خود را بسیار واضح بنویسید. سپس هر آنچه را که فکر می‌کنید احتمالاً می‌توانید یکی پس از دیگری برای این مخاطبان بیان کنید را بنویسید تا باعث شود آن‌ها این عمل را انجام دهند.
به یاد داشته باشید، دلیل سخنرانی در جمع صرفاً آموزش یا اشتراک اطلاعات نیست. این کار باعث تحریک مخاطبان به تغییر رفتار خود و حرکت کردن ذهن و قلب آن‌ها می‌شود.

آریا بانو


پس از اینکه عناوین مطالبی را که می‌خواهید به انجام برسانید و برخی از راه‌هایی که می‌توانید انجام دهید را نوشتید، در صورت لزوم شروع به انجام تحقیقات خود کنید. اگر اطلاعات کافی ندارید، شروع به خواندن و پرسیدن سؤال کنید.
اگر یک سخنرانی کوتاه دارید، بهترین راهکار برای بهبود مهارت‌های ارائه، نوشتن کامل آن به صورت کلمه به کلمه است. سپس آن را بخوانید و ویرایش کنید. هر جا لازم بود تجدید نظر کنید. به آن اضافه کنید و داده‌های غیرضروری را از نوشته خود کم کنید. روی آن کار کنید تا زمانی که جلا یابد و سپس چندین بار آن را بخوانید تا چنان حس خوبی در مورد مطالب داشته باشید که بتوانید کل صحبت را قبل از خوابیدن یا هنگام رانندگی با ماشین از حفظ بگویید.
مهارت ارائه خود را بهبود ببخشید
اگر دو قسمت اول سخنرانی عمومی موفقیت‌آمیز باشد، قسمت سوم تمرین و بهبود مهارت‌های ارائه شما است. اگر ضبط صوت یا حتی بهتر از آن دوربین فیلمبرداری دارید، از خود فیلم بگیرید که از ابتدا تا انتها صحبت می‌کنید. سپس به آن گوش دهید یا آن را تماشا کنید و یادداشت‌هایی را در مورد چگونگی بهتر کردن آن بنویسید. اگر از دوربین فیلمبرداری استفاده می‌کنید، به دوربین نگاه کنید و از همان حالت‌های صورت و همان حرکات بدن استفاده کنید که اگر مستقیماً با کسی صحبت می‌کنید از آن استفاده کنید. وقتی خودتان را نقد می‌کنید، نسبت به خود خیلی سخت بگیرید. به یاد داشته باشید، هر قدر می‌توانید در مورد نحوه مواجهه با دیگران صادق و عینی باشید. چرا که با این کار، مهارت‌های ارتباطی مؤثر برای موفقیت را سریع تر ایجاد می‌کنید.
تمرین باعث کامل شدن می‌شود و تمرین کامل باعث کامل‌تر شدن آن می‌شود. اگر به طور مداوم تمرین کنید، خواهید دید که مهارت‌های ارائه شما با گذشت زمان به طور چشمگیری بهبود یافته اند
. به یاد داشته باشید، توانایی شما برای صحبت موثر در مقابل مردم می‌تواند بیش از هر مهارت دیگری، پیشرفت و زندگی شما را ارتقا دهد.
بر ترس خود از سخنرانی عمومی غلبه کنید
طبیعی و عادی است که شما از سخنرانی در جمع ترس داشته باشید، اما باید برای بهبود مهارت‌های ارائه خود بر این ترس غلبه کنید. پنجاه و چهار درصد از بزرگسالان آمریکایی سخنرانی‌های عمومی را قبل از ترس از مرگ در میان ترس‌های اصلی زندگی مطرح می‌کنند. بیشتر مردم از تصور ایستادن برای صحبت در مقابل مخاطب عصبی و ناآرام می‌شوند و ضربان قلبشان بالا می‌رود.

آریا بانو


صحبت حرفه‌ای واقعاً موضوعی نیست که بتوانید به نفع یا مخالف آن تصمیم بگیرید. شما واقعاً چاره‌ای ندارید. اگر می‌خواهید به تمام پتانسیل خود در دنیای تجارت پی ببرید، باید یاد بگیرید که چگونه مهارت ارتباطی مؤثر خود را برای برقراری ارتباط بهتر با مردم ارتقا دهید. من دیده‌ام که مدیران با ارتقای شغلی فوق‌العاده‌ای، صرفاً با استفاده از مهارت‌های ارتباطی مؤثر در یک جلسه شرکت می کنند و 5 تا 10 سال در کار خود جلو می‌افتند.
من مردان و زنانی را مشاهده کرده‌ام که با غلبه بر ترس و توسعه مهارت‌های ارائه، کار خود را در مسیر سریع قرار داده‌اند.
هر بهایی را پرداخت کنید، هر زمانی را صرف کنید، بر هر مانعی غلبه کنید، اما در حال حاضر تصمیم بگیرید که یاد بگیرید در مقابل یک گروه خوب صحبت کنید و مهارت‌های ارائه خود را به طور مداوم تمرین کنید. این تصمیم می‌تواند یکی از مهم‌ترین تصمیماتی باشد که شما برای اطمینان از موفقیت طولانی‌مدت در حرفه خود گرفته‌اید.

لینک کوتاه:
https://www.banounews.ir/Fa/News/502339/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری شاگرد طلاساز با 12 میلیارد سرقت

پایان پرونده تلخ ‌ترین قتل ‌عام خانوادگی در تهران

ممنوعیت سفر به شهرهایِ قرمز و نارنجی در ایام عید

برقراری روزانه حدود 700 ارتباط زنده در شبکه شاد

تلاش و پشتکار، شما را به موفقیت می‌رساند

واکنش کودکی ناشنوا که برای اولین بار صدای موزیک را شنید

خوش شانس تر از اینم مگه داریم‌؟

راننده‌شو پرت کرد و خودش تنهایی رفت

بالاترین مرحله صله رحم چیست؟

درخواست افزایش حقوق خود را چگونه با کارفرما مطرح کنیم

طرز تهیه سیب زمینی سوخاری به 2 روش

طرز تهیه سمنو فوری خانگی با رنگ و طعمی عالی

چگونه از روده‌ها مراقبت کنیم؟

درمان افت دهان با داروهای گیاهی

نقش حنای گل و ساقه برگ برای پشت دست

چگونه یک خانم با شخصیت باشیم؟

آموزش شنیون موهای بلند و پرپشت

«مرد عنکبوتی» هیجان‌انگیزترین فیلم ابرقهرمانی در سال جدید

دستگیری جاسوس در رستوران اکبر آقای آشپزباشی

پخش زنده دربی رده جوانان پرسپولیس و استقلال از شبکه امید

کارگردان مطرحی که فیلمبردار صحبت‌های شهید همت بود

چهره ها/ سلفی آسانسوری فریبا نادری

نقدی بر «فرمول یک»؛ متنوع تر و مفرح تر از همیشه

حال «اکبر عبدی» خوب است

چهره ها/ خنده از ته دل شیوا ابراهیمی

پیشنهادات و راهکارهای بابک کریمی برای سینماهای قدیمی

اکران «تنت» نولان پس از 6 ماه در شهر نیویورک

«خلیل» برگزیده جشنواره تئاتر «سنگر» شد

ازدواج مثل بیزنس حرفه‌ای می‌مونه!

حسادت ارغوان به همکاران امیر در سریال دلدادگان

چهره ها/ جملات حکیمانه شهرزاد کمال زاده

چهره ها/ دلتنگی ستاره پسیانی برای پشت صحنه تئاتر

اگه اکبر آقا بیاد هممونو اعدام میکنه!!

چهره ها/ باران کوثری و امیرحسین آرمان در پشت صحنه ملکه گدایان

فیلمبرداری «قوی گُنگ» به پایان رسید

یادی کنیم از آهنگ ماندگار رحمان و رحیم در پایتخت

ده نمکی: دادستان همان حرف های شلمچه است

گفت‌وگوی شبکه مستند با مستندساز روس

چهره ها/ ویس بی صدای بهرام رادان!

بازی زنده یاد پرویز پورحسینی در سکانسی از بچه مهندس

آیا ماه بر روی خواب انسان تاثیری دارد؟

کووید19 می‌تواند باروری مردان را کاهش دهد

“ایلان ماسک” در جستجوی ابدیت

راهکارهای ارتقای نشریات در رتبه‌بندی‌های جهانی

3 نوع کوسه درخشان در نیوزلند رصد شد

نئاندرتال ها مثل انسان های امروزی صحبت می کردند

شناسایی ژن‌هایی که از بازسازی سلول‌های عصبی جلوگیری می‌کند

برگزاری بازی‌های توکیو بدون تماشاگران خارجی؟

آخر خطِ بوفون

بازگشت جلال رافخایی به مستطیل سبز