آریا بانو

آخرين مطالب

محبوب‌ترین و منفورترین گردشگران دنیا را بشناسید گوناگون

محبوب‌ترین و منفورترین گردشگران دنیا را بشناسید
  بزرگنمايي:

آریا بانو -
محبوب‌ترین و منفورترین گردشگران دنیا را بشناسید 4
٢٤
٠
ایسنا / یک کمپانی تحقیقاتی انگلیسی که در حوزه تحلیل بازار‌های جهانی فعال است، نظرسنجی را درباره دیدگاه کشور‌های مختلف نسبت به گردشگران خارجی انجام داده که بخش نخست آن به نگرش مردم کشور‌های مختلف نسبت به گردشگران کشور خودشان اختصاص دارد.
نتیجه این نظرسنجی نشان می‌دهد: بیشتر مردم، فکر می‌کنند جزو بدترین توریست‌ها در سایر کشور‌ها هستند. برای مثال 57 درصد بریتانیایی‌ها که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، درباره گردشگران کشور خودشان نظر مثبتی ندارند و تنها 29 درصد آن‌ها تفکر مثبتی درباره توریست‌های بریتانیایی دارند و 14 درصد نیز در این مورد ابراز عقیده نکرده‌اند.
بر اساس اطلاعات به‌دست آمده از این نظرسنجی، 45 درصد از نروژی‌ها، 43 درصد از آلمانی‌ها و 37 درصد از فرانسوی‌ها فکر می‌کنند که در دیگر کشور‌ها نگرش مثبتی به عنوان توریست نسبت به آن‌ها وجود ندارد. ایتالیایی‌ها، استرالیایی‌ها، چینی‌ها، عربستانی‌ها و آمریکایی‌ها نیز دیگر کشور‌هایی هستند که بخش قابل توجهی از شهروندان این کشور‌ها فکر می‌کنند گردشگران خوبی در سایر کشور‌ها نیستند.
* 57 درصد بریتانیایی‌ها خود را گردشگران بدی می‌دانند
در انتهای این فهرست، مردم فیلیپین، هند و عمان قرار دارند که اکثر قریب به اتفاق آن‌ها فکر می‌کنند توریست‌هایی دوست‌داشتنی در سایر کشور‌ها هستند.
در بخش دیگر این نظرسنجی که از مردم دنیا درباره منفورترین گردشگران دنیا شده است، نشان داده شده که بریتانیایی‌ها و روس‌ها از نظر بیشتر کشور‌های اروپایی، گردشگران بدی شناخته شده‌اند و چینی‌ها از نظر بیشتر کشور‌های آسیایی گردشگران دلچسب و محبوبی نیستند.
نزدیک به نیمی از اسپانیایی‌ها، گردشگران انگلیسی را بدترین توریست‌ها معرفی کرده‌اند و بریتانیایی از نظر 39 درصد از آلمانی‌ها نیز چنین ویژگی دارند.
شهروندان دانمارک، سوئد، فنلاند و نروژ نیز گردشگران روس را در صدر فهرست بدترین توریست‌ها قرار داده‌اند. آلمانی‌ها نیز تقریبا از نظر همه کشور‌های اروپایی گردشگران خوبی نیستند.
گردشگران چینی بویژه در استرالیا، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام به هیچ عنوان چهره‌ای محبوب ندارند و به عنوان نمونه 67 درصد از سنگاپوری‌ها معتقدند: چینی‌ها بدترین گردشگران جهان هستند.
در منطقه خاورمیانه نیز بیشترین نگرش منفی نسبت به گردشگران عربستان سعودی وجود دارد.
اما در نظرسنجی برای انتخاب بهترین گردشگران دنیا، یک کشور بالاتر از همه قرار می‌گیرد: ژاپن.
گردشگران ژاپنی که در جریان برگزاری جام جهانی فوتبال پس از تماشای مسابقه اقدام به تمیز کردن استادیوم می‌کردند و در صدر خبر‌ها قرار گرفتند، از نظر بسیاری از کشور‌ها بهترین توریست‌های دنیا معرفی شده‌اند و بویژه در کشور‌های فنلاند، فرانسه، آلمان، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور و تایلند از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند.
ژاپنی‌ها و استرالیایی‌ها؛ محبوب‌ترین گردشگران دنیا
پس از ژاپنی‌ها و با فاصله زیاد، گردشگران استرالیایی به عنوان محبوب‌ترین توریست‌ها در سراسر جهان شناخته می‌شوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield