آریا بانو

آخرين مطالب

شرایط واگذاری «فرزند خوانده» به دختران مجرد خانواده

شرایط واگذاری «فرزند خوانده» به دختران مجرد
  بزرگنمايي:

آریا بانو -
شرایط واگذاری «فرزند خوانده» به دختران مجرد
٠
٠
ایرنا / واگذاری "فرزند خوانده" به دختران و زنان بدون شوهر دارای حداقل 30 سال امکان پذیر است و متقاضیان با داشتن شرایط لازم دیگر، می‌توانند برای داشتن فرزند خوانده "دختر" اقدام کنند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان روز چهارشنبه در این باره گفت: واجدان شرایط واگذاری "فزرندخوانده" در سه دسته تقسم بندی می‌شود که اولویت نخست برای زوج‌هایی است که حداقل پنج سال از تاریخ ازدواج آنان گذشته باشد و صاحب فرزند نشده باشند، مشروط بر اینکه یکی از زو جین بالای 30 سال باشد.
سلمان حسینی افزود: اولویت دوم واگذاری مختص والدینی است که دارای فررزند هستند، مشروط بر اینکه حداقل یکی از زوجین دارای 30 سال به بالا باشد و اولویت سوم به دختران و زنان بدون شوهر اختصاص دارد که به این گروه البته فقط فزرندخوانده "دختر" واگذار می‌شود.
وی اظهار داشت: دفتری به نام شبه خانواد در بهزیستی وجود دارد که موارد مربوط به نگهداری از فرزندان بی سرپرست، بد سرپرست و نیز موارد مربوط به فرزندخواندگی را انجام می‌دهد.
حسینی با بیان اینکه قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در سال 92 تصویب و آیین نامه اجرایی آن در سال 94 ابلاغ شده است، گفت: براساس ماده پنج این قانون افراد واجد شرایط می‌توانند سرپرستی کودکان و نوجوانان بی سرپرست را عهده دار شوند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: تقید به انجام واجبات و ترک محرمات، عدم محکومیت جزایی، تمکن مالی، سلامت جسمی و روانی، توانایی عملی برای نگهداری و تربیت فرزند، نداشتن اعتیاد به مواد مخدر، الکل و روانگردان ها، صلاحیت اخلاقی و عدم ابتلا به بیماری‌های واگیر و صعب العلاج و همچنین اعتقاد به یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی از شرایط متقاضیان درخواست "فرزندخوانده" است.
وی ادامه داد: در ارتباط با واگذاری فرزندخوانده برای متقاضیان، یک دوره واگذاری 6 ماهه آزمایشی با دستور حکم قضایی انجام می‌شود که در این مدت بر اساس تعهد محضری لازم است یک سوم اموال به نام "فرزند خوانده" شود.
حسینی یادآور شد: پس از دوره آزمایشی، قطعی شدن واگذاری به صورت رسمی انجام می‌شود و نیز در وصیت نامه سرپرستان باید قید شود که پس از فوت، یک سوم اموال چه به صورت منقول و غیر منقول به "فرزندخوانده" داده شود.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: درخواست کنندگان "فرزندخوانده" می‌توانند به اداره‌های بهزیستی مراجعه کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield