آریا بانو

آخرين مطالب

پرداخت حق‌پرستاری 300 هزار تومانی به 2200 ضایعه نخاعی پشت‌نوبتی اقتصادي

پرداخت حق‌پرستاری 300 هزار تومانی به 2200 ضایعه نخاعی پشت‌نوبتی
  بزرگنمايي:

آریا بانو - معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی کشور از پوشش 2200 معلول ضایعه نخاعی پشت نوبتی در این سازمان خبر داد.

محمد نفریه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پوشش 2200 نفر از معلولان ضایعه نخاعی برای دریافت حق پرستاری گفت: پیش از این حدود 24 هزار و 400 معلول ضایعه نخاعی از ناحیه گردن و کمر و... تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار گرفته بودند، از دو ماه پیش هم به 2200 نفر دیگر از پشت نوبتی‌ها، پرداخت حق پرستاری حدود 300 هزار تومانی آغاز شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه با وجود عدم پرداخت بودجه لازم برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان، سازمان بهزیستی تلاش کرده است تا یارانه پرداختی به مراکز توان بخشی معلولان را با کمترین تاخیر پرداخت کند، اظهار کرد: این درحالیست که بسیاری از خدمات مورد نیاز معلولان براساس برنامه و پیش بینی‌ها ارائه نمی‌شود چراکه مقداری از بودجه مورد نیاز این بخش در بودجه قانون حمایت از حقوق معلولان پیش بینی شده و هنوز در اختیار سازمان بهزیستی قرار نگرفته است.
معاون امور توان بخشی سازمان بهزیستی ادامه داد: با وجود آنکه اولویت سازمان بهزیستی پرداخت یارانه مراکز شبانه و روزانه است، اما به برنامه‌های توان بخشی فشار وارد شده است. افزایش چند برابری هزینه خرید وسایل کمک توان بخشی به عنوان نمونه نشان می‌دهد که معلولان درگیر چه مشکلاتی هستند.
وی در پایان از توافق سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت برای اجرای سند سالمندی نیز خبر داد و گفت: طی توافق صورت گرفته سند سالمندی مورد بازنگری و موافقت قرار گرفته است و طی دو ماه آینده برای اجرا ابلاغ می‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield