آریا بانو

آخرين مطالب

کامران: دولت باید در دو سال پایانی «موضوع آب» و «اصلاح نظام بانکی» را در اولویت بگذارد گفتگو

کامران: دولت باید در دو سال پایانی «موضوع آب» و «اصلاح نظام بانکی» را در اولویت بگذارد
  بزرگنمايي:

آریابانو- حسن کامران با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت و اولویت های دولت در دو سال پایانی بیان کرد: مهم ترین اولویتی که دولت باید در این دو سال باقی مانده به آن توجه کند مسئله آب است. نباید با مسئله آب سیاسی برخورد کرد. در این زمینه هم اشکالاتی در دولت وجود دارد و هم اشکالاتی در مجلس است.

وی در ادامه اظهار کرد: در خصوص مسئله مهمی مثل آب که از نظر ژئوپلیتیکی نیز بسیار حائز اهمیت است باید نگاه آمایشی داشته باشیم. نباید به گونه ای عمل کرد که با افزایش بارش ها شاهد سیل باشیم و میلیاردها متر مکعب آب به دریا برود و از سوی دیگر نتوانیم آب های مرزی را مهار کنیم. اگر دولت در این دو سال بتواند سیاست صحیحی در خصوص آب اتخاذ کند نتیجه مثبت آن در صنعت و کشاورزی و خدمات خود را نشان می دهد که خروجی آن نیز اشتغال زایی خواهد بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گام دوم دولت باید سیستم بانکی کشور را در این دو سال سامان دهد، تصریح کرد: در سیستم بانکی جمهوری اسلامی ایران نزول خواری رسمی شده است. حتی در سال جاری که مجلس تصویب کرد تا بانک ها پس از تمدید مدت پرداخت وام 40 درصد سود دریافت نکنند، متاسفانه شورای نگهبان این موضوع را رد کرد. اگر دولت از طریق بانک ها تسهیلات ارزان قیمت به جوانان ارائه کند، آن ها می توانند خود کارگاه های کوچک ایجاد کرده و اشتغال داشته باشند. اگر دولت در این دو زمینه اقدام کند دو گام بلند و موثر برداشته است.

وی در ادامه با اشاره به اقداماتی که دولت باید برای رونق تولید انجام دهد، گفت: امروز مزاحمان تولید دولتمردان هستند و نه تنها این دولت بلکه همه دولت ها اینگونه بوده اند و در این زمینه ناهماهنگ هستند. هر بخش ساز خود را می زند و به فکر خودش است.

کامران در ادامه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای فاصله گرفتن دولت از حاشیه ها بیان کرد: به طور کلی حاشیه ها توسط جناح چپ و راست ایجاد می شود و فعلا دیگر بحث چپ و راست مطرح نیست بلکه بحث فقر و غنا مطرح است. جناح‌ها باید این مسائل را کنار بگذارند و مردانه کار را جلو ببرند. زمانی که هر جناح به فکر منافع خود باشد خود به خود حاشیه ایجاد می شود. یکی از دلایلی که در هر دوره از انتخابات مجلس شاهد هستیم که حدود 80 درصد از نمایندگان تغییر می کنند و مردم به آن ها رای نمی دهند این است که رفتار نمایندگان قبل و بعد از نمایندگی با هم تغییر می کند و متاسفانه با مردم روراست نیستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield