آریا بانو

آخرين مطالب

مدیرکل اموربانوان مازندران امکانات برابر ورزشی برای زنان را خواستار شد ورزشي

مدیرکل اموربانوان مازندران امکانات برابر ورزشی برای زنان را خواستار شد
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ساری - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اعلام این که بانوان مازنی همانند مردان در عرصه‌های ورزشی رتبه‌دار هستند، گفت که در کنار تلاش این قشر برای کسب موفقیت در میادین ورزشی، باید در فراهم کردن امکانات ورزشی برای آنان هم به صورت برابر توجه شود .

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری مازندران ، سمیه قاسمی طوسی امروز در آیین افتتاح دومین دوره مسابقات والیبال استعدادهای برتر دختران زیر 14 سال کشور در ساری افزود: فعالان حوزه ورزش بانوان باید امکاناتی نظیر مربیگری و ورزش حرفه‌ای را برای دختران جوان و کم‌تجربه تأمین کنند، چرا که قهرمانان فردای ورزش والیبال زنان از بین همین دختران علاقه‌مند ظهور خواهند کرد.
وی ادامه داد: دولت و مجموعه ورزش کشور نیز موظف است امکانات مورد نیاز برای فعالیت ورزشی دختران جوان را به موازات پسران فراهم کند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با بیان اینکه امکانات ورزشی قابل توجهی در اختیار دستگاه‌های اجرایی، نهادها و سازمان‌هاست، خواستار همکاری بین‌ بخشی بیشتری برای در اختیار دادن این امکانات جهت برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی شد.
وی گفت: شادابی و نشاط نوجوانان و جوانان امروز در زندگی فردی و اجتماعی آینده آنها تاثیرات به‌ سزایی دارد.
قاسمی طوسی با بیان اینکه موضوع آسیب‌های اجتماعی در جامعه جدی است و کانون خانواده را تهدید می‌کند، افزود: اگر در گذشته بسیاری از این آسیب‌ها مانند اعتیاد، صرفاً مردانه بود اما امروزه به حوزه زنان و دختران نیز وارد شده است.
وی ادامه داد: رواج ورزش همگانی که توسعه و تعالی ورزش قهرمانی را نیز در بردارد؛ یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.
مدیرکل بانوان استانداری مازندران با اشاره به اینکه زندگی ماشینی و تغییر ذائقه‌ ها و همچنین کاهش تحرک سبب شده است که به‌ویژه زنان در معرض انواع آسیب‌های ناشی از این موارد قرار بگیرند، بیان کرد: ظرفیت عظیم دختران نوجوان و جوان کشور که بخش مهمی از آینده‌ سازان کشور و مادران فردای جامعه هستند باید در بخش سلامت، بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
قاسمی طوسی از والیبال به عنوان یکی از پُرطرفدارترین رشته های ورزشی دختران جوان و نوجوان نام برد و گفت : باید مکانیسم‌های تعریف‌ شده‌ای برای هدایت دخترانی که به این مسیر علاقه دارند، وجود داشته باشد.
وی وجود باشگاه های دولتی برای فعالیت آزادانه دختران و زنان را از جمله این مکانیسم های تشویقی برای این قشر عنوان و تاکید کرد : این‌ گونه نباشد که تمامی باشگاه‌ها در اختیار بخش خصوصی باشد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری با ابراز خرسندی از اینکه در چند سال اخیر اوضاع والیبال استان در بخش دختران و پسران بهتر شده است، افزود: اما هنوز در برخی شهرستان‌ها مشکل زیرساخت‌ها وجود دارد که ادارات ورزش و جوانان باید در این زمینه فعال‌تر باشد.
وی بیان کرد: امروز در همه زمینه‌ها باید توان دختران و بانوان را باور و به ظرفیت زنان بیشتر توجه کنیم؛ خانواده‌ها نیز نباید در برابر تمایل و گرایش دختران خود به ورزش و حتی ورزش حرفه‌ای مقاومت نشان دهند.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری مازندران یادآور شد: در کشور ما برای بیشتر ورزش‌ها در بخش زنان نیز فدراسیون وجود دارد و این به‌ معنای وجود فضای سالم و رقابتی در ورزش بانوان است.
وی همچنین از اداره‌کل ورزش و جوانان استان به دلیل پذیرش میزبانی این‌ دوره از مسابقات و همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای در اختیار قراردادن دو سالن ورزشی مسابقاتی به ورزش دختران قدردانی کرد و گفت : این اقدام نمونه بارزی از همکاری بین‌بخشی برای افزایش سلامت و نشاط اجتماعی است که بیشتر باید در استان شاهد آن باشیم و این مهم را از تاکیدات استاندار مازندران می باشد .
دومین دوره مسابقات والیبال استعدادهای برتر دختران زیر 14 سال کشور از امروز پنجشنبه در ساری آغاز شد و 345 ورزشکار در قالب 59 تیم در این دوره از رقابت ها شرکت دارند .
در مدت سه روز برگزاری این مسابقات در مجتمع ورزشی پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی مازندران واقع در فرح‌ آباد مربیان استعدایاب فدراسیون والیبال حضور دارند تا ورزشکاران توانمند را شناسایی کنند.
2096/1654


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield