آریا بانو

آخرين مطالب

افرادی که زود خسته می‌شوند در معرض این بیماری‌اند مقالات

افرادی که زود خسته می‌شوند در معرض این بیماری‌اند
  بزرگنمايي:

آریا بانو -
افرادی که زود خسته می‌شوند در معرض این بیماری‌اند


نتایج یک بررسی‌ نشان می‌دهد افرادی که به آسانی خسته می‌شوند بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات قلبی قرار دارند.
محققان آمریکایی در بررسی‌های خود دریافتند افرادی که با انجام حرکات ورزشی بسیار سبک به آسانی خسته می‌شوند نسبت به افرادی که این سطح از خستگی را تجربه نمی‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی هستند.
در این بررسی اطلاعات 625 نفر با میانگین سنی 68 سال مورد مطالعه قرار گرفت. این تیم تحقیقاتی دریافتند افرادی که به راحتی احساس خستگی می‌کنند بیشتر احتمال دارد در آینده به بیماری‌های قلبی عروقی دچار شوند.
محققان ابتدا خطر ابتلای این افراد به بیماری‌های قلبی و سکته مغزی را در مدت 10 سال بررسی کرده و پس از گذشت 4.5 سال وضعیت هر یک از آنان را با انجام تستی که شامل پیاده‌روی به شدت آهسته بود ارزیابی کردند. هر یک از این شرکت کنندگان به مدت پنج دقیقه روی تردمیل راه رفته تا میزان خستگی‌پذیر بودن آنان بررسی شود.
محققان با مطالعه تمامی اطلاعات موجود دریافتند افرادی که با بیشترین میزان خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی روبرو بودند انجام حرکات فیزیکی ساده را خسته کننده می‌دانستند.
طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) بیماری‌های قلبی عروقی عامل اصلی مرگ و میر در جهان است. درحالیکه رقم فعلی مرگ و میر ناشی از این بیماری‌ها بالاست کارشناسان بر این باورند طی 15 سال آینده میزان مرگ و میرهای ناشی از این بیماری‌ها از 17.9 میلیون مورد در سال 2016 میلادی به 23.6 میلیون در سال 2030 افزایش پیدا می‌کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield