آریا بانو

آخرين مطالب

تیم فوتبال بانوان ذوب‌آهن منحل می‌شود!؟ ورزشي

تیم فوتبال بانوان ذوب‌آهن منحل می‌شود!؟
  بزرگنمايي:

آریا بانو - تعطیلی تیم بانوان ذوب آهن اصفهان را می توانیم ناخوشایندترین خبری بنامیم که در روزهای پیش رو در فوتبال بانوان اتفاق خواهد افتاد. اتفاقی که البته هنوز نهایی نشده و فعلا امیدواریم تا گمانه زنی ها درست از آب درنیاید.

تغییراتی که در هیات مدیره ذوبی ها افتاد و در نهایت تعویض مدیرعامل را به دنبال داشت احتمالا خبری ناخوشایند را روی خروجی خود قرار دهد. خبری تلخی که این روزها در پشت پرده فوتبال دهان به دهان می چرخد. تیم فوتبال بانوان ذوب آهن منحل خواهد شد! انحلال یا تعلیق یا تعطیلی اصولا تفاوتی با یکدیگر ندارند و به همین دلیل اگر از بازی با الفاظ بگذریم باید قبول کنیم اتفاقی عجیب در فوتبال بانوان ایران در حال افتادن است.
آخرین باری که دیده بودیم تیمی اقدام به انحلال تیم بانوان خود کرده است باید به دو فصل پیش برگردیم که استقلالی ها اقدام به این کار کردند و البته شاید نیازی به توضیح نباشد که پیش از آن هم یکی از مهمترین تیم های بانوان فوتبال ایران یعنی ملوان بندرانزلی منحل شده بود! اتفاقی که تعجب زیاد همه فوتبالی ها را به دنبال داشت و مدیران وقت آن هنوز به خاطر آن تصمیم اشتباه مورد شماتت قرار می گیرند.
حالا ذوبی ها می خواهند دست به این کار بزنند. آنها دو فصل پیش و به دستور مدیرعامل وقت باشگاه، سعید آذری، اقدام به راه اندازی تیم فوتبال بانوان کردند و جالب اینکه پس از فصل اول توانستند در میانه های جدول به کار خود خاتمه دهند و در فصل دوم حضور نیز به عنوان یکی از مدعیان پا به میدان گذاشتند. تیمی که با مقاومت آذری، منحل نشد و در نهایت بازی های خوبی نیز به نمایش گذاشت.
قطعا باور کردن این موضوع خیلی سخت است که مبلغ قرارداد یکی از ستاره های تیم فوتبال مردان ذوب آهن، برابری می کند با کل هزینه های تیم فوتبال بانوان این تیم و در این میان عذر بدتر از گناه، دستاویز قرار دادن مشکلات مالی است. اسم رمزی که هر هیات مدیره ای می تواند با اتکا به آن تیمی را ویران کند و استعدادهایی را نیز از بین ببرد. هر آنچه که هست از بین رفتن تیم بانوان ذوب آهن در لیگ 12 تیمی فوتبال بانوان ایران، هم از نظر مدیریتی اتفاقی ناخوشایند خواهد بود چرا که باید برای جانشین آن تدبیری اندیشیده شود و هم از نظر رسیدن به اهدافی متعالی که هر باشگاهی آن را مدنظر دارد، یک خرابکاری تاریخی به دنبال دارد.
جمشیدی، سخنگوی باشگاه ذوب آهن پس از سوالی که از وی درباره صحت و سقم این موضوع پرسیدیم، می گوید: ما در هشت رشته فعالیت بانوان داریم و شاید یکی از رشته ها کنار گذشته شود(چرا فوتبال؟) و احتمال می رود که آن رشته مورد نظر ما فوتبال بانوان باشد! بهرحال ما بحث بودجه داریم و برای فصل پیش رو 50 میلیارد برای ما تعیین شده که باید 25 میلیارد آن را خودمان درآمدزایی کنیم! از طرفی ما باید 28 رشته را مدیریت کنیم (باز هم چرا قرعه حذف باید به نام فوتبال بانوان بیفتد) که خیلی سخت. با این شرایط می گوییم اگر یک دو تیم کمتر داشته باشیم بهتر است. از طرفی بانوان باید به سفرهای فراوان بروند و مدیریت کردن آن خیلی سخت است.
سخنگوی ذوبی ها برای اینکه نخواهد همه امیدها را در این باره از بین ببرد نیز گفت: این موضوع هنوز قطعی نشده و به همین دلیل در هیئت مدیره سعی می کنیم که این کار نشود ولی اگر به ناچار اتفاق افتاد قطعا در راستای سیاست های باشگاه است. من قول می دهم به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره تلاش خودم را برای جلوگیری از این کار انجام دهم.
حالا باید در انتظار بمانیم و ببینیم تلاش عضو هیات مدیره باشگاه ذوب آهن نتیجه خواهد داد یا خیر و پس از چند سال باید از سوی باشگاهی مدعی و البته صنعتی، حرکتی عجیب و البته ناخوشایند ببینیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield