آریا بانو

آخرين مطالب

"بیمه سلامت" اجباری شد اجتماعي

"بیمه سلامت" اجباری شد
  بزرگنمايي:

آریا بانو -
"بیمه سلامت" اجباری شد
k ١٢
٠
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تصویب آیین نامه اجرایی "بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع" برای هر ایرانی خبر داد و افزود: از این به بعد دولت فقط مکلف است حق بیمه دهک‌های کم درآمد را پرداخت کند و وزارت کار مکلف شده است تا یک ماه آینده درآمد خانوارها را به بیمه سلامت اعلام کند.
مهندس طاهر موهبتی در این باره گفت: بر اساس این آیین نامه، تمام افراد بیمه نشده و تمامی روستاییان و عشایر که بیمه ندارند باید تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.
وی اظهار داشت: با توجه به این مصوبه دولت، حق بیمه خانواده‌هایی که مجموع درآمد و دریافتی آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع کمتر از 40 درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار است یا بر اساس وضعیت مالی در یکی از دهک‌های درآمدی یک و دو و سه قرار دارند، به صورت کامل توسط دولت پرداخت می‌شود.
وی افزود: همچنین 50 درصد حق بیمه خانوارهایی که درآمد آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع بین 40 تا 100 درصد حداقل حقوق مصوب است یا بر اساس وضعیت مالی در دهک درآمدی 4 قرار دارند نیز توسط دولت پرداخت می‌شود و خانوارهایی که درآمد آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع 100 درصد حداقل حقوق و بالاتر باشد یا در دهک درآمدی 5 و بالاتر باشند، با پرداخت حق بیمه می‌توانند از بیمه سلامت استفاده کنند.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، موهبتی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز بر اساس این مصوبه مکلف است حداکثر تا یک ماه، پاسخ آزمون وسع را به سازمان بیمه سلامت ارائه کند و بیمه سلامت بر اساس نتیجه آزمون وسع انجام شده توسط وزارت رفاه باید افراد را تحت پوشش قرار دهد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield