آریا بانو

آخرين مطالب

آماری از بازگشت حاجیان به کشور اجتماعي

آماری از بازگشت حاجیان به کشور
  بزرگنمايي:

آریا بانو -
آماری از بازگشت حاجیان به کشور
٧٨٤
٠
باشگاه خبرنگاران / رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تا کنون 28 درصد حجاج ایرانی مکه را به مقصد کشورمان و نیز مدینه النبی (ص) ترک کرده اند.
علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت جمعیت کل زائران حاضر در مکه را در شرایط کنونی 60 هزار و 753 نفر در قالب 433 کاروان اعلام کرد.
وی افزود: از جمعیت حجاج خروجی از مکه تا کنون 14 هزار و 510 نفر از حجاج در قالب 60 پرواز به کشورمان بازگشته اند که معادل 16.4 درصد کل زائران و عوامل اجرایی هستند.
به گفته وی، از این تعداد 43 پرواز از فرودگاه مدینه نسبت به انتقال 10 هزار و 35 زائر به ایران اسلامی اقدام کرده اند و 17 پرواز دیگر هم کار انتقال مابقی زائران را در این ایام از طریق فرودگاه جده انجام داده اند.
رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: همچنین طی این مدت 19 هزار و 761 حاجی هم در قالب 132 کاروان به مقصد مدینه منوره حرکت کرده و در این شهر استقرار یافته اند. وی عنوان کرد: هم اکنون 60 کاروان با جمعیت 8 هزار و 544 زائر در مدینه استقرار دارند.
به گفته رشیدیان، فقط طی امروز 15 کاروان با یک هزارو 959 زائر وارد شهر پیامبر (ص) شده اند.
وی تصریح کرد: خدمت رسانی به حجاج مستقر در مکه همچنان با قوت ادامه دارد چنانکه هنوز روزانه 158 هزار پرس غذا در دو وعده ناهار و شام توسط دو آشپزخانه بزرگ صنعتی افندیه و ابوجدائل و نیز دو مجموعه خودپخت میلینیوم و الدانه پخت می‌شود.
رئیس سازمان حج و زیارت افزود: همچنین در حوزه حمل و نقلی نیز 19 خط فعال با 202 اتوبوس و 10 دستگاه مینی بوس داریم که جابه جایی زائران را در مسیر بیت الله الحرام و هتل‌ها انجام می‌دهند.
رشیدیان تصریح کرد: در مجموع از ابتدای ایام حج و حضورزائران در این شهر تا کنون 5 میلیون و 217 هزار و 120 جابه جایی در این مسیر‌ها انجام شده که چنانکه سرانه جابه جایی به ازای هر زائر 3.7 تردد می‌باشد.
وی گفت: 11 ایستگاه راهنمای زائر هم فعال است که در هر شیفت با 78 نیرو به زائران همچنان خدمات می‌دهد. رشیدیان تصریح کرد: در مدینه هم عملیات خدمات رسانی به حجاج مدینه بعد هم همانند قبل از ایام تشریق ادامه دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield