آریا بانو

آخرين مطالب

نکاتی برای خانه داری راحت و تمیز کاری سریع خانه داري

نکاتی برای خانه داری راحت و تمیز کاری سریع
  بزرگنمايي:

آریا بانو -
نکاتی برای خانه داری راحت و تمیز کاری سریع
k ١.٢
١
نمناک / خانه داری برای خیلی از افراد کاری سخت و سنگین است در صورتی که با دانستن نکات آن می توان خیلی راحت از پس کارها و نظافت خانه برآمد.
برای خانم های “خانه داری” که در مرتب کردن لوازم منزل سردرگم می شوند ما 40 روش طلایی و بی نظیر را که مطابق اصول طراحی مدرن است در این مطلب گنجانده ایم. ما برخی از بهترین نکات تمیز کاری خانه و خانه داری راحت را کنار هم جمع کرده ایم، بسیاری از نکات طبیعی، ارزان، سریع، مفید - با استفاده از همه چیز از فویل گرفته تا سرکه و لیمو که می توانید وقت و پول را در هنگام تمیز کردن خانه صرفه جویی کنید.
بهترین تکنیک های خانه داری برای راحتی بیشتر به سبک حرفه ای ها
1. از یک دستکش لاستیکی مرطوب برای پاک کردن موی حیوانات خانگی استفاده کنید:
این یک راه حل ارزان و آسان است. یک دستکش تمیز را روی چیزهایی مثل کاناپه و پرده ها (و حتی شلوار پاچه راست) بکشید. برای حذف موی حیوانات.
2. از یک فلیپ فلاپ برای حذف موی حیوانات خانگی استفاده کنید:
هیچ دستکش شسشتویی ندارید؟ یک دمپایی لاستیکی تمیز روی وسایل خانه نیز درست همین کار را انجام خواهند داد.
3. از فیلتر قهوه برای تمیز کردن شیشه یا آینه به راحتی استفاده کنید:
قهوه - تو همان چیزی هستی که ما را از رختخواب بیرون می آورد، و حالا فهمیدیم که تو بیشتر از این کار انجام می دهی. بدون هیچ مواد شیمیایی، پنجره های کثیف را تمیز کنید - فقط یک جاروب با یک صافی قهوه تمیز به شیشه بزنید. مثل جادو کار می کند.
4. از جوراب برای جلوگیری از گرفتن سکه ها توسط جاروبرقی استفاده کنید:
جوراب ها را دور نیندازید! پول و اشیا کوچک با ارزش را با استفاده از یک جفت جوراب به سر لوله و نازل نگهدارنده جاروبرقی وصل کنید. این کار همه چیز را می گیرد، کش های مو و قطعات دیگر.
5. ماکروویو خود را به طور طبیعی با یک فنجان آب تمیز کنید:
اگر مایکروویو شما بعد از انفجار های غذایی داخلش خیلی به نظر غیر بهداشتی می رسد، نترسید - در یک چشم به هم زدن می توانید آن را به طور رایگان تمیز کنید. فقط یک فنجان آب با نصف لیمو و عصاره اش را در مایکروویو برای یک یا دو دقیقه قرار دهید.مخلوط را در مایکروویو قرار دهید و به مدت 5 دقیقه بگذارید تا بخار شود، سپس به راحتی داخل مایکروویو را پاک کنید. بوی لیمو تمام آشپزخانه شما را پر می کند!
6. اسفنج های تمیز کننده - آن ها را با مایکروویوتمیز کنید:
به نظر می رسد که شما به طور مداوم بسته های جدیدی از اسفنج تمیز کردن آشپزخانه و دستشویی را می خرید، و نه تنها هزینه ها را افزایش دهید بلکه برای محیط زیست هم خوب نیست.
از اسفنج های تمیز کننده خود استفاده بیشتری بکنید. یک یا دو دقیقه در مایکروویو با دوای بسیار بالا قرار دهید. این باعث مرگ باکتری هایش می شود.
7. یک محصول تمیز کننده سریع را برای کل خانه خود بسازید:
فقط چهار قاشق سوپ خوری جوش شیرین و یک لیتر آب گرم را مخلوط کنید که ارزان و طبیعی است. از این مخلوط به طور سخاوتمندانه در سطوح، کف و هر جای دیگری که نیاز هست، استفاده کنید.
8. نکته عالی صرفه جویی برای پول:تمیز کردن سری حمام با استفاده از سرکه:
سرکه بهترین دوست شما است. سر حمام را در مخلوطی از آب جوش و سرکه خیس کنید تا به راحتی کثیفی ها را از بین ببرید.
9. استفاده از روغن بچه برای حذف اثر انگشت روی استیل ضد زنگ:
روغن بچه فقط برای نرم شدن پوست و تسکین دادن به کار نمی رود. اگر کاپوت ماشین یا دیگر وسایل استیل ضد زنگ با اثرات انگشت کثیف شده باشند، کمی روغن بچه بر روی یک پارچه تمیز قرار دهید و آن را پاک کنید.
10. از یک مسواک کهنه برای تمیز کردن دستشویی خود استفاده کنید:
مسواک کهنه خود را دور نریزید - این می تواند یک ابزار واقعاً مفید باشد. آن را در آب جوش آب قرار دهید تا از شر هر گونه میکروب خلاص شوید و از آن برای تمیز کردن جاهایی که جاروبرقی تان به آن دسترسی ندارد، استفاده کنید.به خصوص در دستشویی، برای تمیز کردن جاهایی که دسترسی خوبی ندارن مفید است، مثل دور اطراف شیر آب و یا فاضلاب.
11. بهترین نکات تمیز کاری، ورقه نرم کننده پارچه برای جلوگیری از بوی سطل آشغال :
هیچ چیز ازار دهنده تر از خالی کردن سطل نیست. یکورقه نرم کننده پارچه را به همراه کیسه، در کنار سطل قرار دهید. شما می توانید با انواع مختلف معطرها این کار را نیز امتحان کنید.
12. جلوگیری از بوی کفش با جوش شیرین:
دوباره جوش شیرین نجات بخش است! اگر کفش های شما بو می هد، درمان ریختن کمی جوش شیرین است.
13. جای ماژیک روی چوب و خمیر دندان :
اگر نوه هایتان عاشق کشیدن ماژیک روی میز یا هر چیز دیگری که از چوب ساخته شده باشد، هستند، به آرامی کمی خمیر دندان بمالید تا لکه را پاک کنید.
14. برس خود را به سرعت با مایع شستشو و آب تمیز کنید:
مواد باقیمانده را از اسپری مو، شامپو خشک و یا هر نوع محصولات مو با مخلوط کردن مایع شستشو و آب گرم پاک کنید.
15. بوی طبیعی سرکه برای خانه بسازید:
یک نسبت سرکه سفید را با یک نسبت آب مخلوط کنید تا یک اسپری خانگی پایه ایجاد کنید (برای هر کسی که از آلرژی رنج می برد، بسیار مناسب است. نمی توانید بوی ماهی و چیپس را تحمل کنید؟ کمی گیاهان تازه را به مخلوط اضافه کنید.
16. تمیز کردن لوله مسدود شده با جوش شیرین :
باز هم جوش شیرین! این بار یک شگفتی برای باز کردن لوله ها با موی سر و یا مواد غذایی. یک نسبت جوش شیرین را بریزید و بعد یک نسبت سرکه را روی آن بریزید و سپس با یک پارچه مرطوب بپوشانید چون آن دو با یکدیگر واکنش می دهند تا لوله را به طور طبیعی تمیز کنند. پنج دقیقه صبر کنید و سپس کمی آب گرم بگیرید تا پاک شود.
17. پاک کردن کفش های سفید با خمیر دندان :
کفش های تنیستان کمی کثیف است؟ کفش های ورزشی سفید سفید را می توانید با مالیدن خمیر دندان به زندگی برگردانید. بوی بد بویی به مشام خواهد رسید.
18. قفسه های آشپزخانه تمیز با مایع شوینده:
قفسه های پر از غذا و چرب و کثیف را می توان با مایع شستشو و کمی آب گرم تمیز کنید - خیلی شگفت انگیز است که تا چه اندازه دوده و کثیفی بر روی اسفنج شما ظاهر خواهد شد.
19. پاک سازی تخته خرد کن با لیمو:
تخته خرد کن ما استفاده زیادی دارد، از گوشت و مرغ ماهی تا بریدن میوه و سبزیجات، بنابراین تعجبی ندارد که آن ها کمی خسته به نظر برسند. لیمو برای بلند کردن لکه ها از تخته، و نیز هر گونه رایحه عالی هستند. هنوز تغییر نکرده؟ کمی جوش شیرین اضافه کنید و تکرار کنید.
20. درخشش نقره ای سریع با خمیر دندان:
اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که بتوانید مقداری از قطعات نقره ای زیبا را خریداری کنید، آن ها را در شرایط نگه دارید تا همیشه زیبا باشند. به آن ها مخلوطی از آب و خمیر دندان بزنید. بگذارید خشک شوند و بعد با پارچه پاک کنید.
21. پاک کردن وسایل حیاط با مایع شستشو:
اگر پاسیو بعد از یک تابستان کثیف شده، باید هر گونه کثیفی را پاک کنید. کمی مایع شستشو را به یک سطل آب ولرم اضافه کنید و آن را روی میز و صندلی باغ خود بمالید. سپس آن ها را با آب تمیز کنید.
22.پاک کردن زنگ آهن از وسایل و مبلمان باغ با سس گوجه فرنگی :
اگر اثاثیه حیاط شما هم زنگ زده است، کمی سس کچاپ را روی پارچه بمالید و به اثاثیه خود بزنید.
23. تمیز کردن ارزان لکه های لباس ها با مایع شستشو:
لکه داشتن لباس به وسیله غذا یا نوشیدنی حس بدی دارد. نترسید - همه چیز از بین نرفته است. یک مایع شستشو را به طور مستقیم روی لکه بریزی و سپس با آب بشویید - روی بیشتر پارچه های پشمی و یا ابریشمی ظریف عمل می کند.
24. از کچاپ برای درخشیدن تابه های مسی استفاده کنید:
مس باعث زیبایی آشپزخانه شما هستند. اگر بعد از مصرف کثیف شدند، یک راه حل ارزان که در کمد شما پنهان شده است. سس گوجه فرنگی برای تمیز کردن بسیار عالی است و بعد از یک مالش سریع، تابه های مسی عالی خواهد شد.
25. پاک کردن ساییدگی از روی لوازم چوبی مبلمان با گردو:
آیاخراشیدگی ها و ساییدگی روی وسایل خود دارید؟ عجیب است، اما گردو با پوستش را روی سطح خراشیده چوبی بمالید.
26. دستشویی خود را با الکل تمیز کنید:
با الکل می توانید ظروف چینی خود را تمیز کنید. پارچه ای را خیس کنید و روی آن ها بمالید.
27. کمد را با جوش شیرین خوش بو کنید:
آیا متوجه بوی ورق ها و حوله های مانده در انبار مانده شدید؟ جوش شیرین را دوباره بیرون بیاورید تا کمد تان را از بوی بدش متوقف کنید. یک جعبه باز جوش شیرین را در داخل کمد قرار دهید تا بوهای بد را بگیرد.
28. پاک کردن لکه های فرش با مایع شستشو:
یک قاشق سوپ خوری مایع شستشو را در دو فنجان آب گرم مخلوط کنید و روی لکه بریزید و بمالید تا ناپدید شود. سپس فرش را با آب سرد و اسفنج خشک بشورید و خشک کنید.
29. متوقف کردن جیرجیر کفپوش با پودر بچه :
از پودر تالک یا پودر بچه برای ساکت کردن صدای کف چوبی پر سر و صدا استفاده کنید. کمی از آن ها را روی زمین بریزید تا به داخل شکاف برود و مازاد آن را پاک کنید.
30. پاک کردن لکه های قهوه ای با خمیر دندان:
درست مانند رنگ قهوه روی دندان، پاسخ به مشکل شما در کابینتتان است. از لکه چای و قهوه با مالیدن خمیر دندان خلاص شوید سپس آن را با آب تمیز کنید.
31. از جوش شیرین استفاده کنید تا ماشین ظرفشویی خود را پاک کنید:
نگه داشتن ماشین ظرفشویی تاخوب کار کند، پول زیادی را در دراز مدت حفظ خواهد کرد و به راحتی می توانید انجام دهید. برای شروع، جوش شیرین را روی اسفنج مرطوب بریزید و آن را در اطراف لبه های ماشین ظرفشویی بکشی تا هر گونه باقیمانده مواد غذایی را پاک کنید.
32. لکه های چربی را از روی لباس ها با کولا پاک کنید:
اگر لکه چربی بر روی یک لباس دارید، می توانید با نوشابه کولا پاکش کنید. کمی کولا را به همراه مواد شوینده به ماشین لباس شویی خود اضافه کنید و آن را بشورید. اسید موجود در این نوشیدنی به پاک کردن لکه ها کمک می کند.
33. توالت خود را با نوشابه کولا تمیز کنید:
یک قوطی کولا را در توالت بریزید و بگذارید یک شب بماند، یک برس بردارید و رویش بکشید و سپس صبح روز بعد بشورید.
34. یک لیمو را در یخچال خود بگذارید تا بوی خوبی بدهد:
چرا بسیاری از غذاهای محبوب ما در یخچال بو می گیرد؟ یک لیمو را نصف کنید و یکی را روی قفسه بالایی بگذارید، یکی روی قفسه پایینی تا بوی نامطبوع را بگیرد.
35. بوی سوختگی را با نمک دور کنید:
شام را سوزاندید؟ اگر خانه بوی سوختگی دارد، کمی نمک روی تابع سوخته خود بریزید تا هر گونه بو را کاهش دهید.
36. تابه را با فویل آلومینیومی تمیز کنید:
فویل نازک استفاده زیادی دارد. آن را به شکل توپ درآورید و قابلمه و ماهی تابهتان را با این بکشید.
37. قیچی خود را با فویل تیز کنید:
اگر از آن ها برای بریدن کاغذ استفاده کنید به راحتی می تواند کنسانتره کرد. شما نیاز دارید که آن ها را جایگزین کنید. قیچی خود برای بریدن قطعه ای از فویل آلومینیومی استفاده کنید، تا آن ها را در یک لحظه تیز کنید.
38. آهک ها را از آهن، با سرکه پاک کنید:
آهن خود را از آهک اضافی پاک کنید. به سادگی آن را گرم کنید و بگذارید کمی خنک شود. یک ظرف را با یک نسبت سرکه سفید و یک نسبت آب پر کنید. آن را به مدت یک ساعت در این ظرف بگذارید، سپس خالی و آبکشی کنید.
39. پاکت را با روغن لاک ناخن بپوشانید:
اگر یک پاکت خوراکی خراب شدنی دارید که مهر و موم نیست، و یا می خواهید نامه ای را باز نشده کنید، از لاک ناخن استفاده کنید تا آن را بسته نگه دارید. اگر می خواهید خیلی عجیب به نظر نرسد، برق ناخن رویش بکشید.
40. محافظت از کفپوش چوبی یا لمینیتی با توپ تنیس:
با نصف کردن توپ تنیس و قرار دادنشان زیر پایه های مبلمان و وسایل، کف چوبی یا کفپوش لمینیت را از خراشیدگی دور کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از شما/ ناهار

از شما/ پیراشکی

از شما/ آش

از شما/ خوراک مرغ با زرشک

پخت و پز روی اجاق سود؛ چگونگی کسب درآمد از آشپزی

از شما/ وعده ی ناهار

از شما/ شیر با دیگر ترکیبات

از شما/کیک شکلاتی

از شما/ بفرمایید

من یک نابلد آشپزی بودم

از شما/ بریانی بستکی

از شما/ شام امشب ما الویه

غذای ملل/ طرز تهیه بیف استروگانف روسی

میز اردور/ دسر سیب و دارچین به خوشمزگی دونات

شیرینی مافین با مغزی لطیف و خوشمزه

غذای اصلی/ کلم پلو با گوشت قلقلی با دستور شیرازی

شیرینی ها/ ساده ترین دستور چیزکیک

اسنک سیب زمینی با ادویه های هندی معرکه میشه

شیرینی ها/ کیک مربایی را با چای میل کنید

3 ساندویچ خوشمزه و عالی برای مهمانی ها

شام/ خوراک مرغ با عطر و طعم نعناع

10 کیک عاشقانه برای شما و همسرتان

تارت انار دلبرانه ترین عصرانه

نوشیدنی ها/ خودتان را به یک فنجان شکلات داغ دعوت کنید

ابتکار جدید بوراک؛ آشپزی مینیاتوری!

ایده ای برای تهیه خاگینه متفاوت

دمپخت ماش، متفاوت سنتی!

از شما/کلوچه خوشمزه

سس سیب، دسری مغذی و خوش عطر

8 راز و رمز پخت میگو

تخم مرغ روی چیپس

سالمون لیمو و شوید

فوت و فن تهیه پلو میوه!

خورشت خلال کرمانشاهی؛ اصیل و خوشمزه

خوراک سریع و ساده گوشت و قارچ

فوت و فن های پخت کیک ساده

شناسایی لوازم خانگی احتکار شده در یزد

افزایش قیمت لوازم آشپزخانه تا پایان سال بعید است

نان شکم‌پر؛ خوراکی مدرسه‌ی بچه‌ها

شیرینی ها/ دونات خوشمزه کرم دار خانگی!

آموزش تهیه خورشت گل کلم

صبحانه/ کیک ارده، بسیار مقوی با مواد مغذی

پلو فلفل دلمه ای، تنوعی در خانواده

در روزهای سرد چطور مصرف انرژی در خانه را مدیریت کنیم؟

5 غذایی که نباید در فست فودها سفارش بدهیم

بوغدا آشی غذای پرخاصیت زنجانی ها

سوسیس تخم مرغ دلبرانه در طبیعت

شیرینی گردویی ترد و خوشمزه

صفر تا صد طبخ سالمون بزرگ

میز اردور/ سس چیلی برای پیتزا، ساندویچ و سیب زمینی