آریا بانو

آخرين مطالب

یک بانوی کارآفرین: شکست مانع ترقی و پیشرفت نیست اقتصادي

یک بانوی کارآفرین: شکست مانع ترقی و پیشرفت نیست
  بزرگنمايي:

آریا بانو - فریده سخایی بانوی کارآفرین گفت: شکست، مشکلات، سختی ها و فراز و نشیب های زندگی هرگز مانع و سدی در برابر پیشرفت و ترقی نخواهد بود.

به گزارش بانو نیوز ، فریده سخایی در گفت و گویی با خبرنگار بانو نیوز بیان کرد: پس از جدایی در سال 1384 کار خود را با یک چرخ راسته و دوختن مانتو و لباس در منزل پدری آغاز کردم و معتقد بودم شکست مانع ترقی و پیشرفت نیست.
وی افزود: کار در بیرون از محیط خانه برایم دشوار بود بخاطر همین سعی کردم در رشته خیاطی پیشرفت کنم و به کار خود ادامه دهم.
این بانوی کارآفرین ادامه داد: پس از سه سال کار و فعالیت در عرصه خیاطی، تصمیم به اجاره پارکینگی برای گسترش کار خود گرفتم.
وی یادآور شد: اکنون هم پس از سال ها کار و فعالیت برنامه جدیدی در راستای یادگیری و آموزش و حمایت از بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار را طراحی کردم.
ایجاد اشتغال، کسب درآمد، پرورش خلاقیت از اهداف اصلی من است
سخایی عنوان کرد: ایجاد اشتغال، کسب درآمد، پرورش خلاقیت در هنر و آموزش پیشرفته از مهمترین اهداف بنده به شمار می رود و شکست مانع ترقی و پیشرفت نیست.
وی ادامه داد: تولید و حمایت از کالای ایرانی و عرضه محصولات به بازار در زمینه حمایت از بانوان کارآفرین و زنان بدسرپرست و بی سرپرست مهمترین هدفم بوده و همه این نکات را در کارم به اجرا درآورده ام.
این بانوی کارآفرین آموزش مستمر زنان را امری مهم و مؤثر در اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست دانست و گفت: حدود 80 نفر از زنان طی سه سال اخیر آموزش دیده اند که 50 تا 60 نفر آنها در منزل و برخی با اجازه کارگاه به صورت مستقیم ایجاد اشتغال و کسب درآمد کرده اند.
وی افزود: در حال حاضر با راه اندازی کارگاه خیاطی تمامی زنان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) و بی سرپرست مورد آموزش و یادگیری قرار گرفته تا با کسب درآمد بتوانند به استقلال مالی برسند.
سخایی خاطر نشان کرد: حمایت گسترده و روزافزون از زنان بدسرپرست و بی سرپرست در تولید و اشتغال از سوی مسئولان مربوطه یک نیاز و ضرورت برای این قشر به شمار می رود.
وی در پایان گفت: جنگیدن در برابر سختی ها و مشکلات و ایستادگی در برابر ناملایمات موجب پیشرفت و موفقیت انسان می شود و هرگز با کوچکترین مشکلی نباید از پا درآمد.
انتهای متن/*


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield