آریا بانو

آخرين مطالب

لاغری با 4 وسیله ساده و ارزان در خانه پزشکي

لاغری با 4 وسیله ساده و ارزان در خانه
  بزرگنمايي:

آریا بانو -
لاغری با 4 وسیله ساده و ارزان در خانه
k ١١
٢
بهداشت نیوز / در این مقاله ما به نکات مهمی درباره چند وسیله ورزشی خانگی، پرداخته‌ایم که تا حدی می‌تواند تصویری واقعی از آنها را به شما نشان بدهد
وسایل ورزشی خانگی برای لاغری
کم نیستند کانال‌هایی که این روزها در فضای مجازی و برخی شبکه‌های تلویزیونی وسایل مختلف ورزشی را که می‌توان در خانه استفاده ‌شوند،تبلیغ و ترویج می‌کنند. تمرینات با وسایلی که در محل زندگی و حتی کار قابل انجام هستند و گاهی آن‌ قدر در عملکردشان اغراق می‌شود که گویی با معجزه شما را لاغر می‌کنند!
لاغری و کاهش وزن با حلقه جادویی
هولاهوپ (حلقه) یک وسیله ورزشی مناسب است که می‌تواند ماهیچه‌های شکم را تقویت کند ضمن این‌که باعث تقویت ماهیچه‌های ناحیه پشت و ستون فقرات خواهد شد. هولاهوپ، هماهنگی و تناسب بین ماهیچه‌ها را به‌وجود می‌آورد و حفظ تعادل در ناحیه ستون فقرات را ایجاد می‌کند.
با توجه به مزایایی که حلقه هولاهوپ دارد، وسیله مناسبی برای ورزش در منزل، محسوب می‌شود اما استفاده از آن، برای افرادی که دچار آسیب کمری حاد هستند، توصیه نمی‌شود. اگر از هولاهوپ درست استفاده نشود، می‌تواند در افراد درد ایجاد کند به همین دلیل توصیه می‌شود پیش از استفاده از این وسیله حتما با مربی یا متخصص پزشکی ورزشی، مشورت کنید. احتمال این‌ که افراد با استفاده از حلقه هولاهوپ دچار آسیب شوند، بسیار کم است ولی براثر استفاده نادرست یا دامنه حرکتی نا بجا، احتمال آسیب وجود دارد. آسیب‌ها گاه به‌صورت ضربه مستقیم (برای مثال زمین خوردن در ورزش) یا غیرمستقیم (ضربه‌های کوچک و تکرار شونده) بروز‌ می‌یابد. استفاده از وسایل ورزشی، بیشتر در محدوده آسیب غیر مستقیم قرار دارند.
افراد باید توجه داشته باشند که استفاده بیش از حد از بعضی وسایل ورزشی مانند هولاهوپ، در دراز مدت می‌تواند باعث بروز آسیب شود و هیچ معجزه‌ای هم برای لاغر شدن در کار نیست.
لاغری و کاهش وزن با مسگری
مسگری، وسیله دیگری است که در منزل می‌توان از آن استفاده کرد ولی معایب این وسیله، بیشتر از مزایای آن است به همین دلیل بحث‌های زیادی برای استفاده یا عدم استفاده از آن وجود دارد. اگر تمرین با مسگری بسیار محدود باشد، استفاده از آن چندان اشکالی ندارد؛ اما فراموش نکنید انجام حرکات چرخشی شدید و طولانی مدت، آسیب‌هایی را به دنبال خواهد داشت. وسیله مسگری، برخلاف ادعایی که سازندگان آن دارند نمی‌تواند به چربی سوزی و عضله‌سازی خارق‌العاده‌ای منجر شود. همچنین از آنجا که بسیاری از افراد، آگاهی چندانی از وضعیت ستون فقرات خود ندارند، ممکن است به دلیل ابتلا به گودی کمر نامتعارف، بیرون‌زدگی دیسک‌های بین‌مهره‌ای و... هنگام استفاده از مسگری، دچار آسیب بیشتری شوند. به‌طور کلی حرکات ورزشی‌ای که با چرخش سریع و بیش از حد مفاصل همراه باشند برای هیچ‌کدام از قسمت‌های بدن توصیه نمی‌شوند. به یاد داشته باشید قبل از استفاده از مسگری، بدن را کاملا گرم و مدت زمان و تعداد دفعات استفاده از آن را بسیار محدود کنید. اگر با این توضیحات باز هم تمایل به استفاده از مسگری دارید، بهتر است، با یک‌مربی یا متخصص ورزشی مشورت کنید تا ممنوعیتی برایتان وجود نداشته باشد.
لاغری و کاهش وزن با یک توپ
یکی دیگر از وسایل ورزشی که می‌تواند در منزل مورد استفاده قرار بگیرد، توپ فیزیوبال است. اگر فردی روی توپ فیزیوبال بنشیند و کار خاصی هم انجام ندهد، به تقویت حس تعادل او کمک می‌کند. این توپ، کارایی بسیاری دارد و تولیدکنندگان آن مدعی هستند که می‌توان از این توپ برای بدنسازی بدون دستگاه کمک گرفت، ضمن این‌که توپ فیزیوبال، باعث کاهش وزن خواهد شد، این ادعاها درباره با فیزیوبال، درست است. توپ فیزیوبال کاملا کارایی بسیار گسترده‌ای می‌تواند داشته باشد و برای افرادی که در منزل می‌خواهند ورزش کنند، وسیله مفیدی محسوب می‌شود به شرطی که افراد نحوه استفاده آن را به درستی بدانند که برای این منظور، می‌توان از یک مربی کمک گرفت. هنگام خرید توپ فیزیوبال باید دقت داشت ‌که این توپ متناسب با قد و جثه افراد باشد. یک استاندارد برای خرید توپ فیزیوبال وجود دارد به گونه‌ای که افراد با قد کمتر از 140 سانتی‌متر باید از فیزیوبال با اندازه 45 سانتی‌متر استفاده کنند. همچنین افراد با قد 140 تا 160 سانتی‌متر، اندازه 55 سانتی‌متری، افراد با قد 160 تا 180 سانتی‌متر، توپ فیزیوبال با اندازه 65 سانتی‌متر و افراد با قد بالای 183 سانتی‌متر باید اندازه 75سانتی‌متری آن را تهیه کنند. تاثیرات مثبت فیزیوبال انکارناپذیر است ولی نباید این نکته را از یاد برد که استفاده نادرست از آن، می‌تواند به بدن آسیب بزند. اگر نحوه نشستن و استفاده از توپ فیزیوبال نادرست باشد، منجر به پرت شدن فرد از روی توپ خواهد شد که این مساله، آسیب‌هایی را در پی دارد. علاوه بر این، انجام حرکت نامناسب با فیزیوبال، می‌تواند سبب کشش و فشار زیاد به بدن شود، در چنین شرایطی احتمال آسیب به ستون فقرات زیاد است.
لاغری و کاهش وزن با وزنه
یکی از کاربردی‌ترین و ارزان‌ترین وسایل ورزشی برای منزل، دمبل است. این وسیله با وزنه‌های مختلفی به فروش می‌رسد. هر فرد باید متناسب با جثه و آمادگی جسمانی‌اش این وسیله را تهیه کند. اگر شرایط خرید دمبل را ندارید، زیاد نگران نباشید؛ شما می‌توانید از بطری‌های خیلی کوچک پر از آب به جای دمبل استفاده کنید. در هر صورت باید به خاطر داشته باشید خانم‌هایی که تازه ورزش را شروع کرده‌اند باید سراغ کمترین وزنه‌های دمبل بروند. به‌خاطر داشته باشید، استفاده از وزنه‌های بالا برای افرادی که بدن‌شان آمادگی کافی را ندارد، آسیب‌رسان خواهد بود. همچنین باید به این نکته توجه داشت که قبل از استفاده از دمبل، حتما با حرکات کششی و جنبشی، عضلات خود را گرم کنید. همچنین بعد از انجام تمرینات، حرکات کششی آرامی را برای سرد کردن(ریکاوری) مدنظر داشته باشید. حرکات کششی ریکاوری باید طوری انجام شوند که ضربان قلبتان را بالا نبرده و با ریتمی آهسته آن را پایین بیاورند. همچنین فراموش نکنید بعد از تمرین حتما دوش بگیرید تا بدن‌تان کمتر دچار درد ناشی از اسید لاکتیک شود. نکته مهم دیگری که هنگام کار با دمبل نباید فراموش کنید، انجام حرکات تا آستانه درد عضلانی است. یعنی فرد با انجام حرکات ورزشی، نباید دچار درد شدید شود و در صورت ایجاد چنین دردی، باید حتما تمرینات را متوقف و به پزشک مراجعه کنید. با این کار از بروز آسیب احتمالی بیشتر جلوگیری خواهد شد. همچنین حرکات ورزشی باید در دامنه حرکتی مفاصل باشند تا بدن را دچار آسیب نکنند. انجام حرکات ورزشی نادرستبا دمبل، می‌تواند آسیب‌های جدی برای افراد ایجاد کند. برای مثال، باعث پارگی تاندون‌ها یا رباط‌ها خواهد شد. انجام حرکات ورزشی با دمبل، باید طبق یک برنامه ورزشی باشد، برای این منظور می‌توان از یک مربی یا متخصص پزشکی ورزشی مشورت گرفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بعد از مسواک، زیاد دهان‌تان را نشویید!

استرس را با این نوشیدنی به زانو درآورید

عادت‌های بدی که باعث کمردرد می‌شود

راه حل‌های تضمینی برای ریزش مو

رایج‌ترین دلیل عفونت گوش

گازگرفتگی 1663 نفر و مرگ 87 نفر از ابتدای پاییز در کشور

شناسایی 200 بیماری غیرواگیر و 60 عامل خطر مرگ‌ومیر

روند ابتلا به آنفلوانزا در کشور سیر نزولی یافته

با این نوشیدنی‌ استرستان را به زانو درآورید

عوامل موثر در بروز تبخال و راهکاری جلوگیری از انتشار آن

اقدامی پرطرفدار که موجب عفونت گوش می‌شود

رژیم خام گیاهخواری جان این افراد را به خطر می‌اندازد

احساس غم و اندوه؛ گاهی طبیعی و مفید است!

برای درمان فتق شکمی جراحی ضروری است؟!

عادت های بدی که باعث کمردرد می‌شود

فوت و فن آماده کرن خانه برای فرزند جدید

چرا کف پای نوزادان صاف است؟

گُلی که باعث از بین رفتن چروک‌های پوست‌تان می‌شود

مخدری که مصرف‌کننده را «زامبی» می‌کند!

با نوشیدنی‌های ورزشی در خانه دوپینگ کنید

مخدری که مصرف‌کننده را زامبی می‌کند!

تشخیص بیماری از روی شکل پوست

اگر خیلی سریع وزن کم کنیم، چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

افراد مبتلا به ورم معده بخوانند

مضرات شیرخشت و ترنجبین برای نوزادان !

چه ورزش‌هایی روند پیری را کندتر می‌کنند؟

هنگام سفر به کوه چه غذاهایی بخوریم؟

چه کسانی باید در فصول سرد شیره انگور بخورند؟

برف و بارانی که برای سلامتی خطرناک است!

نوزاد شما چقدر از گرد و خاک فرش خانه را استنشاق می‌کند؟

 چرا پوستم دورنگ شده است؟

درمان‌های طبیعی موثر در تقویت موهای نازک شده

تبلیغات «تاثیرات درمانی تریاک» باید هر چه سریع‌تر متوقف شود

شفاخونه/ خواص سنبل الطیب برای بدن

شفاخونه/ داروهای گیاهی مفید برای درمان بیماری نوزادان

آیا ضد‌تعریق‌ها سرطان‌زا هستند؟

قبل از خواب موهایتان را شانه بزنید

ویتامین‌هایی که کمبودشان بی‌خوابی می‌آورد

اگر مرغ بخوریم آنفلوآنزا می‌گیریم؟

آیا افراد چاق زودتر می‌میرند؟

چه زمانی تشعشعات مایکروفر خطرناک است؟

برای داشتن وزن متعادل چه بخوریم و چه نخوریم؟

چه کار کنیم که تبخال نزنیم؟

فشارخون بالا چه خطرهایی دارد؟

آبگوشت را با پیاز یا ترشی بخورید!

درمان‌های خانگی شپش موی سر

این قرص، متهم سرطان معده است

آنفلوآنزا و 16 نسخه خوراکی برای آن!

مراقبت‌های پوستی پس از 40 سالگی

سردی انگشتان از وجود کدام بیماری‌ خبر می‌دهد؟