آریا بانو

آخرين مطالب

ایستگاه پایانی جام جهانی فوتبال زنان/ آمریکا فینالیست شد ورزشي

ایستگاه پایانی جام جهانی فوتبال زنان/ آمریکا فینالیست شد
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ساعت یک و پانزده دقیقه نیمه‌شب در ورزشگاه استادو لیون سوت داور به صدا درآمد و آمریکا دوباره فینالیست شد.

این‌ بار حتی محبوب‌تر و بزرگ‌تر از تیمی که به فینال 2015 کانادا رسید. با بازیکنانی که در مقابل رئیس‌جمهورمی‌ایستند. از فدراسیون فوتبال کشور خود برای درآمد و بودجه برابر شکایت می‌کنند. فروش پیراهن‌شان رکورد می‌شکند و تصویرشان روی بیلبوردهاست. تیم آمریکا در فرانسه 2019 فوتبال زنان را تغییر داده است.
یک‌چهارم نهایی؛ سوئد-آلمان
مرحله یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی زنان با شگفتی همراه بود. سوئد موفق شد در حالی که 0-1 از آلمان عقب بود با یک کامبک به بازی برگردد و آلمان قوی و باتجربه را حذف کند. در میان حیرت همگان حالا این سوئد بود که به نیمه‌نهایی جام‌جهانی زنان راه پیدا کرده بود.
یک‌چهارم نهایی؛ ایتالیا-هلند
در بازی دیگر، ایتالیا که هنوز فاصله زیادی با تیم مردان این کشور دارد، با هلند هجومی و جوان بازی می‌کرد.
ایتالیا در مقابل لاله‌های نارنجی حرف زیادی برای گفتن نداشت و با دو گل شکست خورد تا به خانه برگردد و تمرکز بیشتری بر فوتبال زنان بگذارد.
یک‌چهارم نهایی؛ آمریکا-فرانسه
در طرف دیگر جدول، مدافع عنوان قهرمانی آمریکا به مصاف فرانسه میزبان رفت. در فوتبال زنان هیچ تیمی نمی‌تواند مقابل آمریکا مقاومت کند، ولی فرانسه با امتیاز هوادارانش امید داشت این سد بزرگ را بشکند.
اما آرزوی فرانسوی‌ها برای رسیدن به فینال محقق نشد و آمریکا با درخشش ستاره جنجالی خود مگان راپینو با دو گل این تیم را شکست داد و به نیمه‌نهایی رسید.
یک‌چهارم نهایی؛ انگلیس-نروژ
تیم نروژ که در غیبت ستاره خود، برنده جایزه بالون دور آدا هگربرگ، به عنوان تنها تیمی که بودجه فوتبال زنانش بیش از فوتبال مردان است، با شایستگی به مرحله یک‌چهارم نهایی رسیده بود، حالا باید به مصاف تیم انگلیس می‌رفت. شیرهای ماده با مربیگری فیل نویل رویای قهرمانی را در سر می‌پروراندند و در فرانسه 2019 ثابت کردند که این رویا چندان دور از دسترس نیست. آنها نروژ را با سه گل شکست دادند تا در نیمه‌نهایی حریف تیم شماره یک جهان شوند.
نیمه‌نهایی؛ انگلیس-آمریکا
داستان نیمه‌نهایی انگلیس و آمریکا اما قصه متفاوتی بود. نبردی که از حساسیت بالایی برخوردار بود و پیش‌بینی می‌شد در انگلستان رکورد بیشترین بیننده تلویزیونی در یک فصل فوتبال را بشکند.
آمریکایی‌ها قبل از بازی نیمه‌نهایی درگیر حواشی اعتراض مگان راپینو به سیاست‌های دولت و واکنش دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور به کاپیتان تیم ملی بودند.
به هر حال بازیکنان جوان انگلیس با حمایت همه‌جانبه ستاره‌ها و مردم کشورشان به نیمه‌نهایی رسیده بودند و به نظر می‌رسید تمرکز بیشتری بر بازی دارند.
با این وجود الکس مورگان، زننده یکی از گل‌های بازی، و دیگر بازیکنان آمریکا ثابت کردند که همچون گذشته می‌توانند همزمان در مبارزه درون و بیرون زمین موفق باشند و بدرخشند.
انگلیس در دقایق پایانی صاحب یک پنالتی شد، اما هیوتن این پنالتی را از دست داد و شیرهای ماده با وجود شایستگی باز در نیمه‌نهایی شکست خوردند تا ناکامی انگلستان در فوتبال ملی ادامه پیدا کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield