آریا بانو

آخرين مطالب

برگزاری دورهمی‌های پرنشاط /سودآوری صاحبان سرمایه با «صنعت اوقات فراغت» اجتماعي

برگزاری دورهمی‌های پرنشاط /سودآوری صاحبان سرمایه با «صنعت اوقات فراغت»
  بزرگنمايي:

آریا بانو - مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان با انتقاد از برخی دستگاه‌های دولتی که معتقدند عمده بودجه اوقات فراغت در اختیار وزارت ورزش و جوانان است گفت: عدد بودجه وزارت ورزش و جوانان در این حوزه آنقدر کم است که قابل بیان نیست و این دست اظهارات برای فرار از مسئولیت دستگاه‌های مذکور است.

به گزارش ایسنا، امیر حسین آل اسحاق با بیان اینکه برنامه‌های اوقات فراغت وزارت ورزش و جوانان در دو سطح پیگیری می‌شود گفت: سطح اول مربوط به هماهنگی و ارزیابی فعالیت دستگاه‌های متولی اوقات فراغت در سطح استانی است که معمولاً در پایان تابستان جشنواره‌ای برای انتخاب فعال‌ترین دستگاه در این حوزه برگزار می‌شود. در این بخش تمام دستگاه‌های عضو ستاد ساماندهی جوانان استان‌ها مثل آموزش و پرورش، هلال احمر و ... این برنامه‌ها را اجرا می‌کنند.
وی با بیان اینکه سطح دوم مربوط به مجموعه اقدامات اجرایی ادارات کل ورزش و جوانان در استان‌هاست اظهار کرد: برنامه‌هایی مانند دورهمی‌های پرنشاط در سطح استان‌ها با اولویت برگزاری این برنامه‌ها در شهرستان‌ها از جمله این برنامه هاست چرا که ایجاد فضای شادی و نشاط جزء الزامات امروز فضای اجتماعی است.
مدیر کل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان با تاکید بر این که محور برگزاری برنامه‌های امسال مناطق حاشیه نشین شهرها، روستا و عشایر و شهرستانها است گفت: قصد داریم تا امسال نسبت به برنامه‌های اجرایی در شهرستانها و مناطق حاشیه نشین نسبت به مراکز استان‌ها و پایتخت افزایش دهیم چرا که معتقدیم نیاز این مناطق به برنامه‌های شاد و مفرح برای گذراندن اوقات فراغت بیشتر است.
آل اسحاق با بیان این که برنامه دیگر معاونت جوانان در حوزه اوقات فراغت برگزاری گفت و گوی جوانان تحت عنوان برنامه "چند دقیقه همدلی" در قالب نشست جوانان با مسؤولان استانی است ادامه داد: برگزاری پاتوقهای فرهنگی و اردوهای هویتی از سوی ادارات کل جوانان در دستور العملهای ما قرار دارد. در مجموع حدود 20 برنامه در سطح ادارات کل ورزش و جوانان برای اوقات فراغت امسال در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر این که افزایش ظرفیت‌های مهارت آموزی در گذران اوقات فراغت باید مورد توجه قرار گیرد افزود: اوقات فراغت فرصت مناسبی برای هرچه بیشتر در راستای مهارت آموزی منجر به اشتغال جوانان است؛ اگر چه در نگاه عرفی اوقات فراغت برای کارهای غیرآموزشی صرف می‌شود اما در شرایطی که مشکل اصلی جوانان ما اشتغال است می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد.
مدیر کل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان تاکید کرد: جوانان برای حضور در فضای اشتغال غیر از دانش به مهارتهای دیگر نیاز دارند این در حالی است که زمانی که جوانان با فضای بازار کار روبه رو می‌شوند جای خالی مهارت‌ها دیده می‌شود.
آل اسحاق با بیان این که استان آذربایجان شرقی اولین استانی است که از ظرفیت دستگاه‌های مختلف برای مهارت آموزی منجر به اشتغال استفاده کرده است اظهار کرد: در این استان برنامه‌های تفریحی، فرهنگی و مهارت آموزی برنامه ریزی شده است و این برنامه‌ها به شکل رایگان طی تابستان امسال برگزار می‌شود.
آل اسحاق ضمن تشریح ظرفیت اوقات فراغت در حوزه اقتصادی نیز گفت: "صنعت اوقات فراغت" می‌تواند در کنار پر کردن زمان جوانان و پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی برای آنها فضای کسب و کار و درآمدی مهم را نیز فراهم کند. همواره گفته می‌شود که جوانان فضایی برای گذران اوقات فراغت ندارند اما اگر بتوانیم اهمیت این موضوع را برای سرمایه گذاران جا بیندازیم این صنعت تبدیل به فضای سودآور برای صاحبان سرمایه نیز خواهد شد.
وی در ادامه به راه اندازی مجموعه‌ای در استان اصفهان توسط یکی از جوانان کارآفرین این استان اشاره کرد و گفت: راه اندازی این مجموعه بازی‌های کنسولی مثال خوبی برای جذب دانش آموزان و جوانان در کنار خانواده‌های آنها و ایجاد فضای امن و مطمئن و البته اقتصادی در این حوزه است.
وی با اشاره به این که ترویج سرمایه گذاری و اجازه اشتغال در حوزه اوقات فراغت باید مورد توجه قرار گیرد ادامه داد: این حوزه هم اقتصادی است و هم نیاز به سرمایه گذاری کمی دارد.
آل اسحاق با بیان این که هر سال تابستان دستگاه‌های دولتی این موضوع را مطرح می‌کنند که عمده بودجه اوقات فراغت در دست وزارت ورزش و جوانان است گفت: خوشبختانه با تغییر سن جوانی دایره مخاطبان این وزارت خانه از اشتراک دستگاه‌های دیگر خارج شد و دیگر انجام مأموریت مشترک با این دستگاه‌ها از بین رفت. عدد و ارقام موجود در ردیف اعتباری ما در این حوزه آنقدر کم است که قابل بیان نیست اما با این حال بودجه اوقات فراغت دستگاهی مانند آموزش و پرورش سه برابر مجموعه ما است. این اظهارات از سوی دستگاه‌های مطرح می‌شود که می‌خواهند از مسئولیت خود فرار کنند، این در حالی است که همه ما باید تلاش کنیم با وجود بودجه اندک گرهی را باز کنیم و شیوه‌های مناسبی را به کار ببریم؛ این اظهارات به جای پاسخگویی از عملکرد خودمان مطرح می‌شود و واقعیت ندارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح مهارت آموزی به سربازان گفت: استان آذربایجان شرقی در این طرح جلوتر از بقیه استان‌ها قرار دارد و روز گذشته اختتامیه مرحله اول طرح مهارت آموزی سربازان در این استان برگزار شد. اگر چه این طرح هنوز ناهماهنگی‌های دارد اما حدودا در تمام استان‌ها آغاز شده است.
وی با بیان این که سهمیه مرحله اول این طرح برای همه استان‌ها حدود هزار نفر بوده است تصریح کرد: در برخی از استان‌ها به دلیل نبود فضای موجود اجرای این طرح به طور کامل انجام نشده اما پیش بینی می‌کنیم تا پایان تابستان 30 هزار نفر ظرفیت مهارت آموزی در استان‌ها اجرا شود. میانگین انجام کار در این حوزه به حدود 50 درصد رسیده و بخشی از کار که مربوط به تعهدات وزارت ورزش و جوانان بوده به طور کامل انجام شده است.
وی با اشاره به این که مهارت آموزی سربازان در دو سرفصل " مهارتهای زندگی" و "مهارتهای پایه‌ای اشتغال" اجرا شده است گفت: سربازان در این طرح ضمن آموزش‌های خدمت و تأمین امنیت، آموزش‌های مهارتی را با دریافت مدرک معتبر و قابل ترجمه دریافت می‌کنند. این مهارتها شامل حوزه خلاقیت و ایده پردازی تبدیل ایده به فعالیت تجاری، موضوعات بیمه‌ای، مالیات، قوانین کسب و کار و … است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دیوان عدالت به نفع فرزندان اساتید رایش را پس گرفت

هشدارهای توسعه برای آینده کشور با «حذف تنوع مدارس»

دستگیری سارقی که یک میلیارد از پست‌های برق دزدی کرد

تفرقه مشکوک در انجمن واردکنندگان برنج

نابینایی که شب‌ها با لباس جناب‌خان جلوی فروشگاه‌ها کار می‌کند

30 روزه همسرتان را عاشق و شیدای خود کنید

چطور بدون عوض کردن خانه فضا را بزرگتر کنیم؟

اولین راه حل برای پیشگیری از معظل طلاق

مدل های بستن مو بدون نیاز به آرایشگاه

گل لاله روی لباستان بدوزید

راه حل مادر خلاق برای خواباندن بچه اش

ماجرای دانشجویان قلابی، دانشگاه‌های تقلبی و کارچاق‌کن‌ها

فروش گوشت بز به جای گوساله!

٣٠‌ هزار ایرانی در انتظار پذیرش ترکیه

خبر خوش وزیر برای معلمان

راه آهن کمر بندش را برای موج بازگشت اربعین محکم کرد

بهترین مرز برای رفتن به عتبات کدام است؟

مدیریت ترافیک اربعین برعکس شد؛ جاده مهران به ایلام یک طرفه‌ می‌شود

دولت با تعطیلی 5شنبه موافق است؟

چرا برخی زنان روستایی به فکر ترک روستا هستند؟

اشک‌های خلبان جامانده از پیاده‌روی اربعین

پایه های بی نظیر برای موبایل با مواد ساده

مردانی که کار خانه انجام می دهند جذاب ترند!

زنان خلبان در ایران، از تجارت‌چی تا جهانداری

تکه دوزی روی بالش، هنری رنگین و ارزان

جنس موی شما چیست؟

30 روز همسرتان را عاشق و شیدای خود کنید

مرطوب کننده های طبیعی برای پوست شما

اعتراض دیابتی‌ها به سهمیه‌بندی انسولین/آغاز پرداخت وام ازدواج به فرزندان بازنشستگان از آبان

همکاری بیشتر با وزارت آموزش و پرورش در زمینه دختران بازمانده از تحصیل

هزار صندوق اعتباری خرد به مجموع صندوق های محلی روستایی افزوده شد

مسیرهای سه‌گانه "پیاده‌روی جاماندگان اربعین" در تهران اعلام شد

تولید ادویه با رنگ و آسانس!

موافقت رهبر انقلاب با سربازی 200 نفر از نخبگان در مراکز صنعتی

ترکیه را فقط با نگاه آنتالیا و اردوغان نبینید!

با پیراهن های قرمز در مهمانی ها جذاب باشید

پیراهن کهنه را به لباسی شیک تبدیل کنید

چرا بعد از ریمل زدن مژه هایم به هم می چسبد؟

با شلوار جین کهنه وسیله ای کاربردی بدوزید

انعقاد تفاهم‌نامه به منظور ارتقای سواد سلامت جوانان

تصادف خونین زنجیره‌ای در محور نهبندان؛ 4 نفر کشته شدند

سردار سلیمانی: برای بازگشت زائران اربعین به کشور نگرانی نداریم

مسمومیت غذایی 60 دانشجوی دانشگاه علم و صنعت

بهترین ست های لباس با رنگ صورتی

برای اندام من کفش چند سانتی مناسب است؟!

بوی نامطبوع مسیر "فرودگاه امام" یک مدیر را به بند کشید

علم نابینایی که الگوی دانش آموزش شده

توقف تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی از دامپزشکی به پزشکی

روایت دانشجوی موفق پاکستانی از زندگی در ایران

آخرین وضعیت تردد زائران در مرز چذابه