آریا بانو

آخرين مطالب

در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی مطرح شد:

11 انتظار شریعتمداری از تامین اجتماعی اقتصادي

11 انتظار شریعتمداری از تامین اجتماعی
  بزرگنمايي:

آریا بانو - وزیر رفاه با تاکید بر شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌ها، گفت: در این شرایط وظیفه ما این است که برای کم‌کردن خطاها در نظام مدیریت و کاهش آسیب‌پذیری‌های احتمالی مردم در برابر این فشار و تکانه‌های بیرونی برون‌زا، تلاش خود را دوچندان کنیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در همایش مدیران تأمین اجتماعی گفت: انتظار از سازمان تأمین‌اجتماعی در سال جاری، تقویت و استمرار اصلاحات درونی برای تسهیل ارائه خدمات است.
وزیر رفاه با تاکید بر شرایط اقتصادی کشور و تحریم‌ها گفت: در این شرایط وظیفه ما این است که برای کم‌کردن خطاها در نظام مدیریت و کاهش آسیب‌پذیری‌های احتمالی مردم در برابر این فشار و تکانه‌های بیرونی برون‌زا، تلاش خود را دوچندان کنیم.
در این همایش محمد شریعتمداری انتظارات خود از سازمان تأمین اجتماعی را در 11 بند به شرح ذیل مطرح کرد:
1- تقویت و استمرار اصلاحات درونی برای تسهیل ارائه خدمات:
تأمین‌اجتماعی باید روشی ارائه کند که در عین این‌که متضمن وصول منابع موردنیاز برای اجرای ماموریت‌هایش باشد، مانع حرکت در مسیر رونق تولید نباشد؛ مشوق‌هایی تعیین کند برای پرداخت به‌موقع؛ و نظام انگیزش برای واحدهای تولیدی اجرا کند. این کار به پایداری تأمین‌اجتماعی منجر می‌شود. رونق تولید؛ اکسیر شفابخش اقتصاد کشور است.
2- مشارکت در مسیر رونق تولید:
تدوین دستورالعملی که مبنای ایجاد یک تحرک در حوزه تحقق رونق تولید در سازمان تأمین‌اجتماعی خواهد بود. همچنین برای حمایت و صیانت از نیروی کار، سازمان تأمین‌اجتماعی با توجه به این‌که این سازمان با کارفرمایان ارتباطات و نقاط تماس فراوانی دارد. باید این ارتباطات به نحوی سازماندهی شود که کارفرمایان بتوانند با فراغ بال بیشتری در مسیر رونق تولید حرکت کنند. علاوه با این انتظار از سازمان تأمین‌اجتماعی در سال جاری، تقویت و استمرار اصلاحات درونی برای تسهیل ارائه خدمات است.
3- پیگیری وصول مطالبات از دولت:
از هر روشی که متضمن حفظ منابع سازمان و وصول مطالبات است استفاده کنید و متولی خاصی برای پیگیری مستمر این مطالبات تعیین کنید. امسال خوشبختانه در بودجه ارقام خوبی برای پرداخت مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی پیش‌بینی شده که نباید اجازه دهیم به سرنوشت سال گذشته دچار شود.
4- توسعه خدمات غیرحضوری:
باید از اقدام ارزشمند سازمان تأمین‌اجتماعی و پیش‌تازی این سازمان در زمینه حذف دفترچه‌های درمانی در مراکز درمانی ملکی و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت قدردانی کنیم. اگر نظام الکترونیک سلامت به شکل کامل و در کل بخش سلامت کشور نه فقط در سازمان تأمین‌اجتماعی، اجرایی و عملیاتی شود، پیش‌بینی می‌شود هزینه‌های بخش بهداشت و درمان حداقل 20 تا 30 درصد کاهش پیدا می‌کند.
5- الکترونیکی کردن نظام سلامت:
با الکترونیکی کردن کل نظام سلامت، معادل کل بودجه عمرانی کشور می‌شود در هزینه‌های این بخش صرفه‌جویی کرد. این هدف بسیار بزرگی است که باید به هر نحو ممکن در این مسیر پافشاری و آن را اجرا کرد تا نظام یکپارچه سلامت الکترونیک و پرونده‌های الکترونیکی سلامت در کشور شکل بگیرد و بخشی از منابع صرفه‌جویی شود تا دولت بتواند با فراغ بال بیشتری به سایر بخش‌های مأموریت‌های اجتماعی و اقتصادی خود رسیدگی کند، خدمات مطلوب‌تر سلامت به مردم ارائه شود و مصرف دارو و پاراکلینیک در کشور منطقی‌سازی شود و با شفافیت در این بخش، جلوی برخی خدمات تکراری و تجویزهای غیرمنطقی و غیرضروری مانند اسکن، ام.‌آر.آی و غیره گرفته شود.
6- تسهیل امور در مناطق سیل‌زده:
مردم سیل‌زده همچنان در فشار هستند؛ مردمی که همه هستی خود را از دست داده‌اند. لذا باید توجه ویژه‌ای به این مردم داشته باشیم و حداقل در حیطه اختیارات و مسئولیت‌های‌مان به آنان در حد توان کمک کنیم. آن دسته از 42 میلیون و 500 هزار نفر افراد متصل به سازمان تأمین‌اجتماعی که در این حادثه آسیب دیدند، در طول سال در لیست رسیدگی ویژه ما باشند و هر خدمت مازادی که می‌توانیم به این افراد بدهیم مثلاً اولویت در ارائه خدمات درمان یا هر روش دیگری که امکان‌پذیر است مثل استمهال بدهی و بخشش جریمه تاخیر کارفرمایان.
7- استقرار نظام شفافیت:
شفافیت ما را از بسیاری از تهدیدها و فشارها مصون می‌کند و اعتماد مردم به ما را تقویت می‌کند. این کار باید با قوت ادامه پیدا کند. این راه، راه بدون بازگشت است. اگر گفتیم چندشغله ممنوع است نباید حتی یک مورد هم در کل وزارتخانه، مغایر با این رویکرد وجود داشته باشد. رؤسای سازمان‌های تابعه باید تعهد مکتوب بدهند که ممنوعیت دوشغله بودن را اجرا کرده‌اند و هیچ فرد دوشغله‌ای در سازمان آنها وجود ندارد. در شرکت‌هایی که امکان‌پذیر است اعلام کرده‌ایم که تعداد اعضای هیات‌مدیره‌ها باید به سه نفر عضو موظف و بدون شغل دیگر، کاهش یابد. به مردم در مورد شفافیت و کاهش هزینه‌ها و حفظ امانات آنها وعده داده‌ایم و باید پای این وعده تا آخر بایستیم.
8- جوان‌گرایی و نخبه‌گرایی:
سازمان تأمین اجتماعی با عظمت و مأموریت مهمی که دارد و چالش‌هایی که دارد باید مدیریت آن ممزوج از جوانی و تجربه باشد. طبیعی است که در برخی نقاط تجربه را رجحان می‌دهیم و در برخی نقاط جوانی و نشاط را و همان‌طور که مقام معظم رهبری گفتند، جوان‌گرایی به معنای نفی تجربه افراد صاحب تجربه و مهارت نیست و از توان و تجربه معمرین هم باید استفاده کرد.
9- توجه به مدیریت بانوان:
در سازمان تأمین‌اجتماعی نیمی از کارکنان از بانوان هستند که در برخی حوزه‌ها از آقایان هم سرآمدتر هستند و نباید حق آنان را در مناصب مدیریتی نادیده گرفت باید از توان و تخصص بانوان بیشتر استفاده شود و این یکی از راهبردهایی است که با جدیت پیگیری خواهیم کرد. بانوان ما در دست‌پاکی هم سرآمد هستند و باید از این نیروهای ارزشمند موجود، در رده‌های مدیریتی بیشتر استفاده شود.
10- اصلاح قوانین و مقررات:
الکترونیکی کردن خدمات، بسیار اقدام ارزشمندی است اما در کنار آن باید به اصلاح قوانین و مقررات هم توجه کرد. به نظر می‌رسد برخی قوانین و مقررات و بخشنامه‌های سنتی نیازمند بازنگری و اصلاح است.
11- پرداخت مطالبات بخش‌های درمانی:
در زمینه پرداخت مطالبات بخش‌های درمانی انتظار من از سازمان تأمین‌اجتماعی توجه بیشتر به این موضوع است. درست است که رقم بدهی سازمان تأمین‌اجتماعی به مراکز درمانی اصلاً قابل قیاس با رقم کلان مطالبات این سازمان از نهاد دولت نیست اما انتظار عمومی از سازمان این است که مشکلات مراکز درمانی طرف قرارداد خود را بیشتر درک کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

چاپ 3 بعدی مرجان‌ها؛ آینده زیست‌انرژی

چین از احتمال آماده شدن واکسن کرونا تا پایان سال جاری میلادی خبر داد

انیمیشن شبیه سازی پرتاب کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس

سلول‌های سرطانی‌، خانه امن باکتری‌ها!

سیاه چاله‌ای که مواد داغ به فضا منتشر می‌کند

بازتاب تمدید قرارداد معنوی‌نژاد با سایپا در رسانه‌های ایتالیایی

حضور هراز در لیگ برتر والیبال رسمی شد

مهاجم پرسپولیس به دنبال بلیت برگشت به تهران

پروتکل بهداشتی فیفا؛ قوز بالا قوز!

یحیی مثل برانکو؛ پرسپولیس پول سرمربی نمی‌دهد!

محبوب‌ترین پیراهن تاریخ استقلال از آن کیست؟

خبر مهم آذری درباره شروع مجدد لیگ برتر

حسینی: ایران پایتخت بحث‌‌و‌جدل دنیاست!

نیازمند: این شایعات زشت است

گل زیبا دقیقه 95 توسط دروازه‌بان

انتقام به سبک مسی

رحمتی در باشگاه استقلال پست گرفت

بخش دوم صحبت‌های رسول‌پناه با خبرنگاران

فلیک: بایرن هنوز انگیزه دارد

آشتیانی: انتخابات سعادتمند قبیله‌ای و خطرناک است

بیرانوند و رادوشوویچ؛ رکوردی که شکسته نشد

آمادگی مهدی قائدی با مدل موی سامورایی!

بلایی که کرونا بر سر تیم افشین قطبی آورد

داوری که قاچاقچی مواد و دختران شد!

دلیل جالب پیروانی برای نداشتن گوشی هوشمند

زمان بازگشت پاتوسی مشخص شد

واکنش رحمانی به شایعه برکناری گل محمدی

فولاد و استقلال در کدام شهر برگزار می‌شود؟

بازیکنان یک تیم فوتبال در درمانگاه خیریه تست کرونا دادند

واکنش هافبک شالکه به جنایت پلیس آمریکا

امباپه در مقابل نژادپرستیِ حاکم در آمریکا

تغییرات در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس

دلیل عدم حضور غفور در مودنا!

رکوردی خاص برای بایرن مونیخ

توضیحات تکمیلی رسول‌پناه در موضوع گل‌محمدی و شهرخودرو!

چرا دژاگه به ایران برنمی‌گردد؟

مازیار خیال بازگشت به ملوان ندارد

حمایت بلاژویچ از اسکوچیچ و فدراسیون فوتبال ایران

مسی: فوتبال بعد از بحران کرونا هرگز مانند سابق نخواهد شد

خواب زمستانی مدیران پرسپولیس در ماجرای توافق با شهرخودرو

نورافکن چگونه و کجا به کرونا مبتلا شد؟

یک کتاب خوب/ آن‌ها که‌ به خانه‌ی من آمدند

معرفی نامزدهای نهایی بهترین کتاب طنز انگلیسی‌زبان

معرفی کتاب "خال سیاه عربی"

روز جهانی قصه‌گویی

داستانک/ تو نخندی من بخندم!

شاعرانه/ "خبر این‌است ‌که من ‌نیز کمی بد شده‌ام" از محمد علی بهمنی

قصه‌های کهن ایرانی در فضای مجازی نقالی می‌شود

چرا رومینا عاشق مردی شد که دو برابر خودش سن داشت؟

گفت‌وگو با عیسی کلانتری در روند خاموش‌سازی آتش‌ جنگل‌ها: بالگردها نقش موثری در خاموش‌سازی آتش ندارند