آریا بانو

آخرين مطالب

مدیر فنی تیم ملی خبر داد؛

تیم ملی فوتسال زنان به مصاف سه تیم مطرح اروپایی می رود ورزشي

تیم ملی فوتسال زنان به مصاف سه تیم مطرح اروپایی می رود
  بزرگنمايي:

آریا بانو - تهران- مدیر فنی تیم ملی فوتسال زنان گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده تیم ملی ایران سه دیدار تدارکاتی با تیم های مطرح پرتغال، روسیه و اسپانیا برگزار خواهد کرد.

«علی رعدی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا امسال برای زنان فوتسالیست ایرانی برنامه ویژه و خاصی ندارد و به همین دلیل شرایط دیدارهای تدارکاتی در روسیه و برگزاری اردوها را در کمیته فنی بررسی کردیم.
وی افزود: براساس برنامه ریزی، ملی پوشان ایران به مصاف سه تیم مطرح و بزرگ دنیا یعنی پرتغال، روسیه و اسپانیا خواهند رفت. همچنین در حال بررسی تقاضای کویت جهت حضور تیم زنان این کشور در جام رمضان هستیم.
مدیر فنی تیم ملی فوتسال زنان گفت: تنها برای برنده شدن به رقابت های تدارکاتی روسیه می رویم. گرچه سه تیم بزرگ دنیا حریف فوتسالیست های ایرانی هستند اما این موضوع دلیلی برای واگذاری مسابقه به آنها نیست.
رعدی با بیان اینکه در روسیه بهترین بازی را ارائه می دهیم تا بالاترین نتیجه را کسب کنیم، افزود: مهم نیست که فوتسالیست ها کجا بازی کنند، تنها نفس بازی کردن برای تیم ملی فوتسال زنان اهمیت دارد و بازیکنان باید در شرایط بازی قرار بگیرند و اردوها نیز برگزار شود تا از رقابت های بین المللی ها فاصله نگیرند.
مدیر فنی تیم ملی فوتسال زنان درباره هدف گذاری برای تیم فوتسال زنان تصریح کرد: پس از پایان مسابقات تدارکاتی روسیه، بیشترین تمرکز خود را بر بحث استعدادیابی خواهیم گذاشت. در سه ماه گذشته بیش از 30 نفر را شناسایی کرده ایم. این بازیکنان در قالب یک اردو دعوت می شوند و بهترین ها را از میان آنان انتخاب می کنیم تا در کنار دیگر اعضای تیم ملی قرار بگیرند.
وی در خصوص برطرف کردن ضعف تربیت مربیان فوتسال زنان نیز اظهار داشت: این ضعف با برگزاری کلاس های توجیهی برای پیشرفت و توسعه فوتسال زنان از میان می رود. همچنین کمیته فوتسال زنان باید از مدرسان مرد با تجربه در این کلاس ها بهره مند شود تا به این افراد، تجربیات بالاتری را انتقال دهند.
مدیر فنی تیم ملی فوتسال زنان در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت بازیکنان باشگاه های فوتسال اشاره کرد و گفت: بازیکنان بسیاری از دل باشگاه های فوتسال بیرون آمده اند و در تیم ملی بازی می کنند. برخی از این بازیکنان در یک یا 2 جلسه نخست بسیار خوب هستند اما در شرایط مسابقات هنگامی که تعداد تمرین ها بالا می رود، ضعیف می شوند؛ بنابراین باید باشگاه ها با جذب حامیان مالی از مربیان و بازیکنان حمایت کنند تا شرایط بازی های بهتر شود.
وی همچنین، بزرگترین ضعف در فوتبال و فوتسال را نبود حامی مالی دانست و گفت: استعدادهای بسیاری در فوتسال داریم که اگر مشکلات مالی برطرف شود، شاهد کسب نتایج بسیار بهتر خواهیم بود.
نخستین اردوی آماده سازی تیم ملی فوتسال 26 تا 31 فروردین ماه جهت اعزام به مسابقات تدارکاتی روسیه برگزار شد.
فاطمه اعتدادی، نسیمه سادات غلامی، مهسا علی مددی، فرشته کریمی، فرشته خسروی، فاطمه پاپی، سحر پاپی، طاهره مهدی پور، پریوش خلیلی، سارا شیربیگی، مهتاب بنایی، نجمه کریمی نسب، نرجس کریمی نسب، فاطمه خدایی گوکی، رویا کلاتی، فاطمه رحمتی، مهسا کمالی، فهمیه زارعی و زهرا لطف آبادی ملی پوشان دعوت شده به این اردوی تدارکاتی هستند.
ورزشی**9128**9129**1067**


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield