آریا بانو

آخرين مطالب

بازی مرگ و زندگی برای تیم ملی فوتبال زنان ورزشي

بازی مرگ و زندگی برای تیم ملی فوتبال زنان
  بزرگنمايي:

آریا بانو - تهران - تیم ملی فوتبال زنان ایران برای راهیابی به مرحله نهایی رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی بازی های المپیک باید از سد چین تایپه بگذرد؛ دیداری که حکم مرگ و زندگی را برای آنها دارد.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، مرحله مقدماتی رقابت های قهرمانی فوتبال زنان آسیا و کسب سهمیه بازی های المپیک از 14 فروردین ماه با حضور 12 تیم در سه گروه آغاز شد تا تیم های اول هر گروه به مرحله نهایی صعود کنند.
تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان در گروه C با تیم های چین تایپه، فیلیپین و فلسطین همگروه است. مسابقات این گروه در دوحه قطر برگزار می شود که ملی پوشان ایران در نخستین دیدار برابر فیلیپین با 2 گل شکست را پذیرفتند و در دومین مسابقه با 9 گل فلسطین را از پیش رو برداشتند.
با توجه به شکست فیلیپین در دومین دیدار خود برابر چین تایپه، تیم ملی فوتبال زنان ایران این شانس را دارند که با پیروزی برابر چین تایپه در آخرین دیدار خود به مرحله نهایی مسابقات صعود کنند.
مرحله نهایی رقابت ها با حضور تیم های استرالیا، کره شمالی، کره جنوبی، چین، تایلند و سه تیم صعود کننده از مرحله دوم برگزار می شود. سهمیه قاره آسیا برای فوتبال زنان در بازی های المپیک سه تیم است که با توجه به میزبانی ژاپن در المپیک 2020 و حضور بدون دردسر همه تیم های ورزشی این کشور در المپیک، در نهایت 2 تیم، قهرمان و نایب قهرمان رقابت های فوتبال زنان قهرمانی آسیا، جواز حضور در المپیک را کسب می کنند.
سومین دیدار تیم ملی فوتبال زنان ایران روز سه شنبه 20 فروردین از ساعت 19 برگزار می شود و «مریم آزمون» سرمربی تیم ملی در گفت و گویی که فدراسیون فوتبال منتشر کرده است در این باره گفت: در دیدار با فیلیپین به رغم داشتن موقعیت های زیاد پیروز نشدیم، ولی مقابل فلسطین حریف را به خوبی آنالیز کردیم و با گل های زیاد به برتری رسیدم تا شرایط روحی و روانی بازیکنان حفظ شود.
وی افزود: شکست فیلیپین مقابل چین تایپه ما را به صعود از این مرحله امیدوار کرد تا در صورت پیروزی برابر چین تایپه از این مرحله صعود کنیم.
سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران خاطرنشان کرد: مصاف با چین تایپه حکم فینال را برای ما دارد و امیدوارم بتوانیم سربلند این دیدار را به پایان برسانیم.
همچنین «مژگان مدایم زاده» مربی دروازبانان تیم ملی فوتبال زنان ایران نیز گفت: از عملکرد «زهرا خواجوی» دروازه بان شماره یک تیم در دیدار نخست راضی بودیم و او در مسابقه دوم مقابل فلسطین دروازه خود را بسته نگه داشت.
وی گفت: «مریم نامی» دیگر دروازبان تیم ملی نیز از وضعیت بدنی و آمادگی مطلوبی برخوردار است و «رها یزدانی» نیز مصدومیت خود را پشت سر گذاشته تا در صورت صلاحدید کادر فنی به میدان برود.
مربی دروازه بان های تیم ملی فوتبال زنان اظهار امیدواری کرد که تمام بازیکنان در مصاف با چین تایپه دستورات کادر فنی را به خوبی اجرا کرده تا به یاری خداوند به مرحله بعدی صعود کنند.
«سارا قمی» کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان ایران نیز گفت: در دیدار نخست هماهنگی لازم را نداشتیم و هر چند هدف پیروزی برابر فیلیپین بود اما این مهم حاصل نشد. ولی در برابر فلسطین موقعیت هایمان به گل نشست و امیدوارم این روند در دیدار برابر چین تایپه تکرار شود.
«حسین عبدی» سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران و «محمد حبیبی» مشاور فنی تیم نیز در کنار سایر اعضای کادر فنی تیم ملی زنان در دوحه حضور دارند.
گروه بندی رقابت ها:
گروه A: میانمار (میزبان)، هند، اندونزی، نپال
گروه B: ویتنام، اردن، هنگ‌کنگ و ازبکستان (میزبان)
گروه C: چین تایپه، ایران، فیلیپین و فلسطین (میزبان قطر)
ورزشی**9029**1067**


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield