آریا بانو

آخرين مطالب

کارهای خانگی که به کاهش وزن کمک می کنند ورزشي

کارهای خانگی که به کاهش وزن کمک می کنند
  بزرگنمايي:

آریا بانو - برای خانم هایی که کارهای خونه رو دوست ندارن باید بگم که کارهای خونه به اندازه ورزش کردن استرس رو کم میکنه و برای سلامتی مفیده به حدی که نیاز ندارید برای داشتن اندام متناسب باشگاه برید. کسانی که کارهای خونه مثل جارو کردن و یا تمیز کردن کف خانه انجام میدن به اندازه کسانی که تردمیل میزنن ورزش کردن.
کارهای خانگی که باعث کاهش وزن می شوند شامل:
شستن ظروف

شستن ظرف ها نه تنها اضطراب را کم می کند بلکه سلامت کلی بدن را نیز تقویت می کن. اگر روزانه 15 دقیقه ظرف بشوئید در هفته 560 کالری می سوزانید که برابر است با 2500 متر شنا کردن.
هنگامی که پشت سینک ایستاده اید چند مرتبه پاها را بالا ببرید تا عضلات ران و پاها نیز تقویت شود.
جارو برقی کشیدن
30 دقیقه جارو برقی کشیدن برابر است با 15 دقیقه ورزش کیک بوکسینگ که در نیم ساعت 90 کالری می سوزاند. جارو کشیدن ورزش خوبی برای بازوها، پاها و عضلات هسته است. به علاوه در تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که جارو کشیدن در کارهای خانه به سلامت قلب کمک می کند و طول عمر را زیاد می کند.
شستن لباس ها
فقط با پر کردن و خالی کردن ماشین لباسشویی حدود 78 کالری می سوزانید. این کار شامل آویزان کردن لباس ها روی رخت آویز هم می شود که برابر است با 100 دراز نشست. اگر با دست لباس می شویید در عرض نیم ساعت 100 الی 200 کالری می سوزانید. به علاوه عضلات دست ها نیز تقویت می شود. هنگام شستن و آب کشیدن لباس ها حرکت ورزشی اسکوات را تمرین کنید.
تمیز کردن حمام
15 دقیقه شستشوی وان حمام برابر است با 30 اسکوات پرشی. با این کار خانگی 100 کالری می سوزانید به علاوه عضلات بازوها و شانه ها نیز تقویت می شود.
تا جایی که می توانید سرعت تمیز کردن را بالا ببرید تا سرعت ضربان قلب هم بالا برود.
مرتب کردن تخت
اولین کاری که صبح ها بعد از بیدار شدن انجام می دهیم مرتب کردن تخت است. باید بگویم که این کار ساده چندین فواید سلامتی دارد. مثل تقویت سطح انرژی و ایجاد احساس موفقیت و سلامت. کسانی که هر روز صبح تخت خود را مرتب می کنند شب ها خواب آرام تری نسبت به کسانی که اتاق خواب نامرتب رها می کنند دارند.
تحقیقات نشان داده است عوض کردن روتختی های یک خانواده 4 نفره در 15 دقیقه 65 کالری می سوزاند که برابر است با 1 کیلومتر پیاده روی.
اتو کردن لباس ها

3 ساعت اتو کردن در هفته منجر به سوزاندن 420 کالری می شود که برابر است با کلاس های زومبا. این کار خانگی عضلات بازو را تقویت می کند. البته باید مراقب باشید که هنگام اتو کشیدن لباس ها خم نشوید و بهتر است ایستاده این کار را انجام دهید.
هنگام اتو کشیدن سبد لباس ها را روی زمین قرار دهید تا محبور باشید برای برداشتن لباس ها خم شوید و به عضلات کشش وارد کنید.
غذا پختن

با 30 دقیقه آشپزی 75 کالری می سوزانید. خرد کردن، سرخ کردن و هم زدن غذا ورزش های خوبی برای بازوها به حساب می آیند. به علاوه ایستاده غذا پختن ورزشی برای عضلات هسته محسوب می شود.
اگر می خواهید هنگام آشپزی کالری بیشتری بسوزانید خمیر غذاها را خودتان درست کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield