آریا بانو

آخرين مطالب

سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان: همه بازیکنان را زیر نظر داریم ورزشي

سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان: همه بازیکنان را زیر نظر داریم
  بزرگنمايي:

آریا بانو - تهران - سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان ایران در آستانه اولین اردوی آماده سازی تیم ملی گفت: همه بازیکنان را به طور کامل زیر نظر داریم و کسی فکر نکند برای دیده شدن باید در تیمی مطرح به میدان برود.

شایسته متشرعی درباره اولین اردوی آماده سازی تیم ملی بسکتبال و دعوت از 24 بازیکن به این اردو در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تصمیم بر این شد که برای این مرحله از اردوی آماده سازی تیم ملی نفراتی را که با تجربه تر هستند و سابقه بیشتری دارند به تمرین دعوت کنیم.
سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان با اشاره به این دلایل ادامه داد: از نظر اجرایی امکان حضور تعداد زیادی از بازیکنان در اردو وجود نداشت. به همین دلیل قرار بر این شد که در مرحله اول یک اردوی آماده سازی با نفرات با تجربه داشته باشیم و سپس اردویی دیگر برگزار کنیم تا در آن بازیکنان جوان و مستعد حضور در تیم ملی را نیز داشته باشیم و قطعا در آن موقع دستمان برای دعوت از نفرات بیشتر باز خواهد بود.
او در پاسخ به این سوال که هدف از این اردو بیشتر چه خواهد بود؟ بیان کرد: پس از اردوی اول نفراتی ریزش خواهند داشت و سپس برای اردوی دوم برنامه ریزی می کنیم. در آن اردو می توانیم نفرات بیشتری را داشته باشیم و در آنجا نفرات جوانی که توانایی خوبی دارند و مستعد حضور در تیم ملی نیز هستند به اردو دعوت می شوند و تمام این بازیکنان تمریناتشان را ادامه می دهند.
سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان ایران افزود: در اردوی دوم بازیکنانی که در لیگ جوانان، لیگ دسته یک و تیم هایی که به جمع هشت تیم اول لیگ برتر نرسیده اند دعوت می شوند و مورد ارزیابی قرار می گیرند.
متشرعی با بیان این موضوع که تمام بازیکنان را زیر نظر دارد، تاکید کرد: بازیکنانی که زحمت می کشند و با انگیزه هستند باید خیالشان راحت باشد که برای دیده شدند حتما نباید در تیم های مطرح بازی کنند. من همه لیگ ها را بررسی می کنم و همه بازیکنان را مد نظر دارم. همانطور که گفتم ظرفیت اجرایی برای برگزاری اردو با تعداد نفرات زیاد وجود نداشت همچنین کمبودهای امکاناتی چون اسکان بازیکنان دستمان را بست.
او افزود: با این حال تصمیم بر این شده که اواخر فروردین اردوی شناسایی را داشته باشیم تا نفرات دیگر که مد نظر ما هستند نیز وارد تمرین شوند و ما آنها را نیز مورد ارزیابی قرار بدهیم.
سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان درباره اعضای کادرفنی نیز بیان کرد: باید از آیلین ملکیان تشکر کنم که قبول کرد کنار ما باشد. ما می توانیم از تجربه و راهنمایی های او در تیم ملی استفاده کنیم. خانم ملکیان که از اسطوره های بسکتبال ایران به حساب می آید مدیر فنی تیم ملی خواهد بود. از شهرزاد راستکار نیز تشکر می کنم که قرار است کنار ما باشد. او کاپیتان تیم ملی بوده و در زمانی که بازی می کرده خانم گل لیگ ایران شناخته شده است.
او افزود: خانم شبنم کلاهی هم که از بزرگان بسکتبال ایران است و بازیکن اسبق تیم ملی بوده به عنوان سرپرست تیم ملی فعالیت دارد. البته هنوز کادرفنی کامل نشده است. خانم سرور روانی پور دیگر مربی با تجربه ای است که کنار ما خواهد بود و از اینکه قرار است به ما کمک کند نیز از او تشکر می کنم. او از مربیان زحمت کش استان فارس است که بازیکنان زیادی را به بسکتبال کشور معرفی کرده است. جا دارد که از همه این اساتید که جزو مفاخر بسکتبال کشور هستند تشکر کنم که قبول کرده اند کنار ما باشند و از تجربیاتشان در اختیار ما قرار بدهند.
متشرعی درباره دعوت نشدن عسل پورحیدری نیز گفت: او در حال تحصیل است و نمی توانست در این مرحله از اردو حاضر شود اما قطعا در اردوهای بعدی دعوت خواهد شد.
سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان ایران در پایان به خداحافظی سعیده علی از تیم ملی پنج نفره اشاره کرد و گفت: سعیده علی بازیکن توانمندی است و به من پیامی داد و گفت که چنین تصمیمی گرفته است. من به او گفتم که برای این تصمیم خیلی زود است. علی یکی از بهترین های بسکتبال ایران است و من گفتم که باید ستاره ای مثل او وارد تیم ملی شود که او تصمیم بگیرد که برود. بسیار زود است که بخواهد از تیم ملی برود و من این را به او نیز گفتم. با این حال تصمیمی بود که گرفته است.
ورزشی*9219*2024


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield