آریا بانو

آخرين مطالب

اقتصادي

رشد ۳۶ درصدی آبرسانی روستایی در دولت تدبیر و امید

آریا بانو- در ابتدای دولت یازدهم ۳۳ هزار و ۲۹۷ روستا به آب شرب پایدار و مطمئن دسترسی داشتند که این رقم در هفت سال گذشته و با آبرسانی به حدود ۱۲ هزار روستای جدید، ‌رشد ۳۶ درصدی را تجربه کرده و به بیش از ۴۵ هزار روستا رسیده است.

ضوابط کیف الکترونیک پول تایید شد

آریا بانو-موضوع "کیف الکترونیک پول" در جلسه شورای فقهی بانک مرکزی بررسی شد و در نهایت مورد تأیید قرار گرفت.

مجلس به جای افزایش مالیات، جلوی فرار ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی را بگیرد

آریا بانو-صحبت از افزایش پایه‌های مالیاتی در بودجه ۱۴۰۰، زمانی که هنوز اقتصاد کشور سالانه با بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی دست و پنجه نرم می‌کند، منطقی نیست.

چرا مجلس در حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی عجله دارد؟

آریا بانو-حذف یکباره ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومانی و تصویب ارز ۱۷۵۰۰ تومانی نه تنها چارچوب اصلی بودجه را به هم می‌ریزد، بلکه در شرایط کنونی، پیامدهای زیانباری را برای اقتصاد کشور و به ویژه دهک‌های پایین درآمدی خواهد داشت.

نرخ بیکاری تک رقمی ۱۷ استان در پاییز ۹۹

آریا بانو- نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در پایز ۹۹ نشان می‌دهد که از میان ۳۱ استان کشور، ۱۷ استان نرخ بیکاری تک رقمی داشته‌اند.

تحلیل تاثیر تحولات آمریکا بر بازار نفت ایران

آریا بانو-نماینده سابق ایران در اوپک گفت: اتفاقات شب گذشته آمریکا قطعا به صورت کوتاه مدت بر بازار جهانی نفت اثر می گذارد و اگر این مساله به روزهای آتی بکشد به طوری که بر تولید نفت آمریکا تاثیر بگذارد اثرات آن بیشتر خواهد شد و در این بین نمی توان گفت که این مساله میتواند تاثیر مستقیم بر بازار ایران داشته باشد مگر اینکه سیاست های دولت آمریکا تغییر پیدا کند.

تکلیف معاملات بورس تا چند روز آینده مشخص می‌شود

آریا بانو- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اکنون روند معاملات بورس در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما تا چند روز آینده تکلیف ابهام‌های موجود در کشور و روند معاملات بورس مشخص خواهد شد.

درنگی بر قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی

آریا بانو-اثربخشی قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی، مستلزم مجموعه‎ای از تصمیمات منسجم در فرآیندهای مرتبط با تشخیص ساخت داخل، ثبت یا عدم ثبت سفارش و تخصیص یا عدم تخصیص ارز مورد نیاز در طیفی از دستگاه‌های سیاست‌گذاری و اجرایی است، درغیر این صورت این قانون می‌تواند به کلافی سردرگم تبدیل شود.

تداوم تمایل سرمایه‌گذاران به ورود نقدینگی در بورس

آریا بانو- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به نقدشوندگی مناسبی که در بازار سرمایه وجود دارد، سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری خود در این بازار ادامه می‌دهند و جریان ورود نقدینگی در این بازار تداوم خواهد داشت.

ریسک‌های تهدیدکننده عرضه‌های اولیه بورس کدامند؟

آریا بانو-یک کارشناس بازار سرمایه به ریسک‌های تهدیدکننده عرضه اولیه در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: از جمله ریسک‌هایی که موفقیت عرضه‌های اولیه را با چالش مواجه می‌کند، شرایط خاص اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، ارزش‌گذاری سهام مشمول عرضه اولیه و ریسک سیستماتیک بازار سرمایه است.

سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیارد تومانی در صنعت سی.ان.جی

آریا بانو-رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تهران با اشاره به اینکه بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان در صنعت سی. ان. جی سرمایه‌گذاری شده، گفت: این سوخت با هیچ یک از سوخت‌های دیگر مانند ال. پی. جی یا سوخت‌های مشابه قابل مقایسه نیست، از همین رو مبنای سوخت اصلی در حمل و نقل سبک و سنگین باید سی. ان. جی باشد.

تاثیر جریان نقدینگی بر روند اصلاح شاخص بورس

آریا بانو- یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بازار سرمایه در بلندمدت بازدهی معقولی را در اختیار سهامداران قرار می دهد، گفت: در ۶ ماه نخست سال، جریان نقدینگی باعث انحراف بسیاری از سهام از روند معقول خود شد و بعد از آن در یک روند اصلاحی بزرگ، رشد اضافه‌ای که به دست آورده بودند را از دست داد

ناامیدی تدریجی نوسان‌گیران از بازار ارز

آریا بانو-بازار ارز چهارمین هفته کم نوسان خود را سپری کرد. شرایطی که حاکی از بیم و امید فعالان بازار ارز نسبت به آینده تحولات اقتصادی کشور است و به عقیده کارشناسان، جدی‌تر شدن احتمال تصویب لوایح FATF می‌تواند به زودی با ناامیدی نوسان‌گیران از بازار ارز همراه شود.

قیمت‌گذاری ۱۷ خودرو بر اساس فرمول جدید

آریا بانو-رییس شورای رقابت اعلام‌کرد: فرمول قیمت‌گذاری برای ۱۷ خودرو تغییر کرده و بر اساس فرمول جدید، تعیین قیمت انجام می‌شود.

آیا به عواقب رد کلیات بودجه فکر کرده‌اید؟

آریا بانو-هرچند این روزها بدون توجه به آثار و عواقب رد کلیات بودجه، برخی منتقدان بر آن اصرار دارند اما یک اقتصاددان معتقد است که این کار تداعی کننده شکاف بین دولت و مجلس بوده و اثرات منفی برای بازارهای مختلف خواهد داشت.

افزایش نقدشوندگی در بازار سرمایه با تقویت بازارگردان‌ها

آریا بانو-رییس اسبق سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: نقدشوندگی در بازار سرمایه باید توسط بازارگردانی تقویت شود تا بتوان از این طریق شاهد بهبود روند معاملات بازار سرمایه نسبت به سایر بازارها باشیم.

ایستادگی برای داشتن «فضای مجازی»

آریا بانو-دولت تدبیر و امید با وجود تمام فشارهایی که جهت محدود کردن فضای مجازی و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی وجود داشت، برای دسترسی مردم به فضای مجازی ایستادگی کرد که ثمره این ایستادگی را می‌توان در دوران شیوع کرونا مشاهده کرد.

بخشنامه حمایت‌های مالی از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا ابلاغ شد

آریا بانو-بانک مرکزی در بخشنامه‌ای مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص حمایت از بنگاه‌های اقتصادی، صاحبان مشاغل و کسب و کارهای آسیب‌دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

۳ مرکز استان تا سال ۱۴۰۰ به شبکه ریلی وصل می‌شوند

آریا بانو-معاون شرکت ساخت و پروژه‌های عمرانی گفت: اتصال مراکز استان‌های اردبیل، چهارمحال‌و بختیاری و کردستان به شبکه ریلی با اعتبارات در نظر گرفته شده در لایحه بودجه ۱۴۰۰ امکان‌پذیر است.

یکه‌تازی دوباره بورس در گروی تامین زیرساخت‌ها

آریا بانو-یک کارشناس بازار سرمایه گفت: انتظار می‌رود تا متولیان بازار سرمایه از طریق تامین زیرساخت‌ها و اتخاذ تصمیمات درست و سریع با توجه به رکود حاکم بر کلیه بازارهای موازی، زمینه یکه‌تازی مجدد بورس در کشور را ایجاد کنند.

ارزش‌افزوده ۷۰۰ درصدی با اجرای طرح‌های پیشران پتروشیمی

آریا بانو-سرپرست مدیریت برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه قیمت هر تن گاز ۹۰دلار و متانول ۱۵۰ تا ۲۰۰دلار در هر تن است، ‌ گفت:‌ با تبدیل متانول به پروپیلن و اجرای طرح‌های پیشران، ارزش این محصولات به ۱۵۰۰ دلار در هر تن برسد که نشان‌دهنده ارزش ‌افزوده‌ ۷۰۰ درصدی است.

خروج از لیست سیاه FATF باعث تعامل بهتر سایر دولت‌ها با ایران می‌شود

آریا بانو-یک کارشناس مسائل پولی و بانکی گفت: نمی‌توان از تاثیر خروج نام ایران از لیست سیاه FATF بر روند کاهش تحریم‌ها چشم پوشید، این اتفاق حداقل از لحاظ روانی می‌تواند موجب تقویت جریان بین‌المللی مخالف تحریم‌ها و برخورد بهتر سایر دولت‌ها با ایران شود.

فرآیند واریز سود سهام عدالت چگونه است؟

آریا بانو-مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: روش پرداخت سود سهام عدالت برای افراد در روش مستقیم و غیر مستقیم متفاوت است، اما در روش مستقیم اگر افراد سجامی شده باشند سود سهام عدالت از طریق شرکت سپرده گذاری به حساب آن ها واریز می شود.

تحقق جهش تولید محصولات پتروشیمی در شرایط تحریم و کرونا

آریا بانو-اگرچه سال ۹۹ برای ایران با تحریم‌های نفتی و مقابله با ویروس کرونا همراه بود، اما نتوانست بهره‌برداری از طرح‌های پتروشیمی را متوقف کند. در همین مسیر، فردا ۳ طرح دیگر پتروشیمی با ظرفیتی ۹۰۰ هزار تنی افتتاح خواهد شد که تحقق جهش تولید در این صنعت به شمار می‌رود.

توسعه صنعت خودرو با افزایش رقابت‌پذیری و رفع انحصار

آریا بانو- تولید رقابت‌پذیر در صنعت خودرو و رفع انحصار، همواره یکی از دغدغه‌ها برای افزایش رضایت‌مندی مشتریان و مصرف‌کنندگان خودرو در بوده است. برخی از واردات خودرو، عده‌ای از ایجاد قطب سوم خودروسازی و عده‌ای دیگر بر تقویت خودروسازان کوچک موجود به عنوان راهکارهای حل این مشکل یاد می‌کنند.

افزایش امیدواری‌ها به آینده مثبت بورس

آریا بانو- یک کارشناس بازار سرمایه گفت: روند نزولی ایجاد شده در بازار موج اصلاحی بود، هر چند این موج زمان‌بر بود اما باعث ایجاد رونق خوبی در بازار در آینده نه چندان دور خواهد شد.

ریسک‌های تهدیدکننده معاملات بورس کدامند؟

آریا بانو-یک کارشناس بازار سرمایه به ریسک‌های تهدیدکننده معاملات بورس اشاره کرد و گفت: سه عامل نرخ سود بانکی، قیمت‌های جهانی و افزایش عرضه در بازار به عنوان مهمترین ریسک‌های تهدیدکننده بازار تلقی می‌شوند که می‌توانند به‌شدت بر روند بازار تاثیرگذار باشند.

رایگان شدن قبض‌های آب و برق، گامی در مسیر تحقق عدالت اجتماعی

آریا بانو- تخفیف ۱۰۰ درصدی مبلغ قبض‌ آب و برق کم‌مصرف‌ها، علاوه بر اینکه گامی مهم برای اصلاح الگوی مصرف است، اقدامی جهت توسعه عدالت اجتماعی و تحقق وعده دیرینه رایگان کردن قبض آب و برق اقشار آسیب‌پذیر محسوب می‌شود.

۳ عامل تاثیرگذار بر روند صعودی بازار سرمایه

آریا بانو-یک کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه روند معاملات بورس نگران کننده نیست، گفت: مسایلی مانند بهبود وضعیت بازارهای جهانی و قیمت های جهانی نسبت به گذشته، عدم وجود افق کاهش قیمت برای دلار و رفع بحران کرونا در کنار یکدیگر باعث شده تا روند شاخص بورس امیدوارکننده باشد.

گذر بازار ارز از شوک مصوبه مجلس

آریا بانو-بازار ارز که آذرماه را با کاهش پیوسته و آرام قیمت‌ها آغاز کرده بود، پس از مصوبه مجلس درباره برجام دچار تلاطم شد، اما در هفته‌ای که گذشت بازار ارز در مقابل افزایش قیمت مقاومت کرده و نشان داد که از شوک این مصوبه خارج شده است.

بودجه ۱۴۰۰ در اتاق شیشه‌ای

آریا بانو-شفافیت در بودجه هدفی است که دولت از سال ۹۳ تاکنون دنبال کرده و این در حالی است که به گفته یک کارشناس اقتصادی شفافیت برنامه مالی در این شرایط کشورمان بسیار سخت به دست می‌آید.

تاثیر مثبت لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بر بازار سرمایه

آریا بانو-یک کارشناس بازار سرمایه گفت: موضوع لایحه بودجه در سال ۱۴۰۰ از جمله بحث‌هایی است که این روزها تاثیر نسبی را بر بدنه بازار سرمایه داشته است زیرا در بودجه سال آینده بخشی از منابع قرار است از طریق بورس تامین شود.

مقایسه تورم ایران با برخی کشورها

آریا بانو-در نمودار فوق، منحنی که جدا از بقیه و در ارتفاعی بسیار بالاتر در نوسان است، نرخ تورم در کشورماست. سایر منحنی ها عبارت اند از: نرخ تورم در اروپا (بنفش)، دنیا (سبز)، چین (قرمز) و آمریکا (آبی). سه عامل شوک ارزی خارجی توسط تحریم های نفتی و بانکی، پمپاژ نقدینگی توسط نظام بانکی و کسری بودجه مزمن از سوی دولت حامیان بزرگ نرخ تورم در ایران هستند

وزیر صمت از خودکفایی ۴ قلم کالای اصلی مرتبط با کرونا خبر داد

آریا بانو-وزیر صنعت، معدن و تجارت روز شنبه در پایان نشست کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد ملی مقابله با کرونا در گفت وگو با خبرنگاران بیان کرد: در چهار قلم کالای مهم مربوط به تجهیزات مبارزه با کرونا که وزارت صمت مسؤول بوده، به تولیدات خوبی رسیده‌ایم.

پرداخت وام قرض الحسنه به بدهکاران مهریه/ ارائه وام ۷۰ میلیونی به زوجینی که صاحب فرزند سوم شوند

آریا بانو - معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور درباره توجه به مسائل زنان و خانواده در لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: مطابق با تبصره ۱۶ بند "۱" لایحه بودجه ۱۴۰۰، «اولویت وام‌های اشتغال سازمان بهزیستی با زنان سرپرست خانوار است». همچنین در همین تبصره بند "ج" آن قید شده است که «وام قرض الحسنه دیه زندانیان نیازمند، برای زنان زندانی و زندانیان بدهکار مهریه، اولویت دارد».

ساير مطالب

رفع خطر نشست زمین در میدان بهمنیار منطقه 19

آیین عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در 2 میدان

سامانه آموزش آنلاین «شهرآموخت» گسترده‌تر شد

سوختی که در صنایع اطراف تهران مصرف می‌شود، پرگوگرد است

«شهروند» به همدان و قزوین می‌رود

اگر سوختن مازوت متوقف نشود تهران باید تعطیل شود

طولانی ترین خیابان خاورمیانه به زندگی باز می گردد

وسعت 480 هکتاری بافت فرسوده در منطقه 12

تداوم وضعیت قرمز در تهران

صدور پروانه ساختمان پلاسکو تا پایان هفته

چشم انداز فروشگاه شهروند در 1400

تازه‌ترین خبرها در حوزه تاکسیرانی پایتخت؛ از نوسازی تا بیمه

کسری بودجه 200 میلیاردی سازمان ورزش شهرداری تهران

قانونی که تهران را تضعیف کرد

طهران؛ توتستان یا چنارستان

تامین دسترسی بزرگراهی از شرق امام رضا به جنوب نجفی رستگار

تکنیک‌های ارتباطی در مدیریت شهری

لزوم مطالعه تحولات شهری در یک قرن اخیر در قالب طرح ایران 1400

برگزاری دومین مانور «موتورسوارخوب» در منطقه 15

وضع حمل نابهنگام در درمانگاه منطقه 13

تحریم، تورم و گرانی؛ موانع اصلی اورهال و نوسازی اتوبوس‌های شرکت واحد تهران

نامگذاری بوستانی به نام افشین یداللهی

ساخت قطار ملی بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

وظیفه شهرداری نمایشگاه‌داری و فروشگاه‌داری نیست

اجرای طرح ویژه انضباط شهری در مناطق 1،7،13،15،19

«جان نبی»؛ ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه(س)

هم سایه باشیم

اجرای طرح ساماندهی بزرگراه شهید هاشمی

هر دوچرخه‌سوار، یک خودرو را حذف می‌کند

ملاحظات زیست محیطی بیمارستان صارم بررسی شد

رونمایی از کتاب کلانشهر و فرهنگ

پیشبرد پروژه های مدیریت سیلاب در بزرگراه های غرب پایتخت

آیین احداث مرکز پردازش و بازیافت پسماند شهری

تکمیل ورودی‌های ایستگاه کمیل در خط 7 مترو تهران

بیست بیست/ قسمت بیست و سوم

ترافیک بزرگراه فتح کاهش می‌یابد

باغ ایرانی در سه فازدر منطقه 5 اجرا می شود

پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در شمال تهران اجرایی شد

اتخاذ اقدامات پیشگیرانه وقوع سیلاب احتمالی در منطقه 19

تاکید بر رعایت دقیق جزئیات در نمای خانه شهر

مرمت سقاخانه تاریخی عزیز محمد تا پایان دی آغاز خواهد شد

تداوم اجرای مانورهای دور میزی در مناطق 22 گانه

خداحافظی با شیرابه و بو در منطقه22

مجلس تعزیه «سوگ مادر» در پردیس تئاتر تهران

تفکیک پاک پسماندهای شهری

بهره برداری از گوته تهران؛ بهار 1400

خبر مقبره ٥ میلیاردی در بهشت زهرا(س)دروغ است

اختصاص امتیاز ویژه به تحقق اهداف سالیانه در ارزیابی عملکرد کارکنان و مدیران

یادگار امیر برای تهران

اراضی عباس آباد ظرفیت جانمایی 2 هزار غرفه را دارد

صافکارهای سرگردان صیاد

4 بوستان در منطقه 2 گشایش یافت

تحویل 60 دستگاه اتوبوس و مینی بوس در مرحله سوم قرارداد با ایران خودرو

جمع آوری 3220 تن زباله خشک در طرح «شنبه های بدون پسماند» منطقه 3

بازسازی ساختمان نمایشگاه های دائمی شهرداری در بوستان گفتگو

نقاشی کودکان تهرانی به مرحلهٔ داوری رسید

ساخت 60 گلجای از سر شاخه های هرس شده درختان در منطقه13

آغاز طرح «نهضت درختکاری» در جنوبشرق تهران

تنفیذ احکام هیات رئیسه شورایاری محلات13 گانه منطقه 19

طرح دغدغه‌های معلولان در محله‌های تهران

احداث بزرگترین چاه جذبی در خیابان ترانسفو منطقه 19

گام های بزرگ شهرداری منطقه 3 برای «کوچک‌ترها»

با کاشت یاس هلندی و درخت چنار فضای سبز خیابان آزادی تکمیل شد

اجرای طرح فوریتی نگهداشت شهر در منطقه2

توسعه بوستان حکیم با تملک پنج هزار متر مربع ملک مجاور

افتتاح کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی نور در منطقه 20

اجرای طرح حذف زوائد فیزیکی و نا زیبایی های بصری منطقه 13

جزییات موافقتنامه طراحی و ساخت وسایل نقلیه برقی

اتمام عملیات هرس زمستانه در بزرگراه های سطح منطقه21

نفع اقتصادی برقی کردن موتورها، لازمه تداوم طرح است

تهران را معماران جوان باید بسازند

پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در محله های مرکزی شهر تهران آغاز شد

کلنگ زنی اولین ایستگاه پردازش تمیز

طرح خیابان کامل در منطقه یک، طرحی انسان محور است

تعیین تکلیف 20 گود پرخطر شمال شرق تهران

ورزش در محیط کار/ قسمت دهم

افتتاح طرح‌های محله محور در قلب تهران

مشارکت 800 کارمند شهرداری در دوره‌های بین المللی کوهپیمایی

دیپلماسی ورزشی به کمک دیپلماسی شهری می آید

تملک 8 پلاک از 23 پلاک اطراف امامزاده حسن

مراسم رونمایی از مجسمه سردار سلیمانی

بیست بیست / قسمت بیست و دوم

شهروندان منطقه 2 به پویش «ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی» می پیوندند

اتمام پروژه باغ راه طبیعت در خیابان های سهروردی و بهار

ایمن سازی گود پرخطر منطقه 5 با استفاده از 5500متر مکعب خاک

اجرای طرح شهر امن در منطقه ١٩

طرح کاپ برای کل شهر تهران نسخه نمی‌پیچد

سردارمحمد: دیدگاه منطقی بر رویکرد شهردار تهران حاکم است

کلنگ توسعه خط 3 به 1 مترو به زودی زده می شود

تهرانگردی جهانگیری و حناچی

تهرانگردی جهانگیری و شهردار

شهردار منطقه 3: هدف از انجام ممیزی املاک، صرفا کسب درآمد نیست

اجرای فاز نخست ممیزی املاک غیر مسکونی از اوایل بهمن

بهره برداری از 5 بوستان آموزش ترافیک در 5 منطقه غیربرخوردار تهران

هاشمی: دولت به توسعه خط 3 مترو کمک کند

نجفی رستگار؛ پایانی بر ابرپروژه های شهری

تراکم فروشی به معنای واقعی شهرفروشی و قانون فروشی بود

برگزاری دوره های آموزش تخصصی بین المللی جستجو و نجات

عملیات کاشت 15هزار پیاز لاله در منطقه 20 آغاز شد

ایستگاه خانه من است