آریا بانو

شهرداری تهران

دریافت پرچم ماه محرم از ۱۱۰ مسجد پایتخت

آریا بانو - معاون شهردار تهران از واگذاری حوزه اجتماعی شهرداری به مردم تهران خبر داد و گفت: شهروندان جهت دریافت پرچم ماه محرم می‌توانند به ۱۱۰ مسجد پرمخاطب پایتخت مراجعه کنند.

نمایندگان مجلس به کمک شورای شهری‌ها می‌آیند

آریا بانو - عضو شورای شهر تهران از دیدار محسن هاشمی با محمدباقر قالیباف خبر داد و گفت: نمایندگان مجلس جهت حل چالش‌های شهر تهران به کمک مدیریت شهری می‌آیند.

کاهش ۶۰ درصدی تخلفات ساختمانی

آریا بانو - عضو شورای شهر تهران گفت: تخلفات ساختمانی ۶۰ درصد کاهش پیدا کرده است و کمیسیون ماده ۱۰۰ در آینده بیشتر جنبه یک هشدار پیدا می‌کند.

هوای تهران مطلوب است

آریا بانو - بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت هم اکنون در شرایط قابل قبول است.

سایه روشن انبارهای شیمیایی تهران

آریا بانو - ایمنی انبارهای شیمیایی در کنار مراکز مسکونی چندی است مورد توجه جدی قرار گرفته است و انتقال و عدم انتقال آن از جمله مباحث روز در حوزه پایتخت است.

سهم دامداری‌ها در انتشار بوی نامطبوع تهران بیشتر از آرادکوه است

آریا بانو - مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران گفت: سهم مرکز دفن پسماند آرادکوه در انتشار بوی نامطبوع در تهران حدود ۲۰ درصد و سهم مجتمع های دامداری و دامپروری ۴۷ درصد برآورد شده است.

پیشتازی دامداری‌ها در تولید بوی نامطبوع در تهران

آریا بانو - مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران گفت: سهم مرکز دفن پسماند آرادکوه در انتشار بوی نامطبوع در تهران حدود ۲۰ درصد و سهم مجتمع های دامداری و دامپروری ۴۷ درصد برآورد شده است.

شناسایی مکانهای ناامن شهر برای زنان

آریا بانو - شهرداری تهران قصد دارد تا پایان سال جاری نقاط بدون امنیت مناطق ٢٢ گانه شهر برای زنان را شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی کند.

تهران در انتظار ١٠٠٠٠ اتوبوس و ١٢ ایستگاه جدید مترو

آریا بانو - شهرداری تهران با رفع مشکلات اوراق مشارکت سالهای١٣٩٧ و ٩٨ این امکان را دارد که دستکم ١٢ ایستگاه جدید مترو و یک هزار دستگاه اتوبوس را به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه کند.

تهران در انتظار ١٠٠٠ اتوبوس و ١٢ ایستگاه جدید مترو

آریا بانو - شهرداری تهران با رفع مشکلات اوراق مشارکت سالهای١٣٩٧ و ٩٨ این امکان را دارد که دستکم ١٢ ایستگاه جدید مترو و یک هزار دستگاه اتوبوس را به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه کند.

در مناطق ۱۱ ،۱۶ و ۱۸ کلینیک درمانی ایجاد می شود

آریا بانو - شهر: مدیر عامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران درباره افتتاح مرکز جامع سلامت روان در منطقه ۲، کلینیک منطقه ۹، ایجاد کلینیک هایی در دیگر مناطق و همکاری شهرداری با سازمان نظام پزشکی توضیح داد.

جریمه جدید شهروندان بدون ماسک

آریا بانو - با هماهنگی کمیته حقوقی ستاد مبارزه با کرونا و استانداری تهران محرومیت از خدمات عمومی به عنوان جدیدترین جریمه برای شهروندانی که در فصاهای عمومی بدون ماسک حضور می یابند معرفی شد.

زنگ خطر انبارهای شیمیایی تهران

آریا بانو - فاجعه بیروت نشان داد مطالبه خروج انبارهای مواد شیمیایی از شهرها همچون خروج انبار نفت از شهران و انبار بعثت، امروز نه یک ‌مطالبه محلی بلکه مطالبه‌ای ملی است.

تهران ؛ صاف تا کمی ابری

آریا بانو - آسمان تهران‌ فردا (۱۸ مرداد) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

تهران در حوزه مناسب سازی، بسیار عقب است

آریا بانو - نماینده شورای شهر تهران در ستاد مناسب سازی معابر با تاکید بر اینکه برخی ها مناسب سازی را امری فانتزی می دانند، گفت: مناسب سازی معابر برای همه مردم یک ضرورت عمومی است.

آتش سوزی انبار ضایعات پلاستیکی خاموش شد

آریا بانو - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش سوزی سوله محل نگهداری ضایعات پلاستیکی و اطفای آن خبر داد.

آجودانیه؛ از عکاسباشی ناصری تا بوستان شطرنج

آریا بانو - شهر: محله ای در شمال تهران که از نیاوران به سمت شرق آغاز می شود و تا موزه دارآباد پیش می رود روزگاری در مالکیت آقا رضاخان اقبال السلطنه بود. او آجودان مخصوص ناصرالدین شاه بود. نام آجودانیه نیز بجا مانده از آن دوران است.

فقر آتشنشانی اهواز در حوزه تجهیزات

آریا بانو - باید با اصلاح قوانین با مسئولان خاطی و یا مدیرانی که به تعهدات خود در خصوص ایمن‌سازی و مقاوم‌سازی مراکز عمومی شهر عمل نکرده‌اند، قاطعانه برخورد شود.

مکاشفه از سیدخندان تا چهارراه قصر

آریا بانو - اگر کسی به من بگوید معبری را نام ببر که هم خروس‌خوان صبح از آن رد شده باشی، هم چلّه ظهر، هم تنگ غروب و هم شغال‌خوان شب، بی‌معطلی خواهم گفت خیابان شریعتی، حدّ فاصل پل سیدخندان تا چهارراه قصر.

برترین فیلمسازان موبایلی جشنواره در برج میلاد معرفی شدند

آریا بانو - مراسم اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه موبایلی «یک دقیقه قرنطینه» با اعلام برگزیدگان این دوره از جشنواره و تقدیر از کادر پزشکی کشور، با حضور تعداد محدودی از اعضای دبیرخانه و هیات داوران جشنواره با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، در مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد و برگزیدگان به صورت برخط معرفی شدند.

پیاده‌روی؛ مُد خلاقانه اندیشیدن

آریا بانو - در بسیاری از اوقات وقتی از کسی می‌خواهی که «بیا با هم قدمی بزنیم و پیاده‌روی بکنیم» عموما این کار را بیهوده دانسته و تو را به خوردن یک قهوه در کافه‌ یا رفتن و نشستن در گوشه پارکی، خانه‌ای و... دعوت می‌کند. اگر به تنهایی این کار را بکنی و از تو کسی بپرسد و بگویی دارم قدم می‌زنم، عموما تو را بیکار و بیهوده‌کار تلقی کرده یا خطاب می‌کنند و با کنایه‌های مختلف تو را به روش‌های دیگر وقت‌گذرانی دعوت می‌کنند.

خطر جدید برای برج طغرل و ابن بابویه

آریا بانو - ساخت مرکز فرهنگی برج طغرل و ایستگاه پست گاز در محدوده مرزی برج یعنی حتی نزدیک‌تر از عرصه اثر و آسیب‌هایی که تاکنون به این اثر تاریخی وارد شده، گویا راضی‌شان نکرده؛ حالا سراغ پارک بازی کودکان رفته‌اند و بیل مکانیکی بین برج طغرل و دومین قبرستانتهران، زمین را گود می‌کند تا برای کودکان پارک و شهربازی ایجاد شود.

برقی کردن اتوبوس ها راهی مقرون به صرفه برای تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی

آریا بانو - رییس شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از شرکت واگن‎سازی تهران و در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به قوانین موجود در حوزه حمل و نقل توجه شود و این قوانین عملی گردد هیچ مشکلی در خصوص حمل و نقل عمومی از بابت تامین ناوگان و یا تکمیل شبکه حمل و نقل عمومی نخواهیم داشت.

خبرنگاران به روشنایی و روشنگری کمک می‌کنند

آریا بانو - رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در پیامی به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار در پیامی این روز را به تمامی خبرنگاران به خصوص خبرنگاران حوزه مدیریت بحران تبریک و تهنیت گفت و گفت: خبرنگاران به روشنایی و روشنگری کمک می‌کنند.

پذیرش بیماران مشکوک به کرونا در کلینیک‌های شهرداری تهران

آریا بانو - مدیرعامل شرکت شهر سالم در آیین تودیع جباری و معارفه کریمه سارویی به عنوان سرپرست معاونت مالی و اداری شرکت شهر سالم از پذیرش بیش از ۱۳ هزار بیمار مشکوک به کرونا تا کنون در کلینیک‌های شهرداری تهران در شیوع کرونا در تهران خبر داد.

پیام تسلیت رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به‌ مناسبت فاجعه تلخ انفجار بیروت

آریا بانو - حجت الاسلام میثم امرودی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با صدور پیام تسلیتی جان باختن شماری از مردم لبنان در پی انفجار بزرگ بندر بیروت را به دولت و ملت لبنان تسلیت گفت و آمادگی این سازمان را برای هرگونه کمک اعلام کرد.

برج آزادی به رنگ پرچم لبنان شد

آریا بانو - شهر: برج آزدی تهران شب گذشته ۱۵ مرداد ماه، به نشانه همبستگی و همدردی مردم ایران با مردم لبنان به رنگ پرچم این کشور درآمد.

شورای هوشمند سازی در منطقه۵، به صورت نظام‌مند تشکیل شد

آریا بانو - معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه۵، گفت: با توجه به مصوبات جلسه‌های شورای هوشمندسازی، در منطقه۵، که به صورت نظام‌مند و مستمر تشکیل می‌شود به منظور دستیابی به راه‌حل‌های نوآورانه تصویب می‌شود و این مصوبات به بهترین شکل ممکن اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

روح نوازی در عمارت اتحادیه تهران

آریا بانو - شهر: شب گذشته (۱۵ مرداد ماه)، کنسرت زنده کیهان کلهر و کوارتت مینیاتور در محل عمارت تاریخی اتحادیه تهران اجرا شد و مخاطبان به صورت مجازی آن را دنبال ‌کردند.

فاجعه ای دهشتناک تر از بیروت در کمین تهران

آریا بانو - تجربه انفجار بیروت تجربه ای بسیار تلخ و ناگوار بود که تاثیرات منفی آن دهه ها در بطن لبنان خواهد ماند. فراتر از هر حادثه و فاجعه درس آموخته ها وعبرتهای آن باید مورد توجه قرار گیرد.

تأکید کمیته اجتماعی ستاد ملی کرونا بر توزیع نذورات خشک و خام

آریا بانو - دبیر کمیته امنیتی اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفت: تأکید ما این است که نذورات بیشتر به سمت کمک های مؤمنانه بوده و اگر هم نذوراتی توزیع می شود به شکل مواد خشک و خام باشد.

اطلاعات میزان تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمان ۲۱۶ شهر جمع‌آوری شد

آریا بانو - معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از جمع‌آوری اطلاعات مربوط به میزان تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمان در ۲۱۶ شهر دارای محدوده مصوب بازآفرینی شهری خبر داد.

ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: مرکز دفن زباله های گندک در شهرستان دماوند به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای حساسیت های خاص محیط زیستی است که در صورت عدم انجام کامل تعهدات و دفع صحیح، فعالیت این مرکز متوقف و پیگیری های قانونی مربوطه هم انجام می شود.

پاندمی یک پدیده شهری و چالشی برای شهرهاست

آریا بانو - شهر: کووید- ۱۹ نشان داد پاندمی، یک بحران بزرگ شهری است یعنی هم در شهرها بسیار بیشتر خود را نشان داد و هم بیانگر این بود که ساختار شهرها بسیار آسیب پذیر است و چالش جدی ایجاد می‌کند، درواقع پاندمی یک پدیده شهری و چالش برای شهرهاست.

چراغ‌های برج میلاد تهران امشب خاموش می‌شود

آریا بانو - در پی حادثه تلخ انفجار در شهر بیروت و کشته شدن ده‌ها نفر از شهروندان این شهر، چراغ‌های برج میلاد به نشانه همدردی مردم ایران با مردم لبنان و آسیب‌دیدگان انفجار بیروت، امشب ساعت ۲۱ چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه خاموش می شود.

وزارت میراث فرهنگی در مورد گم شدن آلبوم ناصری پاسخگو باشد

آریا بانو - عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه وزارت میراث فرهنگی باید در مورد گم شدن آلبوم ناصری در کاخ گلستان پاسخگو باشد، گفت: همچنین باید مشخص شود پشت‌پرده‌ گم شدن آلبوم ناصری و برخی از مسجمه‌های شهری در زمان‌های گذشته چه بوده است.

فرهنگسرای اندیشه مسابقه کتابخوانی «ولایت علی(ع)» را برگزار می‌کند

آریا بانو - فرهنگسرای اندیشه همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر خم مسابقه کتابخوانی «ولایت علی(ع)» را با محوریت کتاب «آن است شیوه حکومت» نوشته سید مهدی شجاعی برگزار می‌کند.

الزامات خبرنگاری حرفه‌ای و تأثیرگذار

آریا بانو - بی‌تردید خبرنگاری هم‌اکنون یکی از دشوارترین حرفه‌ها در ‌دنیا و بالطبع در جامعه ایران است. از هر منظری که نگاه کنیم، عایدات مادی حاصل از خبرنگاری مستقل و حرفه‌ای با انواع دشواری‌هایی که در مسیر استقلال و حرفه‌ای‌بودن وجود دارند، قابل مقایسه نیست.

ساير مطالب

حداقل دریافتی بازنشستگان 2 میلیون و 800 هزار تومان می‌شود

دولت ده روز فرصت دارد مصوبه «پرداخت یارانه مشروط به متولدین جدید» را لغو کند

گام اول توسعه نسل پنجم ارتباطی

وزیر راه: قیمت‌ها در بازار اجاره مهار شده است

قیمت‌های چندصد میلیونی داروهای مشکوک

شاخص بورس آماده ورود به کانال دو میلیون واحد

هزینه‌ تست کرونا اعلام شد

دریافت 50 درصد بدهی‌های برقی از عراق

چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به تصویب هیات دولت رسید

ابلاغ شهریه 20 هزار مدرسه غیردولتی

ابلاغ شهریه به 20 هزار مدرسه غیردولتی/اطلاع از شهریه‌ مدارس از طریق اپلیکشن «سام»

افزایش 14 درصدی نرخ بیکاری جهان ؛ ارمغان جدید کرونا

اتصال 40 هزار خانوار روستا به شبکه برق در دولت تدبیرو امید

تمدید دوباره مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان مسکن‌ملی

ممنوعیت تحویل سوخت سی.ان.جی به خودروهای گازسوز غیرمجاز

رویای شاخص دو میلیونی بورس محقق می‌شود؟

فروش لوازم خانگی با قیمت‌های جعلی!/ ضعف اطلاع رسانی در سامانه 124

صادرات اقلام ضد کرونا آزاد شد

تجارت کشور در حال بازگشت به دوران پیش از کرونا است

راه هایی برای جلوگیری از ولخرجی

عرضه در بورس، راهکار خلاصی از هیجان سرمایه‌گذاری در بازار خودرو

افزایش ظرفیت صادرات نفت؛ از غرب کارون تا جاسک

برخورد با استخراج کنندگان ارز مجازی لازمه جلوگیری از بروز خاموشی تابستانی

گردش پیک اول کرونا در استان‌ها / حمایت "سلامت" از "اقتصاد"

حق عائله مندی و اولاد بازنشستگان کشوری 50 درصد افزایش یافت/ اعمال افزایش عائله مندی در تیرماه

بازنشستگان کشوری چگونه می‌توانند سهام ETF خود را در بورس بفروشند؟

ارزش سهام عدالت 22 برابر شد

آغاز معامله دارایکم از فردا در بورس

خرید 600 هزار مسکن مهر توسط یک دلال!

عقب ماندگی 240 درصدی دستمزد از تورم

اعلام شرایط پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه کارت اعتباری

آخرین وضعیت پرداخت بیمه بیکاری مشاغل آسیب دیده از کرونا

4 سیگنال برای آینده بازار طلا

مبلغ بیمه بیکاری کرونا چقدر است؟

بازار خودرو در فاز تغییر/فروشندگان از بازار خارج شدند

توضیح بانک مرکزی درباره تصمیمات اتخاذ شده برای نرخ سود بانکی

مسکن هم وارد بورس می‌شود

زمان دریافت افزایش حقوق اعلام شد

بازنشستگان تامین اجتماعی به کشوری ها می رسند؟

هدف‌گذاری تورم 22 درصدی برای سال 99

عبور مصرف روزانه برق از مرز 48 هزار مگاوات

اندر مصائب فروش خودرو به شیوه قرعه‌کشی

سایه سنگین سهام عدالت بر معاملات بورس

معاون ایران خودرو: روند کاهش قیمت خودرو در بازار ادامه دارد

رگبار پیامک‬⁩‌های صنفی ⁧‫بازنشستگان‬⁩ و ⁧‫معلمان برای تصویب طرح‌های ‌حمایتی

در بازار تلفن‌همراه چه خبر است؟

آغازی بر پایان اصلاح شاخص بورس

محصولات پروتئینی پس از ماه رمضان همچنان تامین است

مدیرعامل ایران خودرو: کاهش قیمت بازار تداوم دارد

تولید نفت در خوزستان ادامه دارد

کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت شد

تکذیب پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان 98 تا پایان هفته

واریز سهم الشرکه 23 میلیاردی به حساب فرهنگیان بازنشسته بهمن و اسفند 98

قرار دادهای اصطلاحاً شرعی بانک‌ها زیر ذره بین قوه قضائیه رفت