آریا بانو

آخرين مطالب

شهرداری تهران

زیست پذیری، اولویت تهران است

آریا بانو - عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: در خشت طلایی تهران، علاوه بر اینکه تهران و مزیت هایش به دنیا معرفی می شود؛ شاید بسیاری از مزیت های نسبی سایر مناطق شهری هم مطرح شوند.

اجرای سوگواره فاطمی در محلات منطقه ۲

آریا بانو - به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) ، ویژه برنامه های فرهنگی تحت عنوان سوگواره جان نبی در محلات منطقه ۲ برگزار می شود.

طرح نگهداشت شهر به شکل فوریتی

آریا بانو - سلسله برنامه های اجرایی طرح فوریتی نگهداشت شهر با حضور و نظارت مستقیم شهردار منطقه ۲۲ در بلوار جهاد شمالی در محله ساحل واقع در محدوده ناحیه ۲ اجرا شد.

برگزاری ویژه برنامه های «جان نبی»

آریا بانو - معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۵ از گرامیداشت سیره فاطمی با اجرای ویژه برنامه های فرهنگی و مذهبی همزمان با شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا (س) در فضای مجازی خبر داد.

انتشار سومین قسمت کمیک‌موشن «چهل سردار»

آریا بانو - مدیریت محصولات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سومین قسمت کمیک‌موشن «چهل سردار» را همزمان با ایام فاطمیه تولید و در فضای مجازی منتشر کرد.

بازدید معاون حمل و نقل از ایستگاه مترو میدان قیام

آریا بانو - ایستگاه ها و ورودی های در حال تکمیل شبکه مترو تهران،‌ طبق روال هفته های گذشته مورد بازدید میدانی مدیران ارشد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و همچنین مدیران شرکت متروی تهران قرار گرفت.

بررسی معضلات محدوده خلازیل منطقه ۱۹

آریا بانو - معضلات محدوده خلازیل منطقه ۱۹ طی بازدیدی با حضور مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران، معاون خدمات شهری و محیط زیست و معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و نیز شهردار منطقه ۱۹ مورد بررسی قرار گرفت.

وضعیت هوای پایتخت قابل قبول شد

آریا بانو - شهر: پس از استمرار چند روز هوای ناسالم، کیفیت هوای شهر تهران شنبه -۲۷ دی ۱۳۹۹- در محدوده قابل قبول قرار گرفت.

شورای شهر دستورالعمل اجرای لایحه ساماندهی مشاغل را ابلاغ نکرده است

آریا بانو - شهر: مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران گفت: شورای شهر برای اجرای لایحه ساماندهی مشاغل سیار و بی کانون باید دستورالعمل لایحه را ابلاغ کند که تا کنون با این دستورالعمل مورد تأیید یکی از اعضای شورا قرار نگرفته و برای اجرا به شهرداری ابلاغ نشده است.

قرارداد تامین ۱۰۵ دستگاه واگن منعقد می شود

آریا بانو - بزودی و برای نخستین بار در تاریخ شرکت مترو تهران، قرارداد تامین ۱۰۵ دستگاه واگن از طریق مشارکت عمومی-خصوصی منعقد خواهد شد که این امر در نوع خود بی‌سابقه بوده و اقدامی ارزنده در جذب سرمایه‌های بخش خصوصی برای تامین منابع مالی توسعه شبکه حمل و نقل عمومی به شمار می‌رود.

پروانه پلاسکو صادر شده است

آریا بانو - در بازدید رئیس بنیاد مستضعفان و معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران، از ساختمان جدید و در حال ساخت پلاسکو، آخرین وضعیت پروژه بررسی و خبر صدور پروانه ساختمانی آن با رعایت انواع استانداردها، اعلام شد.

موزه نقاشی پشت شیشه

آریا بانو - موزه نقاشی پشت شیشه یکی از موزه‌های شهر تهران است که در خیابان سعدی قرار دارد. موزه نقاشی پشت شیشه در یکی از خانه‌های قدیمی تهران که متعلق به مرحوم سیاوش شقاقی؛ اولین پزشک در رشته بیماری‌های ریوی بوده، راه‌اندازی شده است. این خانه قدیمی به مساحت ۱۴۰۰ مترمربع و زیربنای ۵۰۰ مترمربع، متعلق به اواخر دوره قاجاریه و اوایل دوره پهلوی است. این خانه توسط ورثه دکتر شقاقی به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اهدا و پس از بازسازی در سال ۱۳۷۷ خورشیدی با ۳۱۰ قلم شی خریداری شده (متعلق به دوره صفویه تا عصر حاضر) از سوی شهرداری تهران، به سازمان میراث فرهنگی واگذار شد.

موزه تهران قدیم در سرای کاظمی

آریا بانو - «خانه موزه تهران قدیم» در سرای کاظمی از خانه‌های قدیمی تهران، در محله چاله میدان قدیم در همسایگی امام زاده یحیی قرار دارد.

کاخ نیاوران

آریا بانو - عملیات احداث این کاخ به دستور محمدرضا پهلوی در سال ۱۳۳۷آغاز شد و با وقفه‌ای که در ساخت آن پیش آمد در سال ۱۳۴۶ به اتمام رسید. در زمان فتحعلی شاه قاجار کاخ کوچکتری در محل فعلی کاخ نیاوران قرار داشت که در زمان محمدرضا پهلوی تخریب و کاخ نیاوران بجای آن ساخته شد.این بنا با مساحتی در حدود ۹۰۰۰ مترمربع در دو طبقه و یک نیم طبقه احداث و در ابتدا به عنوان محلی برای پذیرایی میهمانان خارجی در نظر گرفته شد، اما پس از پایان ساخت به محل سکونت محمدرضا پهلوی و خانواده‌اش اختصاص یافت.

گودهای متعلق به سازمان نوسازی خطرساز نیستند

آریا بانو - شهر: سازمان نوسازی شهر تهران ۶ گود رها شده در منطقه ۱۵ دارد که ۵ گود ایمن سازی شده و بی خطر هستند و یک گود دیگر در مرحله اخذ حکم قضایی برای اقدام نسبت به ایمن سازی و تعیین تکلیف است.همچنین پروژه های تعریف شده در این گودها به زودی عملیاتی خواهد شد.

خیابان ولیعصر نمود ارزش‌های فرهنگی-تاریخی تهران است

آریا بانو - معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران خیابان ولیعصر (عج) را یکی از خیابان‌هایی دانست که اهمیت اجتماعی، تاریخی و فرهنگی بالایی برای تهران دارد و طبقات اجتماعی مختلف را به هم پیوند داده است.

شورایاران به اجرای پروژه ها سرعت می بخشند

آریا بانو - نشست هم اندیشی شهردار منطقه ۱۶ با اعضای شورایاری محلات۹ گانه در خصوص ارزیابی پروژه های توسعه محله ای در سال ۱۴۰۰برگزار شد.

بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از ساختمان پلاسکو

آریا بانو - صبح روز جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ پرویز فتّاح رییس بنیاد مستضعفان، عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری از محل ساختمان پلاسکو بازدید کردند.

تعطیلی همیشگی دلفیناریوم برج میلاد

آریا بانو - آخرین دلفین باقیمانده در مجموعه دلفیناریوم برج میلاد از این مجموعه خارج و دلفیناریوم برج میلاد پس از بیش از پنج سال فعالیت برای همیشه تعطیل شد.

پویش «ارتقاء فرهنگ آپارتمان نشینی» در منطقه ۲۰ کلید خورد

آریا بانو - پویش «ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی» با شعار «هم سایه هم» به منظور تغییر رفتار شهروندان در حوزه‌ آپارتمان نشینی و محیط زیست، از ابتدای دی ماه در منطقه ۲۰ آغاز و تا شهریور ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

عزاداری فاطمی در میدان شوش منطقه ۱۵

آریا بانو - شهردار ناحیه یک منطقه ۱۵ از برگزاری اجتماع فاطمیون در جنوب تهران همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) با رعایت شیوه نامه های بهداشتی خبر داد.

‎دنیای عجیب «مش حسن»

آریا بانو - مش حسن جعفری‌نژاد، پیرمردی ۷۲ ساله و متولد روستای کویری دولت‌آباد دامغان است که علاقه عجیبی به کتاب و اشیای قدیمی دارد.او بیش از ۵۰۰ کتاب نوشته که موضوع بیشتر آنها، مادر و خاطرات روستاست! مش حسن، هر شیء قدیمی که چشمش را بگیرد، می‌خرد، و حالا او یک موزه سیار، به نام مینی‌موزه آواره دارد.

لزوم جهت گیری بودجه بحران به سمت ارتقاء فرهنگ ایمنی

آریا بانو - معاون هماهنگی و برنامه ریزی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تاکید بر این که رویکرد مدیریت بحران در دنیا به سمت افزایش تاب آوری است، تاکید کرد: در این صورت باید نگاه تمام عناصر موثر در حوزه بحران پایتخت به سمت پیشگیری، آموزش و ارتقاء فرهنگی ایمنی و مقابله باشد.

دی؛ آلوده ترین ماه ١٣٩٩

آریا بانو - شهر: هوای شهر تهران از ابتدای امسال تا ۲۶ دی، ۹۰ روز ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۶ روز ناسالم را تجربه کرده است.

خیابان ولیعصر یکی از شخصیت‌های درام تهران است

آریا بانو - شهر: رویدادها می‌تواند یک‌خیابان را مطرح کند از جمله کارگاه ملاقات با خیابان برای اینکه به دلایل متعدد امکان ملاقات با فضاهای شهری را نداریم. خیابان ولیعصر یکی‌از شخصیت های درام تهران است که دیالوگ خود را دارد.

خیابان ولیعصر یک شریان عمومی است نه فضای عمومی

آریا بانو - شهر: خیابان ولیعصر لایه های پنهانی دارد که به ویژگی های طبیعی و اجتماعی آن بر میگردد. با نگاه هنرمندان میتوانیم لایه های این خیابان را بشناسیم و به یک فهم جمعی مشترک از آن برسیم.

خیابان ولیعصر دغدغه شهروندان می شود

آریا بانو - شهر: دبیر اجرایی کارگاه عکاسی ملاقات با خیابان ولیعصر گفت: کارگاه عکاسی ملاقات با خیابان علاوه بر اینکه مجموعه عکس خیابان ولیعصر را تهیه می کند این خیابان را تبدیل به دغدغه شهروندان خواهد کرد.

ایمن سازی دیوار سنگی کانال خشایار

آریا بانو - معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۴ تهران گفت: با آغاز فصل زمستان پروژه احداث و ایمن سازی دیوار سنگی کانال خشایار اجرا و به پایان رسید.

باز آرایی کوچه ها در محله های مرکزی تهران آغاز شد

آریا بانو - شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: در آستانه نوروز ۱۴۰۰ اجرای طرح کوچه دوستی در دو محله قدیمی قلمستان و عباسی با ایده های بانوان و کودکان برای بازآرایی کوچه های بخش مرکزی شهر آغاز شد.

بیست بیست / قسمت بیست و چهارم

آریا بانو - برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت بیست و چهارم این برنامه را ببینید.

ویژه‌برنامه «جان نبی» در منطقه ۸

آریا بانو - ویژه‌برنامه‌های این منطقه به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) با عنوان «جان نبی» برنامه برگزار می‌شود.

تسهیل تردد شهروندان در جنوب شرق تهران

آریا بانو - معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه۱۵ به تشریح چند پروژه ترافیکی در راستای روانی ترافیک و رضایتمندی شهروندان پرداخت.

آغاز برگزاری کارگاه های آنلاین موتور سوار خوب در منطقه ۹

آریا بانو - اداره آموزش شهروندی منطقه ۹ با هدف ایجاد بستر های آگاهی و در راستای کاهش تخلفات موتورسواران نسبت به برپایی کلاس های آنلاین موتورسوار خوب در بستر فضاهای مجازی شهرداری و نیز مدارس منطقه اقدام کرد.

چرا به آلودگی صوتی ناشی از ساخت‌وسازها رسیدگی نمی‌شود؟

آریا بانو - در این قسمت از «سلام آقای شهردار»، پیروز حناچی در پاسخ به سوال یکی از شهروندان منطقه ۱ تهران، می‌گوید بخشی از آلودگی صوتی ساخت‌وسازها اجتناب‌ناپذیر است، اما شهروندان می‌توانند برای رسیدگی بیشتر به سامانه ۱۳۷ شکایت کنند.

نصب دومین نیروگاه خورشیدی در منطقه ۲

آریا بانو - شهردار منطقه ۲ تهران از نصب نیروگاه‌های خورشیدی با هدف اصلاح الگو و کاهش مصرف برق در این منطقه خبر داد.

رزمایش طرح شهید سلیمانی در قرارگاه پدافند زیستی منطقه۲۱

آریا بانو - رزمایش بزرگ قرارگاه پدافند زیستی منطقه۲۱ در قالب اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا استان تهران، فرمانده سپاه محمد رسول اله استان تهران، ر شهردار منطقه۲۱، فرمانده قرارگاه فتح، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میثم تمار،رئیس آموزش و پرورش مناطق۹و۲۱، پلیس راهور و رئیس مرکز بهداشت غرب تهران و سایر مسئولین منطقه ای و استانی برپا شد.

‌زعفرانیه به عنوان محله دوستدار کودک آماده سازی می شود

آریا بانو - زعفرانیه به عنوان محله دوستدار کودک با هدف ایمنی و امنیت، سلامت و بهداشت عمومی، حمل و نقل، زیرساخت های فیزیکی و اجتماعی برای حضور بیشتر کودکان و نوجوانان آماده و مناسب سازی می شود.

نظارت بر عملکرد دستگاهها در آلودگی هوا وظیفه محیط زیست است نه شهرداری

آریا بانو - شهر: مشاور شهردار تهران در امور مجلس از برگزاری دو جلسه میان شهرداری تهران و مجلس با حضور پیروز حناچی با موضوع آلودگی هوا خبر داد و گفت که در این جلسات شهرداری گزارش کاملی از اقدامات انجام شده ارائه کرد کهحاکی از عمل شهرداری به وظایفش بود اما ۲۳ دستگاه دیگر در اجرای قانون هوای پاک مسئول هستند. این دستگاه ها وظایف خود را عملی نکرده اند.

سوگواری عزای فاطمی در قلب پایتخت

آریا بانو - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۶ از سیاه پوش شدن میادین قلب پایتخت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت خانم فاطمه زهرا (س) خبر داد و گفت: روز یکشنبه در روز شهادت این بانوی بزرگوار مراسم عزاداری در میدان هفتم تیر و میدان فاطمی برگزار خواهد شد.

ساير مطالب

رفع خطر نشست زمین در میدان بهمنیار منطقه 19

آیین عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در 2 میدان

سامانه آموزش آنلاین «شهرآموخت» گسترده‌تر شد

سوختی که در صنایع اطراف تهران مصرف می‌شود، پرگوگرد است

«شهروند» به همدان و قزوین می‌رود

اگر سوختن مازوت متوقف نشود تهران باید تعطیل شود

طولانی ترین خیابان خاورمیانه به زندگی باز می گردد

وسعت 480 هکتاری بافت فرسوده در منطقه 12

تداوم وضعیت قرمز در تهران

صدور پروانه ساختمان پلاسکو تا پایان هفته

چشم انداز فروشگاه شهروند در 1400

تازه‌ترین خبرها در حوزه تاکسیرانی پایتخت؛ از نوسازی تا بیمه

کسری بودجه 200 میلیاردی سازمان ورزش شهرداری تهران

قانونی که تهران را تضعیف کرد

طهران؛ توتستان یا چنارستان

تامین دسترسی بزرگراهی از شرق امام رضا به جنوب نجفی رستگار

تکنیک‌های ارتباطی در مدیریت شهری

لزوم مطالعه تحولات شهری در یک قرن اخیر در قالب طرح ایران 1400

برگزاری دومین مانور «موتورسوارخوب» در منطقه 15

وضع حمل نابهنگام در درمانگاه منطقه 13

تحریم، تورم و گرانی؛ موانع اصلی اورهال و نوسازی اتوبوس‌های شرکت واحد تهران

نامگذاری بوستانی به نام افشین یداللهی

ساخت قطار ملی بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

وظیفه شهرداری نمایشگاه‌داری و فروشگاه‌داری نیست

اجرای طرح ویژه انضباط شهری در مناطق 1،7،13،15،19

«جان نبی»؛ ویژه‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه(س)

هم سایه باشیم

اجرای طرح ساماندهی بزرگراه شهید هاشمی

هر دوچرخه‌سوار، یک خودرو را حذف می‌کند

ملاحظات زیست محیطی بیمارستان صارم بررسی شد

رونمایی از کتاب کلانشهر و فرهنگ

پیشبرد پروژه های مدیریت سیلاب در بزرگراه های غرب پایتخت

آیین احداث مرکز پردازش و بازیافت پسماند شهری

تکمیل ورودی‌های ایستگاه کمیل در خط 7 مترو تهران

بیست بیست/ قسمت بیست و سوم

ترافیک بزرگراه فتح کاهش می‌یابد

باغ ایرانی در سه فازدر منطقه 5 اجرا می شود

پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در شمال تهران اجرایی شد

اتخاذ اقدامات پیشگیرانه وقوع سیلاب احتمالی در منطقه 19

تاکید بر رعایت دقیق جزئیات در نمای خانه شهر

مرمت سقاخانه تاریخی عزیز محمد تا پایان دی آغاز خواهد شد

تداوم اجرای مانورهای دور میزی در مناطق 22 گانه

خداحافظی با شیرابه و بو در منطقه22

مجلس تعزیه «سوگ مادر» در پردیس تئاتر تهران

تفکیک پاک پسماندهای شهری

بهره برداری از گوته تهران؛ بهار 1400

خبر مقبره ٥ میلیاردی در بهشت زهرا(س)دروغ است

اختصاص امتیاز ویژه به تحقق اهداف سالیانه در ارزیابی عملکرد کارکنان و مدیران

یادگار امیر برای تهران

اراضی عباس آباد ظرفیت جانمایی 2 هزار غرفه را دارد

صافکارهای سرگردان صیاد

4 بوستان در منطقه 2 گشایش یافت

تحویل 60 دستگاه اتوبوس و مینی بوس در مرحله سوم قرارداد با ایران خودرو

جمع آوری 3220 تن زباله خشک در طرح «شنبه های بدون پسماند» منطقه 3

بازسازی ساختمان نمایشگاه های دائمی شهرداری در بوستان گفتگو

نقاشی کودکان تهرانی به مرحلهٔ داوری رسید

ساخت 60 گلجای از سر شاخه های هرس شده درختان در منطقه13

آغاز طرح «نهضت درختکاری» در جنوبشرق تهران

تنفیذ احکام هیات رئیسه شورایاری محلات13 گانه منطقه 19

طرح دغدغه‌های معلولان در محله‌های تهران

احداث بزرگترین چاه جذبی در خیابان ترانسفو منطقه 19

گام های بزرگ شهرداری منطقه 3 برای «کوچک‌ترها»

با کاشت یاس هلندی و درخت چنار فضای سبز خیابان آزادی تکمیل شد

اجرای طرح فوریتی نگهداشت شهر در منطقه2

توسعه بوستان حکیم با تملک پنج هزار متر مربع ملک مجاور

افتتاح کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی نور در منطقه 20

اجرای طرح حذف زوائد فیزیکی و نا زیبایی های بصری منطقه 13

جزییات موافقتنامه طراحی و ساخت وسایل نقلیه برقی

اتمام عملیات هرس زمستانه در بزرگراه های سطح منطقه21

نفع اقتصادی برقی کردن موتورها، لازمه تداوم طرح است

تهران را معماران جوان باید بسازند

پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در محله های مرکزی شهر تهران آغاز شد

کلنگ زنی اولین ایستگاه پردازش تمیز

طرح خیابان کامل در منطقه یک، طرحی انسان محور است

تعیین تکلیف 20 گود پرخطر شمال شرق تهران

ورزش در محیط کار/ قسمت دهم

افتتاح طرح‌های محله محور در قلب تهران

مشارکت 800 کارمند شهرداری در دوره‌های بین المللی کوهپیمایی

دیپلماسی ورزشی به کمک دیپلماسی شهری می آید

تملک 8 پلاک از 23 پلاک اطراف امامزاده حسن

مراسم رونمایی از مجسمه سردار سلیمانی

بیست بیست / قسمت بیست و دوم

شهروندان منطقه 2 به پویش «ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی» می پیوندند

اتمام پروژه باغ راه طبیعت در خیابان های سهروردی و بهار

ایمن سازی گود پرخطر منطقه 5 با استفاده از 5500متر مکعب خاک

اجرای طرح شهر امن در منطقه ١٩

طرح کاپ برای کل شهر تهران نسخه نمی‌پیچد

سردارمحمد: دیدگاه منطقی بر رویکرد شهردار تهران حاکم است

کلنگ توسعه خط 3 به 1 مترو به زودی زده می شود

تهرانگردی جهانگیری و حناچی

تهرانگردی جهانگیری و شهردار

شهردار منطقه 3: هدف از انجام ممیزی املاک، صرفا کسب درآمد نیست

اجرای فاز نخست ممیزی املاک غیر مسکونی از اوایل بهمن

بهره برداری از 5 بوستان آموزش ترافیک در 5 منطقه غیربرخوردار تهران

هاشمی: دولت به توسعه خط 3 مترو کمک کند

نجفی رستگار؛ پایانی بر ابرپروژه های شهری

تراکم فروشی به معنای واقعی شهرفروشی و قانون فروشی بود

برگزاری دوره های آموزش تخصصی بین المللی جستجو و نجات

عملیات کاشت 15هزار پیاز لاله در منطقه 20 آغاز شد

ایستگاه خانه من است