آریا بانو

آخرين مطالب

شهرداری تهران

تلاش­های مدیریت شهری در مهار کرونا بر پایه دانش و مطالعات

آریا بانو - رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران گفت: تلاش­های مدیریت شهری در مهار بیماری کرونا بر پایه دانش و مطالعات انجام شده است و پژوهشگران در این مسیر همواره نقش مشارکتی و فعالان‌ه­ای داشته­‌اند.

فعالیت شبانه روزی تمامی گرمخانه های تهران

آریا بانو - مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی اعلام کرد که تمامی گرمخانه های پایتخت به صورت ۲۴ ساعته فعال و آماده خدمت رسانی به افراد کارتن خواب و بی خانمان هستند.

آغاز تبلیغات روی ۸۰ هزار تاکسی

آریا بانو - سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از انجام تبلیغات بر روی تاکسی ‌های پایتخت با هدف ارتقای درآمد رانندگان تاکسی طی هفته‌های آینده خبر داد.

عرضه نمونه صنعتی اتوبوس برقی تا پایان امسال

آریا بانو - دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از عرضه نمونه صنعتی اتوبوس برقی تا پایان سال جاری خبر داد.

مانور برف روبی منطقه۲ در بوستان نهج البلاغه برگزار شد

آریا بانو - مانور بزرگ برف روبی شهرداری منطقه۲ به منظور آمادگی و هماهنگی نیروهای عملیاتی و جهیزات و ماشین آلات برف‌ روبی با حضور معاون خدمات شهری ومحیط زیست شهرداری تهران،مدیرکل خدمات شهری و مدیران منطقه۲ در بوستان نهج ابلاغه برگزار شد.

واکنش اعطا به جذب آتش نشانان زن در تهران

آریا بانو - سخنگوی شورای شهر تهران در توییتر خود، خبر جذب ۱۶ آتش نشان زن را نوید شکسته شدن طلسم حضور بانوان تهرانی در قامت آتش نشان و شرکت آنان در عملیات ها دانست.

سازمان مدیریت پسماند در میان برترین های حوزه‎ HSE

آریا بانو - سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در راستای ارزیابی مراقبتی به منظور اخذ و تمدید گواهینامه‎ HSE ‎که توسط شرکت‎ ‎KUMS ‎ایتالیا انجام گرفته، در میان ۳ مجموعه برتر شهرداری تهران قرار گرفت‎.‎

آلودگی هوا طی شبانه روز گذشته در پایتخت

آریا بانو - شاخص کیفیت هوا طی ۲۴ ساعت گذشته به‌طور میانگین بر روی عدد ۱۳۱ قرار داشت و هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده بود.

دولت کمک نکند، ناوگان اتوبوسرانی پایتخت سال ۱۴۰۰ زمین‌گیر می‌شود

آریا بانو - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با تأکید بر ضرورت حمایت دولت از حمل و نقل عمومی گفت: برقراری سرویس حمل و نقل عمومی، وظیفه‌ای حاکمیتی است و این دولت‌ها هستند که هزینه‌های ناوگان حمل و نقل شهری را می‌پردازند و برای جابه‌جایی شهروندان یارانه می‌دهند.

اتصال کمربند سبز دوچرخه سواری منطقه ۹ به ۱۰

آریا بانو - در سه شنبه های بدون خودرو منطقه ۹ که با حضور شهردار منطقه و مدیران شهری در محور خیابان آزادی برگزار شد؛ بر اتصال کمربند سبز دوچرخه سواری مناطق ۹ و ۱۰ تاکید شد.

ورود سامانه جدید بارشی از فردا

آریا بانو - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور طی امروز و فردا، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا خبر داد.

تهران پس از ساعت بیست و یک

آریا بانو - از اول آذر ماه با شروع قرنطینه ۱۴ روزه در شهرهای قرمز تهران نیز شرایط جدیدی را تجربه میکند ساعت ۲۱ آغاز قرنطیه می باشد و تمام شهروندان موظف می باشند پس از این ساعت در خانه بمانند و در شهر تردد غیر ضروری انجام ندهند.تصاویر این گزارش مربوط به ساعات ابتدایی قرنطینه در ۴ روز اول می باشد.

فعالیت ملی سامانه پاکاریم در تهران

آریا بانو - رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به راه اندازی سامانه «پاکاریم» به منظور جذب داوطلبان و ساماندهی افراد برای فعالیت‌های جهادی در مبارزه با کرونا، اظهار کرد: این سامانه یکی از دستاوردهای سترگ شرکت های دانش بنیان است.

شهرداری منطقه ۶ تهران موفق به اخذ گواهینامه استاندارد ISO ۱۴۰۰۱ شد

آریا بانو - شهردار منطقه ۶ تهران از موفقیت این منطقه شهرداری برای اخذ گواهینامه استاندارد ISO ۱۴۰۰۱ خبر داد و گفت: پس از ارزیابی‌ها و ممیزی‌های صورت گرفته، شهرداری منطقه ۶ موفق به کسب گواهینامه سیستم مدیریتی محیط زیستی شد.

خیابان ٢٠ متری شهرک وصال؛ در آستانه افتتاح

آریا بانو - عضو شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از معابر شهرک وصال منطقه ١٩، از افتتاح خیابان ٢٠ متری در این شهرک طی آینده نزدیک خبر داد.

تهران؛ شهر هزار چهره

آریا بانو - شهر: آیین رونمایی آخرین کتاب از مجموعه ٦ آثار سده در تهران با عنوان ۱۰۰ سال نویسندگی در تهران با حضور جمعی از روزنامه نگاران و نویسندگان عصر چهارشنبه ۵ آذر به صورت مجازی برگزار شد.

مسعودیه، عمارت پسر ناصرالدین شاه

آریا بانو - در حاشیه جنوبی میدان بهارستان یکی از عمارت های ارزشمند تهران قرار دارد که حاوی ارزش های تاریخی، معماری و فرهنگی بسیار است. عمارت مسعودیه را بیشتر بشناسیم.

شناسایی فضاهای ناایمن شهری در ٥ فاز

آریا بانو - شهر: آنطور که در دستور العمل طرح ارتقای امنیت بانوان در محیط های شهری آمده است قرار است فضاهای ناایمن و بی دفاع شهری در پنج مرحله شناسایی شوند.

حس تعلق به شهر باید از مهدکودک ها آغاز شود

آریا بانو - حس تعلق به شهر و دوستی با محل سکونت را باید هنرمندانه از سنین خردسالی با کارکردن بر روی افکار کودکان، از مهد کودک ها آغاز کنیم.

مدیریت متمرکز؛ کلید نجات بازار تاریخی تهران

آریا بانو - شهر: کارشنان و مدیران شهری معتقدند که شیوه هایی که تا کنون برای مدیریت بحران در بازار تاریخی تهران استفاده می شده جوابگو نیست و برای چیشگیری از هر حادثه غیرقابل جبرانی برای این منطقه مهم تهران باید از مدیریتی متمرکز بهره برد.

موافقت کمیسیون ماده ۵ با دو پروژه محرک توسعه در مناطق ۱۵ و ۱۸

آریا بانو - شهر: اعضای کمیسیون ماده پنج شهر تهران با حضور شهردار تهران با پروژه های محرک توسعه در مناطق ۱۵ و ۱۸ موافقت کردند که بر این اساس ضمن ایجاد سرزندگی، کاهش فضاهای مخروبه و بی دفاع کمک شایانی به افزایش سرانه خدماتی هفت گانه و توسعه فضاهای انسان محور نیز می شود.

آموزش و ارتقای فرهنگ عمومی از ارکان اجرای طرح کاپ است

آریا بانو - شهر: برای اجرای طرح کاپ که در برجهای منطقه ۲۲ موفقیت آمیز بوده، باید سایر معاونت های مرتبط با شهرداری و دیگر نهادها و دستگاهها همکاری لازم را با معاونت خدمات شهری شهرداری داشته باشند.

کاهش ۱۵ درصدی ساخت و ساز در بهار ۱۳۹۹

آریا بانو - شهر: در بهار سال ١٣٩٩، تعداد ۱۲ هزار و ۸۱۸ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌بینی شده است که این میزان نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ١٥.٣ درصد کاهش داشته است.‏

شرایط جوی، عامل افزایش آلودگی هوا در تعطیلات قرنطینه است

آریا بانو - شهر: وضعیت آلودگی هوای پایتخت در هفته جاری یعنی از یکم تا پنجم آذر برابر با سه روز قابل قبول و دو روز ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است. این درحالی است که بسیاری از عبور و مرورهای درون شهری به علت تعطیلی تعدادی از مشاغل کاهش یافته است.

تهران؛ قربانی نبود یورو ۵ در خودروسازی و سوخت

آریا بانو - شهر: الزام به رعایت استاندارد یورو ۵ در تولید خودروها، چالش میان وزارت نفت و خودروسازان و رعایت نکردن قانون سبب شده تا در این میان شهروندان تهرانی همچنان هوای آلوده تنفس کنند.

درختها؛ ناظم پارکینگهای خیابانی

آریا بانو - شهر: در ضلع شمالی خیابان آزادی در منطقه ۹ تک درختهایی به صورت منظم کاشته شده که خودروها در فاصله این درختان پارک می شوند، طرحی که هم به افزایش فضای سبز و هم نظم در پارک خودروها منجر شده است.

لایحه مالیات بر ارزش افزوده اصلاح شد

آریا بانو - شهر: نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۵ آذرماه) گزارش کمیسیون اقتصادی را درباره اصلاح موادی از لایحه مالیات بر ارزش افزوده را بررسی و ایرادات شورای نگهبان را رفع کردند.

سازمان بهشت زهرا با روحیه بسیجی در ایام کرونا کارهای بزرگ انجام داد

آریا بانو - شهر: مصطفی کاظمی، مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران صبح امروز (چهارشنبه – ۵ آذر) به صورت سرزده از بهشت زهرای تهران بازدید کرد و ضمن قدردانی از زحمات کارکنان این سازمان در ایام کرونا با اعضای شورای مرکزی پایگاه بسیج شهدای گمنام سازمان بهشت زهرا نیز دیدار کرد.

دولت تمایلی به شریک شدن درآمدهای مالیاتی ندارد

آریا بانو - شهر: دولت با کاهش فروش نفت و تحریم‌ها با کاهش درآمد و کسری بودجه مواجه است و حالا تنها منبع مالی‌اش مالیات است و با مخالف با لایحه ارزش افزوده می ‌خواهد مانع از شریک شدن درآمدهای حاصل از این بخش با شهرداری ها شود.

اسامی برگزیدگان طرح یک‌صد کارشناس متخصص روابط عمومی هفته دوم آذر اعلام می‌شود

آریا بانو - شهر: با هدف ارزیابی سطح دانش و مهارت همکاران و پرسنل شاغل در حوزه روابط عمومی کلیه واحدهای تابعه شهرداری تهران، «طرح انتخاب و پرورش یک‌صد کارشناس متخصص روابط عمومی» توسط مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با همکاری اداره کل برنامه ریزی و آموزش شهرداری تهران و موسسه نشان آور دانش (نماینده و مجری مهارت سنجی استاندارد اروپایی ESCO) برگزار شد.

مسیر های دوچرخه سواری

آریا بانو - امروزه تهران به یکی از شلوغ ترین شهرهای دنیا تبدیل شده است , شهری که ترافیک های فراوانش ساعت های زیادی از عمر ما را به هدر میدهد.شهرداری تهران به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری, با احداث کیلومترها مسیر دوچرخه سواری در سطح شهر راحتی را برای شهروندان به ارمغان آورده است و دوچرخه سواران میتوانند با خیال آسوده در مسیر اختصاصی رکاب بزنند و از هیاهوی ترافیک شهر به دور باشند.

لزوم مدیریت بیش از پیش آب های زیرزمینی با رویکرد حفظ منابع آبی در منطقه ۳

آریا بانو - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با حضور در منطقه ۳ به تفاهم نامه مدیریت آب با وزارت نیرو اشاره و بر لزوم مدیریت بیش از پیش آب های زیرزمینی با رویکرد حفظ منابع آبی تاکید کرد.

اهدای ماسک به مسافران اتوبوس‌های تندروی تهرانپارس تا پایانه آزادی

آریا بانو - فرهنگ‌سرای اخلاق با همکاری مرکز مشارکت‌های فرهنگی هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه «سلامتی هدیه خداست» را با اهدای ماسک به مسافران اتوبوس‌های تندروی تهرانپارس تا پایانه آزادی برگزار می‌کند.

دوران پساکرونا برای شهروندان چگونه است؟

آریا بانو - اینکه دنیای پساکرونا به چه شکل خواهد بود، می توانم بگویم قطعا با شرایط و روند کنونی ما یک تغییر بزرگ را در زندگی احساس خواهیم کرد.

نشست خبری جشنواره«شهرآماده»

آریا بانو - جشنواره «شهرآماده» در بخش های عکس و فیلم کوتاه با موضوع پیشگیری و مواجهه با بحران با همکاری شهرداری تهران برگزار می شود.

۳۰ نقطه حادثه خیز ترافیکی شمال تهران ایمن سازی شد

آریا بانو - ۳۰ نقطه حادثه خیز شمال تهران با هدف ایمن سازی تردد عابرین پیاده و وسایل نقلیه با بازدید های میدانی معاونت ترافیک شهرداری منطقه یک و پلیس راهورشمال تهران، شناسایی و ساماندهی شد.

برندینگ مکان منتشر شد

آریا بانو - شهر: کتاب «برندینگ مکان، مفاهیم، چالش ها و راهکارها» از سوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران منتشر شد.

مرمت و بازسازی مجموعه های ورزشی شمال شرق تهران

آریا بانو - معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۴ تهران از مرمت و بازسازی ورزشگاه های این منطقه خبر داد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مجموعه های ورزشی، عملیات بازسازی دو ورزشگاه شیان و ۲۲ بهمن درحال انجام است.

ساير مطالب

برندگان قرعه‌کشی 8 محصول فروش فوق‌العاده سایپا فردا اعلام می‌شود

کاهش 2 هزار و 500 تومانی قیمت دلار

سقف کارت به کارت همچنان ٦ میلیون تومان است

کارنامه دولت تدبیر و امید در واگذاری‌ها

التهاب‌آفرینی دلالان خارج‌نشین در بازار ارز با اسم رمز «معاملات شبانه»

ساخت نیروگاه ملی در تهران با هدف کاهش آلایندگی هوا

تفاوت 100 هزار میلیارد تومانی نرخ خودرو در جیب دلالان

عرضه 78 میلیون دلاری اسکناس تنها با تقاضای 1.5 میلیون دلاری مواجه شد

جهش در تولید خودرو با وجود تداوم کرونا و تحریم

ضرر سهامداران بورس تا پایان سال جبران می‌شود

کاهش نرخ رسمی یورو و 24 ارز دیگر

بازی لیست سیاه FATF با اقتصاد ایران

پیشنهاد بهبود بازار سرمایه به مجلس و سازمان بورس

روند صعودی بورس ادامه‌دار است؟

صرفه‌جویی 80 درصدی در هزینه‌ سوخت با استفاده از سی. ان. جی

کاهش بهای رسمی 26 ارز

تغییر کیفیت زندگی 20 هزارخانوار عشایری با برق‌رسانی

دورنمای معاملات بورس تا پایان سال 99

امکان تسویه مطالبات ارزی صندوق توسعه ملی با بازپرداخت ریالی

صادرات نفت، از تحریم تا جنگ تمام عیار اقتصادی

تلاش دولت برای ورود نقدینگی‌های سرگردان به بورس

آخرین وضعیت پرداخت وام خرید لوازم خانگی به بازنشستگان

رشد تولید فولاد فراتر از متوسط جهانی در دولت تدبیر و امید

خریدو فروش قبرهای لاکچری در لواسان؛ ناقابل 2 میلیارد

بورس به مدار صعودی باز می‌گردد؟

امکان حذف سفارش فروش سهام عدالت فراهم می‌شود

تراکنش‌های بانکی بالای 5 میلیارد تومان در سال، زیر ذره‌بین مالیات

سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس غیرقانونی است

کف‌سازی شاخص بورس برای صعود مجدد

خط فقر جدید 10 میلیون تومان؛ نصف جمعیت در فقر مطلق

40 درصد صادرات کل کشور متعلق به مناطق آزاد است

20 هزار بشکه‌ به تولید نفت ایران افزوده می شود

کاهش بهای رسمی 32 ارز

کدام گروه بازنشستگان مشمول همسان‌سازی می‌شوند؟

2 پیشنهاد برای خروج بورس از بحران

رشد تولید سه قلم لوازم‌خانگی در 5 ماه نخست امسال

روش های مناسب و کاربردی برای پس انداز کردن

پیشی‌گرفتن 3.1 درصدی رشد دستمزد از نرخ تورم

سهامداران بورس دست از نوسانگیری بردارند

عرضه روزانه 100 میلیون یورو در نیما و سنا توسط صادرکنندگان

رونق بورس با کاهش جذابیت سرمایه‌گذاری در بازارهای موازی

وام مسکن و هزار دردسر برای مستاجران

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان و همسان سازی از مهرماه

چگونه می‌توان مشمول تخفیف 100 درصدی قبض برق شد؟

سایه روشن‌های لغو ممنوعیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس

عدم تغییر بهای رسمی ارزهای عمده

تامین برق پایدار، هدیه دولت تدبیر و امید به روستاها

احتمال بازگشت تعادل به معاملات بورس در هفته جاری

رشد 26 درصدی اشتغال پایدار روستایی در 3 سال گذشته

رشد 43 درصدی صادرات غیرنفتی

تضییع حق سهامداران با شیطنت حقوقی‌ها در بورس

رویه‌های مالیاتی نباید مانع تداوم تولید باشد

در این 5 مورد بیش از اندازه پول خرج می‌کنیم

انقلاب در گازرسانی روستایی با جهش 123 درصدی

تثبیت نرخ بیکاری در 7 سال گذشته

جهش دو برابری تولید گندم در دولت تدبیر و امید

توقف ریزش بورس با حمایت منطقی حقوقی‌ها

جزییات ثبت‌نام و اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی

سهم هر یک از صنایع از کاهش ارزبری‌ها چقدر است؟

آیا امکان تکمیل فواصل میان سوابق بیمه‌ای وجود دارد؟

تولیدکنندگان داخلی توانایی تأمین 5 هزار دستگاه اتوبوس شهری را دارا هستند

گام‌های دولت تدبیر و امید در مسیر تحقق اصلاح نظام بانکی

پیش‌بینی ثبات قیمت‌ها در بازار اجاره تا پایان امسال

کاهش 10 درصدی مصرف بخش خانگی با اجرای طرح «برق امید»

امکان انسداد چاه‌های نفت در صورت توجه ویژه به بخش کشاورزی

جزئیات متناسب سازی حقوق بازنشستگان/ در حد بضاعت تامین اجتماعی پرداختی‌ها صورت گرفته است

هدفگذاری برای آبرسانی پایدار به 10 میلیون و 500 هزار روستایی

رکوردشکنی‌های بخش کشاورزی در هفت سال گذشته

رشد 1400 درصدی حق مسکن کارگران در دولت تدبیر و امید

تا پایان سال 1400، تمامی خدمات دولت الکترونیکی می‌شود

جزئیات جدید از ارزش روز دارا دوم

گرانی 20 درصدی لوازم التحریر در سال جاری

تاریخ‌سازی شاخص بورس با تکیه بر حمایت‌ های دولت

برنامه‌های دولت دوازدهم برای خانه‌دار کردن کارگران

گازرسانی به 17 هزار روستا بدون استفاده از منابع دولتی

پرونده دستمزد 99 کارگران با 46.5 درصد رشد بسته شد

فرق عرضه اولیه با صندوق ETF‌ چیست؟ کدام بهتر است؟

روند بلندمدت معاملات بورس همچنان صعودی خواهد بود

تعریف 4 هزار میلیارد تومان پروژه داخلی‌سازی با همکاری دانش‌بنیان‌ها

نحوه پرداخت حقوق و محاسبه اضافه کاری معلمان در سال تحصیلی جدید

افزایش 155 درصدی تولید گاز شیرین در پارس جنوبی

چرا کیفیت نان در ماه‌های اخیر پایین آمده است؟

حاجی میرزایی: حمایت از بازنشستگان را وظیفه خود می دانیم

تامین منافع اقتصادی و سیاسی از طریق همکاری با اتحادیه اوراسیا

خودروهای ناقص کف پارکینگ خودرو سازان به 150 هزار دستگاه رسید

مسافربرهای شخصی، در نوبت گازسوزشدن

حمایت انجمن تولیدکنندگان فولاد از وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت

مدرس خیابانی، مدیری از جنس صنعت و بازرگانی

آژیرقرمز مصرف برق به صدا درآمد

مشخصه وزیر پیشنهادی برای وزارت صنعت تشکل‌گرایی است

طرح مجلس برای ساماندهی صنعت و بازار خودرو

عرضه اولیه یک شرکت ساختمانی در بورس

نشاندن «جهش تولید» بر سر سفره‌های مردم با توسعه اشتغال

اردکانیان:تابستان 99 را بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده پشت‌سر گذاشتیم

همتی: دلار 24 هزار تومانی غیرواقعی است

کسب ارزش‌افزوده بیشتر با تولید سالانه 5 میلیون تن پروپیلن

اعطای وام مرابحه به فرهنگیان به زودی

جزییاتی از 140 عرضه اولیه جدید بورس و فرابورس در هفته‌های بعد

ایران صادرکننده ماشین‌آلات تولید ماسک شد

پرداخت وام اجاره از اواخر مرداد ماه آغاز می‌شود