آریا بانو

آخرين مطالب

ارزش روز دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام شد/توزیع 3200 میلیارد سودقطعی میان معلمان اقتصادي

ارزش روز دارایی های صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام شد/توزیع 3200 میلیارد سودقطعی میان معلمان
  بزرگنمايي:

آریا بانو - مهندس مهدی نیکدل در گفت وگو با ایسنا ، با بیان اینکه مطالعات استراتژیک را از بدو ورود به صندوق آغاز کردیم که خوشبختانه منتج به نتایج خوبی شد اظهار کرد: بر اساس مطالعات مذکور به این نتیجه رسیدیم که شرکت‌داری و تصدی‌گری نکنیم و شرکت‌های موجود را در راستای هم‌افزایی در چهار هلدینگ متمرکز کنیم و از انجام فعالیت‌های پراکنده بپرهیزیم.
وی افزود: سرمایه‌گذاری پراکنده و بدون برنامه و چشم‌انداز باعث بروز مشکلاتی شده بود که در سال‌های گذشته شاهد آن بودیم. طی چندسال اخیر کنترل استراتژیک هلدینگ‌ها را مدنظر قرار داده ایم. شرکت و هلدینگ جدیدی ایجاد نکردیم و تلاش ما بر این بود که شرکت های موجود را هم‌افزا کنیم.
متمرکز شدن فعالیت شرکت ها در قالب چهار هلدینگ
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به متمرکز شدن فعالیت شرکت ها در قالب چهار هلدینگ گفت: به عنوان مثال شرکت‌ها و فعالیت های مربوط به نفت، گاز و انرژی در هلدینگ پتروفرهنگ یکپارچه شدند. شرکت های بورسی و صنایع نیز در گروه مالی و هلدینگ سرمایه گذاری فرهنگیان متمرکز شد.
نیکدل افزود: فعالیت های ساختمانی در گروه ساختمان و هلدینگ ساختمانی معلم دنبال می شود. یک سری شرکت هم داریم که کار خدماتی برای آموزش و پرورش انجام می دهند که شرکت صنایع آموزشی، شرکت گردشگری، بیمه و لیزینگ از جمله آنهاست. اینها در هلدینگ چهارم ما تحت عنوان تدبیرگران اطلس گرد هم آمده اند.
وی با بیان اینکه هلدینگ خدمات، دارایی زیادی ندارد اما از نظر ارتباط با معلمان مهمترین هلدینگ ما محسوب می شود گفت: از طریق شرکت فرایند نوین فرهنگیان در هلدینگ تدبیرگران اطلس در استان ها با معلمان ارتباط و تعامل داریم. این شرکت واریزی معلمان در استان ها را جمع آوری می کند و ارتباط نهادینه با اعضا دارد.
برنامه ریزی برای ورود چهار هلدینگ به بورس
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به برنامه ریزی برای ورود این چهار هلدینگ به بورس اظهار کرد: با ورود به بازار سرمایه، ارزش روز دارایی های صندوق در هرلحظه که اراده کنیم مشخص و در دسترس است. قصد داریم بر خلاف رویه گذشته که سود حسابداری به معلم ها می دادیم، ارزش روز دارایی ها را محاسبه و در اختیار معلمان قرار دهیم. صندوق هرچه دارایی دارد متعلق به اعضاست. مهمترین کاری که در این چند سال بعد از جمع کردن بحران ها، دادگاه ها و محاکم انجام شد، برنامه ریزی برای شکل گیری چهار هلدینگ و ورود آنها به بورس است.
نیکدل ادامه داد: برنامه آینده شرکت ها مشخص است. خوشبختانه هم افزایی خوبی رخ داده، از شمار شرکت های زیان ده کاسته شده و شرکت هایی که سودده نبودند به سوددهی رسیده اند، اشتغال ایجاد کرده ایم و به هولدینگ پتروفرهنگ فشار آوردیم که از تجهیزات ساخت داخل پتروشیمی استفاده کند. به عنوان مثال از تجهیزات تولیدی ماشین سازی اراک در هلدینگ گروه مالی که شرکتِ خودی است استفاده کند. با شرکت های ایرانی دیگر نیز همکاری کرده ایم. یکی از کارهای ما ساخت داخلی کردن تجهیزات پتروشیمی بود که گران قیمت و استراتژیک هستند.
اعلام سود فعالیت های اقتصادی صندوق ذخیره
وی سود فعالیت های اقتصادی صندوق ذخیره را نیز اعلام کرد و گفت: مهمترین شاخص عملکرد یک موسسه اقتصادی میزان سودآوری آن است. در سال 95 که مدیریت صندوق را برعهده گرفتم، سود صندوق به علت اتفاقاتی که رخ داده بود در پایین‌ترین حد ممکن و 240 میلیارد تومان بود. میزان سود قطعی در سال 96 به 284 میلیارد تومان، در سال 97 به 320 میلیارد و در سال 98 به 1100 میلیارد تومان رسید.
توزیع 3200 میلیارد تومان سود قطعی در سال جاری میان معلمان
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: در سال جاری که باید مجمع را برگزار کنیم بنا بود به 1600 میلیارد تومان سودقطعی برسیم که عملا به 3200 میلیارد تومان رسیده و دو برابر پیش بینی ماست. مجمع به زودی برگزار می شود. مجامع شرکت ها را هم برگزار کردیم، آخرین مجمع شرکت سرمایه گذاری را که در هفته جاری برگزار کنیم به مجمع سالانه صندوق می رسیم. سال مالی صندوق 31 شهریور است.
نیکدل با بیان اینکه مجمع برگزار شود به جای 1600 میلیارد، 3200 میلیارد تومان سود تقسیم می‌کنیم عنوان کرد: میزان سود توزیعی برای اعضا برحسب سنوات پرداخت حق عضویت صندوق متفاوت است. به عنوان مثال به معلمی که در آبان بازنشسته شده و بیشترین پرداختی مان 40 میلیون تومان بوده است، احتمالا حدود 20 میلیون سودتعلق می گیرد. یعنی یک معلم که 30 سال خدمت کرده و هنگام خروج از صندوق، 40 میلیون تومان از ما می گیرد، اکنون سودی که در این یک سال می گیرد 20 میلیون تومان می شود که جای خوشبختی دارد و نشان می دهد صندوق به سودآوری افتاده است.
وضعیت سودآوری سال آینده صندوق ذخیره
حل و فصل 33 پرونده ساختمانی/بسیاری از اموال صندوق را پس گرفتیم
وی درباره وضعیت سودآوری سال آینده صندوق ذخیره گفت: پیش بینی میزان سودآوری ما برای سال آینده 5200 میلیارد تومان است اما تصور بنده این است که از 6000 میلیارد تومان عبور می کنیم. عملکرد بهینه صندوق از درایت، دانش، کاردانی، برنامه ریزی درست و پاکدستی مدیران صندوق حکایت دارد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: به عنوان مثال در گروه ساختمانی معلم، 35 پرونده حقوقی داشتیم که در 33 پرونده برنده شده ایم. همه دعوای ما در گروه ساختمانی معلم بر سر پول، زمین و ملک است. دعوای حقوقی در این بخش بر سر مال و اموال است. برنده شدن در 33 پرونده حقوقی به این معنا است که خیلی از اموال موسسه را پس گرفته ایم.
نیکدل با اشاره به اینکه در سال 95 ارزش روز دارایی های کل اموال صندوق ذخیره فرهنگیان بین 6 تا 7 هزار میلیارد تومان بود، گفت: از سال 95 تا کنون پول اضافه ای از معلمان عضو صندوق دریافت نکرده ایم به تعبیر دقیق تر آنکه هر سال تقریبا 240 تا 280 میلیارد تومان آورده ورودی از معلم ها داشته ایم، در واقع ماهانه 22 میلیارد تومان بابت حق عضویت دریافت کرده ایم ولی در مقابل حدود 480 تا 500 میلیارد تومان به معلمان بازنشسته هنگام خروج از صندوق پرداخت کرده ایم و میزان خروجی دو برابر ورودی بوده است.
وی ادامه داد: از دو سال گذشته به تبیین مسئله برای اعضا به منظور افزایش میزان مشارت معلمان در صندوق پرداختیم. از ابتدای تاسیس صندوق از حقوق معلم ها ماهانه 1.12 درصد بابت حق عضویت صندوق کسر می شد در حالی که قانون اجازه داده تا 5 درصد کسر شود و از اعضا خواستیم از این سقف قانونی استفاده کنند. زیرا در این صورت ما هم می توانیم معادل پرداختی آنها را از دولت بگیریم و به خودشان برگردانیم.
کسرحقوق بالای 3 درصدی از بیش از 300 هزار معلم
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه با اطلاع رسانی انجام شده اکنون بالغ بر 300 هزار نفر از اعضا، بالای 3 درصد از حقوقشان کسر می شود گفت: قبلا همه 800 هزار نفر 1.1 درصد حقوق شان را به صندوق می پرداختند. علت این 1.1 درصد این است که آن اوایل که قانون تصویب شده بود برای آنکه بار مالی دولت اضافه نشود 5 درصد را از حقوق پایه کم کردند درحالی که باید از کل حقوق و مزایا کسر می کردند. سعی کردیم اطلاع رسانی کنیم و معلم ها آگاه شوند.
نیکدل افزود: امسال با توجه به افزایش درصدها، آن 22 میلیاردی که ورودی ماهانه از معلم ها داشتیم اکنون به 82 میلیارد تومان رسیده است. امسال از آن سال هایی است که ورودی و خروجی ما تقریبا به هم نزدیک شده، اما هنوز فاصله دارد. از آن سو سودآوری ما هم زیاد شده است. ورودی ما سالانه به 600 میلیارد تومان رسیده، اما خروجی نیز به سالانه 1500 تا 2000 میلیارد تومان رسیده و یک مابه التفاوتی به وجود آمده است که از محل سود حاصل از فعالیت شرکت ها پرداخت می شود.
ارزش روز دارایی های صندوق به 50 هزار میلیارد تومان رسیده
وی با بیان اینکه امروز ارزش روز دارایی ها از 6 تا ٧ هزار میلیارد تومان در سال 95 به 50 هزار میلیارد تومان در حال حاضر حاصل تصمیمات مدیریتی و استراتژیک است، گفت: البته دو سه ماه پیش که وضعیت بورس خوب بود ارزش روز دارایی های ما 70 هزار میلیارد تومان بود. در سال 95 چیزی به ما تحویل داده نشد، اما در پنج سال اخیر همان چیزی که تحویل گرفتیم 10 برابر شده است بدون اینکه پول اضافه از اعضا بگیریم چون تصمیمات استراتژیک درستی اتخاذ شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تزئین هایی خارق العاده کیک که تا به حال ندیده اید

آموزش ساده ترین روش سیخ گرفتن کوبیده

پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی

آموزش ساخت ماسکی زیبا در خانه

با بافت موی یک طرفه زیباتر می شوید

میخوای به زنت بگم قصه من و تو چطوری شروع شد؟!

چهره ها/ تیپ لاکچری فلور نظری در قیطریه

چهره ها/ حال محسن کیایی را غم آینده خراب نمی کند!

چرا همیشه ستاد بحران غافلگیر می شود!؟

ستاره پسیانی در این ویدئو چه می گوید؟

کوهنوردان در «فرمول یک» از بهمنی می گویند که تاکنون سابقه نداشت!

نمایش 20 فیلم در جشنواره فجر

بهترین رفیق هادی حجازی فر کیست؟

حکایت آهنگ «رسم زمونه» از زبان رسول نجفیان

نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای «ناگهان درخت»

نسخه بدون سانسور سریال «در پناه تو»؛ قسمت شانزدهم

دو کمان دیدنی در آسمان

مکانیسم‌هایی در کلیه که سطح منیزیم و کلسیم خون را کنترل می‌کنند

گل‌گهر بهترین خط حمله لیگ را دارد

پنالتی ما گرفته نشد

اعلام پنالتی به سود پیکان شاهکار داوری بود

همه می‌دانند باشگاه و کادر فنی رابطه خوبی ندارند!

باید جبران کنیم

گزینه سرمربیگری سرخ‌ها مشخص شد

صحبت‌های ناجی دهه هشتادی سایپا

قربانی: قبل از استقلال، پیشکسوت فوتبال هستم

این ستاره نباید فیکس باشد!

ماجرای سیلی زدن ساعی از کجا آب می‌خورد؟

انتقاد شهباززاده از اوت‌های پیکان

لیگ‌ برتر/ پیروزی سخت اکسون

لیگ برتر/ تیم عقاب صدرنشین شد

استعفای عضو هیئت‌مدیره پرسپولیس

اتفاق باورنکردنی در تمرین سایپا

لیگ برتر/ صعود تیم‌های کن و فرمانیه

برنامه لیگ برتر تکواندو مشخص شد

داغ شدن مشکوک استعفای رغبتی از پرسپولیس

هشدار؛ لیگ بیستم تمام نمی‌شود!

کارشناسی سه صحنه؛ پنالتی بود یا نه؟!

زیدان ستاره رئال‌مادرید را تنبیه کرد!

کلوپ: من شبیه الکس فرگوسن نیستم

این یک امتحان واقعی است!

جنگ مدافعان ماشین برای امتیاز طلایی

هادی ساعی محروم شد

استعفا ندادم، اخراجم کردند!

پیروز قربانی: از صحبت‌هایم درباره پرسپولیس پشیمان نیستم!

دو خط کتاب/تمام امور انسان با تلاش نتیجه‌بخش خواهد شد

اجرای بی نظیر آهنگ «آهای خبردار» با همایون شجریان

اجرای دیدنی آهنگ «دیوونه جان» در کنسرت از بابک جهانبخش

چرا هم هوا نداریم و هم برق؟

توضیحات جدید جهانپور درباره واکسن‌ های کرونا