آریا بانو

آخرين مطالب

سکانس ‌های خشن 9 مرد ترسناک برای سرقت طلا و مس اجتماعي

سکانس ‌های خشن 9 مرد ترسناک برای سرقت طلا و مس
  بزرگنمايي:

آریا بانو - روزنامه شهروند / تهدید کردند، کتک زدند، ترساندند و درنهایت به پول و طلا و مس رسیدند. اما خوشحالی از رسیدن به هدف‌شان، دوام زیادی نداشت. پلیس آنها را غافلگیر کرد. این زورگیران در چهار پرونده جداگانه ماجراهای متفاوتی برای سرقت‌های خشن خود داشتند. این چهار پرونده در 48ساعت گذشته به دستگیری تبهکاران انجامید.
سارقان مس
نخستین ماجرا مربوط به یک باند پنج‌ نفره است. سارقانی که با تهدید اسلحه، دوقطعه شمش مس با آلیاژ صنعتی خاص را به سرقت بردند. مس‌هایی که 400‌میلیون تومان ارزش داشتند. ماجرا از این قرار بود که چندوقت پیش پرونده‌ای به پلیس آگاهی البرز ارجاع شد. پرونده‌ای که خبر از سرقت می‌داد.
جزئیات ماجرای سرقت
شاکی ماجرای سرقت را این‌گونه روایت کرد: «برای فروش دو قطعه شمش مس گرانقیمت با چندنفر قرار ملاقات گذاشتم. پنج نفر بودند. از قبل با آنها آشنا شده و صحبت کرده بودیم. با چرب‌زبانی اعتماد مرا جلب کرده بودند. به محلی در خارج از شهر رفتیم. اما در آنجا آنها با تهدید اسلحه شمش‌ها را به سرقت برده و متواری شدند.»
با اعلام این شکایت بود که بررسی موضوع در دستور کار اداره جرایم جنایی قرار گرفت.
در بررسی‌های اولیه کارآگاهان مشخص شد مالباخته به وسیله یکی از آشناهایش با خانمی که سردسته باند سارقان بود، آشنا می‌شود. او در حین ملاقات با این زن، قضیه مس‌ها را می‌گوید. در ادامه با این زن و یک کارشناسی قرار ملاقات می‌گذارد. اما افرادی با سلاح وارد محل قرار آنها شده و اقدام به سرقت شمش‌ها می‌کنند.
عملیات شبانه برای بازداشت تبهکاران
با این حال این سرقت دوام زیادی نداشت. در ادامه کارآگاهان با تحقیقات میدانی گسترده و بکارگیری اقدامات پلیسی هویت و مخفیگاه هر 5 سارق را شناسایی کرد. با هماهنگی مقام قضائی در نیمه‌های شب در چند عملیات غافلگیرانه هر 5نفر آنها را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
با هوشیاری کارآگاهان، نقشه سارقان برای سرقت‌های دیگری که طراحی کرده بودند، نقش بر آب شد. همچنین در بازرسی از مخفیگاه متهمان سه قبضه سلاح کمری و چندین قبضه سلاح سرد کشف و به پلیس آگاهی منتقل شد.
شمش‌های 400میلیونی
محمد نادربیگی، رئیس‌پلیس آگاهی استان البرز، با اعلام این خبر گفت: «تحقیقات درخصوص این متهمان همچنان ادامه دارد. همچنین در تحقیقات بیشتر مشخص شد که ارزش شمش‌های به سرقت‌رفته توسط این باند سرقت 4‌میلیارد ریال تخمین زده شده است.»
زورگیری در باشگاه بدنسازی
دومین پرونده در یکی از باشگاه‌های ورزشی شهر ری رخ داد. زمانی که یک پسر درحال ورزش بود، طعمه سارقان بدنساز و هیکلی شد. درحال حاضر یکی از سارقان این باند چهارنفره زورگیر دستگیر شده است. همچنین دستگیری بقیه اعضای این باند در دستور کار قرار داد.
این پرونده مربوط به اواخر شهریورماه ‌سال‌جاری است. آن زمان پرونده‌ای با موضوع سرقت به شیوه زورگیری در کلانتری 131 شهرری تشکیل شد. با دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.
شکایت شاکی
شاکی جوانی 27ساله و ساکن شهرری بود. او برای روایت جزئیات ماجرا به پایگاه نهم پلیس آگاهی مراجعه کرد. او در این‌باره به مأموران پلیس گفت: «ساعت 7 بعدازظهر بیست‌وششم شهریورماه درحال تمرین در باشگاه بدنسازی بودم. ناگهان چهار جوان قوی‌هیکل وارد باشگاه شدند. آنها پس از تهدید و ارعاب، مرا به بیرون از باشگاه کشاندند. این چهارنفر که هیکل بدنسازی داشتند، با ضرب‌وشتم مرا سوار بر خودرو کردند. در ادامه با گرفتن رمز کارت بانکی‌ام مبلغ 5میلیون تومان سرقت کردند سپس مرا در بیابان‌های شهرری رها کرده و متواری شدند.»
دستگیری یکی از زورگیران
با توجه به حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری متهمان در دستورکار تیم مبارزه با جرایم جنایی پایگاه قرار گرفت. 72روز از این سرقت گذشته بود که، کارآگاهان موفق شدند در پی‌جویی‌های جرم، هویت یکی از متهمان به نام «بایرام» را شناسایی کردند. با هماهنگی‌های قضائی و اخذ نیابت قضائی، او در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه نهم انتقال داده شد.
متهم در بازجویی‌های اولیه به جرم خود اعتراف کرد. او به مأموران پلیس گفت: «نقشه سرقت را من کشیده بودم؛ چون از قبل شاکی را می‌شناختم. برای انتقام‌جویی با دوستانم این نقشه را کشیدیم. می‌خواستم درس عبرتی به او بدهم. برای همین این کار را انجام دادم.»
این اعترافات درحالی مطرح شد که شاکی اظهار داشت هیچ‌گونه آشنایی قبلی با متهمان نداشته است.
سرهنگ کارآگاه «حیدر گودرزی»، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران در تشریح این خبر گفت: «با اعتراف متهم به جرم خود، او با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شد. درحال حاضر تلاش برای کشف زوایای پنهان پرونده و دستگیری سایر متهمان همچنان ادامه دارد.»
اعتراف به 40 سرقت خشن
آخرین پرونده نیز در پایتخت رخ داد. دو سارق زورگیر پس از دستگیری به 40 سرقت اعتراف کردند.
بیست‌وهشتم فروردین‌ماه، پرونده‌ای با موضوع زورگیری به دادخواهی یکی از شهروندان در کلانتری 120 سیدخندان تشکیل شد. این پرونده برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد. در ادامه تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم مسئولیت آن را برعهده گرفتند.
دزدی با چاقو در خیابان
شاکی با حضور در پایگاه چهارم درباره جزئیات این ماجرا گفت: «ساعت 9شب روز چهارشنبه بیست‌وهفتم فروردین‌ماه بود. در خیابان بنی‌هاشم شمالی درحال صحبت‌کردن با گوشی تلفن‌همراهم بودم، ناگهان دو موتورسوار با یک موتورسیکلت پالس قرمز کنارم ایستادند. آنها با تهدید چاقو، گوشی تلفنم را سرقت و به سرعت از محل گریختند.»
شناسایی و دستگیری
با تجمیع پرونده‌های مشابه و تحقیقات میدانی در محل‌های سرقت، کارآگاهان تصویر یکی از موتورسواران را به دست آوردند. آنها در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی موفق شدند هویت او را شناسایی کنند.
با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر شد. با انتقال او به پایگاه چهارم علاوه بر اعتراف به جرم خود، به 40 زورگیری به همین شیوه اعتراف کرد. او همچنین به مأموران پلیس گفت که این سرقت‌ها را با همکاری یکی از دوستانش به نام کامران انجام داده است.
در ادامه تحقیقات پلیسی، مخفیگاه دومین متهم پرونده نیز در تحقیقات پلیسی شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام‌شده به مرجع قضائی منعکس شد.
اعتراف به زورگیری برای هزینه مواد
با دستگیری کامران و اعتراف به جرم ارتکابی هر دو متهم انگیزه خود را اعتیاد و تأمین هزینه‌های مصرف موادمخدر اقرار کردند.
سرهنگ کارآگاه «سعید مجیدی»، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره این خبر گفت: «هر دو متهم با دستور قضائی بازداشت و تحقیقات پلیسی برای شناسایی مالخر یا مالخران ادامه دارد.»
سرقت مسلحانه در خیابان‌های کرمان
در کرمان نیز یک راننده تاکسی نیمه‌های شب گرفتار مسافرنمای زورگیر شد. ساعت 2 نیمه‌شب ششم آذرماه، در پی وقوع سرقت مسلحانه یک تاکسی پراید در یکی از معابر کرمان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
در بررسی‌های اولیه مشخص شد سارق تاکسی پراید را از پایانه مسافربری کرمان به صورت دربست کرایه کرد. پس از طی مسافتی، در یکی از معابر راننده را با سلاح جنگی تهدید کرد. او راننده را از خودرو پیاده و اقدام به سرقت خودرو کرد. بلافاصله مأموران کلانتری 13 کرمان ضمن انجام گشتزنی و کنترل مبادی ورودی و خروجی شهر کرمان، ساعاتی بعد خودروی سرقتی را مشاهده و دستور توقف آن را صادر کردند.
سارق مسلح به محض مشاهده پلیس اقدام به فرار کرد، اما پلیس با هوشیاری و استفاده از قانون بکارگیری سلاح با شلیک دقیق چهار گلوله به لاستیک خودرو، آن را متوقف و سارق مسلح را دستگیر کرد.
در بازرسی از سارق، دو قبضه سلاح جنگی کلت، 33 عدد فشنگ جنگی، یک عدد شوکر برقی و دو عدد افشانه فلفل کشف شد.

لینک کوتاه:
http://www.banounews.ir/Fa/News/463107/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انتظار برقراری روند متعادل در معاملات بورس تا خردادماه

استقبال ایران از ابتکار همکاری‌های 6 جانبه منطقه‌ای

کارگردان سینما: پنج سال برای جذب سرمایه فیلم اولم زحمت کشیدم

چهره متفاوت امین حیایی در نیمه نهایی عصرجدید

ادای دِین به رضا رویگری با نمایشی درباره سرود «ایران ایران»

چهره‌ها/ خانم مجری دهه شصتی را در این عکس پیدا کنید

توصیه بهرام افشاری به قدردانی از پدر و مادر

داستان زن دانشمندی که آشپز می‌شود موضوع یک سریال شد

خاطره جالب «لعیا زنگنه» از فیلم های دوران کودکی اش

چهره‌ها/ طبیعت گردی علیرضا بیرانوند به همراه فرزندان

چالش بله یا خیر داوران عصرجدید با سوالات علیخانی

حفظ حرمت دوستی و رفاقت از نظر مهران احمدی

یادی از جشنواره فجر هفدهم با حضور هدیه تهرانی و محمدرضا فروتن

دابسمش باحال و دیدنی حبیب و رفقا با آهنگ بتهوون

چهره‌ها/ تیپ زمستانی لیندا کیانی

سام درخشانی در آوای باران: تو دختر منی یا دشمن من؟!

ماجرای دعوای زن و شوهری شرکت کننده عصرجدید به خاطر تمرینات!

اولین واکنش به فیلم سینمایی «ابلق» نرگس آبیار

چهره‌ها/ واکنش محسن تنابنده به درگیری نماینده با سرباز وظیفه شناس

چهره‌ها/ تغییر چهره رضا گلزار در گذر زمان

چهره‌ها/ واکنش پرویز پرستویی به عکس یک کودک‌آزار آدم نما!

حسام منظور از پیچیدگی های کاراکترش در فیلم طلاخون می گوید

ترانه علیدوستی: چیزی که تو میخوای شتر گاو پلنگه!

هدیه ویژه شرکت کننده عصر جدید به داوران مسابقه

بازیگر سوئدی فیلم‌های برگمان درگذشت

انتخاب بهترین تعمیرگاه لوازم خانگی

مجوز سیستم عامل webOS ال جی برای سایر سازندگان تلویزیون صادر می شود

کشف فسیل 20 میلیون ساله یک کرم عظیم‌الجثه

چرا سگ‌ها استخوان‌ را دفن می‌کنند؟

نگاهی به یک کهکشان مارپیچی عظیم

ساختن شهر ابری در سیاره ناهید

عرضه کیف و کوله پشتی با سطوح آنتی‌باکتریال نانویی

آزمایش آنتی‌بادی و مایعات میان‌سلولی با برچسب جدید

شیر مادر قادر به نابودی ویروس کرونا است

اولین فیلم از اسکن سه بعدی ویروس کرونای واقعی

پادماده: یکی از معماهای اصلی فیزیک مدرن

مشکلات شدید روحی نیکول کیدمن که زندگی اش را تحت تاثیر قرار داد

از برد پیت و تام کروز تا جانی دپ: شغل عجیب سلبریتی ها قبل از معروف شدن

نهال دشتی و امیررضا رنجبران در مخفیگاه + تصاویر

گزینه اصلی جانشینی سرمربی آبی‌ها

تقابل صدرنشینان/ برگزاری دربی کرمان و گیلان

عادت جالب رونالدو!

در انتظار یک صعود و یک جشن 80 میلیونی

عکس معروف مارادونا و مادرش

وقتی افشین پیروانی کاپیتان تیم‌ملی بود

استقلال برای لیگ قهرمانان آسیا حتماً باید تقویت شود

تصمیمی که یحیی گل‌محمدی باید برای دفاع پرسپولیس بگیرد

بودجه رئال با فروش تضمین می‌شود؛ کهکشانی‌های پول لازم!

وزنه بردار پارالمپیکی: بهترین شرایط را در اردوی کیش داریم

اصلا به سقوط فکر نمی‌کنیم