آریا بانو

آخرين مطالب

نمونه هایی از عجیب‌ترین انسان‌هایی که وجود داشتند گوناگون

نمونه هایی از عجیب‌ترین انسان‌هایی که وجود داشتند
  بزرگنمايي:

آریا بانو - باشگاه خبرنگاران / بعضی وقت‌ها در داستان‌ها و قصه ها، درباره افرادی با توانایی‌ها و یا ظاهر عجیب و غریب می‌شنویم و خیلی سخت است فکر کنیم که آن‌ها در دنیای واقعی هم وجود داشته باشند.
اما خب انسان‌هایی بر روی کره زمین بودند و زندگی کردند که شبیه کاراکتر‌های داستان‌های خیالی ما هستند.
در این گزارش قصد داریم تا عجیب‌ترین انسان‌هایی که وجود داشتند را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.
1. پتروس گنزالس

آریا بانو


احتمالا همه شما داستان دیو و دلبر را شنیدید. اما آیا می‌دانستید که این داستان زیبا از روی یک داستان واقعی اثرگیری شده؟
پتروس گنزالس در سال 1537 در تِنِریف اسپانیا به دنیا آمد. او یک بچه غیرعادی بود و تمام بدن او از همان سن کودکی با مو پوشانده شده بود. در آن زمان همه از دیدن این بچه، متعجب و وحشت زده شده بودند و نمی‌دانستند که این بچه فقط یک بیماری ساده دارد که باعث می‌شود مقدار زیادی مو بر روی بدن او رشد کند.
همچنین پدر و مادر او که فکر می‌کردند بچه آن‌ها یک بچه نفرین شده است، وقتی پتروس ده ساله شد او را به یک دزد دریایی فرانسوی فروختند. این دزد دریایی از دیدن این بچه شگفت زده شد و او را به هنری دوم “شاه فرانسه” پیشکش کرد. بعد از آن، شاه متوجه شد که این بچه عجیب و غریب، بسیار باهوش است و به سرعت در حال یادگیری زبان فرانسوی است و به همین دلیل دستور داد تا بچه را تحت آموزش و تحصیلات عالی قرار دهند.

آریا بانو


کاترین، همسر پتروس گنزالس
وقتی شاه هنری از دنیا رفت، همسر شاه از پتروس مراقبت کرد و حتی کاری کرد تا او ازدواج هم بکند. پتروس با یک زن زیبا به نام کاترین ازدواج کرد و جالب این است که با همدیگر خیلی خوشحال بودند و صاحب 7 بچه شدند. 4 تا از بچه‌ها مانند پدرشان پر از مو بودند.
بعد از اینکه ملکه از دنیا رفت، پتروس و خانواده اش به پارما رفتند و بعد از آنجا هم به ویتِربو رفتند و در نهایت پتروس در همانجا در سن 81 سالگی از دنیا رفت.
اگرچه پتروس یک مرد خوب و با شخصیت بود، اما خیلی در آن زمان او را یک موجود شیطانی و یا چیزی شبیه به آن می‌دانستند و با همه این حرفها، داستان او بود که باعث شد دکتر‌ها بر روی این بیماری کار کنند.
2. فرانچسکو لِنتینی

آریا بانو


فرانچسکو لِنتینی در سال 1889 در ایتالیا به دنیا آمد و در اصل باید یک برادر دوقلو می‌داشت. اما یک اتفاقی در دوران بارداری مادرش افتاد و یک پای دیگر به بدن فرانچسکو اضافه شد و او با سه پا به دنیا آمد.
چون پدر و مادر فرانچسکو 11 بچه دیگر هم داشتند، نمی‌خواستند بچه‌ای با این شرایط را بزرگ کنند. برای همین بچه را به خاله اش سپردند و این خاله هم فرانچسکو را به یتیم خانه بچه‌های معلول فرستاد.
وقتی فرانچسکو در آنجا بچه‌های معلول دیگر را دید، روحیه گرفت و فهمید که اینجا برای او آخر دنیا نیست و می‌تواند هنوز هم از دنیا لذت ببرد و همانجا بود که تصمیم گرفت که چگونه از بدنش برای پیشرفتش استفاده کند.
او یاد گرفت که چگونه با سه تا پا دوچرخه سواری کند و فوتبال بازی کند و آنقدر کارش خوب بود که در سن 8 سالگی به آمریکا رفت و در سیرک مشغول به کار شد. او در کارش خیلی موفق بود و نمایش مرد سه پا در آمریکا بسیار معروف شد.

آریا بانو


فرانچسکو تصمیم گرفت تا به افرادی مانند خودش کمک کند. برای همین زندگینامه خودش را به صورت کتاب در آورد و به انسان‌هایی شبیه خودش، راه مبارزه با سختی‌های دنیا را نشان داد.
او در سن 30 سالگی شهروند آمریکا شد و با زنی به نام ترسا ماری ازدواج کرد. آن‌ها زندگی بسیار خوبی داشتند و صاحب 4 فرزند سالم شدند. فرانچسکو هم تا آخر عمرش در سیرک نمایش اجرا کرد و در نهایت در سن 77 سالگی در گذشت و به همه کسانی که درباره او می‌شنوند یاد داد تا هیچ وقت در زندگی تسلیم نشوند.
3. بچه نابغه

آریا بانو


کریستین هنریک هینیکن که هنوز هم او را اعجوبه بچه‌ها می‌دانند، در سال 1721 در شهر لوبک آلمان متولد شد. پدر او یک مهندس بود و مادر او یک شیمیدان و چیزی که او را از بقیه بچه‌ها متمایز می‌کرد، نبوغ بسیار بالای او از همان بچگی بود.
کریستین از سن ده ماهگی می‌توانست صحبت کند و تقریبا جمله‌های کاملی را هم می‌گفت و حافظه بسیار بالایی داشت و به گفته شاهدان، او می‌توانست در سن 1 سالگی لاتین را هم بخواند. او در سن 3 سالگی توضیح کاملی را درباره تاریخ آلمان داد و همه را با دانش خودش شگفت زده کرد.
اما متاسفانه این نابغه کوچک از بیماری سیلیاک رنج می‌برد و، چون پدر و مادر او در آن زمان از این بیماری خبر نداشتند، به او غذا‌های غلاتی دادند که همین کار منجر به مرگ او در سن 4 سالگی شد و گفته می‌شود که دنیا کسی فراتر از انیشتین را از دست داده.
4. زوج غول پیکر

آریا بانو


آنا هِینینگ سوآن در سال 1846 در کانادا متولد شد. خواهر و برادر‌های او، قدی متوسط داشتند. اما او با بقیه فرق داشت و در سن 15 سالگی، 207 سانتی متر قد داشت.
وقتی او 25 ساله شد، عاشق یک هنرمند سیرک به نام مارتین بِیتس شد. مارتین هم مانند آنا، در یک خانواده قد متوسط به دنیا آمد و وقتی 14 ساله شد، قدش به 206 سانتی متر می‌رسید.
وقتی مارتین و آنا همدیگر را دیدند، سریعا عاشق هم شدند و جالب است بدانید که قد مارتین در آن زمان به 231 سانتی متر می‌رسید. دیوانه کننده‌تر این است که طبق گفته شاهدان، قد آنا از مارتین بلندتر بوده.
آن‌ها با یکدیگر ازدواج کردند و دو بار سعی کردند تا بچه دار شوند. اما متاسفانه دخترشان که تقریبا هشت کیلو بود، بعد از به دنیا آمدن از دنیا رفت. دفعه بعد هم صاحب یک پسر شدند که 10 کیلو وزن داشت؛ اما آن هم 11 ساعت بعد از زایمان دوام نیاورد.
در سال 1888 آنا بر اثر حمله قلبی از دنیا رفت. مارتین هم در سال 1897 با یک زن با قد معمولی ازدواج کرد و 20 سال بعد درگذشت.
اگرچه آنا و مارتین یک زوج غول پیکر بودند، اما اطرافیان آن‌ها نه به خاطر جثه آن‌ها بلکه به خاطر استعدادشان در بازیگری و موسیقی به یاد دارند.
5. مرد بیست و چهار شخصیتی

آریا بانو


“ویلیام استنلی میلیگان” در سال 1955 در فلوریدا آمریکا به دنیا آمد و یک بیماری نادر روانی داشت که باعث می‌شد تا 24 شخصیت کامل را در خودش داشته باشد که هیچکدام مسئول رفتار یکدیگر نبودند. این شخصیت‌ها مرد و زن، کودک و بزرگ و حتی شخصیت‌هایی که لهجه داشتند بودند و ویلیام فقط قدرت کنترل شخصیت خودش “بیلی” را داشت.
در بین شخصیت‌های او، شخصیت‌های بسیار قویی بودند که در مورد بقیه شخصیت‌ها می‌دانستند و حتی قدرت کنترل و سرکوب کردن آن‌ها را داشتند. بعضی از این شخصیت‌ها به بیلی کمک فراوانی کردند؛ اما بعضی‌ها شیطان صفت بودند و دوتا از شخصیت‌های او، جرم‌هایی از قبیل سرقت و آدم ربایی را انجام دادند و باعث شدند تا بیلی دستگیر شود.
بعد از دستگیر شدن و معاینه بر روی او، قاضی به جای زندان او را به بیمارستان روانی فرستاد تا درمان شود. درنهایت بیلی درمان شد و فقط یک شخصیت داشت؛ اما داستان او نقطه اثرگذاری بسیاری از فیلم‌ها و داستان‌ها شد.
6. دختر شتر مانند

آریا بانو


اِلا هارپر در سال 1870 در تنسی آمریکا متولد شد. او صورت بسیار زیبایی داشت؛ اما در نگاه اول، همه بیماری عجیب او را می‌دیدند. الا با زانو‌های برعکس به دنیا آمده بود که خلاف جهت زانو‌های معمولی خم می‌شدند و تنها راه برای راه رفتن او، چهار دست و پا رفتن بود.
وقتی او 12 ساله شد به یک سیرک پیوست و از آنجا به دختر شتر مانند معروف شد. او در تمام تبلیغات سیرک، زن زیبایی نشان داده می‌شد که مانند شتر راه می‌رود. اگرچه این مریضی یک بدشانسی برای او بود، اما خب از طرف دیگر او در آن زمان 200 دلار در هفته کار می‌کرد.
او در 16 سالگی اجرا در سیرک را رها کرد و به مدرسه رفت و در سن 35 سالگی ازدواج کرد. او به سرعت باردار شد، اما متاسفانه دختر او به علت نامعلوم در سن یک سالگی درگذشت.
وقتی اِلا 48 ساله شد، به همراه همسرش یک دختر تازه به دنیا آمده را به فرزند خواندگی گرفتند، اما متاسفانه این دختر هم بعد از 3 ماه درگذشت و سه سال بعد از این ماجرا هم الا بر اثر سرطان روده از دنیا رفت.
7. دوقلو‌های مرموز

آریا بانو


“جون و جنیفر گیبونز” دوقلو‌هایی بودند که در سال 1963 در باربادوس در بریتانیا متولد شدند. آن‌ها در همان سن کودکی هم بسیار ساکت بودند و زیاد با کسی حرف نمی‌زدند. بعد از آن، پدر و مادر آن‌ها متوجه شدند که بچه هایشان لال نیستند و توانایی صحبت کردن را دارند. اما آن‌ها فقط با یکدیگر حرف می‌زدند و حرف زدنشان هم با یک زبان خاص بود که فقط خودشان می‌فهمیدند.
پدر مادر آن‌ها سعی کردند تا این دو دختر را از یکدیگر جدا کنند و آن‌ها را به مدرسه‌های جدا فرستادند تا آن‌ها مجبور شوند تا با انسان‌های دیگر ارتباط برقرار کنند. اما خب این موضوع، کار را خراب کرد و وقتی این دختر‌ها به خانه برگشتند، شروع به محافظت از همدیگر در برابر دنیای بیرون کردند.
در کریسمس سال 1979 پدر و مادرشان به هر دختر یک دفترچه خاطرات و این دو نفر به سرعت و به طرز مرموزانه شروع به نوشتن در آن دفتر کردند. آن‌ها داستان‌های عجیب و غریب و ترسناکی درباره افرادی که جرم و جنایت‌های وحشتناکی انجام می‌دادند نوشتند و بعد از مدتی آن‌ها خودشان شروع به انجام برخی جرم‌ها مانند ایجاد حریق و حمله به افراد کردند.
در نهایت آن‌ها دستگیر شدند و قاضی آن‌ها تصمیم گرفت تا آن‌ها را به بیمارستان روانی بفرستد تا درمان شوند. با اینکه در بیمارستان روانی، این دو دختر از همدیگر جدا شده بودند، اما دکتر‌ها را با اعمال یکسانی که در حین جدایی از همدیگر انجام می‌دادند شوکه کردند. آن‌ها دقیقا مانند همدیگر حرکت می‌کردند و در یک زمان خاص و در یک نقطه خاصی از سلول‌ها می‌ایستادند.

آریا بانو


بعد از مدتی، یک روزنامه نگار به نام مارجری والاس پیدا شد و برای این دو دختر جنگید تا اینکه آن‌ها را به یک بیمارستان معمولی منتقل کردند. قبل از منتقل شدن، جنیفر به مارجری گفت که یکی از ما دوقلو‌ها باید بمیرد. او گفت که آن‌ها تصمیم گرفتند تا یکی از آن‌ها بمیرد تا آن یکی بتواند زندگی مستقل و اجتماعی را مانند یک انسان معمولی داشته باشد. در نهایت جنیفر تصمیم گرفت تا زندگی خودش را فدا کند و در سن 29 سالگی درگذشت.
اینگونه که محققان نتیجه گرفتند، جون و جنیفر یک رابطه سخت و عجیب و غریب به همراه عشق و نفرت از همدیگر را داشتند و همانطور که انتظار می‌رفت، بعد از مردن جنیفر، جون تبدیل به یک آدم کاملا عادی شد. او شروع به کار کردن کرد و الان هم زنده است و همراه پدر و مادرش، زندگی مستقلی را دارد.

لینک کوتاه:
http://www.banounews.ir/Fa/News/459125/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سید جواد هاشمی: از واکسن ایرانی کرونا استفاده می‌کنم

از قدیم گفتن حرف راست رو از بچه بشنو!

حادثه ناگوار برای «امیر آقایی» در آقازاده که بخیر گذشت

ماجراهای جدید سعید آقاخانی و بازیگران «نون خ» در 1400

چهره‌ها/ همزمانی تولد میلاد میداوودی و دخترش در یک روز

سکانس برتر فیلم «نخستین انسان»

بازبینی 59 فیلم در جشنواره‌ فجرِ بدون افتتاحیه

نگاه طنز به گاف های فیلم های مشهور در تلویزیون

تهیه‌کنندگی ریحانه پارسا در جشنواره فیلم کوتاه تهران؟!

تقدیر شهردار تهران از علی ضیا

رامبد جوان کارگردان موزیک ویدئو جدید «ماکان بند» شد

چهره‌ها/ نظر بهنوش طباطبایی درباره مذهب و دینداری چیست؟

چهره ها/ واکنش هوتن شکیبا به حواشی لباس کردی در برنامه تلویزیونی

کوتاه ترین نقش های برنده سیمرغ جشنواره فجر

جنجال‌های ادامه‌دار حضور ترامپ در «تنها در خانه»

رقابت داغ 93 کشور برای اسکار 2021

واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های وزیر امور خارجه

چهره‌ها/ پوران درخشنده: لباس کردی آمیخته ای از فرهنگ و تاریخ است

چهره‌ها/ این عکس متعلق به کودکی کدام بازیگر است؟

فیلم هایی که پس از پایان هم ذهن شما را رها نمی کنند

سریال سازی سیروس مقدم در نمایش خانگی

پاسخ صداوسیما درباره توهین به لباس کردی

لیلا اوتادی عاشق محمدرضا شریفی نیا می شود!

خبری متفاوت از برگزاری بخش مردمی جشنواره فیلم فجر؛ تصمیم چیست؟

خبری شوکه کننده برای طرفداران «پیکی بلایندرز»

آموزش کادو کردن خلاقانۀ هدایا

سود قانونی لوازم خانگی با قیمت کمتر از یک میلیون تومان 10 درصد است

پروژکتور هوشمند قابل حمل WooBloo Smash

اسپیکر Sound هوآوی، مهندسی مشترک با Devialet

ابداع روشی که ریزپلاستیک‌ها را به دی‌اکسید کربن غیرسمی و آب تبدیل می‌کند

کشف سیاره‌ای که 10 برابر سبک‌تر از مشتری است

انسان‌های اولیه با نئاندرتال‌ها رابطه نزدیکی داشتند

بیماری های کبد خطر کرونا را افزایش می دهد

مرگ آتشین در انتظار سیاه‌ترین سیارۀ کهکشان

چاپ 3بعدی بتن با الهام از پوسته خرچنگ دریایی

دانشمندان ممکن است موج‌های پس‌زمینه جهان را یافته‌ باشند

وودی آلن و روزهای سخت پس از اتهامات آزار جنسی

ماجرای خودکشی مهناز افشار به روایت خودش! + عکس

8 نکته از هفته یازدهم لیگ برتر/ جنجال قرمز در آزادی؛ مشت محکم فکری به بدخواهان

تشکیل تیم برای نقل و انتقالات تراکتور

خبر بد برای یحیی گل محمدی و پرسپولیس

واکنش مدیرعامل پرسپولیس به اتفاقات داوری بازی فولاد

الشباب عربستان، جدیدترین مشتری دیگو کاستا

صلاح: هدفم ماندن در لیورپول است

اف 14 هم ناجی شاهین بوشهر نشد

قایدی لیگ برتر را چپ و راست می‌کند

عابدزاده: خوشحالی پدرم باعث شد دروازه‌بان موفقی شوم

پرسپولیس «شوت» شد

سیدصالحی: دیاباته به استقلال جان داد

زلاتان: من فقط به خودم ایمان دارم!