آریا بانو

آخرين مطالب

رسیده بود بلایی که هنوز هست! ورزشي

رسیده بود بلایی که هنوز هست!
  بزرگنمايي:

آریا بانو - خبر ورزشی / رسیده بود بلایی که هنوز دور سر فوتبالمان «پرپر» می‌زند! رسیده است بلایی که تا جان فوتبال ما را نگیرد، دست برنمی‌دارد! بلایی که فدراسیون فوتبال را یک جور و تیم‌های استقلال و پرسپولیس و بقیه را جور دیگری دارد قربانی ناتوانی و قربانی نابلدی خود می‌کند! بلای مدیریت ناشیانه!
صورت ظاهری این بلای ناگهانی که سال‌های سال است گریبان ما را چسبیده و رهایمان هم نمی‌کند، این است که فعلاً دست از سر پرسپولیس برداشته، ولی این فقط ظاهر قضیه است! در باطن، هنوز هم نفهمیده‌ایم که باید «به کارهای گران، مرد کاردیده» فرستاد! هنوز هم نداشته‌ایم که باید از شر نادانی، حتی بیشتر از نادان‌ها، دوری بجوییم و از کم‌دانی، پرهیز کنیم که خطر کم‌دانی- ولی خود را دانای کل دانستن- از همه بلایای دیگر هولناک‌تر است! مثال زنده و مصداق عینی این هر دو ماجرا، تیم پرسپولیس است که در غرب آسیا بهترین شد و در جنگ با نادانی‌ها، چنان لطمه خورد که بیا و ببین! بدتر از زخم شمشیر!
پرپسولیس، حریف تمام مدعیان غرب آسیا شد ولی جلوی نابلدی و کم‌بلدی و خودخواهی عوامل درون تیم خودش کم آورد و به مرز از هم پاشیدگی رسید! چرا؟ چون حضرت اجل، فرق بنشین و بفرما و بتمرگ را نفهمیده است!
بی‌سوادان جبلی
چیزی نمانده بود که پرسپولیس داغان شود! تا متلاشی کردن کامل پرسپولیس- فینالیست لیگ قهرمانان قاره کهن- یک یا دو قدم دیگر باید برمی‌داشتند آن‌هم از سر جهل، آن‌هم برای آنکه نمی‌دانند که چه زمانی باید دهان باز کنند! خدا خواست که همه چیز جور دیگری پیش رفت! خدا خواست با یک‌سری حرف‌های نابخردانه، دست خود را برای همه مردم رو کردند! با این حال، باز هم ضربه‌های محکمی به پیکر پرسپولیس زدند!
درباره شجاع، با ترشرویی و تلخ‌زبانی، به خود حق دادند که هرچه دل تنگشان می‌خواهد، بگویند! چرا؟ چون زبان فوتبال را نمی‌فهمند! حرف مفت زدن و پشت ‌سر هم بالای منبر رفتن شامل یحیی هم شد و باورشان شد که بدون اجازه ما، بدون امضای ما، آب از گلوی کسی پایین نمی‌رود و گفتند که پس زور! پشت ‌سر همه حرف زدند و خیال کردند که با سعایت، صداقت به خرج داده‌اند و مدیریت کرده‌اند! غافل از آنکه می‌رفتند تا نخواسته و ندانسته پرسپولیس را دست بسته تسلیم حریفان کنند! گویا نفهمیده باشند که لیگ آسیا چه ارزش و چه بهایی دارد! در فاصله نیم‌قدمی تصاحب لیگ آسیا، هزار و صد بلا بر سر تیمی که درکش نمی‌کردند و شناختی درباره‌اش نداشتند، نازل کردند! هیچ آدمی با عقل سلیم، یک‌صدم این بلیه را بر سر تیم خود روا نمی‌داشت! ولی کدام تیم خود؟ پرسپولیس با این حضرات غریبه بود! حضرت اجل، فوتبال دیدن را هم یاد نگرفته بود! و حتی مالکیت را!
پرواز ققنوس‌وار
این نیز بگذرد! پرسپولیس، این آتش را سرد می‌کند و از آن می‌گذرد! پرسپولیس، ققنوس‌وار بال می‌گشاید! به‌رغم تمام لطمات، این تیم راه خود را می‌رود! ولی گردانندگان پرسپولیس چه‌کاره‌اند؟ مدیریت مفید مدیران جدید پرسپولیس از کدام قماش خواهد بود؟ با دانایان طرفیم یا باز هم با فاقدان دانش و دانایی روبه‌رو خواهیم شد؟ پرسپولیس بالاخره نفس راحت خواهد کشید و یک جرعه آب زلال از چشمه عاشق و دلسوزی خواهد نوشید یا حکایت سال‌های اخیر، با اسامی تازه‌تر و دانش کهنه‌تر، تکرار می‌شود؟ وزارت ورزش خود نیازهای پرسپولیس را برمی‌آورد یا دوباره پولداری، ملاک انتتخاب‌هایش خواهد بود؟
آقای سلطانی‌فر! در فوتبال قحطی مدیر نداریم! در ورزش، قحطی عاشق نداریم! مسلماً قحطی پرسپولیسی‌های صادق و باوفا هم نداریم! پرسپولیس را به اهلش بسپارید! به راستگویان! به آنها که پرسپولیس مثل خانواده‌شان است! نه مثل که در حکم خانواده‌شان بوده و هست!
 آقای سلطانی‌فر! شما چقدر باید خود را سپر بلای ندانم‌کاری و اشکالات و اشتباهات این حضرات بنمایید؟ شما به همکارانی نیاز دارید که سینه‌شان را به نفع شما، سپر کنند! بلاگردان شما باشند، نه برعکس! مثل حالا، مثل تمام این سال‌های گذشته!
جناب وزیر! شما به عصای دست احتیاج دارید نه اینکه خود را عصای دست این و آن مدیر دست و پا شکسته کنید! شما باید خودتان را برای آنجا خرج کنید که ارزشش را بفهمند و قدرش را هم بدانند! شما به کسانی که هر روز یک الم‌شنگه راه می‌اندازند، چه نیازی دارید؟
ماهی را از آب گرفتید
از اول دیر کردید
در کار خیر، حاجت هیچ استخاره نیست! بنابراین لازم است هم از وزیر ورزش تشکر کنیم که بیش از این درنگ و صبر و حوصله و معطل نکرد و تصمیمی را که باید 18، 17 ماه پیش اتخاذ و عملی می‌کرد، سرانجام، البته گرفت و دستور به اجرایش داد! شاید هم وزارت ورزش، خودش چنین تصمیم لازمی را نگرفته باشد!
و حالا باید یک پرسش آینده‌نگرانه را پیش‌ روی آقای سلطانی‌فر قرار داد و از ایشان چواب این سؤال را جویا شد! اما سؤال روز:
...از همان روز اول، بر چه اساس و بر پایه کدام مصلحت و فایده‌مندی، پرسپولیس را و استقلال را به این نفرات که هم علم مدیریتی‌شان زیر سؤال بود و هم جربزه و برش و تیغ کاریشان، محل تردید، سپردید؟ ما که از ناحیه اینان، از اول تا آخر، نور امیدی که سوسو بزند هم ندیده بودیم! شما چه دیدید که برخلاف نظر درستتان عمل کردید و پایه‌های تیم ملی را به دست کسانی دادید که خودشان را باید همه‌جوره مراقبت و مواظبت می‌کردند که در جایگاه مدیریت دوام بیاورند و نیاوردند؟
اما، از شما باز هم متشکریم که جلوی ضرر را بالاخره، یک‌جایی گرفتید تا پرسپولیس بیش از اینها لطمه نخورد!


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

"ایلان ماسک" مطمئن است فرود انسان بر مریخ در سال 2026 رخ می‌دهد

عبدالعلی چنگیز: چرا تیم فکری شوت‌زن ندارد؟

حضور هواداران در ورزشگاهی از انگلیس پس از 9 ماه!

جباری: آدم‌های بی‌کیفیت فضای مجازی را کنترل می‌کنند

55 درصد از هواداران رئال هم‌چنان به زیدان اعتماد دارند

ذوب‌آهن – شهرخودرو لغو می‌شود؟

مورینیو: بازیکنانم انگیزه‌ای برای لیگ اروپا ندارند

صیادمنش قهرمان زوریا مقابل روباه‌های انگلیسی

فکری هنوز خیلی کار دارد

نقشه یحیی برای فینال آسیا

داستان عجیب «شهری که مردم آن با زانو راه می‌رفتند»

صوت/ فردوسی خوانی- صدوچهل‌وششم- داستان نبرد چین و هیتال

این روز‌ها همه تِنِت می‌بینند، شما چطور؟

جنگ‌های پلوپونزی، عبرتی برای امروز / چطور خطابه‌گرایان آتنی، جنگ را به اسپارت‌ها واگذار کردند / احساسات و هیجان می‌تواند زهر دیپلماسی باشد

سورپزایز شدن یاسمن و حامد در جشن سالگرد ازدواج

چهره‌ها/ تصویر معنادار فاطمه گودرزی در روز جهانی معلولین

چهره‌ها/ واکنش آزاده نامداری به صحبت های اخیر علی فروغی در مورد فردوسی پور

روزی‌ که آسمان فرو ریخت

طرز تهیه ناگت شکلات؛ دسری برای عاشقان شکلات

توسلی: کرونا بیشترین آسیب را به ورزش نابینایان زده است

تولیدی و پخش عمده شال و روسری آراز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

تدبیر کلیدی دولت برای افتخار آفرینی زنان

«بررسی حرکت پرتابی»؛ از مجموعه آزمایشهای جالب استاد والتر لوین

چه مدت تعامل با فرد آلوده به ویروس کرونا، شما را بیمار می‌کند؟

نمره ژنتیکی تعیین کننده مهم ابتلا به سرطان

آرسنال برای داشتن بازیکنی مثل اوزیل گریه می‌کند

موراتا و رونالدو دو بازیکن تضمینی ما هستند

باید با یک وزیر ببندم تا طلبم را بگیرم؟

قرارداد الهام هاشمی تا پایان المپیک توکیو تمدید شد

قرعه‌کشی مرحله نهایی لیگ ملت‌های اروپا

صعود تیم‌های بازار بزرگ و دانشگاه آزاد به مرحله نیمه‌نهایی

مدافع یوونتوس تا پایان سال میلادی خانه‌نشین شد

اعتراض کلوپ به فشردگی بازی‌‌ها؟ من اعتراضی ندارم

جشن تولد علیرضا منصوریان در جمع تراکتوری‌ها

نقش بستن تصویر مارادونا روی بلندترین برج جهان!

رونمایی از مجسمه مسی در موزه شهر بارسلونا

تصویری جالب از تیم زسکا مسکو روسیه

آغاز مرحله سوم لیگ برتر هندبال زنان از نیمه دوم دی/ احتمال میزبانی سپاهان از مسابقات

خط حمله فعلی پرسپولیس در فینال آسیا دردسرساز می‌شود

نقش اعجاب‌انگیز مارادونا در کاشته‌های لیونل مسی

جذابیت از فوتبال ایران رفت!

مقصد بعدی خرید ناموفق اینتر مشخص شد؟

داوران تمام تلاش ما را نابود می‌کنند

کودکی بامزه نیمار و دریافت اولین مدال عمرش!

باید به هر قیمتی در دربی پیروز شویم

به PSG نیامدم که در لیگ اروپا بازی کنم

سکوت علی دایی شکست

درخواست عجیب مدیرعامل سایپا علیه سپاهان

بازی در تهران؟ ساری هوا عالی است!

پرسپولیس، بهشت، برزخ و دوزخ