آریا بانو

آخرين مطالب

بالای سر مدیران پرسپولیس کسی نیست که به آنها «تشر» بزند؟ ورزشي

بالای سر مدیران پرسپولیس کسی نیست که به آنها «تشر» بزند؟
  بزرگنمايي:

آریا بانو - تسنیم / مربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به اتفاقات اخیر در این باشگاه گفت: نمی‌دانم بالای سر مدیران پرسپولیس چه کسانی هستند تا حداقل تشری به آنها بزنند.
پرسپولیس این روزها اسیر حواشی زیادی شده و همین موضوع شکاف زیادی بین مدیریت این باشگاه با بازیکنان و اعضای کادرفنی و حتی هواداران ایجاد کرده است.
جدایی شجاع خلیل‌زاده و پیوستن او به تیم الریان قطر که به ادعای رسانه‌های قطری رسمیت پیدا کرده، یکی از بدترین اتفاقی بود که می‌توانست برای فینالیست لیگ قهرمانان پیش بیاید. در این میان برخی از هواداران پرسپولیس مدیریت این باشگاه را مقصر این جدایی می‌دانند و برخی دیگر اعتقاد دارند خود شجاع تمایلی به ماندن نداشت و به خاطر شرایط مالی بهتر راهی قطر شد.
کریم باقری پیش‌تر قولی به هواداران پرسپولیس مبنی بر ماندن خلیل‌زاده داده بود که به هر دلیل عملی نشد. خبرنگار تسنیم در این باره و سایر اتفاقات اخیر در باشگاه پرسپولیس گفت‌وگویی با باقری انجام داده است.
تسنیم: برخلاف انتظار هواداران پرسپولیس، شجاع خلیل‌زاده این تیم را ترک کرد!
بله، به هر حال طبیعی است که وقتی یک بازیکن خوب تیم جدا می‌شود هواداران ناراحت شده و عکس العمل‌هایی هم نشان می‌دهند چون دوست ندارند این اتفاق رخ دهد. شجاع به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای تصمیم گرفت در این مقطع سخت اقتصادی به پیشنهاد خوبی که به دستش رسیده پاسخ مثبت دهد. به جز اینکه برای این بازیکن آرزوی موفقیت کنیم نمی‌توانیم چیزی بگوییم. این طبیعت فوتبال است که بازیکنان وقتی پیشنهاد خیلی خوبی به دستشان می‌رسد تصمیم می‌گیرند به آن جواب مثبت دهند. هواداران هم علاقه دارند بازیکنان خوب همیشه در تیمشان بماند که این امر شدنی نیست.
تسنیم: در حال حاضر همه به دنبال مقصر جدایی خلیل‌زاده هستند، به نظرتان کسی مقصر هست؟
 قبل از سفر تیم به قطر، شجاع به باشگاه رفته و یکسری صحبت‌هایی را با باشگاه انجام داده بود اما گویا او را تحویل نگرفته بودند. بعد از این قضیه گفتم هر کمکی در این زمینه از دستم بر بیاید بعد از بازگشت تیم ملی از ازبکستان انجام خواهم داد. سر قولم به هواداران ماندم و وقتی تیم ملی برگشت با شجاع تماس گرفتم و گفتم آماده‌ای برویم باشگاه برای مذاکره؟ او گفت؛ من قراردادم را یک‌طرفه فسخ و با یک تیم قطری توافق کرده‌ام.
چند دقیقه با خلیل‌زاده حرف زدم اما متوجه شدم قبل از اینکه من بخواهم کاری کنم تصمیمش را گرفته و اقدامات لازم را هم انجام داده است. در واقع او همان مقطع کارهای لازم برای انتقال به تیم قطری (الریان) را انجام داده بود. از اینکه چطور شجاع قراردادش را با پرسپولیس فسخ کرده بود واقعا خبر ندارم. با این حال چند روز بعد از این قضیه من در رسانه‌ها دیدم که بحث رفتنش به قطر منتفی شده و دوباره زنگ زدم به شجاع که با هم به باشگاه برویم. این بار شجاع گفت که خودش با باشگاه مذاکرات خوبی داشته و احتمالا بماند.
گویا در این دو سه روز اخیر هم اتفاقات جدیدی رخ داد و این بار خلیل‌زاده راهی قطر شد و الان هم شنیدم که با تیم جدیدش قرارداد بسته است. برای او آرزوی موفقیت دارم.
تسنیم: در همین راستا کلیپی از مهدی رسول‌پناه در فضای مجازی پخش شده که حرف‌های تندی علیه شجاع خلیل‌زاده می‌زند.
بله کلیپ را دیدم. متاسفانه چنین اتفاقاتی جز اینکه برای تیم حاشیه درست کند نتیجه دیگری ندارد. بهتر است هر مسئله‌ای که در تیم و باشگاه وجود دارد در همین خانواده پرسپولیس بماند و به این شکل در فضای مجازی پخش نشود. واقعا نمی‌دانم چرا رسول‌پناه این حرف‌ها را زده و باید بگویم صحبت‌هایش جالب نبود و حواشی زیادی برای پرسپولیس ایجاد کرد. بهتر است سرپرست باشگاه هر چه زودتر این اتفاقات را جمع و جور کند چرا که در این چند روزه اتفاقات خوبی برای باشگاه رقم نزده است.
تسنیم: به نظر می‌آید اتحادی که پیش از این در پرسپولیس وجود داشت مانند قبل نیست و تیم یکدلی قبل را ندارد. 
ما در داخل تیم همان اتحادی و یکدلی که در قطر و قبل از آن داشتیم را همچنان داریم. در این مورد کوچکترین تردیدی نداشته باشید. همه ما مثل قبل همه تلاش‌مان را برای موفقیت و سربلندی پرسپولیس انجام می‌دهیم. روز گذشته (پنجشنبه) من و آقا یحیی به بچه‌ها گفتیم که به حواشی بیرون کاری نداشته باشید و فقط روی تمرینات و بازی‌های پیش‌رو تمرکز کنید. هواداران هم خیالشان راحت باشد که بازیکنان و کادرفنی همه هم و غم‌شان موفقیت و سربلندی تیم است. شجاع رفته و باید با این مسئله کنار آمد. انشاالله که بتوانیم جایگزینی خوب برای او در تیم پیدا کنیم. از هواداران درخواست دارم که فقط به حمایت از تیم پرداخته و کاری به حواشی نداشته باشند. برای همه ما مهم موفقیت پرسپولیس است.
تسنیم: فکر نمی‌کنید جدایی خلیل‌زاده در این مقطع که پنجره نقل و انتقالات بسته است به پرسپولیس ضربه می‌زند؟
شجاع، ترابی، علیپور و بیرانوند که به تازگی از پرسپولیس رفتند جزو بازیکنان خیلی خوب تیم بودند و زحمات زیادی برای تیم کشیدند. باید قدردان آنها باشیم چون موفقیت‌های خوبی را برای پرسپولیس رقم زدند و نباید چون رفته‌اند از آنها دلخور باشیم و خدای نکرده بی‌احترامی به این نفرات شود.
تاکید می‌کنم حق هر بازیکنی است که به پیشنهاد خوب رسیده جواب مثبت دهد. در همه جای دنیا بازیکنان جا به جا می‌شوند و هواداران تیم‌ها هم برای مقطعی عصبانی و ناراحت می‌شوند. این مسئله فقط مختص پرسپولیس نیست. آنچه اهمیت دارد این است که پرسپولیس به مسیر خوب خودش ادامه دهد و جدایی بازیکنی باعث نشود از مسیر خوبمان خارج شویم. کمتر از دو ماه دیگر باید یک فینال بزرگ را برگزار کنیم و از حالا نیاز به حمایت هواداران و دوری از حواشی داریم. خیلی از بازیکنان آمدند و رفتند اما پرسپولیس بزرگ ماند.
تسنیم: فکر می‌کنید برای جانشینی شجاع غیر از سیدجلال، بازیکن دیگری در تیم هست؟
متاسفانه پنجره نقل و انتقالات باشگاه بسته است و امیدوارم باشگاه با پرداخت بدهی‌ها این پنجره را باز کند تا بتوانیم بازیکن جدید جذب کنیم در غیر این صورت باید از داشته‌هایمان بهره ببریم. شرایطی است که پیش آمده و چاره‌ای هم نیست.
تسنیم: بحثی الان وجود دارد این است که چرا بازیکنان پرسپولیس این قدر راحت فسخ قرارداد کرده و راهی فوتبال قطر می‌شوند در حالی که این باشگاه می‌توانست از این انتقال‌ها سود زیادی ببرد.
بله متاسفانه این مسئله برای باشگاه مشکل‌ساز شده و دلیل آن هم برمی‌گردد به مدیریت بدی که در مورد قراردادها از جانب مدیران پرسپولیس در این چند ساله صورت گرفته است. از طرفی مدیریت باشگاه باید بداند چه بندهایی در قرارداد وجود دارد و باشگاه به آن عمل کند تا بازیکن به خودش اجازه ندهد به خاطر چند درصد عدم دریافتی قراردادش را یک‌طرفه فسخ کند. این مشکل بزرگی است که در پرسپولیس وجود دارد و ترابی و شجاع خیلی راحت توانستند قراردادشان را یک‌طرفه فسخ کنند.
تسنیم: با رفتن خلیل‌‌زاده به نظر می‌رسد باید باشگاه محمد انصاری را حفظ کند چرا که پنجره نقل و انتقالات بسته است و اجازه جذب بازیکن ندارید.
در این مورد نظر یحیی گل محمدی شرط است. باید ببینیم در روزهای آینده چه پیش خواهد آمد. آنچه مشخص است انصاری به خاطر مصدومیتی که دچار آن شده چند ماه دیگر می‌تواند بازی کند.
تسنیم: گویا موضوع بشار رسن هم هنوز حل نشده و ممکن است او هم جدا شود!
بشار با باشگاه قرارداد دارد و به او اعلام شده که باید بماند. درست است که پیشنهاد خوب دارد اما چون با باشگاه قرارداد دارد باید تابع باشد. اگر قرار باشد بشار هم جدا شود جداً به مشکل خواهیم خورد. الان ما باید با تیم کامل تمرین کنیم اما متاسفانه تکلیف رادوشویچ، نادری و بشار مشخص نیست و مدیریت باشگاه باید هر چه زودتر شرایط را برای حضور آنها در تمرینات فراهم کند.
تسنیم: در چند هفته اخیر شکاف عجیبی بین مدیریت باشگاه و کادرفنی پرسپولیس بوجود آمده است!
متاسفانه بعد از بازگشت تیم از قطر، باشگاه اتفاقات خوبی را رقم نزده است. نمی‌دانم بالای سر مدیران باشگاه پرسپولیس چه کسانی هستند تا حداقل تشری به آنها بزنند اما انگار نه انگار...
تسنیم: موضوع اختلاف بین شما و برخی پیشکسوتان از جمله مهرداد میناوند چیست که در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرده است؟
من چرا باید با کسی اختلاف داشته باشم؟
تسنیم: اما میناوند شما را آنفالو کرده بود!
خب آنفالو کند؛ که چی؟! مگر زمانی که فالو کرده بود اتفاقی رخ داد که حالا آنفالو کرده است اتفاقی بیفتد؟! با این اتفاق من حالم بد می‌شود یا خوب؟ می‌میرم یا زنده می‌شوم؟ واقعا چه اتفاقی می‌افتد که اهمیت داشته باشد؟! اتفاقا چند روز پیش میناوند را دیدم و توضیحاتی در مورد کارش داد و من هم گفتم؛ حالا تو من را چه فالو کنی و چه آنفالو، چه اهمیتی دارد؟!
تسنیم: دلیل اختلاف بوجود آمده بین گل محمدی و پیروانی چیست؟
ما هر روز دو سه ساعت کنار هم هستیم و هیچ اختلافی بین یحیی و افشین نمی‌بینم. متاسفانه این چیزهایی است که در فضای مجازی به آن دامن می زنند تا برای پرسپولیس حاشیه درست کنند. بهتر است هواداران به این مسائل توجه نکرده و تیم را حمایت کنند تا بتوانیم هر چه زودتر و بهتر خود را آماده بازی‌های سختی که در پیش داریم؛ کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آخرین جزییات محدودیت‌های کرونایی از اول آذر

مراحل شکل گیری هستی؛ از ذرات زیر اتمی تا کهکشان ها

تغییرات اقلیمی به ریزش زودتر از موعد برگ درختان می‌انجامند

کدام غذا‌ها از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کنند؟

میز اتویی که دختر 14 ساله هندی را برنده جایزه نوآوری 11 هزار دلاری کرد

ابداع دستگاهی که با هوای مریخ اکسیژن تولید می‌کند!

10 قدم تا سیاهچاله، جایی که علم از پاسخ باز می‌ماند

افراد با این گروه‌های‌ خونی کمتر به کرونا مبتلا می‌شوند

معلق ماندن بدون جادوگری

دوئل بزرگ برای جذب این ستاره

ابهام در محل برگزاری دیدار پیکان - استقلال

گل ارزشمند نژادمهدی نتیجه نیمه اول را رقم زد

پرسپولیسی‌ سابق به استقلال رسید

مسی را مایکل جوردن می‌کنم!

به داور گفتم خدایی پنالتی نبود!

آخرین وضعیت مصدومیت فرشید اسماعیلی

اینترمیلان روی ستاره ناکام قیمت گذاشت

ساکت در جایگاه قرمز

پرسپولیس مشکل دارد

ماجرای اختلاف حسینی و مظاهری در تمرین استقلال

رئال‌مادرید و بدشانسی پشت بدشانسی!

استفاده از گوشی موبایل روی نیمکت؛ آری یا نه؟

آخرین وضعیت ورزشگاه شهرقدس برای برگزاری بازی پیکان - استقلال

بدشانسی بزرگ این پرسپولیسی

پس از شش فصل؛ استقلال در رده دوم

خلاصه‌بازی تراکتور 0 - سپاهان 1

داستان عاشقانه؛ مارادونا چطور به بارسلونا پیوست؟

کامیابی‌نیا نمره قبولی گرفت

پرسپولیس؛ یک برد تا میانگین قهرمانی

واکنش مرزبان به پیروزی سپاهان

می‌خواهم در المپیک توکیو شرکت کنم و مدال بگیرم

افشای جمله‌ای که باعث اخراج ویدال شد

واکنش یورگن کلوپ به درگذشت مارادونا

حسرت و شرمندگی برایمان باقی ماند

جدایی کمالوند/ آرش لژیونر می‌شود؟

چرا نگذاشتم فرناندس هت‌تریک کند؟

لیگ برتر/ پیروزی پرگل بم در سرمای سخت

لیگ برتر/ یکه‌تازی نارسینا با هریس آمریکایی

امیدواری استقلالی‌ها به موفقیت بازیکن سابق پرسپولیس

نبى: قدر این فرصت را بدانید

تعویض طلایی رحمتی

آمار گل‌محمدی در پرسپولیس/ قرمزها هجومی نیستند

خبر بد برای کلوپ

زمان آغاز رویدادهای آزمایشی المپیک توکیو مشخص شد

خاطره‌بازی با خداداد عزیزی در سالگرد بازی به‌یادماندنی ایران و استرالیا

اینتری‌ها خواهان اخراج کونته شدند/ ضرر 104 میلیون یورویی!

از کرونا بترسیم؟ ما 16ساعت کف اتوبوس می‌خوابیم!

استوری کارشناس تلویزیونی شبکه الکاس درباره مهدی ترابی

رونالدو، غایب بزرگ یوونتوس!

لیگ برتر/ سایپا ترمز سیرجان را کشید