آریا بانو

آخرين مطالب

چطور با اتو موها را حالت دهیم و فر یا صاف کنیم؟ اجتماعي

چطور با اتو موها را حالت دهیم و فر یا صاف کنیم؟
  بزرگنمايي:

آریا بانو - مجله کوروش / حالت دادن مو با اتو مو در سال‌های اخیر کار آرایش و درست کردن موها برای مناسبت‌های مختلف را راحت کرده است. حالت دادن و مدل دادن به مو از جمله ترفندهای آرایشی بسیار کاربردی در منزل است. اما برای این‌که در صورت استفاده از اتو مو به موهای‌تان آسیب نزنید باید قلق‌های این کار را بلد باشید. در مجله کوروش به شما می‌گوییم چطور با اتو مو، موها را حالت دهید و فر یا صاف کنید تا موهای شما کمترین آسیب را ببینند و البته برخی از پرفروش‌ترین و بهترین مارک‌های اتو موی موجود در بازار به همراه قیمت آن‌ها را هم به شما معرفی می‌کنیم.
حالت دادن مو با اتو مو ؛ چطور با اتو موها را صاف یا فر کنیم؟
در ابتدا حتما باید این نکات را برای حالت دادن موها (چه صاف و چه فر کردن یا موج دادن به مو) رعایت کنید:
*موها حتما باید خشک باشند. موی خیس و نمدار نه تنها حالت نمی‌بیند بلکه به مو آسیب هم می‌رساند.
به هیچ عنوان قبل از اتو کردن مو از ژل مو، واکس مو، روغن (چه حالت دهنده و چه تقویت کننده) چسب مو و تافت استفاده نکنید. موها باید تمیز و خشک باشند.
*برای کشیدن اتو مو دقت داشته باشید که از حدود 2 سانتی‌متر پایین‌تر از ریشه شروع کنید. حالت گرفتن اتو مو روی مو باید عمودی باشد. از سوی دیگر حرارت اتو مو را حتما تنظیم کنید تا کمترین آسیب به مو وارد شود. حداقل دما 170 درجه سانتی‌گراد و حداکثر دما باید 240 درجه سانتی‌گراد باشد.
*نکته مهم برای اتو مو جنس آن است. در واقع تقسیم حرارت اتو مو به صورت یکسان بیش از هر چیز به جنس اتو مو بستگی دارد. از نظر کیفیت جنس و تقسیم حرارت به صورت یکسان روی مو جنس سرامیک و سپس تورمالین در رده‌های نخست قرار دارند. صفحه‌های فلزی و آهنی باعث سوختن و ایجاد موخوره در موها می‌شود. انواع دیگر جنس تیتانیوم و آیکونیک هم در بازار موجود هستند. جنس آیکونیک اتو مو به دلیل این‌که نه تنها موها را خشک نمی‌کند بلکه رطوبت را به موها هم برمی‌گرداند معمولا گران‌تر از انواع دیگر است.
*برای صاف کردن موها با اتو مو: یک دسته مو بردارید و بین دو صفحه اتو مو قرار دهید. در این حالت باید اتو مو در فاصله دو سانتی‌متری از ریشه مو باشد. دو صفحه اتو مو را محکم به هم بچسبانید و دستگاه را به آرامی به سمت پایین بکشید. مدت زمان استاندارد برای اتو کردن هر دسته مو 5 تا 10 ثانیه است که البته برای موهای خیلی ضخیم این مدت زمان بیشتر می‌شود.

آریا بانو


*آموزش فر کردن موها با اتو مو هم به این ترتیب است: برای فر کردن یا موج دار کردن موها با اتو مو بهتر است از اتو موهایی استفاده کنید که باریک هستند. طرز فر دادن یا کرلی مو با اتو مو هم در آسان‌ترین روش ممکن به این ترتیب است: ابتدا موها را خیلی منظم و دقیق ببافید. بهترین کار این است که ابتدا موهایتان را به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را ببافید. سپس اتو مو را روی هر قسمت از موهای بافته شده بکشید. پس از حالت دادن دسته‌های مو آن‌ها را باز کنید تا یکدست شوند. برای این‌که فر موها منظم و مرتب باشد با دقت این کار را انجام دهید. هر چه بافت موها درشت‌تر و بزرگ‌تر باشد موها هم سریع‌تر فر می‌شوند و حالت می‌گیرند. در فر کردن موها نسبت به زمانی که می‌خواهید موها را صاف کنید باید اتوی مو را آرام تر روی موها بکشید و مکث بیشتری داشته باشید. تا کاملا تمام دسته مو را حرارت داده و حالت دهد.
*برای فر کردن موی کوتاه با اتو مو هم بهترین روش به این ترتیب است: موها را با کلیپس به چند قسمت (این‌که به چند قسمت تقسیم می‌کنید سلیقه‌ای است) تقسیم کنید. سپس موها را دور اتو مو بپیچید و به سمت صورت شروع به فر کردن کنید. این کار را از ریشه مو یا حداقل بسیار نزدیک به ریشه فر را شروع کنید و سپس حدود 2/5 سانتی متر مانده به انتهای مو، کار را متوقف کنید.
حالا به سمت پایین اتو را حرکت دهید و از شدت فر بکاهید. در واقع برای قسمت پایینی مو پیچیدن مو را رها کنید تا قسمت های انتهایی زیاد فر نشود. انگشتان خود را از بین فرها عبور دهید تا از هم جدا شوند. همین مراحل را برای تمام تقسیم بندی موها تکرار کنید. برای فر کردن موهای چتری و جلو صورت باید خلاف جهت صورت و به سمت بیرون موها را فر کنید. برای ثابت شدن فر مو از اسپری حالت دهنده و تافت بعد از پایان کار استفاده کنید. بعد از اسپری یا تافت زدن چند بار موها را چنگ بزنید تا خوش حالت‌تر شوند. برای موهای بلند هم از این روش می‌توانید استفاده کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield