آریا بانو

آخرين مطالب

9 دلیل اینکه چرا برخی افراد دوست داشتنی و دلنشین هستند؟ روانشناسي

9 دلیل اینکه چرا برخی افراد دوست داشتنی و دلنشین هستند؟
  بزرگنمايي:

آریا بانو- به نظر شما چرا برخی افراد (شاید احتمالاً خود شما!) از دید دیگران دوست داشتنی و دلنشین هستند؟ آن ها  چه ویژگی هایی دارند که این طور به دل می نشینند؟ آیا آنها به صورت ذاتی این چنین اند یا ما هم می توانیم این ویژگی ها را کسب کنیم و دوست داشتنی تر شویم؟

شاید باور رایج و اشتباه این است که «انسان های دوست داشتنی، به طور ذاتی این گونه هستند.» اما باید گفت محبوبیت، ویژگی مادرزادی نیست و هر کس با استفاده از راهکارها و تمرین ها می تواند به آن دست پیدا کند.

چرا می گوییم ذاتی نیست؟ چون همین الان هم خیلی افراد وجود دارند که شاید قیافه چندان زیبایی (از نظر عموم) نداشته باشند، اما دوست داشتنی و کاریزماتیک هستند و حرفشان هم تاثیرگذار.

ناپلئون هیل (نویسنده سرشناس آمریکایی) در یکی از مقاله های خود، ویژگی ها و عادات بسیار جالبی در مورد افراد دوست داشتنی نوشته که شاید بد نباشد آن ها را بخوانید.

آقای هیل از فردی به نام «چارلز ام شوآب» نام می برد که از یک کارگر روزمزد جایگاه خود را به یکی از کلیدی ترین مردان صنعت ارتقا داد و درآمد سالانه اش به ده ها هزار دلار رسید. یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت او، عادت ها و شخصیت خاص و قابل اعتماد او بود که مزایای بسیاری برای او به دنبال داشت.

برای اینکه بدانید «چطور جذاب باشیم؟» و «چرا برخی افراد دلنشین و دوست داشتنی هستند؟» ویژگی های زیر را هر روز در ذهن خود مرور کنید تا سرانجام ملکه ذهن شما شود.

افراد جذاب

آدم های دوست داشتنی این گونه هستند:

اول:آن ها شنونده های خوبی هستند

ما افرادی که برای ما شنونده های خوبی باشند را دوست داریم.  افراد جذاب، شنونده های خوبی هستند. وقتی برایشان حرف می زنید، مدام وسط حرف تان نمی پرند و تمام حرف هایتان را با دقت گوش می دهند. آن ها دائما منتظر این نیستند که شما حرفتان تمام شود و خودشان حرف بزنند. در واقع آنها به شما این حس را منتقل می کنند که حرف هایتان برایشان اهمیت زیادی دارد. بنابراین اگر شما هم می خواهید که در یک مکالمه چهره جذابی از خود نشان دهید، شنونده خوبی باشید.

دوم:خود واقعی اش است

بسیاری از افراد وقتی در جمعی قرار می گیرند، خود واقعی شان را از یاد برده و نقش بازی می کنند. اما این رفتار نه تنها جذابیتی ندارد، بلکه نوعی حس تصنعی به طرف مقابل القا می کند.
اگر می خواهیم فردی دوست داشتنی باشیم، نیاز به نقش بازی کردن نداریم و همین واقعی بودن است که ما را در نگاه دیگران جذاب، دلنشین و دوست داشتنی می کند.

سوم:آن ها بدون فکر حرف نمی زنند

نه تنها در خوب گوش کردن، بلکه در خوب حرف زدن هم ماهرند. آن ها برای تک تک جملاتی که می خواهند به زبان آورند، فکر و از بیان حرف های مبهم خودداری می کنند. اگر ما در کلامی که به زبان می آوریم محتاط نباشیم، پس از مدتی اطرافیانمان را از خود می رنجانیم اما اگر کلام مان فکر شده باشد، تاثیری مثبت خواهد گذاشت.

چهارم:به تلفن شان وابسته نیستند

نکته چهارم کمی عجیب است! اگر می خواهید که شخصیت جذابی داشته باشید، هنگامی که در کنار دیگران هستید باید گوشی تان را فراموش کنید. در غیر این صورت به طرف مقابل تان این حس را منتقل می کنید که هیچ ارزشی برای شما ندارد.
راستش را بخواهید هیچ چیز آزار دهنده تر از این نیست که شما در حال صحبت با فردی باشید که مدام گوشی اش را چک می کند. تفاوت در همین رفتارهای ساده است. جدی بگیرید...!

پنجم:به همه احترام می گذارند

برای افراد جذاب فرقی نمی کند که با چه کسی در ارتباطند، می خواهد ریئسش باشد یا گارسون یک رستوران، آن ها با همه به یک شیوه و با احترام برخورد می کنند. از نظر آنها هر انسانی لیاقت احترام و رفتار خوب را دارند. در حقیقت آن ها خودشان را بالاتر از دیگری نمی بینند و همین طرز فکر آن ها را جذاب می کند.
گاندی

ششم:از نام استفاده می کنند

حس خوبی دارد که ناممان را از زبان افراد دیگر بشنویم. فردی که کاریزما دارد، نام شما را فراموش نمی کند و سعی می کند در حرف هایش شما را به نام بخواند. نام شما مهمترین کلمه در جهانتان است، نام شما قدرت و انرژی و احساس فوق العاده ای دارد وقتی نام خودتان را می شنوید، توجهتان بیشتر جلب می شود و اعتمادتان به طرف مقابل نیز افزایش می باید.

هفتم:آن ها شخصیت با ثباتی دارند..

حتما دیده اید افرادی را که بسته به حال هر روز، رفتارشان هم متغیر است. مثلاً یک روز که از دست مادرش عصبانی ست، جواب سلامتان را هم نمی دهد. اما افرادی که کاریزما دارند، بدون توجه به حال شان، همیشه با دیگران به یک شکل برخورد می کنند. همین رفتار باعث می شود که دیگران همیشه روی ثبات شخصیتی آنها حساب و احساس راحتی بیشتری با آنها کنند.

هشتم:شوخ طبع و مهربان اند

بعضی از ما فکر می کنیم هر چه اخموتر باشیم و خودمان را بیشتر بگیریم، از نظر دیگران جذاب تریم. در حالی که اینگونه نیست. افراد جذاب اعتماد به نفس بالایی دارند، بنابراین از این که گاهی دیگران را بخندانند، هراسی ندارند. دیگران نیز به جای این که به آنها بخندند، با آنها می خندند و همین رفتار بر محبوبیت و جذابیت آنها می افزاید.

نهم:به دنبال نقطه مشترک می گردند

همه ما با هم مشترکاتی داریم، اما آنچه اهمیت دارد پیدا کردن آن هاست. افرادی که کاریزما دارند، در ارتباط با دیگران بسیار موفق اند. در واقع آنها یاد گرفته اند که چگونه بین خود و اطرافیان شان نقاط مشترک پیدا کنند. آنها سعی می کنند که مکالمه را به سمتی مثبت سوق دهند و ثابت کنند که طرف مقابلشان برایشان اهمیت دارد.

کلام پایانی...

همانطور که دیدید، همه این ویژگی ها قابل کسب کردن و قابل یادگیری هستند. کسانی که جذاب و دوست داشتنی هستند، کار خاصی نمی کنند. آن ها صرفا همین نکات ساده و کوچک را رعایت می کنند تا موثرتر و بیشتر از یک نفر باشند... شما هم همین 9 ویژگی را هر روز با خود تکرار کنید تا بعد از گذشت مدتی، خودتان تاثیراتش را در میزان جذاب تر بودن و دوست داشتنی شدن ببینید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هم‌جوشی هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء؛ تحولی عظیم در آینده جهان

دیاباته طلسم خارجی‌های استقلال در دربی را می‌شکند؟

داوید سیلوا به‌جای لاتزیو راهی قطر می‌شود؟

علی‌نژاد: عده‌ای به دنبال از بین بردن وحدت در خانواده ووشو هستند

ورود استقلالی‌ها به ورزشگاه آزادی

تکسیرا ترکیب سپاهان را از روی دست قلعه‌نویی چید

ورود کاروان پرسپولیس به ورزشگاه سیرجان

استقلال - پیکان؛ جنگ کسب سهمیه و فرار از سقوط

تیم‌هایی با بیشترین گل ‌در لیگ قهرمانان اروپا

ابراز همدردی تیاگو با هم‌تیمی‌های سابق در بارسا

ترکیب گل‌گهر سیرجان برابر پرسپولیس

وقتی ستاره آرژانتینی آبی‌پوش شد

ترکیب استقلال برای بازی با پیکان مشخص شد

دو خط کتاب/ اگر می خواهی بدانی این کار یا این چیز برای تو خوب است

سراینده سرود ملی تاجیکستان درگذشت

چهره ها/ منوچهر هادی و دخترش در اکران خصوصی آینه بغل

چهل و سومین تیکه را از امشب تماشا کنید!

چهره ها/ سلفی آینه ای نفیسه روشن در کافه کتاب

دردسرهای جناب سرگرد در سریال «سفر در خانه»

چهره ها/ ژست شهرام عبدلی با عینک

«نگار جواهریان» بهترین انتخاب برای شخصیت های درونگرا

آریا عظیمی نژاد: از علیخانی خوشم نمیومد!

جای علی معلم همواره خالی است

مبتلایان کرونا فلج می شوند؟

نجات کبد چرب با ورزش

علی زندوکیلی و نظرسنجی از قطعه جدیدش

نجات معجزه‌آسای مرد 66 ساله معلول از روی ریل قطار

اهدای بسته های بهداشتی به شرکت‌کنندگان و مراقبان آزمون سراسری

کلاهبرداری از پشت میله‌های زندان

چرخی که این روزها به سختی می‌چرخد

3 کیلومتر رانندگی خلاف جهت در اتوبان برای فرار از دست پلیس!

هشدار رئیس سازمان غذا و دارو به تهیه داروی رمدسیویر تقلبی

قدردانی آزادگان مدافع وطن از فرشتگان سلامت

هفدهمین جلسه‌ دادگاه رسیدگی به اتهام مدیر عامل سابق شرکت پتروشیمی

مرگ کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از ارتفاع در هشتگرد

پیداشدن نوزاد در کنار سطل آشغال خیابان!

تلاش شاه کبری برای شکار بزمچه

دل نوشته شهید حججی در محرم سال 95

تصاویری رنگی از بمباران اتمی هیروشیما

فواید موز برای کودکان

10 تجربه برای جلوگیری و درمان کرونا

ویژگی ظاهری زنان با اعتماد به نقس

لایروبی مداوم انهار

تولید واکسن کرونای روسی آغاز شد

"ایلان ماسک" رسما به عنوان مخترع شناخته شد

دی‌یونگ: به تغییرات بسیاری زیادی نیاز داریم

نوری: نفر اول بودم اما اعزام نشدم

طاهری: بعید می‌دانم مدیرکل خوزستان ورزشکار ملی‌اش را بشناسد

تلاش رونالدو برای آوردن بنزما به یوونتوس

پیشنهاد رم به ناپولی برای میلیک