آریا بانو

آخرين مطالب

پاسخ تند مربی پرسپولیس به امیرحسین صادقی ورزشي

پاسخ تند مربی پرسپولیس به امیرحسین صادقی
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ورزش 3 / پیشکسوت و مربی کنونی پرسپولیس به حواشی شکل گرفته علیه تیم و جنجال‌ مربوط به حمایت برای قهرمانی سرخ‌ها پاسخ داد.
داوود فنایی، گلر سابق پرسپولیس و مربی دروازه‌بانان کنونی این تیم با اشاره به شرایط این تیم برای کسب عنوان قهرمانی، جدایی علیرضا بیرانوند و البته بحث داغ این روزها درباره صحبت‌های امیرحسین صادقی علیه قهرمانی و موفقیت‌های سرخ‌ها پاسخ داد.
خودمان را قهرمان بدانیم فوتبال تنبیه‌مان می‌کند
هنوز 6 بازی دیگر داریم و اگر از الان بخواهیم خودمان را قهرمان بدانیم، فوتبال تنبیهمان می‌کند. برای بازی روز پنج شنبه آماده می‌شویم تا سه امتیاز را در خانه کسب کنیم و بعد برای بازی های بعدی آماده می‌شویم. موقعی که در پرسپولیس بازی می‌کردم 4 قهرمانی لیگ و حذفی آوردم و دو سومی آسیا هم به دست آوردم که حس خوبی بود و امیدوارم در کسوت مربیگری هم این جام ها را کسب کنم.
واکنش به رفتار متناقض تعطیلی و ادامه لیگ
داوود فنایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع رفتار متفاوت برخی مدیران و مربیان برای شروع لیگ پرداخت. بخشی که پیش از شروع دوباره لیگ با توجه به جایگاه تیم خود خواهان تعطیلی لیگ بودند و در ادامه با شروع مسابقات و به خطر افتادن جایگاه و سهمیه خواهان ادامه آن هستند: دوست ندارم درباره تیم‌ها و مربیان دیگر صحبت کنم اما ببینید که وقتی کرونا شیوع پیدا کرد، اکثر کشورها لیگ‌های‌شان را شروع کردند. خیلی‌ها مخالف این موضوع بودند و طومار جمع کردند اما همان موقع هم گفتم که امیدوارم لیگ برگزار شود و در زمین همه چیز مشخص شود. الان ته جدول را ببینید که چقدر شرایط سخت شد و تیم ها نزدیک یکدیگر شدند و تیم‌هایی که فکر می‌کردیم می‌افتند الان بالا آمدند مثل پیکان و سایپا و این رقابت در بالای جدول هم وجود دارد. الان شش بازی دیگر باقی مانده و جدول اینطور نمی‌ماند و به هر حال کسانی که دوست دارند لیگ تعطیل شود من تعجب می‌کنم؛ چون یا چیزی از ورزش نمی‌دانند یا وضع مالی‌شان خوب است. شما ببینید 3 ماه لیگ تعطیل بود، بعد از آغاز مسابقات چقدر بازیکن مصدوم شد، حالا اگر تعطیلی بیشتر بود شرایط فوتبالیست‌ها بدتر و آسیب‌دیدگی بیشتر می‌شد.
مگر می‎‌شد لیگ را 1400 ادامه داد؟
ما الان در برج چهار سال جدید هستیم؛ لیگ سال آینده یعنی چی؟ِ یعنی لیگ را تا سال 1400 تعطیل کنیم؟ امیدوارم مربیان سعی کنند درباره صحبت‌های‌شان بیشتر فکر کنند و اظهار نظر ورزشی بیشتر داشته باشند. ما الان در خطر هستیم اما اگر پروتکل‌ها را رعایت کنیم، کمتر به این ویروس مبتلا می‌شویم. امیدوارم بقیه تیم‌ها هم پروتکل ها را رعایت کنند چون این 3 ساعتی که فوتبال هفتگی پخش می‌شود خیلی‌ها را پای تلویزیون می‌نشاند و همین باعث می‌شود که در خانه بمانند. همین الان چند بازیکن مصدوم شدند اما اگر 6-7 ماه تعطیل باشد و تمرین نکنیم، چه اتفاقی رخ می‌دهد و چند نفر دیگر مصدوم می‌شوند؟ فوتبال ورزش گروهی است و باید تمرینات هوازی و بی‌هوازی انجام شود و فکر کنم با همین رعایت پروتکل بتوانیم لیگ را برگزار کنیم. ببینید الان لیگ قهرمانان آسیا هم برنامه خودش را داده که بازی ها برگزار شود، اگر لیگ تعطیل می‌شد چگونه 4 تیم در آسیا حضور پیدا می‌کردند؟ من بعضی مواقع می‌بینم که پروتکل ها شو است اما ما دیروز تست دادیم و خداراشکر هیچ کدام از اعضای تیم و بازیکنان مبتلا نبودند به جز آریا برزگر بازیکن جوان که ترددش اغلب با اتوبوس بود. الان در کارگردان و هنرپیشه ها خیلی می‌بینیم کرونا وجود دارد و لازم می‌بینیم که از مردم می‌خواهم بیشتر در خانه بمانند و بهداشت را بیشتر رعایت کنند و حتما ماسک بزنند.
اول بروند دیالوگ و شیوه حرف زدن در تلویزیون را یاد بگیرند
بخش مهم صحبت‌های داوود فنایی درباره اتهاماتی بود که امیرحسین صادقی علیه پرسپولیسی و قهرمانی‌های پرسپولیس مطرح کرد. او درباره ادعای مطرح شده برای قهرمانی پرسپولیس به کمک دولت و ... اینطور واکنش نشان داد: پرسپولیس تیمی بوده که همیشه بالای جدول بوده و جزو تیم‌هایی بوده که شانس اول قهرمانی را داشته. یک سری‌ها اول باید بروند دیالوگ و فن بیان یاد بگیرند و بعد صحبت کنند. خیلی‌ها راحت تهمت می‌زنند و می‌روند. واقعا مانده‌ام که کمیته اخلاق و افرادی که در راس فوتبال هستند، چرا با آن‍ها برخورد نمی‌کنند؟ البته من هرگز دوست نداشته ام که درباره این آدم ها صحبت کنم. وظیفه من این است که کاری که من سپرده‌اند را انجام دهم و دوست دارم تمرکزم روی کار خودم باشد. هر کسی می‌خواهد صحبتی کند باید با دلیل و مدرک باشد و یک مقدار باید صحبت کردن و فن بیان یاد بگیرند. من متاسفم برای کسانی که این افراد را وارد رسانه ملی می‌کنند. شما بروید دیالوگ‌ها را ببینید، مورد تمسخر قرار گرفته‌اند؛ اگر فوتبالی هستیم باید بیاییم فوتبالی صحبت کنیم و بحث فنی انجام دهیم اما این که بیاییم فالوور جمع کنیم و بین طرفداران عزیز شویم، چیز خوبی نیست و من دنبال چنین چیزی نیستم. در این نیم فصل کلی نقد به من وارد بود و من سعی کردم خودم را قوی‌تر کنم به جای این که در شبکه‌های اجتماعی صحبتی انجام دهم.
به جای حسادت به پرسپولیس، احترام بگذارید
شما وقتی در پرسپولیس هستید از نظر روحی-روانی خیلی وضعیت خوبی دارید چون می‌بینید هواداران شما را دنبال می‌کنند و شما را حمایت می‌کنند و این برگ برنده پرسپولیس بوده است. من دوست دارم که این بازی‌ها در مقابل تماشاگران باشد اما این بدشانسی ما بود که بازی‌ها بدون تماشاگر برگزار می‌شوند ولی با این وجود انرژی آن ها همیشه وجود داشته است. من فکر می‌کنم نباید درباره آن مسائل صحبت کنیم و همه باید به احترام پرسپولیس کلاهشان را بردارند. الان بایرن مونیخ هم در آلمان همیشه و هر سال قهرمان بوده اما کسی نمی‌گوید تیم حکومتی! حسادت در فوتبال ایران زیاد است اما باید تیم های دیگر کار کنند و خودشان را به سطح پرسپولیس برسانند.
به جای بهانه جویی دنبال پاک کردن اشتباهات باشید
باید احترام بگذاریم و کار کنیم. همه تیم‌ها هزینه کرده‌اند و به هر حال این فوتبال است. یک روزی توپ می‌چرخد و نتایج به نفع یک تیم می‌شود و یک روز هم تیم دیگر. بازیکنان پرسپولیس بسیار کاری هستند و دل به کار می‌دهند و حس رقابت را دارند و قهرمان بودن در ذات خودشان و تیم پرسپولیس بوده. زمان ما بود، دهه 60 بود و قبل از انقلاب هم وجود داشت. امیدوارم از این حرف ها بیاییم بیرون و برویم دنبال این که اشتباهاتمان را تصحیح کنیم تا یک رقابت سالم داشته باشیم.
پاسخ به فراری دادن استراماچونی برای قهرمانی پرسپولیس؛ استرا حرفه ای نبود!
مربی دروازه‌بانان پرسپولیس در بخش پایانی حرف‌هایش به این اتهام در خصوص اینکه استراماچونی با تصمیم وزارت از ایران رفت تا پرسپولیس بتواند قهرمان شود اینطور پاسخ داد: من واقعا متاسفم، شما پول مربی را نمی‌دهید و خب می‌رود. برانکو این تیم را قهرمان کرد پولش را ندادند، کالدرون تیم را صدرنشین کرد پول را ندادند، بشار، رادو و بقیه بچه ها مشکل مالی دارند. من اصلا درباره مسائل مالی صحبتی نمی‌کنم و مدیریت باید اظهار نظر کند اما این حرف‌ها اصلا درست نیست. استراماچونی اگر مربی حرفه‌ای بود این اتفاق برایش رخ نمی‌داد و تیم صدرنشین را رها نمی‌کرد. سال اولی که ما رفتیم مشهد اصلا پولی نبود و فقط پاداش هایی که مجتبی سرآسیایی از شهردار می‌گرفت، این تیم سرپا نگه داشته شد و آسیایی شدیم. بعضی وقت‌ها باید پای چیزی بایستیم، استراماچونی حرفه‌ای نبود و تیم را صدرنشین کرد و رفت. دیدیم که استقلال بازی‌اش را هم باخت و بازی قبلی را هم مساوی کرد و همه این حرف ها فرار رو به جلو است. می‌خواهند از زیر فشار در بروند و توپ را در زمین پرسپولیس بردارند. باید کلاه‌شان را به احترام پرسپولیس بردارند، پرسپولیس همیشه قهرمان بوده و این را در ژن خودش دارد و چهل میلیون هوادار دارد و این حرف ها را در مورد پرسپولیس زدن، یک حرف واهی است و دروغی بیش نیست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مقاومت در برابر ماسک از سال 1918 تا 2020

خاطره جالب فاطمه معتمدآریا از خسرو سینایی

سحر جعفری جوزانی: ماه‌چهره جانم یک حُفره خالى تو دلِ من باز شده

بوسه ماه‌چهره خلیلی بر گونه مادربزرگ بازیگرش

چهره ها/ تبریک افشین پیروانی به هواداران ارتش سرخ

چهره ها/ ژست ویدا جوان روی صحنه تئاتر

چهره ها/ ذوق‌زدگی علی علیپور از گرفتن جام قهرمانی

لحظه اعلام برنده شدن گروه جوانمردان ایران زمین در عصر جدید

چهره ها/ مرجانه گلچین توانِ خداحافظی با ماه‌چهره را ندارد

مهران مدیری از تورم لحظه به لحظه در ایران می‌گوید

پشت صحنه 5ساعت گریم جالب پژمان بازغی در نقش امیر کبیر

آخرین عکس اینستاگرام ماه چهره خلیلی بازیگر مرحوم

تصویری از گوهر خیراندیش در پشت صحنه خوب بد جلف 2

آهنگ قدیمی «خیلی بد شد» از مهدی مقدم

ماجرای قتل پدر و دختر لبنانی در تهران

ریشه ضرب المثل/ قبا سفید، قبا سفید است

4گوشه دنیا/ آسیب زدن به مجسمه 200 ساله بخاطر سلفی

4گوشه دنیا/ مار مخفی شده ای که زن را در توالت شوکه کرد!

شیرینی ها/ با طعم کافی میکس و موز رولت درست کنید

میز اردور/ آموزش تهیه ترشی ترخون

فواید و مضرات سویا برای سلامتی

با مشکلات روحی ناباروری چگونه مقابله کنیم؟

با چند ترفند آرایشی ساده آشنا شوید

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است

تهران در انتظار ١٠٠٠٠ اتوبوس و ١٢ ایستگاه جدید مترو

حضور هزاران سیاره عظیم در اطراف سیاه چاله‌ها!

گواردیولا: دل خوش کردن به حذف رئال مادرید کوچک بودن‌مان را نشان می‌‌دهد

سومین جام تیم آزمون در نخستین حضور لاورن

واران: مسئولیت حذف رئال مادرید را به گردن می‌گیرم

ترابزون اسپور منتظر پیشنهاد مناسب برای فروش حسینی

پورعلی‌گنجی در خطر اخراج از العربی

فیلمی از جشن قهرمانی پرسپولیس

حکمرانان در ترازوی اَحَدخو

حضور فیلم «بی‌گاه» در 2 جشنواره جهانی

کمک 100 هزار دلاری «جورج کلونی» به مردم بیروت

برگزیدگان پنج قسمت مرحله دوم عصر جدید اعلام شدند

پیکر ماه‌چهره خلیلی در لندن به خاک سپرده خواهد شد

چهره ها/ محمدرضا گلزار خودش را در آغوش گرفته است

فیلمی که کارگردان «لالالند» با تلفن همراه ساخت

تبریک عموپورنگ و مادرش برای عید غدیر

پیام تسلیت سیمافیلم در پی درگذشت «ماه‌چهره خلیلی»

پشت صحنه گریم پریناز ایزدیار با کلاه گیس و پر حرفی زیاد

سلفی حمید گودرزی و مادرش در خانه شیک و لاکچری اش

در مناطق 11 ،16 و 18 کلینیک درمانی ایجاد می شود

رتبه نخست ایران در خاورمیانه با 11 بانک شیر

آهنگ تیتراژ سریال «علی البدل» را با خوانندگی حجت اشرف زاده بشنوید

داستانک/ غزالی و راهزنان

صبحانه/ تجربه وعده ای متفاوت با سمبوسه پنیر و گردو

کیک اسفناج؛ شیک با طعمی لایت

جدیدترین متدها برای طراحی ناخن